Skoči na vsebino

Porsche 911 (996 in 997): ponudba + splošna debata

* * * * - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2656 odgovorov v temi
SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 434
  • Avtomobil: ///M

Tole spada v to temo  :eek

Urejal SONiK, 26.10.2020, 21:11.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti
    • cruiser, bmw330cd in JureZ uporabnikom je všeč to sporočilo

Imperium
Imperium

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 453

Čakaj, Radical kit je 9kg skupaj s čeljustmi vred? Samo diski dvomim, da so tolk lažji ali pač? Jst sm pa prej govoril, da je cca 17kg razlike v teži samo v diskih (keramika vs železo).

Skupaj s čeljustmi seveda.

Prikaži več možnosti
    • JureZ je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 343

Prodana 992 turboS za 350 jurjev :-)

https://www.avto.net...LOVENSKO VOZILO
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 744
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Prodana 992 turboS za 350 jurjev :-)

https://www.avto.net...LOVENSKO VOZILO

Kam na Slovaško? Avto pa je ostal pri nas, ne bi bilo prvič..  :laugh

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 749

pol je prvi lastnik dobil podstavek z logo in vgravirano VIN :)

Urejal Taucher, 28.10.2020, 21:07.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 078

pol je prvi lastnik dobil podstavek z logo in vgravirano VIN :)

Kam je posnetek zginil? 

Btw, kako si se navadil power upgrade-a iz 2.5 Z4 na 3.8/355hp? To je kr preskok, se ti zdi, da bi že lahko imel kak konj več ali ti je ok? 

Urejal bmw330cd, 28.10.2020, 21:14.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Kam je posnetek zginil? 

Btw, kako si se navadil power upgrade-a iz 2.5 Z4 na 3.8/355hp? To je kr preskok, se ti zdi, da bi že lahko imel kak konj več ali ti je ok? 

jaz sem ga zbrisal... v e85 je B30 in okoli 260ps, prirastek moči je nekaj, vendar je nesmiselno primerjati enega z drugim, vsak mi je po svoje zanimiv in drugačen... :ok

glede horsov, vemo da jih ne bo nikoli "dovolj" in da se vse navadiš in bi več in več in več... tudi cca. 220 horsov v f31 je lahko hitro preveč.... :)

Urejal Taucher, 28.10.2020, 21:49.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 078

jaz sem ga zbrisal... v e85 je B30 in okoli 260ps, prirastek moči je nekaj, vendar je nesmiselno primerjati enega z drugim, vsak mi je po svoje zanimiv in drugačen... :ok

glede horsov, vemo da jih ne bo nikoli "dovolj" in da se vse navadiš in bi več in več in več... tudi cca. 220 horsov v f31 je lahko hitro preveč.... :)

Aa, ne vem zakaj sem imel v spominu, da je 2.5...ja m54b30 še kaj dodatno odprt je kar hiter in navora poln avto! 

Škoda, da je zbrisan, je bil dober! Vrhunski spec 997 je naredil si, pravi joycar.

Urejal bmw330cd, 28.10.2020, 21:54.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 801
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

A to ti je Tunerc naredu mapo na b30. Blokada dvignjena na 7.200rpm? Kako se ti to v praksi obnese...lahko na zs
Prikaži več možnosti

symch
symch

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: E46 330i

A to ti je Tunerc naredu mapo na b30. Blokada dvignjena na 7.200rpm? Kako se ti to v praksi obnese...lahko na zs

Tudi mene zanima.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Tudi mene zanima.

ne ni bil tunerc, pa je to bilo takoj na začetka ko sem ga kupil in sem ga predeloval po svojem okusu, pri nas je bilo to takrat še v povojih, delal sem pri eni firmi v  Lj (ne vem točno firme) bi mogel pobrskati po arhivu, morda sem celo v kaki temi že takrat zapisal pa kdo morda poišče. Je pa predelan tudi izpuh (oz. superspint), blokada premik na 7200, rekel sem tudi da se odstrani blokado na končno (če je slučajno še notri), potem KN filter v osnovno ohišje,... Je pa tako, da takrat mislim da sploh še nihče ni imel valje (tud Vito-tunerc v nm ne), tako da so podatki takrat izhajali glede na tuninge v tujini.

Kar se tiče blokade oz. premika, kdor ima tak avto oz. tak motor, ve da se kaj hitro zavrti do rdečega polja in sploh pri prehitevanju z drugo si velikokrat prišel v tak položaj, da ko si avto prehiteval si bil ravno na enih 80-90 km/h (če me spomin ne vara, si potem bil že v poziciji da boš dajal v tretjo ko si bil vzporedno z avtom in ne še čisto na svojem pasu). Zato se mi je zdelo smiselno to mejo nekoliko premakniti navzgor in seveda premakniti hitrost če se ne motim okoli/preko 100-105km/h-to bi mogel spet preveriti in testirati na avtu. Seveda so v takratnih časih več ali manj optimizacijo delali na bencinarjih in so tudi večina lastnikov bavarcev R6 (ki sem jih takrat poznal) se tega tudi posluževali teh sprememb pri blokadi motorja.

Tako da seveda nisem strmel da bi vsako prestavo pol tiščal do blokade na 7200, ampak je tista rezerva kdaj lepo mi prav prišla. Kar se tiče dviga praga meje, sem se takrat med drugim pozanimal pri schumiju, kateri mi je dejal da so motorji in komponente delane z nekaj rezerve in to ne bo nič škodovalo motorju in ne ostalih zadevam, če se seveda to ne bo dogajalo vsakokrat in vsakič z vsako prestavo. Tako da se se potem z časom tudi pri serijskih avtih (oz. konkretno pri Z4 potem mislim da dvignile blokade na okoli 7000 rpm). Cena takrat mislim da je že bila okoli 480€ ali 500€, s tem da smo potem pri sami izvedbi testirali na sami cesti z pomočjo GPS sistema meritve hitrosti in pospeškov in so bile razlike še kako očitne (prej-potem). Sem pa si vedno dejal potem kasneje, da moram avto nekoč dati na valje, da dobim točen graf, ampak mi dejansko potem to ni več igralo vlogo ker tudi v primerjavi z takratnim e85 iz Makome in SMG menjalnikom, je bilo kot noč in dan in je bil moj cilj dosežen oz. pričakovanja izpolnjena. 

Če pa ima kdo kak dober GPS merilec pa ga lahko posodi pa izmerimo in dobimo cifre (če koga res zanima). Oz. @teamcabrio: bova drugo leto si en dan vzela čas, pa greva v nm na letalisce v prečno na vzporedno cesto (asfalt) ker je možnost in bova primerjala tvojega in mojega, če so koni še zdravi ali jih je kaj ušlo pod zemljo oz. so zboleli za corono.   :ok

kar pa se tiče 9-11 videa pa je tule še enkrat: sinoči sem ga pogledal, danes ko sem se usedel in preživel dan z svojim, pa je bila zgodba identična, nasmeh in igrača, kot pri otroku ki je ne da nikomur iz rok in se bi za njo tudi stepel. Z razliko od videa, je pri meni ponavadi "šibedah" če se le da, odprt tudi preko tunelov in radio na off.  :)

Urejal Taucher, 29.10.2020, 21:02.

Prikaži več možnosti
    • cruiser, Team Cabrio Slovenija in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

cakaj da pride se rolex pod smrekco :-D

si pa res en jastreb ;) ure pa veš da pridejo in grejo, ene ostanejo, druge ne, še dober da vsega ne vidiš in ne veš. Smrekca je lahko samo izgovor oz. vaba da nekateri primete :P

pa lep večer in prijeten konec tedna vam želim, ostanite zdravi :ok

Urejal Taucher, 29.10.2020, 21:36.

Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 48

https://www.avto.net...
Pozna kdo ta avto?
Prikaži več možnosti
    • LiamN je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 182
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Uu lep! 996FL mi postaja bolj vsec kot 997. 1. Nikoli si nisem mislil, da bom to napisal.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

https://www.avto.net...
Pozna kdo ta avto?

vidim da si trebanc, iščeš 996?

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 843
  • Avtomobil: ni moj:(

Ta se oglasuje pri Spanu ze celo vecnost.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik

Uu lep! 996FL mi postaja bolj vsec kot 997. 1. Nikoli si nisem mislil, da bom to napisal.

4s je res hud ker ima widebody, obicna carrera me ne prepriča. Sicer zelim zadnji pogon in bi pac odstranil prednje polosovine, dodano vrednost tle ima res lepa zunanja oblika. Prodaja se res ze dolgo, cena ni ravno privlačna. Men je sicer v prvem planu 997.1 ampak v rangu do 35k je zanimive ponudbe bore malo tudi v tujini ali pa je tiptronic kar me ne zanima. Sem si pa postavil budget max 35k, nizje gre bolj bom zadovoljen, cez pa ne bom šel. Zato pogledujem tudi proti 996 4s.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 843
  • Avtomobil: ni moj:(

Ce nabavis 996.2 ali 997.1 za 35k, koliko si bos se pustil na strani za namen, da se bos brezskrbno vozil?
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik

Ne bo kupljen z zadnjimi €, hvala za skrb :) z vzdrževanjem se ne obremenjujem, kar bo zahteval bo pac dobil. Niti ne gledam na avto kot na investicijo, ampak kupujem izključno za svoj uzitek oz da si izpolnim dolgoletno zeljo po 911.
Prikaži več možnosti
    • fp4492 in SILVEKK uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 343

10 jurjev moras met viska za izredne servise pa si miren. Redno vzdrzevanje pa ni tko grozn rec, 2-3 jurje letno mora bit zadost ce ne vozis veliko
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.