Skoči na vsebino

Skoda Octavia vRS Combi TDi

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
661 odgovorov v temi
bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 235
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ni napaka. 184hp dizla si dobil tudi v običajni 4x4 Octaviji :)

Urejal bvogri, 26.12.2020, 23:48.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 074
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Baje, da je vecina telih 2.0 TDI 150 in 184 KM, slej ko prej pogreb.
Ali gre dihtunga na glavi ali pa celo poci blok.
Znancu menjali motor z novim na Golfu, staremu 2 leti in nekje 55000 km.
Simptom je bil izginjanje hladilne, nekje 1 dcl/ 100 km.
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 235
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

??? Od kje pa si to pobral resno me zanima. 150hp so eni boljših motorjev v zadnjem desetletju. 

184hp pa je dobro menjat črpalko za vodo pa še nekaj malenskosti sem zasledil, drugače pa nič posebnega.... Aja pa kak liter olja znajo spit med intervalom...

Prikaži več možnosti
    • fantastic five in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Slišal že od štirih lastnikov, da so imeli probleme.

Znanec je klical na servis, da mu zmanjkuje hladilne tekočine, so mu rekli:,, Vi se kar vozite, itak bomo morali motor menjat, klasika.''  :napaka

Prikaži več možnosti

Fort
Fort

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 458
  • Avtomobil: BMW F11 520d

Na našem Passatu 2015 150KM je tudi pri 204kkm začela zmanjkovati hladilna tekočina. Isto klicali na servis, kjer so povedali, da vodna črpalka v večini primerov ne zdrži do 210kkm, ko bi se naj delal veliki servis. Tako se je takrat naredil velik servis z menjavo vodne črpalke, jermenov itd. Mi je pa čudno, da na pooblašcenem servisu na tako stvar ne opozorijo. Bi naredili velik servis na 180kkm pa bi bil mir. Je pa bil to en in edini problem z avtom v 5ih letih..tok,tok...
Zna bit pa 240 konjsi motor veselica baje...tam se pa menjajo motorji.

Urejal Fort, 27.12.2020, 13:59.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 497
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Baje, da je vecina telih 2.0 TDI 150 in 184 KM, slej ko prej pogreb.
Ali gre dihtunga na glavi ali pa celo poci blok.
Znancu menjali motor z novim na Golfu, staremu 2 leti in nekje 55000 km.
Simptom je bil izginjanje hladilne, nekje 1 dcl/ 100 km.

Samo v Slo je bilo v zadnjih letih prodanih sigurno preko 1.000x Octavij RS in SEAT Leonov FR (bog si ga vedi, koliko je pa takih Octavij uvoženih :eek ) s temi motorji (184 KM), pa ni bilo ene resne reklamacije....govorim iz prve roke. Pa marsikateri motor je bil deležen tudi chip-tuninga......to so odlični motorji.

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 523
  • Avtomobil: Mesanec

No motor ze, menjalnikov se je pa.ze nekaj zamenjalo, rocnih namrec
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 274
  • Avtomobil: 523i

Pri 2.0 tdi 150, crpalke vode, prepihana dihtunga ali pocena glava kar pogosta zadeva
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 in Kljajic47 uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Samo v Slo je bilo v zadnjih letih prodanih sigurno preko 1.000x Octavij RS in SEAT Leonov FR (bog si ga vedi, koliko je pa takih Octavij uvoženih :eek ) s temi motorji (184 KM), pa ni bilo ene resne reklamacije....govorim iz prve roke. Pa marsikateri motor je bil deležen tudi chip-tuninga......to so odlični motorji.

Pri 2.0 tdi 150, crpalke vode, prepihana dihtunga ali pocena glava kar pogosta zadeva

Se strinjam z Miholl-om in tudi jaz sem pisal iz prve roke :ok

Problem je tudi, ker je edini dokaj OK avtomobilski forum tale naš in Vagovci se ne bodo ravno tukaj hvalili, kako jim gredo motorji po gobe :ok

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 780

No motor ze, menjalnikov se je pa.ze nekaj zamenjalo, rocnih namrec

Me ne preseneca, golf 7 1.5tsi je od novega pr bajti in ze od novega gre vcasih tezko v rikverc oz. moras dati v ler in spustit skloko in potem ponovno stisnit in se ti userje, da gre lepo v R :)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 220

Pa isto kot pri BMW, visokotlačna črpalka, zabije šobe,... Zanimivo je to, da sem govoril z AMZS dizel servisom in so rekli, da večinoma pri teh VAG motorjih crkujejo šobe/pumpe...ko sem omenil, da ima BMW enake probleme, so rekli, da jih skoraj nič ne pride do njih. Da novejši VAG 2.0 tdi pa na dnevni bazi.

Še en dokaz, kako težko je kakršne koli zaključke vlečt o zanesljivosti, na podlagi enega mini vzorca ali je to na forumu, ali pri mehaniku, ali v gostilni, med prijatelj,...

Urejal bmw330cd, 27.12.2020, 18:01.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 039
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Fantje a ste vi malo zašli v tej temi? :)

#moderatorji, lahko to prestavite v VAG peskovnik, prosim?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Feltne narocene, podvozje roma kmalu na avto ;)

Sem izracunal kaksen "spring rate" imajo KW vzmeti. Izracunano se sigurno razlikuje od realnosti, racunam na "natancnost" od cca 90%.

Spredaj: cca 6,5kg/mm
Zadaj: cca 8,3kg/mm

Vrednosti se mi zdijo kar visoke za cca 1500kg tezak avto. Ce do zdaj ni bil, bo pomojem sedaj postal tail happy :ok2

Ko snamemo originalne vzmeti in amortizerje bom zracunal kaksen je spring rate na originalnih vzmeteh.

Urejal MajoR, 06.03.2021, 18:24.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam z Miholl-om in tudi jaz sem pisal iz prve roke :ok

Problem je tudi, ker je edini dokaj OK avtomobilski forum tale naš in Vagovci se ne bodo ravno tukaj hvalili, kako jim gredo motorji po gobe :ok

Jaz verjamem da gre dosti motorjev v malore. Ampak obrazlozitev je enostavna. Vecina teh avtov se vozi predvsem po mestih. Kaj to pomeni za en motor, ko se olje skoraj nikoli ne segreje na pravo delovno temperaturo oz da prefraziram, vevino casa je na neoptimalni tempersturi olja. Dvomim da vecina pazi kot jaz in nekateri tu gori, da ga ne pritiskas hladnega, da ne gres preko 2500 rpm, da ga vozis vevinom relacijsko itd. Ce nisem na poti v De ima pri meni avto vsak dan cca. 120km relacijske voznje (v sluzbo in nazaj). Poraba olja je se vedno ista kot na zacetku. Med 11,5kkm - 13,5kkm mi javi da je nivo olja nizek, in je treba dolit cca 7-8 deci da je skoraj na max. 2000km med zgornjima ciframa je odvisno od stila voznje. Ce sem bil dosti v DE, potem je prva cifra za dolivanje bolj realna. Tako da za zdaj pri 95kkm ne opazam nobene degradacije samega motorja. Kvecjemu lahko recem da se je z rednim menjavanjem olja in delovnih obratov, lepo razdelal.

Povprecna long term poraba 7.7l/100 km.

Urejal MajoR, 24.03.2021, 10:27.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Po navadi začne izginjati voda :ok

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Po navadi začne izginjati voda :ok

Bom ravno preveril preden ga palim :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 968
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Da vidim, če prav razumem.... Če odleti motor pri VAG grupi je za to kriv lastnik ker se vozi po mestu z neogremim motorjm ko pa odleti motor pri BMWju je pa kriva znamka, ker je sekret, ker špara, ker se šlepa na zgodovino, je delan za kitajce,....... ?

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 322
  • Avtomobil: Klijo

Da vidim, če prav razumem.... Če odleti motor pri VAG grupi je za to kriv lastnik ker se vozi po mestu z neogremim motorjm ko pa odleti motor pri BMWju je pa kriva znamka, ker je sekret, ker špara, ker se šlepa na zgodovino, je delan za kitajce,....... ?

Lp, Samo

Točno tako.

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 274
  • Avtomobil: 523i

Mene bl zanima zakaj enmu nissancku al pa tojotki ne odleti motor
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Lp, Samo

To polemiko nebi rad nadaljeval v tej temi, ker je za to namenska tema , rece se ji VAG peskovnik. Repliciral sem Davidu, da ce je res, to kar trdi (pravi da je iz prve roke, tako da ne vidim razloga zakaj ne bi bilo res), potem je moje mnenje zakaj se to dogaja, taksno kot sem zgoraj napisal. Za BMW diesel novejse generacije, ne vem kaksne ima tezave, razen te famozne verige.

Urejal MajoR, 24.03.2021, 11:28.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.