Skoči na vsebino

Skoda Octavia vRS Combi TDi

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
300 odgovorov v temi
velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 870
  • Avtomobil: vse po malem

Dobro da avto shranjuje, kolko ur je bil prizgan, bom ravno pogledal. Glej, to je tako, eni v cet. po sihtu domov noge na kavc, na pir s kolegi, v hribe, jaz pa v avto pa domov k druzini, tak da mi teh 6 ur ni tezko odvozit, pis of kejk :ok2

Ni nobena skrivnost, 35.600€ je bila cena vozila. Doplacal se 366€ za 5. leto in 200.000km garancije.

Se pa ze lusci barva iz levega nastavka za auspuh. Crno prasno barvanje, pa tempo 6 ure brez ugasanja ne gredo skupaj. Ko jih bodonzamenjali 3, 4 vsak mesec pa bodo uporabili neko drugo metodo barvanja :)

Lepa cena.Stavanja N.G. Octavija kobi rs tdi dsg,canton+acc....Bela barva.Cca 27k€.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 430

Napak ne objavljaj tle gor, ker s tem samo trole hraniš.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 349
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Huda cena, mi smo kupili službenega superba combi fl za 35k €. 190ps,dsg,dcc, 19 col, matrix, dig merilniki, canton.... Bla bla...
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 008
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Hja cena je kot je :) Se vedno mi je bolj poceni kot E39 s to kilometrino.

Ja, seveda sem delal te kilometre z E39. Rekord mi je bil cca 10.200km v enem mesecu.

Vceraj se vsedel v 4.4. Cist drug avtek :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 870
  • Avtomobil: vse po malem

Napak ne objavljaj tle gor, ker s tem samo trole hraniš.

Kakšne napake?
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 430

Če boš imel z avtom kakšne nevšečnosti sem mislil.
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 852
  • Avtomobil: e92 325i

Kombinacija :)

Pripete slike za predogled

• IMG_20190920_182917.jpg

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 756
  • Avtomobil: Karjola

Če boš imel z avtom kakšne nevšečnosti sem mislil.

In zakaj ne? A ni prav to namen forumov da vemo na kaj moramo bit pazljivi pri nakupu recimo 1 leto starega avta?

Ali pa da pri nakupu novega vemo kaj in kako, kje se da kaj stisniti s ceno itd?

Trolli so vedno in povsod, tako da ...

Dobro da avto shranjuje, kolko ur je bil prizgan, bom ravno pogledal. Glej, to je tako, eni v cet. po sihtu domov noge na kavc, na pir s kolegi, v hribe, jaz pa v avto pa domov k druzini, tak da mi teh 6 ur ni tezko odvozit, pis of kejk :ok2

Ni nobena skrivnost, 35.600€ je bila cena vozila. Doplacal se 366€ za 5. leto in 200.000km garancije.

Se pa ze lusci barva iz levega nastavka za auspuh. Crno prasno barvanje, pa tempo 6 ure brez ugasanja ne gredo skupaj. Ko jih bodonzamenjali 3, 4 vsak mesec pa bodo uporabili neko drugo metodo barvanja :)

Hvala za info. Pa še enkrat srečno vožnjo.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala :)

Sprobali tudi @MonkeyHead-ovega Trophya ampak bi o tem rajsi v temi o Hot hatchih ;)

Urejal MajoR, 22.09.2019, 15:45.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • MonkeyHead je všeč

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 969
  • Avtomobil: Rog

Huda cena, mi smo kupili službenega superba combi fl za 35k €. 190ps,dsg,dcc, 19 col, matrix, dig merilniki, canton.... Bla bla...

Ugodno glede na navedeno opremo. Sportline? 

Hvala :)

Sprobali tudi @MonkeyHead-ovega Trophya ampak bi o tem rajsi v temi o Hot hatchih ;)

Vozil ni mogoče primerjati. Čisto drugi svet. Govorim iz izkušenj iz mojega Megana RS 3 Cup, če je vsak 80%, "poje" tole Octavio čez ovinke in v ožitku v vožnji.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Vozil ni mogoče primerjati. Čisto drugi svet. Govorim iz izkušenj iz mojega Megana RS 3 Cup, če je vsak 80%, "poje" tole Octavio čez ovinke in v ožitku v vožnji.

Ne vem, sem vozil 2 Megana 3 RS z Cup podvozjem, pa sem kar presenecen kako se ruzak pelje ;) Pomaga pa 380Nm ki so dostopni takoj, zelo fino. Kar se tice moci, ga zmanjka nad 3800 za moje pojme. Tu bi pomagal edino remap ali se boljse GTD 1752 ali 2056.

Tako da, uzitek je definitvno prisoten. Za teh 25 min po ovinkih, bi ga Megane nudil vec ampak potem bi je**** jeza 5 ur po avtocesti.

Za zdaj, sem izredno zadovoljen z tem kak multipraktik so uspeli naredit :)

Urejal MajoR, 23.09.2019, 10:49.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ne vem, sem vozil 2 Megana 3 RS z Cup podvozjem, pa sem kar presenecen kako se ruzak pelje ;) Pomaga pa 380Nm ki so dostopni takoj, zelo fino. Kar se tice moci, ga zmanjka nad 3800 za moje pojme. Tu bi pomagal edino remap ali se boljse GTD 1752 ali 2056.

Tako da, uzitek je definitvno prisoten. Za teh 25 min po ovinkih, bi ga Megane nudil vec ampak potem bi je**** jeza 5 ur po avtocesti.

Za zdaj, sem izredno zadovoljen z tem kak multipraktik so uspeli naredit :)

To je verjetno zato, ker Megane se pelje najboljše ko ga voziš 9/10.  Škoda pa vse tja do 8/10, kjer je pa megane srednja žalost. Tam ko začne pri resnem tiščanju Megane delati, Škodi ne paše več.  Dejansko sta dva različna avta za različne namene, vsak zelo dober po svoje.

Prikaži več možnosti
    • MajoR in urban uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam z napisanim.

Razen da lahko recem, da je Skodilak po ovinkih testiran 9/10 in do tam se je dobro pocutil ampak jaz ne vec :ok2

To so ze hitrosti vse preko tromestnih cifer.

Kar se vidi pri meganu, so trse vzmeti, amortizerji in seveda mehanska spera, posledicno manj nagibanja v ovinkih in vlecenje kot po tirnicah.

Vendar mi z skodo se ni uspelo vrec riti ven, napram Meganu RS.

Pri zgoraj omenjenem Cliu ista zgodba, par krat moral preprecit oversteer, sicer pa @monkeyhead lahko vec pokomentira Trophya :)

Urejal MajoR, 23.09.2019, 11:16.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 852
  • Avtomobil: e92 325i

Se strinjam z napisanim.
Razen da lahko recem, da je Skodilak po ovinkih testiran 9/10 in do tam se je dobro pocutil ampak jaz ne vec :ok2
Kar se vidi pri meganu, so trse vzmeti, amortizerji in seveda mehanska spera, posledicno manj nagibanja v ovinkih in vlecenje kot po tirnicah.
Pri zgoraj omenjenem Cliu ista zgodba, par krat moral preprecit oversteer, sicer pa @monkeyhead lahko vec pokomentira Trophya :)

Ce bo interes lahko kako rečemo v temi o HH :)

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 969
  • Avtomobil: Rog

Se strinjam z napisanim.

normalno, da neki mora prvo "vreči" ven, pri Meganu RS je to rit, pri Škodi pa tok prej nos. Sicer pa grem v petek na testno z novo Superb Sportline in mogoče malo zapeljem tudi Octavio RS. Mogoče me pozitivno preseneti. 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

normalno, da neki mora prvo "vreči" ven, pri Meganu RS je to rit, pri Škodi pa tok prej nos. Sicer pa grem v petek na testno z novo Superb Sportline in mogoče malo zapeljem tudi Octavio RS. Mogoče me pozitivno preseneti.

Potem pa sem jaz res "posran" voznik, ker nos se ni hotel ven razen v 2. in 3. prestavi na izhodu iz ovinka, po mokri cesti in slabem asfaltu. Sredi ali na vhodu pa se nikoli. Ampak kot receno, cesta ni dirkalisce, mogoce zato :)

Superb je od Octavie boljsi skoraj v vsem, razen dinamiki. Aja, pa drazji je cca 10k€, vsaj v mojem primeru, ko sem hotel podobno oz se boljso opremo. Probaj pa porocaj.

Urejal MajoR, 23.09.2019, 19:24.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 421
  • Avtomobil: UFO

Kako si lahko vozil 8/10 če si napisal da je pri 3800 obratih konec veselice? Meni to deluje bolj 3/10
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 611
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Sej se ne vrti do 10.000rpm. Zavrti se do 5.000, pri 3.800 pa začne zgubljati moč. Pravilna vožnja je, da voziš v uporabnih obratih med točko najvišjega navora in moči. Pogojno lahko tudi malo čez točko najvišje moči, odvisno koliko je navora nad to točko (izračunaš s pomočjo grafa razporeditve moči in prestavnega razmerja). 

N/A bencinarja vrtiš v obrate, dizla voziš dinamično do cca. 4.000 in lahko še vedno voziš na 9/10. Nima smisla vrtet do 5.000 če pospešuje slabše kot v višji prestavi.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 521
  • Avtomobil: kombi

zato pa 2.0 dizelica mora bit dsg

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 421
  • Avtomobil: UFO

Pa je dsg sposoben skompenzirat pomanjkanje vrtljajev in moči v ovinku? Kako pa izgleda ko ti sredi ovinka prestavi 1 ali 2 prestavi višje?
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti