Skoči na vsebino

SUV/PICKUP V8 bencin - predlogi/debata

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
162 odgovorov v temi
Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 690
  • Avtomobil: E61 525D

Nea bodi jezn zaj :ok2 hja glede tiste e70ke..ne poznam sicer ampak kot sem že omenil..trenutno ni šuškov :blackeye moram prvo nepremičnino nabavit..(tisto v kateri se lahko živi pa stušira :laugh ) preden kdo reče da v x5ki tudi lahko živim :)  drugače bi že vsega boga verjetno znabavil..dobro da ne ker mam vsaki dan različne prebliske :napaka 

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 299

Jest sem mel 5.5 v8 benzinarja v s klasi s 388 konji in ja, ne premakne se dokler ni nad 4.000 obrati. Pol mal brcne ampak mu zmanjka sape pri 6.000. Ce si predstavljam tak motor v Suv in s 1000 kubiki manj in 100 konji manj, mi gre na jok....

drugac se mi pa zdi da je ta tema bolj za prepucavanje odprta. Peljes do spana pa mas v 4 urah kljuko vgrajeno. Pri tako redkih avtih ne bos nikoli nasel vse opreme ki ko zelis, al bo pa cena prehuda. Skratka pobiram stave, da ne bos nic kupil, sam mal nam krajsas nedeljsko popoldne ko se prepiramo :-)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kaj pa panda 4x4? Bencinar pa vse,sam glih v8 ni. :-D sorry sm mogu. :-D

Z Pando sem hotel speljati pa mi je kljuko odtrgalo :-D
Panda je za lovce :-D

Nea bodi jezn zaj :ok2 hja glede tiste e70ke..ne poznam sicer ampak kot sem že omenil..trenutno ni šuškov :blackeye moram prvo nepremičnino nabavit..(tisto v kateri se lahko živi pa stušira :laugh ) preden kdo reče da v x5ki tudi lahko živim :) drugače bi že vsega boga verjetno znabavil..dobro da ne ker mam vsaki dan različne prebliske :napaka

Ze globoko diham. Imam antidizel sindrom in ko preberem kaj takega se zacnem trest ter metati po tleh.
Zato lepo prosim vsaj v tej temi mi privoscite zdravja. :-D

Urejal blackberet, 01.09.2019, 11:35.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • gusti4u je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugac pa fizika pravi takole; moc = navor x kotna hitrost. Pri 3000 obratih ima 30d vecjo moc kot v8 benz. Ce ma kdo podatke o navoru za oba motorja lahko zracunamo moc pri 2000, 3000 in 4000 obratih recimo za obcutek.

Pa ne me narobe razumet, jest sem tud gledal staro x5 z v8 bencinarjem, samo ne zaradi zmogljvosti ali vleke prikolice. Mal za vozit se bi ga pa vzel sam ste ga tok spljuvali v eni drugi temi da sem se pol usral...
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest sem mel 5.5 v8 benzinarja v s klasi s 388 konji in ja, ne premakne se dokler ni nad 4.000 obrati. Pol mal brcne ampak mu zmanjka sape pri 6.000. Ce si predstavljam tak motor v Suv in s 1000 kubiki manj in 100 konji manj, mi gre na jok....
drugac se mi pa zdi da je ta tema bolj za prepucavanje odprta. Peljes do spana pa mas v 4 urah kljuko vgrajeno. Pri tako redkih avtih ne bos nikoli nasel vse opreme ki ko zelis, al bo pa cena prehuda. Skratka pobiram stave, da ne bos nic kupil, sam mal nam krajsas nedeljsko popoldne ko se prepiramo :-)

SUV ima drugacno prestavno razmerje.
Ce je tema za prepucavanje potem naj se zaklene/izbrise,zelel sem se kaksen predlog,ce slucajno.sem.na kaksen avto slucajno pozabil pa bi bil zanimiv. Ampak sem se nahitro odlocil X5 bo.

Hocem original.BMW kljuko saj ima vecjo nosilnost in NDM od kasneje vgrajene.

Ti kar pobiraj stave povej razmerje jaz stavim nase, samo da ne bos potem zahinavil kakor z e38ko katere se sedaj ni.

Nekaj od tega bo e53/e70 z nakupom se mi nekaj hudo ne mudi ce se ne najde v nasih logih bo pac uvoz.

Drugac pa fizika pravi takole; moc = navor x kotna hitrost. Pri 3000 obratih ima 30d vecjo moc kot v8 benz. Ce ma kdo podatke o navoru za oba motorja lahko zracunamo moc pri 2000, 3000 in 4000 obratih recimo za obcutek.
Pa ne me narobe razumet, jest sem tud gledal staro x5 z v8 bencinarjem, samo ne zaradi zmogljvosti ali vleke prikolice. Mal za vozit se bi ga pa vzel sam ste ga tok spljuvali v eni drugi temi da sem se pol usral...

Ok ok se predam. Dizl je zakon in boljsi.
Sedaj me pa pusti namiru z dizli.

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 987

Kolk pa daš za RAM- a? 8xxx ccm? Registracija dve večerji, poraba 8EUR/100 km?

Aja nosilnost in vlečna sila občutno večja, kot pri salonskih SUV-jih.

Urejal RobertH, 01.09.2019, 11:54.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolk pa daš za RAM- a? 8xxx ccm? Registracija dve večerji, poraba 8EUR/100 km?

RAM mi je zanimiv samo ne vem ce to iscem bi moral videti sprobat. Dovaljivost delov itd.
BMWji so mi bolj poznani, enostavneje dobim dele, diagnostika...
Tvoj?
Letnik?
RAM 1500?
Kubike mi povej kot se za americana spodobi v CU/CI mi je bolj poznano.
Vozen in registriran na C kategorijo ce kaj prav vem.
Lahko napises tudi na PS da ne bos javno.

Urejal blackberet, 01.09.2019, 12:00.

Prikaži več možnosti
    • dylan_dog je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 208
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Tocno tako. Sam ves, da to kar isces, pri nas skoraj da ne obstaja, bencinskih E70 je pri nas mogoce 20, kar se ti ponudi pa ni o.k.
Tole je tudi zanimivo:

https://www.avto.net...asp?id=14323266

Ampak ti bi ”tovornjak”, ki se pelje po ovinikih kot M3, tako, da verjetno ne pride v poštev
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 267

Land Roverji?

Tukaj je pa še en seznam vozil glede max teže prikolic:

https://www.adac.de/...9465_311961.pdf

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Tex
Tex

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 361

Joj, daj ne piši bedarij, kot Jeri... očitno 5.5 moped v Mb ni tako slab, če premakne 2T do 100 v 5.5 sec in gre z lahkoto 250kmh...
JE pa še opcija, da si imel slovenskega od bivšega zelenjavarja ki ti je delal po 7 cyl... potem pa morda res

Drive American, Drive Ford !
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 428
  • Avtomobil: E39 525i

Ne vem ali mislite da bo dirkal s prikolico? 4.8 v e70 ima 500nm. Tudi z večjimi jajci ljudje vlečejo prikolice.

Za porabo se pa ne sekirat če se on ne
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem ali mislite da bo dirkal s prikolico? 4.8 v e70 ima 500nm. Tudi z večjimi jajci ljudje vlečejo prikolice.

Pripete slike za predogled

• 38F7786B-AA22-4B5D-BAAD-EFE5505A59F6.jpeg
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok ne bom ti vec tezil z dizli ;-)

Najdes torej lepega x5 z vso zeljeno opremo na mobile.de in ga pripeljes dol pa je stvar resena.
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 428
  • Avtomobil: E39 525i

S prikolico?
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 903

Potem ti ostane samo še tole

eff35b8dc41d6fa0c4801d512b4fc245.jpg

Prikaži več možnosti
    • dylan_dog, blackberet in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

S prikolico?

Ja
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 267

Dizel je absolutno superioren v vseh pogledih razen mogoče za turiranje po dirkališču. Pri bencincih na papirju oglašujejo določeno moč ampak je treba tudi pogledat, da zraven piše pri 6000 vrtljajih, torej pri porabi 30 l in še 5 litrov olja zraven. Vožnja v vsakdanjem prometu pa poteka pri max 3000 vrtljajih, kjer bo ekvivalent dizel že dejansko razvil tako moč medtem ko bo isti bencinar šele na polovici, 100 KM imaš manj od nazivne.

2019-09-01-14-27-wwwauto.png

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Joj, daj ne piši bedarij, kot Jeri... očitno 5.5 moped v Mb ni tako slab, če premakne 2T do 100 v 5.5 sec in gre z lahkoto 250kmh...
JE pa še opcija, da si imel slovenskega od bivšega zelenjavarja ki ti je delal po 7 cyl... potem pa morda res

Glede na to da sem prevozil 70.000 km s tem mopedom lahko pac povem da pri 3000rpm ne vlece. Se lepo pelje ampak dalec od kaksne silne moci, za hitro it rabi konkretne obrate.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 749

Des je že 16x napisal da bi rad BENCINARJA HOČE!!! Ali ste nepismeni????

Urejal Xandrej, 01.09.2019, 13:43.

Prikaži več možnosti
    • porsche in soulfly uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Dizel je absolutno superioren v vseh pogledih razen mogoče za turiranje po dirkališču. Pri bencincih na papirju oglašujejo določeno moč ampak je treba tudi pogledat, da zraven piše pri 6000 vrtljajih, torej pri porabi 30 l in še 5 litrov olja zraven. Vožnja v vsakdanjem prometu pa poteka pri max 3000 vrtljajih, kjer bo ekvivalent dizel že dejansko razvil tako moč medtem ko bo isti bencinar šele na polovici, 100 KM imaš manj od nazivne.

2019-09-01-14-27-wwwauto.png

Pa pazi, tole kar si prilimal je 3.0 turbo bencinar. Ki ima boljsi navor....
Prikaži več možnosti