Skoči na vsebino

Skoda Octavia vRS Combi TDi

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
341 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 745

A dajejo vsi serviserji castrol? Nisem zihr, mal poklici okrog.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 635
  • Avtomobil: 523i

Majstr misli da vedno isto olje dobi. Valda v dobi parih let ne mislis da mas vedno identicno olje notri??
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 853
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Majstr misli da vedno isto olje dobi. Valda v dobi parih let ne mislis da mas vedno identicno olje notri??

Seveda da ne. 1. Servis podo vlili noter kot so mi rekli, Castrol Edge Professional 5W-30. Drugi servis (ker pac ne bo tega Castrola na zalogi) bodo dali Shell Helix Ultra 5w-40, 3. servis bo Mobil1 5w-50, itd, kmalu bom mel noter TWS-a 10w-60 :laugh

Ker pac VW grupacija mima svojega dobavitelja olj, in potem malo poklicejo po bolhi in kupijo glih tolko da nekaj noter vlijejo :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK in zlatajama uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, ampak se "receptura" z casom spreminja, zarad izboljsav, okoljskih standardov, znizevanja stroskov...
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi je vseeno kar noter vlivam, dokler god se drzim VW standarda ki je predpisan za ta motor, po tvojem?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 815
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tako ponavadi piše v navodilih, ja. Vsaj pri naši službeni Škodi (na žalost ni RS) je tako.
Vem ker se mi je oranžna lučka za olje prižgala 40km od najbližjega postajališča, da sem lahko eno precenjeno župco tam kupil in not vlil (nisem vedel kaj ta avto ima).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi je vseeno kar noter vlivam, dokler god se drzim VW standarda ki je predpisan za ta motor, po tvojem?

Seveda. Zato so standardi. Bolj je bil point da ti ne bi menjal znamke olja ker hoces met skos isto olje v motorju. Jah, ne bo povsem isto, tut ce bo ista deklaracija
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 432
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Se vam je zmešalo?

Če mu nalijejo Cekin olje ga naj b.k. ,avto je kupil za delovni avto imel ga bo par let oz dokler bo v garanciji potem ga bo menjal z drugim.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 444

Se vam je zmešalo?

Če mu nalijejo Cekin olje ga naj b.k. ,avto je kupil za delovni avto imel ga bo par let oz dokler bo v garanciji potem ga bo menjal z drugim.

Si kdaj slisal za odnos do stvari? Kaj ma veze ce je sluzben se zmeraj ga on vozi in placuje lizing/servise itd. Sploh pa ce si mal avtomobilskega fan-a menas olje pac na 15k km ker ti je skoda avta...
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 139
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Tako ponavadi piše v navodilih, ja. Vsaj pri naši službeni Škodi (na žalost ni RS) je tako.
Vem ker se mi je oranžna lučka za olje prižgala 40km od najbližjega postajališča, da sem lahko eno precenjeno župco tam kupil in not vlil (nisem vedel kaj ta avto ima).

Dobr sej če je na minumumu ne bo kar zaribal.  :) oz. ni treba isti trenutek filat  :)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Si kdaj slisal za odnos do stvari? Kaj ma veze ce je sluzben se zmeraj ga on vozi in placuje lizing/servise itd. Sploh pa ce si mal avtomobilskega fan-a menas olje pac na 15k km ker ti je skoda avta...

Za ta nova dizel jajca katera so namenjena od točke A-B z rokom uporabe 5let? On je kupil avto z določenim namenom in to ni da ga bo imel 20let,avto je kupil da ga goni ga servisira kot je predpisano in če kaj odleti zapelje na servis kjer mu dajo nadomestni avto njegovega pa rihtajo za Đabe saj ima zato garancijo po poteku garancije zamenja z drugim in spet goni dalje. Za odnos do stvari,glancanje,ljubljenje ima e39ko/ke....

Urejal blackberet, 05.09.2019, 21:02.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 444

Sej tut jst kupm telefon vsak let, pa ceprav je po tvoje “potrosna roba” ga mirkam k da ga bom imel 10let.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej tut jst kupm telefon vsak let, pa ceprav je po tvoje “potrosna roba” ga mirkam k da ga bom imel 10let.

Ne vem kaj ima telefon veze z avti. Ampak ok,zaserjimo temo z telefoni.Jaz telefon menjam na par let ko se razbije/crkne grem po drugega.... Telefon mi ne pomeni nič ,tebi očitno veliko.

Urejal blackberet, 05.09.2019, 21:07.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 139
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Tele Octavie se znajo kar dobro držat .... nekajkrat 5 let pomoje  :-D  Rjave pa tudi ne bodo tako hitro  :)

Je pa prav da se da Bemflčke na prvo mesto  :ok

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Taksisti imajo 500 jurjev s temi motorji, pa menjajo olje na 40k :-)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 815
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dobr sej če je na minumumu ne bo kar zaribal.  :) oz. ni treba isti trenutek filat  :)

Ah, saj ne da sem paniko zagnal, vozim stare avte in je vsaj pri nekaterih dolivanje olja standard, samo se mi je to zgodilo 40km od Tauernalma, kjer sem za 40€ kupil liter Castrola 0W30, pa vedel sem da bom, ko pridem do Nemčije, moral testirat kolk gre tanov avto :-D da vidim a je slabši od starega :ok2 pa ne bi to ravno z oljem na minimumu počel. :eek
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Takle imamo :) Kje kupujete ta Adblue? Ce to misli da bom jaz na 2 tedna dolival, se bo hitro zgodil De-Adblue :))

Pripete slike za predogled

• 20190910_200816.jpg

Urejal MajoR, 10.09.2019, 20:00.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Takle imamo :) Kje kupujete ta Adblue? Ce to misli da bom jaz na 2 tedna dolival, se bo hitro zgodil De-Adblue :))

Ravno ,danes mi je razlagal da jemlje kar na litre na Petrolu pride baje manj kot € liter. Če boš kupil pakengo po liter je pa baje zelo draga.

Kakšna je kaj poraba goriva?

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Povprecje od nakupa je genau 7l/100km. Samo moras vedet da sem ga vmes se razdelaval, po navodilih, tak da je motor bil na vrtlajih, vec kot bi drugace, pa kaki 1000km sem naredil z 400kg dodatne teze ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Direkt na crpalki nalijes, mislim da je 70 centov liter. Ce pa kupis v vrecki je pa 3 eur liter
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.