Skoči na vsebino

P: 2001 E46 330xi LPG

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
28 odgovorov v temi
andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 172
  • Avtomobil: F11

Znamka: BMW
Model: E46 330xi
Letnik 1. registracije: 2001

Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2001

Barva vozila: Orientalblau
Tip menjalnika: ročni
Moč motorja: 170 kw
Kilometri: 357000

Realnost kilometrov: da

Oprema vozila (seznam): Štirikolesni pogon, DSC, bež usnje, M multifunkcijski volan, alarm, avtomatska klima, Dension BT vmesnik 

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): DA, pravkar opravljen tehnični pregled

Tehnične napake vozila: na tehničnem pregledu sem izvedel da je poškodovana desna manšeta na polosovini. Bom zamenjal v kratkem ali pa dobi kupec popust in jo sam menja

Vizualne napake vozila: na standardnih mestih malenkost rje

Pretekla omembe vredna popravila: v zadnjih letih se je  menjal komplet hladilni sistem, hladilnik, raztezna posoda, vodna črpalka, termostat, vse gumijaste cevi, menjani sta sprednji polosovini, sprednji roki, zavorne ploščice spredaj in zadaj imajo tudi šele cca. 20.000 km, menjani zadnji amortizerji, menjano tesnilo pokrova ventilov, tesnilo karterja, skoraj nove svečke NGK in nove vžigalne tuljave BERU. Vedno se je kaj obnavljalo, nekaj ker se je okvarilo, določene stvari (predvsem hladilni sistem) pa preventivno. Ni se pa šparalo ker sem delal tedensko daljše ture po celi Avstriji in si nisem mogel privoščiti da bi ostal kje na cesti.

Moj opis vozila: Avto mi je 6 let lepo služil, ni me nikoli pustil na cesti. Pri 200.000 km je bil predelan na LPG, takrat je dobil prejšnji lastnik nekaj sivih las, preden je bilo vse nastavljeno tako kot mora biti, samo sem mu še sedaj hvaležen za potrpljenje, ker sem se 90% vozil na plin, brez vsakršnega problema. Na 20.000 km sem menjaval filtra, enkrat sem menjal plinske cevi v motorju, ostalo pa dela brez napak.

Danes ima 18 rojstni dan, zato sem se odločil da mora iti počasi od hiše in naredi še drugemu, mlajšemu lastniku kakšen siv las, predvsem pa veliko užitkov z res dobrim atmosferskim vrstnim motorjem.

Avto je že dolgo v forumaški lasti, prejšnja dva lastnika sta zelo lepo skrbela za njega, tudi jaz sem se trudil da je bil vedno v dobri kondiciji.

Teme ki jih je imel ta avto tu na forumu:

https://www.bmwslo.com/topic/107934-2001-e46-330xi-lpg/

http://forum.bmwslo....ad.php?t=102204

http://forum.bmwslo....ead.php?t=84379

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):

Cena: Cena za forumaše 3.200 €, na ogledu se da še sigurno kaj dogovoriti

Kontakt: na ZS ali 031 341 698

Pripete slike za predogled

• IMG_0990.jpeg
  • IMG_0991.jpeg
  • IMG_0992.jpeg
  • IMG_0993.jpeg
  • IMG_0997.jpeg
  • IMG_0973.jpeg
  • IMG_0976.jpeg
  • IMG_0975.jpeg
  • IMG_0979.jpeg
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 853

Avto izgleda super. Tole je fantasticna moznost za nekoga ki hoce preizkusit nekoc najmocnejsega sestvalnika iz druzine BMW. Dodatno ima pa se plin za poceni voznjo.

Me prav mika da bi ga spet imel. :)

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • andro125, blackberet in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 277

Ena malo off...a je markač dal soglasje za slikanje na "njegovem" hofu?:))))

Če dobro vidim, ima mazanje ventilov zaradi LPG....? A je pri teh R6 sploh potrebno, na svoji 2,8 nimam (Prins).

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik

Ena malo off...a je markač dal soglasje za slikanje na "njegovem" hofu? :))))

Če dobro vidim, ima mazanje ventilov zaradi LPG....? A je pri teh R6 sploh potrebno, na svoji 2,8 nimam (Prins).

Nisi najbolj na tekočem, smo že novi lastniki te hale in zemljišča, tako da markač nima več kaj pri tem :)

Ima mazanje ventilov ja, načeloma ga ne bi potreboval, samo škodi pa ne če je že vgrajeno.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: Z4

Ena malo off...a je markač dal soglasje za slikanje na "njegovem" hofu? :))))

Jaz imam na 318i E46 plin in seveda brez mazanja, ker naj bi bilo povsem nepotreben strošek.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 912

Jaz imam na 318i E46 plin in seveda brez mazanja, ker naj bi bilo povsem nepotreben strošek.

Salama v žemlji je tudi nepotreben strošek, pa je vseeno dobro, če je notri :)

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: Z4

Da ne bomo o salami, bom konkretno napisal za ta primer in sicer to mazanje skrajšuje življenjsko dobo katalizatorja, toliko o tem nepotrebnem strošku. :)

(se opravičujem za smetenje teme in če se mu zdi potrebno, naj administrator pobriše nezaželeno vsebino).

Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik

Da ne bo spet 5 strani o potrebi po mazanju ventilov. Uporavnik @M power se je pri vgradnji plina odločil da bo vgradil tudi sistem za mazanje ventilov, ali je potrebno ali ne ne vem, pomembno mi je samo da plinski sistem deluje brez problemov že 160.000 km, pred nekaj dnevi sem bil na tehničnem pregledu in so plini OK, tako da katalizatorju tudi ni škodilo kaj preveč. 

Če je bila vgradnja sistema za mazanje nepotreben strošek pa mislim da je nam vsem sedaj vseeno. Nekateri pač ne gledajo/mo na vsak euro ki se vloži v avto, če to pomeni neko stvar ki pozitivno vpliva na delovanje.

Urejal andro125, 04.09.2019, 17:17.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 910
  • Avtomobil: new age e39

Fak tole je bud winterwagen. Za koliko bi ga dal brez plina? Ce je to sploh opcija...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik

Avto se prodaja kompleten, takšen kot je. 

Ker si me ravno spomnil, po snegu gre z dobrimi gumami skoraj kot po kopnem, navzgor je šlo še vedno, bolj problem je priti potem nazaj v dolino.

https://www.youtube....=PDzjMOI0wr0&t=

Urejal andro125, 04.09.2019, 17:55.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ena malo off...a je markač dal soglasje za slikanje na "njegovem" hofu?:))))

Mazanje ventilov ni potrebno.

Ima mazanje ventilov ja, načeloma ga ne bi potreboval, samo škodi pa ne če je že vgrajeno.

Ce sploh je fubkcionalno mazanje.
Ko smk vgrajevali plin v avto z N52 motorjem sem imel zeljo za vgradnjo se mazanje/hlajenje ventilov,vendar sem dobil jasen odgovor da nima smisla oz. ne bi sploh funkcionirali zaradi takega sesalnega kolektorja. Verjetno je pri M54 isto ampak to so ze sprobani motorji kar se tice plina.

Beri napisano visje.
Kar se pa tice avta. Super cena!

Odstranjevanje plina in z tem nizanje cene,na to pozabi to naj kupec dela sam.
Tusi ce ga bos odstranil bos dobil tistih 150€ oz. nic. Kupcev za to ni.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik

Okej, glede off topic zadeve -potem je to vuzeniska scena, ... sem vedel ampak splosno znano je to markacev hof...glede mazanja, res naj bi kati bolj trpeli, druge skode ne more biti, pri rabljenem pac tekocine ne dolivas ali pa tudi ...diskutabel do konca in naprej:)
Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik

Mah ja, vozit taksen kot je na plin bo sluzil dolgoooo, btw tudi olje je manj obremenjeno zaradi popolnega zgorevanja plina, svecke pa Brisk srebrne za 5 evrov, filtre za par evrov menjat ter membrano uparjalnika!!! na cca 100.000 km. Meni je zakuhal zaradi poroznosti le-te (prehod lpg v hladilno tekocino) , k sreci dupli vanos v e39 niso obcutljivi na prekuhavanje:), zakaj tocno nimam pojma, kako je pa 3.0 glede tega pa nevem.
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 782
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

te že dolgo nisem srečal na cesti, sem mislil, da si že zdavnaj prodal... :)

srečno prodajo!

Urejal DJ Falco, 06.09.2019, 14:15.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik

te že dolgo nisem srečal na cesti, sem mislil, da si že zdavnaj prodal... :)

srečno prodajo!

Sem menjal službo in nisva bila več isti čas na isti relaciji :)

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 868
  • Avtomobil: bel traktore

Kako gredo pa skupaj sivi lasje, ter avto me ni nikoli pustil na cesti? 

Sicer pa lepa e46

Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik

Pri teh avtih moraš vedno kaj misliti in delati da je vse v dobrem stanju. Sedaj pred nekaj meseci je npr. malo cukal pri nizkih obratih, pod 1500 prm, na testerju pa ni pokazalo nič. Sem menjal svečke, je bilo vse OK, po dveh tednih spet enako. Spet malo tuhtanja in prebiranja forumov, da sem menjal še vžigalne tuljave, sedaj pa že 3 mesece vredu, tako da je moralo biti to. 

Samo ko potem povzpneš po kakšnem lepem avstrijskem prelazu pa hitro pozabiš na vse skrbi ki so bile pred tem :)

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 868
  • Avtomobil: bel traktore

Mi ni treba razlagati, sem imel podobnega, sicer smrduha, 3.0 brez x-a. Po eni strani bi mu najraje ljubio guzo, po drugi pa zažgal

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 864
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Mi ni treba razlagati, sem imel podobnega, sicer smrduha, 3.0 brez x-a. Po eni strani bi mu najraje ljubio guzo, po drugi pa zažgal

Lahko napišeš kaj si rihtal?  :)

Aja avtorju pa srečno prodajo. Kako je kaj z rjo po pragovih in ostalih ključnih točkah?

Urejal bvogri, 07.09.2019, 09:52.

Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik

Pred petimi leti sem dal kompletno sanirati rjo, menjani so bili sprednji blatniki, pragovi so se tudi sanirali, tako da je tu vse OK, malenkost napihnjena barva je pri zadnjih blatnikih in nad zadnjo registrsko tablico. To se pa res vidi če dobro pogledaš, večina ljudi tega spolh ne vidi. Nekaj fotografij na 19 sporočilu te teme:https://www.bmwslo.c...-e46-330xi-lpg/

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč