Skoči na vsebino

P: 2001 E46 330xi LPG

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 715
  • Avtomobil: bel traktore

Lahko napišeš kaj si rihtal?  :)

Aja avtorju pa srečno prodajo. Kako je kaj z rjo po pragovih in ostalih ključnih točkah?

Če mene sprašuješ, vprašaj raje kaj nisem, bo hitreje  :laugh

Spet nič takšnega, ampak obvezen obisk pri mehaniku, tudi z vleko...naj pomislim...vodna pumpa se uščije. Tukaj sem imel srečo, ker sem ravno priletel iz morja, potem pa v nočno. Uscala se mi je pred bajto. Potem pokanje fedrov... vse do počene šasije zadaj (ravno dobro po tistem ko sem se pripeljal iz Švice). Ne spomnem se točno več kaj vse je bilo (pa se tudi nočem več), lahko ti pa povem, da bi lahko kar na kolendar označil; to je vsakih 4000km nekaj, toliko da se nisem mogel peljati naprej...

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 683
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ma vsi tako jamrate čez E46, da me kar strah rata.

Jaz sem na 328i takoj po nakupu vrgel malo čez jurija (servis, menjava jermen, jermenic, vodne pumpe, hladilnik, obnova čeljusti spredaj pa vse nove ploščice vključno z ročno ter menjava kablov za ročno, 2x neoriginal senzor odmičnih ki delata b.p., menjava tesnil na sesalnem kolektorju, vpetja rok spredaj... pa še kaka malenkost) ampak imam že 3 leta mir. Je bilo pa večinoma še vse original. Za porihtat je vpetje diffa trenutno.

NA 330d pa je šlo po 25.000km nekje 300€ materijala. (Oba nosilca motorja, vpetja sprednjh rok, servis, glavna jermenica+ oba jermena, obnova čeljusti spredaj) Nekaj je. Ampak povsem pričakovano za avto z 400.000km+

Urejal bvogri, 08.09.2019, 10:31.

Prikaži več možnosti

andro125
andro125

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 170
  • Avtomobil: E46 330xi+LPG

Jaz sem imel verjetno srečo da sem dobil zelo dobro servisiranega od @peters-a, tako da velikih stroškov nisem imel. Še največji strošek je bilo ličarsko popravilo takoj po nakupu avta in menjava hladilnega sistema prejšnje leto (Hladilnik, raztezna posoda, termostat, vodna črpalka, cevi, ...). Ostalo so bile manjše stvari, kar je glede na kilometre ki sem jih delal malenkostni strošek. 

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 077
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Da ne bo spet 5 strani o potrebi po mazanju ventilov. Uporavnik @M power se je pri vgradnji plina odločil da bo vgradil tudi sistem za mazanje ventilov, ali je potrebno ali ne ne vem, pomembno mi je samo da plinski sistem deluje brez problemov že 160.000 km, pred nekaj dnevi sem bil na tehničnem pregledu in so plini OK, tako da katalizatorju tudi ni škodilo kaj preveč. 

Če je bila vgradnja sistema za mazanje nepotreben strošek pa mislim da je nam vsem sedaj vseeno. Nekateri pač ne gledajo/mo na vsak euro ki se vloži v avto, če to pomeni neko stvar ki pozitivno vpliva na delovanje.

Najprej vse pohvale za vzdrževanje avta :beer Avto še vedno zgleda odlično. In očitno je bojazen o škodovanju plina avtu bila odveč.

Kar se pa tiče mazanja ventilov, je sistem bil vgrajen na mojo željo (monter mi je zatrdil, da ga ne rabi, ampak jaz sem ziheraš) in zato je tukaj montiran elektronski sistem, ki dovaja tekočino samo takrat, ko je vbrizg in ne konstantno, kot to počnejo podtlačni sistemi. Tudi količina dovajanja je nastavljiva, tako, da je opcij uporabe velika.

Drugače pa uspešno prodajo, avto je drugače že kar redkost. :ok

Prikaži več možnosti
    • andro125 je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 804

O kolega M power, pa smo vsi lastniki (bivsji) zbrani skupaj. :) 

Ves kaj bi te vprasal, glede na to da imas veliko izkusenj z X pogonom (starim in novim), kako bi primerjav vse X avte ki si jih imel v primerjavi z 330ix?

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 077
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Hehe.. ja zabavno :beer

Kar se pogona tiče je pa tako... pri E46 je pogon X edina verzija, kjer je dejansko  (skoraj) nemogoče, da kaj crkne... in še vedno odlično opravlja svojo nalogo. E30 je imela plusa in sicer teža in pa visko zaporo diferenciala... F11 ima pa vse nadzorovano računalniško in se režim spreminja... ker recimo sem E46 naštudiral, kako se ob določeni situaciji avto obnaša, medtem, ko je tu precej težje... vseeno pa jaz sem še vedno pristaš X... vožnja je vseeno malce drugačna od RWD in meni ustreza... že 20 let :)

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč