Skoči na vsebino

BMW 3 ali Audi A4 oba 2017 letnik?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
matejpopek
matejpopek
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: f31xd

lep pozdrav. brat se zanima med bmw 3 ali audi a4 oba 2017 letnik. zanimajo me prednosti in slabosti obeh vozil. zanima me tudi kateri menjalnik je bolš ali bmw automatski ali audi s-tronic.
Prikaži več možnosti

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 399
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

A si pogledu na katerem forumu si...?
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: Z4

Brat naj gre oba2 peljat in se na podlagi vožnje obeh zelo hitro odloči kateri mu bolj paše. Zgolj v teoriji se odločat med dvemi vozili je rahlo nenavadno.

Prikaži več možnosti

matejpopek
matejpopek
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: f31xd

clinton

vem na katerem forumu sem hvala. jst mam že bmw f31 sedaj pa brat kupuje nekaj novega in me zanima če kateri na tem forumu ve kakršno koli razliko med zaneslivostjo avta in menjalniki. ker sam sem zasledil da s-stronici radi crkujejo. za bmw menjalnik še pa jaz trenutno nisem zasledil kakrših koli problemov
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

BMWjev ZF 8 stopenjski menjalnik je eden boljših, kar se dobi na trgu... to priznavajo vsi strokovni krogi.

S-Tronic je v stvari DSG menjalnik, kateri imajo večinoma težave z obrabo sklopk ter z neuglajenim speljevanjem...

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Jaz bi izbral bmw 3. Imam to srečo, da ima en prijatelj 2014 a4 140konjev ročni menjalnik in drugi 2014 318d avtomatika. Vozil sem enega za drugim in se mi bolj dopade 3ka. Priznam, veliko k dobremu občutku je sigurno prinesel tudi dober avtomatski menjalnik.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 621
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Pa BMW-jev 4 zyl dizel B47 150 ali 191 KM, tece res noro mirno. Nisem mogel verjet.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 160
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Jaz bi izbral bmw 3. Imam to srečo, da ima en prijatelj 2014 a4 140konjev ročni menjalnik in drugi 2014 318d avtomatika. Vozil sem enega za drugim in se mi bolj dopade 3ka. Priznam, veliko k dobremu občutku je sigurno prinesel tudi dober avtomatski menjalnik.

Tu je po moje dilema med f30 in b9 modelom. Itak pa je f30 bomba, napram zastareli B8. Probat oba in se potem odločit, al pa nakup C klase istega letnika. :)
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 931
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

pa še preden, če uzame BMW zamenjaj / kupi material za  verigo :skrbast da ne bomo samo Audia grajal :laugh

Urejal jocker, 08.09.2019, 21:58.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 835
  • Avtomobil: prdalica

BMWjev ZF 8 stopenjski menjalnik je eden boljših, kar se dobi na trgu... to priznavajo vsi strokovni krogi.

S-Tronic je v stvari DSG menjalnik, kateri imajo večinoma težave z obrabo sklopk ter z neuglajenim speljevanjem...

Ja saj zato pa. V bistvu marsikdo ne ve a Audi ima ze dolga leta ZF menjalnike. Vsa 8 stopenjska avtomatika je identična bmw jevi. Tudi 2.0 TDI motorji odvisno od opreme imajo take menjalnike. Torej ce je vgrajen 8 stopenj je 100 in izkljucno samo zf. Mislim da ga audi poimenuje 8gang steptronic

Urejal mihaing, 09.09.2019, 04:19.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

V smislu zvočne zatesnjenosti kabine je A4 razred pred trojko. Moj kolega ga ima trenutno za začasni avto, 190km, S-tronic. DSG je med brandi VAG skupine različno konfiguriran (v škodi cuka pri oarkirnem manevriranju da je groza). V Audiju je pri 7 stopenjskem cukanje pri speljevanju res minimalno in nekako sprejemljivo, z bolj mehko nogo pa ga lahko izničiš. Priznam pa da je v smislu gladkosti proti 8ZF slabši (slednjega sem vozil v A6 biturbotu C7) in je resnično bomba). Jaz bi vzel A4 že zato ker je 4 leta mlajši model kot F3x a še vedno 2017 letnik ni eden izmed prvih (od 2016 naprej je B9). Določeno težo oa bi dal tudi opremi.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 211
  • Avtomobil: E91 LCI

Mene tudi zanimajo mnenja glede teh dveh modelov. Vozil Audija A4 z 8 stopenjskim menjalnikom (ali je to ZF ne vem), isti lastnik ima sedaj BMW 3 GT in je ravno menjalnik tisti, ki naredi največjo razliko. Pravi, da je tudi podvozje bolje prilagodljivo razmeram - precej športno in še vedno požira luknje (slovenske ceste) bolje, kot audijevo podvozje. 

Oba primera je imel s štirikolesnim pogonom, glede zanesljivosti ga ne skrbi. Audi je zdržal 2.5 lete in 180kkm bp, Bmw ima pa zdaj pol leta recimo. 

Jaz izbiram med F31 in B9 za naslednji avto. Nočem štirikolesnega pogona, zato ima F31 že v osnovi ogromno prednosti z zadnjim pogonom. Tudi glede motorja B47 slišim same dobre zadeve. 

Urejal J9320, 09.09.2019, 07:37.

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 839
  • Avtomobil: Bmw 330d

Jst nebi vzel niti enega. Dolgočasni avti, vsaki drugi na cesti je serija 3 ali A4. Brezveze.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: 325d F31

Je vsaj veliko delov pa še poceni so

Če verjameš
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Jst nebi vzel niti enega. Dolgočasni avti, vsaki drugi na cesti je serija 3 ali A4. Brezveze.

Pol pa kupi Chriona ali pa VelSatisa. Boš pravi outsider ;}

Audi A4 nima opcije za 8ZF. Ta je bila samo v A8 (vsi motorji razen hibrida) in A6/A7 biturbo. V novi generaciji A6 imajo pa 8ZF vsi v6 ne glede na moč, medtem ko 2 nulaši s-tronic.
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 in J9320 uporabnikom je všeč to sporočilo

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 839
  • Avtomobil: Bmw 330d

Je vsaj veliko delov pa še poceni so
Če verjameš

Verjamem. Še sivo barvo vzames potem ko mal spiješ in prideš na parkirišče ne veš več v katerega naj se vsedes :)
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Podvozje je odvisno od velikosti gum in tipa vzmetenja. So velike razlike med navadnim, S-line in zračnim-nastavljivim. A4 mislim da nima opcije za zračno. Kot je eden rekel, treba je probat kaj ti paše. Zapriseženi bemflarji imajo radi trdoto, jaz imam rajši mehkobo ob še vedno dobri stabilnosti v ovinkih. Vse je malo kompromis pomoje kar se podvozja tiče
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 080
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Ja saj zato pa. V bistvu marsikdo ne ve a Audi ima ze dolga leta ZF menjalnike. Vsa 8 stopenjska avtomatika je identična bmw jevi. Tudi 2.0 TDI motorji odvisno od opreme imajo take menjalnike. Torej ce je vgrajen 8 stopenj je 100 in izkljucno samo zf. Mislim da ga audi poimenuje 8gang steptronic

Res je, ampak audi je le-te vgrajeval zgolj v najvišje razrede... tudi zadnji modeli se mi zdi, da 2.0tdi nimajo teh menjalnikov (za zadnjo generacijo ne dam roke v ogenj) bmw pa že od starta 8HP vgrajuje v vse modele z vzdolžno vgrajenimi motorji ZF8HP menjalnike (za modele s prečno (beri prednji pogon) vgrajenimi motorji vgrajuje aisin menjalnike, kateri so žal občutno slabši). Tudi prestavna razmerja in sama dinamika je od proizvajalca do proizvajalca avtov različna, zato so tudi v praksi kar razlike v obnašanju menjalnikov.

Bmw je tudi zelo ažurno prehajal na novejše generacije teh menjalnikov (2014 in naprej so vse F serije dobile drugo generacijo teh menjalnikov in skladno z letniki tudi "sveže" revizije teh menjalnikov).

To ni mišljeno za hvalo, ampak dobro je vedeti, da tudi pod razno ne obstaja samo en menjalnik 8hp, ki ga vgrajujejo vsepovprek.  :ok

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 133
  • Avtomobil: 523i

A ni zdej tko da majo ta novi zfi nek drugacen karter ki se menja ob servisu in je servis 1000€+?
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 080
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Že 6 st. ZF menjalniki so imeli filter vgrajen v karter in se le-ta menja skupaj z njim, tako, da glede tega se hp8 ne razlikuje veliko. Koliko je cena servisa pa (še) ne vem...jurja pa ziher ni tudi na pooblaščencu . :)

Prikaži več možnosti