Skoči na vsebino

Porsche 911 (996 in 997): ponudba + splošna debata

* * * * - 8 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4712 odgovorov v temi
tinydiamond
tinydiamond
  • Uporabnik
  • Sporočil: 430

[quote name="leonT" post="3317132" timestamp="1634300695"]Po 13 letih je vsako podvozje za zamenjat to je me jasno. Verjetno ze drugic. Naceloma so mezger motorji kar zanesljivi, je pa vedno fajn met mal viska na stran, da si miren. Tud kaj crkne[/

Zanimiva tema, upam da napises kaj (ce) se bo vlagalo...tudi sam namrec gledam 911 s kaksnim km vec...sicer 991, pa vseeno...tko da spremljam

Samo ti moreš vedet, da @LeonT-ju ni problem pljunat 10 čukov.  To je zanj tko, k za mene  10€.  :)

Urejal tinydiamond, 15.10.2021, 14:19.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 156
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Leon, “navaden” turbo ali S?
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 974
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

a je sploh obstajal 997 v Turbo S izvedbi?
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 903
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Je, v faceliftu.
https://www.total911...ex-997-turbo-s/

Urejal clinton, 16.10.2021, 06:57.

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 593

Studiram edin varjanto da bi sel na Finsko pozimi do Kittilä z njim namest z avionom. Pol bo pa treba zimske gor dat :-)

Tole bi jaz na tvojem mestu kar pozabil. Cca 3.5k km pozim na Finsko v eno smer z 911 res ni nek presezek voznje. Do Stockholma imas AC pol naprej je pa regionalka, kar pomeni da se cjazis v nedogled. Jaz sem bil poleti na severu, road trip z precej "primernejsim" avtomobilom za dolge relacije, pa res kar trajojo te premiki. Dva dni v eno smer, je minimum, kar pomen da si na 4 dneh samo za pot gor dol...bi bilo pa zanimivo, temu pa ne oporekam. :)

Bomo pa zamenjali ce kaj ne bo ok. Cevi hladilne so bile ze menjane, motor zunaj… ce dam se 10 jurjev not bom vsaj vedel da je porihtan, vem da ne bo samo tankaj vozi

10k pa bo delalo se precej dolgo casa !!! Z tem da je v teh 10k vstet ze tudi potrosni materijal.  :ok

Po 13 letih je vsako podvozje za zamenjat to je me jasno. Verjetno ze drugic. Naceloma so mezger motorji kar zanesljivi, je pa vedno fajn met mal viska na stran, da si miren. Tud kaj crkne

Amortizerje zamenjaj pa vse gumice v kompletu prepresaj, to je ze skoraj nujno za narest, ze zaradi starosti, plus 200k km ima. Pa en velik servis mu privosci pa bo ropotal se nekaj casa. 200k km ob rednem vzdrzevanju na koncu po 13 letih sploh ni tako zelo veliko.

Razmisli pa o zimakih, ker na Fordu jih ne rabis, z Turbacem se bos pa pozim boljse vozil kot z X7, to res gre po snegu edino kar ga zjebe je prevelika kolicina snega, ker nasede oziroma zacne "pluzit" z sprednjim odbijacem, v tem primeru je 4S se boljsa izbira. Ce pa to pozabim ga ni sportnika, ki bi se pozimi peljal tako dobro kot 911 (katerikoli z 4x4)  :-D

P.S. Edino tisto o menjalniku, res je vzdrzljiv, je pa precej pocasen in tudi PDK v 7.2 kot prvi generaciji z PDK je bil resen napredek. Ta omenjeni triptronic res ni biser, edina odlika je delovanje, takega pa verjetno ne bodo vec naredili nikoli. 

Urejal Underdog, 16.10.2021, 07:50.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 568
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

To,ce sta bila odbijac in havba barvana,ne pomeni,sa ni unfallfrei. Pomeni pa, da je nachlakiert - mogoce zaradi kamenckov

Ne označijo, vsaj bolj resni prodajalci da  je Unfallfrei. Jaz sem spraševal za 1 avto pri uradnem BMW dealerju zakaj ni unfallfrei označeno. Pa mi je rekel da je bil sprednji odbijač barvan.

Drugače pa kul Porsche, nam ne bo dolgčas na forumu čez zimo :-D

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 384

Ja mustang za pozimi itak ni ker sam gledas kdaj bos sel v grabn. Ze zdaj ko je zjutraj mrzlo gre avto kar mal po svoje :-)

Sej verjetno me bo itak matral da bi se tud pozimi vozil ker ga dobim glih pred zimo, tko da bom riskiral gume pa gasa :-)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Za finsko je pol boljsa opcija da gre en u uzi gor, en pa dol, kontra smer pa greva z letalom. Ker drugac si en teden skoz za volanom.
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 903
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

https://www.caranddr...t-drive-review/
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 593

Za finsko je pol boljsa opcija da gre en u uzi gor, en pa dol, kontra smer pa greva z letalom. Ker drugac si en teden skoz za volanom.

Do gor imas kot sem napisal cca 3500km, malo manj...sam ves koliko km na dan naredis, vec kot 1500 jih ne bos naredil, pozimi se bojim da je se to zelo veliko ce se vozis na sever. Jaz grem pozimi velikokrat v Barcelono, 1500km je 12 ur ce gres v Nedeljo. Drugace se pa vlece u PM, pa vemo, da ko se spustis dol proti Genovi je naprej samo se lepo vreme (ni snega), pa tudi prej ga ni bilo se nikoli, sama ta klnaec od Geneve je vcasih mal "plundrast".

Na sever pa ves kako je...do Nurnberga je jeba (guzva za znoret) in se bos cjazil 130km/h, pol je bolje sam spet je zima, verjetno dez, ce ne se vecje vremensko sranje. Putgarden imas trajekt na Dansko, ki je ravna in ni panike...most v Malmo...do Stockholma je ok, pol naprej pa reginalka ki je ni konca. Pozimi imas zelo kratek dan, kar pomeni, da se vozis 80% ponoci...

Je pa sigurno to road trip, ki sa ga zapomnis !!! Samo en teden rabis, kar pa verjetno ni problem, ce se tako odlocis. ;)

Kljub vsemu 911 ni najbolsji za te dolge poti, v dezju ni najbilj suveren, sneg je ok, tam tako ali tako ne potujes prav hitro. Je pa kar trd, glasen, "majhen" za vozit se 1700km na dan. Pozimi itak prtljage bistveno vec...dolge gate so skoraj nujne ko stopis iz avta in je -30  :laugh

Urejal Underdog, 16.10.2021, 08:19.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 042
  • Avtomobil: new age e39

Kaj pa ce ga das ba kamion do severa Nemčije. 300 eur pa roka. Ti pa z Avionom do Bremna. Pol pa lepo brez podocnjakov naprej
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 832
  • Avtomobil: F15

tukaj je video o nakupu sedaj Leonovega 997. Meni ga je poslal prodajalec, ker imajo svoj kanal. Avto je kupil skupaj v paketu z RS4

To je bil tudi razlog zakaj se zanj nisem odločil.

Lahko pa Leon posnameš roadtrip na Finsko  :)

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 569
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Bolje, da ga je Leon kupil, ker njemu se jebe, pa zabavno bo.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

tukaj je video o nakupu sedaj Leonovega 997. Meni ga je poslal prodajalec, ker imajo svoj kanal. Avto je kupil skupaj v paketu z RS4

https://www.youtube....llschaftDresden

Švaba prevec lapa. Kaj je tebe odvrnilo od nakupa?
Prikaži več možnosti

alesh
alesh

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 944
  • Avtomobil: E46 323Ci

https://www.youtube....llschaftDresden

Kul video. Pa ko ga mater na testni klice :-D
Schade da ni not beige ali pa rjave barve, bi bilo top.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem videl video ja, men dve pikce na laku dol visita. Vazn da se naravnost pelje :-) itak mam vse avte prej ali slej nekaj zbite in pobarvane, men to nic ne pomeni. Oziroma ne bi dal 5 jurjev vec za isti avti ce ne bi bil nic barvan ker mi to ni nic vredno. Pa tud v resnici je brez veze.
Prikaži več možnosti
    • DreamBMW je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne more bit avto z 200k km v prvi barvi. To ne obstaja. Al je pa zdrsan vse okol
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja itak. Sej bmw ma 11k pa je ze zbit. Sam ne bom zdej popravljal ker nimam volje spet po servisu skakat.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 826
  • Avtomobil: ///M

Ne more bit avto z 200k km v prvi barvi. To ne obstaja. Al je pa zdrsan vse okol

180kkm e46 m3 20let star vse v prvi barvi :) še 20k lufta :laugh

Urejal SONiK, 16.10.2021, 18:14.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 667
  • Avtomobil: E61 530xd

Upam da se nisi jinxu :laugh

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.