Skoči na vsebino

SUV/PICKUP V8 bencin - predlogi/debata

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
162 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 227
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Uglavnem zaradi potrebe po večjem NDM-ju(prikolica...) iščem bulletproof SUV oz. mogoče tudi pickup obvezno V8 bencin,nekaj udobnega,"tihega" za daljšo relacijo tako da razni npr. Jeep GrandCHerokee-ji in podobni odpadejo.

Na vrhu seznama je:

-BMW X5 e53 4.4V8 (stari dobri M62) ,BMW X5 e70 V8(vsi)

-MB ML(faili tega avta?)

-Dodge RAM 1500 (to bi bil kar zanimiv voz pa tudi motorji so pravi bulletproof,ne vem pa kako bi se mi dopadel za na relacije glasnost/udobje ....)

-Porsche Cayenne (to mislim da kar takoj odpade,ker ni ravno biser kvalitete sploh motorji...)

-....

-....

Kakšen vaš predlog/ideja/izkušnje/nasvet?

Urejal blackberet, 31.08.2019, 23:40.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 448
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Moral te bom razočarat, ampak za vleko prikolice bencinar odpade. E70 X5 3.0d, to je to, zelo dober avto. ML je prenežen, RAM-a si ne želi ker je pokvarljiva kanta (sem ga imel in bil razočaran nad njim), o Cayennu pa sploh no comment, njihovi motorji so joke. Skratka E70 je od vseh SUV še najbolj zanesljiv in kvalitetno izdelan, je veliko boljši od E53 X5, mene je v vseh pogledih prijetno presenetil, čeprav sem bil na začetku precej skeptičen. SUV koncept mi sicer ne sede, ampak če bi si že kdaj kakega nabavil, bi bil to izključno E70 3.0d.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Moral te bom razočarat, ampak za vleko prikolice bencinar odpade. E70 X5 3.0d, to je to, zelo dober avto. ML je prenežen, RAM-a si ne želi ker je pokvarljiva kanta (sem ga imel in bil razočaran nad njim), o Cayennu pa sploh no comment, njihovi motorji so joke. Skratka E70 je od vseh SUV še najbolj zanesljiv in kvalitetno izdelan, je veliko boljši od E53 X5, mene je v vseh pogledih prijetno presenetil, čeprav sem bil na začetku precej skeptičen. SUV koncept mi sicer ne sede, ampak če bi si že kdaj kakega nabavil, bi bil to izključno E70 3.0d.

Tudi jaz te bom moral razočarati saj sem pozabil napisati ,da predlogi/nasveti o traktorjih niso zaželjeni. V poštev pride samo in izključno V8 bencin.

V kakšnem smislu je po tvoje ML prenežen,nosilnost kakor vem ima večjo kot X5(šasija pa te fore)?

Naj še kdo kaj pove o E70 kakšne ima izkušnje samo ,kakor jaz vem oz. imam izkušnje oz. se dandanes menim z serviserji ni ravno tako bulletproof kot opisuješ oz. sem jih šraufal že leta nazaj dve od prvih lastnikov že takrat ko so bili stari par let in imeli samo xx.xxxkm,sploh se več ne spomnim kaj je že vse bilo od puščajoče servo črpalke,pregnite žice(zelen volk v nepoškodovani žici) itd. Obe so bile 3.0sd napolnjeni z opremo tako da vem kako se mora peljati dobra e70ka pa tudi zame osebno najlepši BMW-jev SUV kdajkoli narejen sploh z M zunanjo opremo.

e53 je narejen še v časih oz. z tehnologijo e39ke za katero pa vemo da je najboljši model BMW-ja ever,če že e53 potem obvezno M62 motor.

Urejal blackberet, 01.09.2019, 00:01.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 691
  • Avtomobil: E61 525D

Zakaj ne zameš tistega bivšega od MNZ?

1050434.jpg

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj ne zameš tistega bivšega od MNZ?
1050434.jpg

Ker "golica" avta brez komfortnih,el. sedezev lomljivih na sredini ter pri X5 brez vlecne kljuke ne vzamem.
V vseh teh letih sem se razvadil vseh teh bombonckov katere nudijo napolno opremljena stara jajca.

Urejal blackberet, 01.09.2019, 00:12.

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 691
  • Avtomobil: E61 525D

Gol je pa fejst ja :laugh nevem kaj se je zgodilo s tisto x5m e70ko ki se je prodajala par mesecev nazaj za okoli 27k€ je hitro vse utihnilo..verjetno kdo nabavil..meni je tudi bil zanimiv pa še po mojem okusu ali ni šuškov :blackeye

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Gol je pa fejst ja :laugh nevem kaj se je zgodilo s tisto x5m e70ko ki se je prodajala par mesecev nazaj za okoli 27k€ je hitro vse utihnilo..verjetno kdo nabavil..meni je tudi bil zanimiv pa še po mojem okusu ali ni šuškov :blackeye

Imas sedaj crno e70 4.8 za 21k€ komplet narejena generalna na motorju(batni obrocki itd itd), delal jo je zaposleni na BMW servisu tako da kakor so mi povedali iz prvih rok je narejeno tako kot se zagre,vsa znana zgodovina,redno servisiran , uglavnem avto samo za kupit. Ampak toliko ne dam ,ker bo sla cena se lepo dol saj prodati tak dinozaver v SLO je malo ZF. Tudi e53 V8 bencin za 5k€ ne bo kupil noben. Ker so stroski vsega veliki(cestnina,poraba itd). Trend in kar najlazje normalen clovek premore je do 2000ccm ali manj, Izjeme do max 3.000ccm

Zasral sem par mesecev nazaj da nisem vzel e70 4.8 za 7000€.

Urejal blackberet, 01.09.2019, 00:22.

Prikaži več možnosti
    • Tarik je všeč

Rodzy
Rodzy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: MB

https://www.avto.net...asp?id=14458232
al pa tole, odvisn od budgeta
https://www.avto.net...asp?id=14036299
Prikaži več možnosti
    • cabdriver in jjjernej uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 247

A ti nebi bolj ustrezal dizelsko navor ze v nizkih obratih za vleko prikolice?
-Predlagam da napises budget
-Kaksna oprema je “must be”
-In do kaksne starosti gledas vozilo
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.avto.net...asp?id=14458232
al pa tole, odvisn od budgeta
https://www.avto.net...asp?id=14036299

Ni avto z katerim bi se vozil 200km/h po AC ìn dinamicno cez ovinke.

Tako ,da sem se odlocil v postev pridejo samo X5ke e53 in e70.

Urejal blackberet, 01.09.2019, 06:16.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 903

Tako je, lahko kar zakljucimo debato ali preimenujemo temo. Landcruiser V8 je tocno to kar isces. Ne zamenjujte ga z navadnim Landcruiserjem, ker je to popolnoma drug svet.

Z nobenim od SUV kant ne bos dinamicno drsel cez ovinke

Tale toyota ima 8.2s do 100 in cca 230kmh koncne

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako je, lahko kar zakljucimo debato ali preimenujemo temo. Landcruiser V8 je tocno to kar isces. Ne zamenjujte ga z navadnim Landcruiserjem, ker je to popolnoma drug svet.Z nobenim od SUV kant ne bos dinamicno drsel cez ovinke
Tale toyota ima 8.2s do 100 in cca 230kmh koncne

X5 je cestni terenec in se super pocuti tako na AC kot v ovinkih.
Landcruiser je terenec in je za v hosto ter na njivo.

Landcruiserja sem vozil, odpade.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

A ti nebi bolj ustrezal dizelsko navor ze v nizkih obratih za vleko prikolice?
-Predlagam da napises budget
-Kaksna oprema je “must be”
-In do kaksne starosti gledas vozilo

Prosim.ne o dizlih,ker me je prijelo kakat. V8 bencinca ne rabim nikamor priganjati v obrate,vlece ze iz nizkih.
Ce bi imela e39ka tak NDM ne bi iskal drugega avta. Kot drugo je pa X5 se bolj prijazen za vleko prikolice(teza,visina,4×4,...).

Budget glede na to da sem se omejil na X5 je glede na trg za X5 e53 do 5000€..za e70 do 10.000€...kar je vec za moje pojme preplacujem avto.

Obvezna oprema:komfort sedezi(lomljivi na sredini),usnje(samo sivega ne),vlecna kljuka,blazine zadaj.

Za starost vozila mi je vseeno.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

penny3
penny3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 037
  • Avtomobil: Air Jordans

https://www.avto.net...ja X5: 4.4i Avt.

Live free or die tryin.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 334

3.0d vlece pri 2000 obratih neprimerno bolj kot v8 bencinar. Za vleko prikolice je bencinar sranje. Nikamor ne bo slo, poraba bo pa 30 litrov. Ce mas pa fetis na v8 pol razumem, sam boljsa izbira to pac ni.
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 341
  • Avtomobil: UFO

Odvisno kje se uporablja, za vleko po navadnih cestah, avtocestah je tdi sprejemljiva zadeva. Če je pa treba naložen speljevati v kak klanec, makadam je pa damo kubikaža ok. Pri nas so ceste makadamske kamor tdi brez 4x4 pogona sploh ne more ker se zakoplje na mestu. Prav tako pozimi. 3.0 NA z 200 konji se bo vedno lepše peljal kot 1.4 turbo z enakimi konji.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 334

Predvsem se jest ne bi zanasal, da so v8 motori kaj bolj zanesljivi od dobro servisiranega starega 3.0d motorja v x5.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker je moja tema si lahko dovolim.
Speljite se z temi vasimi dizli ker sem ze povedal da v tej temi niso zazeljeni pa se lahko postavljate na glavo.
Pri meni so in bodo izkljucno NA bencinarji.
Ce je poraba 55l na sto in cestnina 600€ to ni vas problem.

https://www.avto.net...ja X5: 4.4i Avt.

Imam VIN. Opreme nima tiste katero iscem.sploh pa nima kljuke.

Prikaži več možnosti
    • porsche, sash in penny3 uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

3.0d vlece pri 2000 obratih neprimerno bolj kot v8 bencinar. Za vleko prikolice je bencinar sranje. Nikamor ne bo slo, poraba bo pa 30 litrov. Ce mas pa fetis na v8 pol razumem, sam boljsa izbira to pac ni.

Ne govori bedarij ,ker imam prikolico pripeto skoraj dnevno. Eni pac ne zastopite da V8 bencinskih motorjev velikih kubikaz ne rabis terati v obrate ,da se kam premakne.Cez 3000 obratov nimas kaj delati.

Brezveze kaj bom sploh govoril.
Uglavnem ne me prepricevat za dizla.

Urejal blackberet, 01.09.2019, 11:31.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 982
  • Avtomobil: Ni €€€

Kaj pa panda 4x4? Bencinar pa vse,sam glih v8 ni. :-D sorry sm mogu. :-D
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti