Skoči na vsebino

Ponudba avto.net Porsche 911 (996 in 997)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
308 odgovorov v temi
Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 521
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

ferrari je bolj trd in ne vem nekako me za enkrat ne pritegne oz. mi nekako ni, kolikor mi kdo kaj pove ko ga je že vozil... pa še strah imaš do avta da ga ne boš takoj dal v maline :)

Pri poršu bi me motilo, ker ga ima skorajda lahko že vsak pizdun, ki ga v bistvu ne more imeti in so posledično temu večina avtov zlorabljenih in nevzdrževanih. Ferarija v garaži pa res ne more imeti vsak pezde.
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 381
  • Avtomobil: F15

Ker ferrarija za 25 ni in ga ne bo

Urejal SILVEKK, 04.09.2019, 12:30.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 957
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Pri poršu bi me motilo, ker ga ima skorajda lahko že vsak pizdun, ki ga v bistvu ne more imeti in so posledično temu večina avtov zlorabljenih in nevzdrževanih. Ferarija v garaži pa res ne more imeti vsak pezde.

saj zato pa mas morda kak tak model ki ni tako pogost oz. je morda na njemu kaj drugačnega in ne tako običajnega oz. vsakdanjega porha (turbač, stari še zračni motorji, bolj ljubiteljski primerki, morda barvna kombinacij, ali kak novejši-991, tako da že nisi ravno vsak "pi*dun" po mojem  ;)...).

Ne vem tale bel mi deluje primeren, morda veliko km, kaj pa si kdo misli drug oz. kdo ga ima in kako na to gleda mi dol visi, jaz mam stvari za sebe in jih tako tudi obravnavam in skrbim zanje. Itaq če ga vzamem ga bom obdržal, do sedaj sem se ločil samo od enega avta oz. znamke (merc).  V planu imam še en car pa ena "huda" urca, pol pa mirno miško živim in odštevam čas do penzije in slovesa na oni svet.  :)

glede konja: tale če se ne motim je enkrat imel ceno malce nad 30 (bil še en rumeni), samo mi itaq ni všeč oblikovno, modena tudi ne, recimo mi všeč 328 (je pri nas kak na prodaj?) pa california ali kaki drugi novejši, ti pa so že cenovno višje (120+) pa nisem pripravljen dati za pleh. ;)

https://www.avto.net...asp?id=14533288

Urejal Taucher, 04.09.2019, 12:58.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 567
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Ker ferrarija za 25 ni in ga ne bo

Ferrari Mondial je najcenejši, verjetno bi ga dobil tudi pod to ceno :)

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 381
  • Avtomobil: F15

pri 993 se moramo zavedati, da gre vseeno za 25 let star avto, kateri je menjal veliko lastnikov. Vsi ga niso vzdrževali kot je treba, tudi vsak mehanik nima posebnega orodja. 

S karoserijo ni težav ker je dobro pocinkana. Se pa rja pojavlja na delih, ki so vijačeni na karoserijo.

Deli obes, izpuh, amortizerje vzmeti potrebno pregledat. Ko boš to kaj šraufal verjemi, da se bodo vijaki trgali. Nosilci so dragi. Ti avtomobili veliko stojijo, posledično pride do okvare kolesnih ležajev, pogonskih gredi, volanska letev vtrdne. 

Motor je zanesljiv, vendar spet so tukaj leta. Lahko spuščajo tesnila,semeringi, cevi...pregreti pokrovi ventilov, izpušni kolektorji, kapa razdelilca vžiga občutljiva, strgani nosilci motorja. Veliko jih je bilo uvoženih iz usa. Pri teh modelih značilno da se nabirajo saje v glavi motorja ker so Amerikanosi takrat imeli strožje emisijske norme in im motor zaradi tega ni identičen kot EU.Poraba olja je normalna za boxer motor.

50K eur ni malo denarja za tako star avto, ki lahko postane jama brez dna.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 143
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Boljše bit Ferrariless kot pa vozi Mondiala. Bilo katera 911 je zadetek v polno, napram Mondialu.  :laugh

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 567
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Je pa Ferrari  :-D

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 789
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

V tej rdeci 911 sem se peljal enkrat. Lep zvok, pospeski tak tak, ce ga ne znas peljat, te od 0-120km/h 4.4 naseka ko malega macka ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 143
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

V tej rdeci 911 sem se peljal enkrat. Lep zvok, pospeski tak tak, ce ga ne znas peljat, te od 0-120km/h 4.4 naseka ko malega macka ;)

Jaz sem dal za peljat svojga 325i kolegu, je rekel da že dolgo ni vozil tako švoh avtomobila. Saj vem da ni raketa, samo do 100 prileze pod 7 sec. on pa vozi octavio 2.0 tdi 150ps.  No nakar mi reče da je prestavljal pri 4000 rpm. :-D  :crazy

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 134
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ne vem, katerega od vaju bi okoli kepe... tebe ali njega :umruodsmeha
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejansko folk ne zna vozit vec NA bencinarjev. Isto pri tej rdeci Carreri. Pod tri-tri pa pol se bore malo dogaja. Zato sem rekel, ce ne ves kaj delas, se ti marsikateri dizel ali becinar odpelje mimo. Nasploh pa avto ni imel sans proti cipani E60 530d od drugega kolega ;)

Urejal MajoR, 04.09.2019, 16:29.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64
  • Avtomobil: Race Car

Motor je zanesljiv, vendar spet so tukaj leta. Lahko spuščajo tesnila,semeringi, cevi...pregreti pokrovi ventilov, izpušni kolektorji, kapa razdelilca vžiga občutljiva, strgani nosilci motorja. Veliko jih je bilo uvoženih iz usa. Pri teh modelih značilno da se nabirajo saje v glavi motorja ker so Amerikanosi takrat imeli strožje emisijske norme in im motor zaradi tega ni identičen kot EU.Poraba olja je normalna za boxer motor.

50K eur ni malo denarja za tako star avto, ki lahko postane jama brez dna.

Med blokom in glavo, tesnila? Zracno hlajen 911 ce "medi", je razlog znan, pa to definitivno ni "dihtunga" ker je nima!!!

Pa poraba olja tudi ni ne vem kako normalna-velika, ce ga porablja prevec, je tudi kar jasno zakaj!

Urejal Underdog Motorsport, 04.09.2019, 16:47.

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 508
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Dejansko folk ne zna vozit vec NA bencinarjev. Isto pri tej rdeci Carreri. Pod tri-tri pa pol se bore malo dogaja. Zato sem rekel, ce ne ves kaj delas, se ti marsikateri dizel ali becinar odpelje mimo. Nasploh pa avto ni imel sans proti cipani E60 530d od drugega kolega ;)

Potem je pa z avtom nekaj narobe...300hp 996 z rocnim menjalnikom gre v 20s 0-200 se po 19 letih, isto hitro kot 2019 superb 280 dsg 4x4...ce je e60 530d samo cipan, teh 20s od dalec gleda..
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

No, potem pa ga mogoce ni prav stiskal :) vem da nisem bil pac nekaj impresioniran. Pa da ne bo zdaj ispadlo da je bilo nekaj narobe z avtom, to res ne vem.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747

Lahko maš škodo ko ima 1 sekundo od 0-1000 še vedno ni to ferrari porš ali pa lambo...

Urejal Xandrej, 04.09.2019, 17:27.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in mihaing uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

No, potem pa ga mogoce ni prav stiskal :) vem da nisem bil pac nekaj impresioniran. Pa da ne bo zdaj ispadlo da je bilo nekaj narobe z avtom, to res ne vem.

Po podatkih ima 18 sekund 0-200..pa Porsche vedno navaja več kot je dejansko :)

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 833
  • Avtomobil: prdalica

Lahko maš škodo ko ima 1 sekundo od 0-1000 še vedno ni to ferrari porš ali pa lambo...

Odlično povedano. Ko se vsedeš v lamba si hiter pa čeprav avta niti prižgal nisi. Se ti samo smeji pa ne veš točno zakaj. Porh je najbolj "CIVILEN" avto katerga si špač z nekaj malega truda lahko lastih. Vse ostalo so druge sfere in roko na srce vredne tega denarja

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747

Mah pusti jih to so svetovi... ferrari california je tak udobna da nemoreš vrjet dokler ne stikalo ne premakneš na sport.

In se zdaj mi je žal da se nisem zagrebel si dobil 355 za manj kot 40 jurjev danes pa je 2x dražji... aja lada njiva z 27 turbinami ga prehiti... jao jao jao
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 207
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Mah pusti jih to so svetovi... ferrari california je tak udobna da nemoreš vrjet dokler ne stikalo ne premakneš na sport.

In se zdaj mi je žal da se nisem zagrebel si dobil F355 za manj kot 40 jurjev danes pa je 2x dražji... aja lada njiva z 27 turbinami ga prehiti... jao jao jao

Če me spomin ne vara je bilo to cca 5let nazaj. Mogoče v krizi spet padejo cene.

348ke so bile cenejše, vendar zame eden in edini Ferrari je F355.

Drugače pa med lastniki Ferrarijev je Mondial kot Boxter med Porscheji.

Sem ravnokar pogledal malo mobile.de itd. in so jim cene že padle,bilo je obdobje ko ga pod 70k€ nisi dobil sedaj so spet na 50k€. Kriza se kaže...

Urejal blackberet, 04.09.2019, 20:50.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugače pa med lastniki Ferrarijev je Mondial kot Boxter med Porscheji.

Samo ena razlika je...Mondiala imaš zato, da rečeš da imaš Ferrarija v gostilni...z Boxterjem pa se ti smeji vedno, ko ga zapodiš po kakšni lepi cesti ali pa greš na stezo in s stock avtom pošolaš na papirju hitrejše ;) Mondial ti pa razpade...

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč