Skoči na vsebino

Porsche 911 (996 in 997): ponudba + splošna debata

* * * * - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3246 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 318
  • Avtomobil: new age e39

Evoga, eden izmed 1:45.x  krogov. Nekaj očitnih napak, nekje sem premalo suveren, ampak počasi bo!

Eni v avtih rni na kolesih. Jst sam dans popravil svoj čas na lokalnem traiku za 24s. Pa še mam kako minuto 30 do najboljših. Važno da uživaš :ok
Prikaži več možnosti
    • JureZ je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 824

@jurez: javi kak dan prej, seveda da bo lepo vreme in se zmeniva.. uživaj še naprej na ringih  :ok

@bmw330d: se mi je že zdelo, da ne bo tega kruha letos, pa drugo leto (če bo possible).. sicer pa si ti že našel zase pravega al kako?

Urejal Taucher, 23.10.2020, 20:12.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 125

@jurez: javi kak dan prej, seveda da bo lepo vreme in se zmeniva.. uživaj še naprej na ringih  :ok

@bmw330d: se mi je že zdelo, da ne bo tega kruha letos, pa drugo leto (če bo possible).. sicer pa si ti že našel zase pravega al kako?

A Porscheja? Nisem jaz še v vaši ligi...  :)

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

A Porscheja? Nisem jaz še v vaši ligi...  :)

jaz k nisem po pistah oz. ne treniram, ne spadam v ligo.  :)  saj so še druge "lige"... sem pa te danes klical... verjetno letos ne prideš nič v naše konce ali kako? 

poglej temo ure, če ti je kako tista liga bližje (zato pa sem napisal če si že morda našel kaj ali boš le čakal, da prideš na vrsto....)  :ok

Urejal Taucher, 23.10.2020, 20:56.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 299
  • Avtomobil: Nemški

Evoga, eden izmed 1:45.x  krogov. Nekaj očitnih napak, nekje sem premalo suveren, ampak počasi bo!

Evo to je to :ok bravo, keep going on :ok2
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

A je morda kdo bil čez lužo in si ogledal PD tower ?

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 398
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Na RBR bi izgleda res potreboval GT2RS, ker te ravnine so za 435KM čisto predolge :)
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

JureZ
JureZ

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 81

Na RBR bi izgleda res potreboval GT2RS, ker te ravnine so za 435KM čisto predolge :)

Ma ja, naslednjic grem na Raceland raje, tam so ravnine ravno prav dolge ... :)
Prikaži več možnosti
    • LiamN je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 620
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Ma ja, naslednjic grem na Raceland raje, tam so ravnine ravno prav dolge ... :)

V Lendavo :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

JureZ
JureZ

Začetnik

• Uporabnik

V Lendavo :)

Ne ne, tam je ze ena daljsa ravnina pa je treba ze v tretjo prestavljat ...
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 307

Jest sem na red bull ringu vozil rs5 in r8 plus. Pa nikjer ni blo drame, mas obcutek da so avti bolj svoh na taki pisti.
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 514
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

zdej ste me ogrel pa gledam onboarde hothatchov gor, pa dobr sej se da pregurat tiste ravnine, mislm da se tud z 265hp na tono nebi lih vlekel po progi :)

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

JureZ
JureZ

Začetnik

• Uporabnik

Fantje, poglejte si Spa 24hr, ki se odvija ta vikend in Kemmel straight ... tam si tudi najhitrejsi piloti lahko skuhajo kavo preden pridejo do Les Combes :) na pisti ni niti 1000 konjev dovolj in to sploh ni poanta. Pejte na Autobahn top speed lovit ... na pisti je 1000 drugih stvari, na katere je treba dajat poudarek, ce zelimo postat boljsi in hitrejsi vozniki.

Zame so dolge ravnine super, ker lahko premislim o kombinaciji ovinkov za mano ter kaj sem naredil narobe in se spomnem, kako morem ovinke pred sabo napast. Tisti, ki bo pa na ravnini razmisljal “o fak, kolk se pa ta ravnina vlece, model”, more pa raje premislit, ce ni mogoce zgresil hobija.
Prikaži več možnosti
    • Mrcina, alanq4, Vocko in 6 ostalim je všeč

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 370
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

@JureZ  :ok

@leonT, zdaj si pa zamisli, kako so ravnine na RBR dolge v pokalnem Seicentu. Ampak samo pri turistični vožnji, med dirko, v gneči, ko ne veš, če boš cm po cm ti zlezel mimo konkurenta, ali pa bo obratno, ko loviš zadnje centimetre pri zaviranju, ko upaš da ti v Schlossgoldu primejo zavore, takrat pa prekleto hitro minejo.  :-D

Prikaži več možnosti
    • Mrcina, alanq4 in Cigi uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 629
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Fantje, poglejte si Spa 24hr, ki se odvija ta vikend in Kemmel straight ... tam si tudi najhitrejsi piloti lahko skuhajo kavo preden pridejo do Les Combes :) na pisti ni niti 1000 konjev dovolj in to sploh ni poanta. Pejte na Autobahn top speed lovit ... na pisti je 1000 drugih stvari, na katere je treba dajat poudarek, ce zelimo postat boljsi in hitrejsi vozniki.
Zame so dolge ravnine super, ker lahko premislim o kombinaciji ovinkov za mano ter kaj sem naredil narobe in se spomnem, kako morem ovinke pred sabo napast. Tisti, ki bo pa na ravnini razmisljal “o fak, kolk se pa ta ravnina vlece, model”, more pa raje premislit, ce ni mogoce zgresil hobija.

Podpis pod tole :ok

Kolko dejasnko omogica GT3 RS ogranja s podvozjem? Kaj lahko na spreminjas, optiko ali se kaj drugega?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

JureZ
JureZ

Začetnik

• Uporabnik

Podpis pod tole :ok
Kolko dejasnko omogica GT3 RS ogranja s podvozjem? Kaj lahko na spreminjas, optiko ali se kaj drugega?

GT3 ima nastavljive coiloverje (po visini) in pa 2 nastavitvi za blazilce (elektronsko), nastavljiva sway bara, serijske top mounte za 2 nastavitvi camberja in pa spodnje roke s par opcijami za toe (spredaj in zadaj). RS pa ima drugacne roke, kjer se se dodatno lahko poveca neg. camber.

To je pa to, vse kar se da se naknadno menjat, je v bistvu cup podvozje, kar je itak visek kar se performans tice, ampak potem je ze malo hardcore na cesti.

Plan za drugo leto je optika in mogoce obnova serijskih amortizerjev, ko bom pa konsistentno avto lahko vozil na 100%, gremo pa naprej :)
Prikaži več možnosti

ZSD44
ZSD44
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25

za vse majstre za tipkovnice sem doma našel brošuro glede garancije, pa si jo lepo preberite pa vam bo vse razumljivo, če ne, pa veste kje je salon ali pokličite na navedene cifre in vam bodo vse lepo razložili  :)  

attachicon.gifPorsche garancija.pdf

Ti povem iz prve roke da se ti garancija neizplača ... ker vse kar crkuje ni na seznamu za garancijo :) 

Edino kar pri Porsche šteje je tista njihova prva 2 letna garancija in to je to ... 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 629
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

GT3 ima nastavljive coiloverje (po visini) in pa 2 nastavitvi za blazilce (elektronsko), nastavljiva sway bara, serijske top mounte za 2 nastavitvi camberja in pa spodnje roke s par opcijami za toe (spredaj in zadaj). RS pa ima drugacne roke, kjer se se dodatno lahko poveca neg. camber.
To je pa to, vse kar se da se naknadno menjat, je v bistvu cup podvozje, kar je itak visek kar se performans tice, ampak potem je ze malo hardcore na cesti.
Plan za drugo leto je optika in mogoce obnova serijskih amortizerjev, ko bom pa konsistentno avto lahko vozil na 100%, gremo pa naprej :)

Seveda, to je edino pravilno, "rast z vozilom", da reces lej, to je to, mislim da bi sedaj naredil naslednji korak. Isto je pri ucenju v zivljenju, vedno je boljse met nekoga zraven sebe, ki zna vec kot ti. Ce si najpametnejsi v sobi..kak ze gre..si v napacni sobi ;)

Nastavitev je kar nekaj. Predvidevam da KW dela za njih? Ali je Ohlins?

Urejal MajoR, 25.10.2020, 18:54.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

Imperium
Imperium

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 453

@JureZ, si kaj raziskoval primerjavo teže s kakšnim drugim aftermarket železom v primerjavi z originalom? Je kakšna opazna razlika v efektivnosti in/ali teži?

Spodnji kit 9 kg (5 kg sprednja os in 4 kg zadnja).

Aja, to pa žal ne ...

Nekako se mi ne zdi verjetno, da si "spregledal" AP Racing Radi-cal Brake Kit za 997? 

Prikaži več možnosti

JureZ
JureZ

Začetnik

• Uporabnik

Ti povem iz prve roke da se ti garancija neizplača ... ker vse kar crkuje ni na seznamu za garancijo :)

Edino kar pri Porsche šteje je tista njihova prva 2 letna garancija in to je to ... 

Iz prve roke? No dej kej več povej, prosim. :)

Spodnji kit 9 kg (5 kg sprednja os in 4 kg zadnja).

Nekako se mi ne zdi verjetno, da si "spregledal" AP Racing Radi-cal Brake Kit za 997? 

Čakaj, Radical kit je 9kg skupaj s čeljustmi vred? Samo diski dvomim, da so tolk lažji ali pač? Jst sm pa prej govoril, da je cca 17kg razlike v teži samo v diskih (keramika vs železo).

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.