Skoči na vsebino

Kateri tiskalnik izbrati?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kateri tiskalnik izbrati za domačo rabo? Bo vseeno malo več printanja, žena bi za službo rada printala stvari za razred.

Ne vem a bi laserski ali inkjet, trenutno se bolj nagibam h inkjetu, kakem modelu, ki se ga da predelat da potem samo črnilo dokupuješ in sam filaš. Cena do nekje 200€.

Aja, pa ne rabim all-in-one napravo (bi pisal v že odprto temo če bi), samo tiskalnik.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

za 200 eur dobiš barvnega laserja HP, ne vem zakaj bi gledal ink jeta, saj je laser boljši v vsem.

lp

Prikaži več možnosti

Big_Al
Big_Al

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 216
  • Avtomobil: E39 523i LPG

BROTHER na flaške bi bil moj predlog.

https://www.mimovrst...ASAAEgJlOPD_BwE

https://www.brother....kjet/dcp-t510w 

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ravno gledam Epsone na flaške. Sicer so all-in-one, pa dobro.

Zmago: ponavadi so kartuše ohoho denarja, pri sistemu na flaške pa prideš skozi s še ne 10€ za original flaško barve. Starši imajo takega 200€ laserca, pa so bile kartuše predrage, obnovljene pa so ponavadi bolj tako-tako.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

ink jeti z after plaš

Ravno gledam Epsone na flaške. Sicer so all-in-one, pa dobro.

Zmago: ponavadi so kartuše ohoho denarja, pri sistemu na flaške pa prideš skozi s še ne 10€ za original flaško barve. Starši imajo takega 200€ laserca, pa so bile kartuše predrage, obnovljene pa so ponavadi bolj tako-tako.

ink-jeti z after flaškami se meni niso obnesli, dočim laser ki ima recimo 4000 strani kartušo dela in dela in dela.....res je neoriginalna kartuša 60 eur ampak dela leta,..

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Kaj pa je bilo narobe z ink jetom z after flaškami?

Tole zadevo gledam trenutno:
https://www.mimovrst...&tab=parameters

Glede na to da je out-of-the-box že s flaškami so menda zadevo naredili ok. Kot tovarniški avti na plin. :-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa je bilo narobe z ink jetom z after flaškami?

Tole zadevo gledam trenutno:
https://www.mimovrst...&tab=parameters

Glede na to da je out-of-the-box že s flaškami so menda zadevo naredili ok. Kot tovarniški avti na plin. :-D

to sem poskušal prakticirat že pred leti ko si kupil črnilo in polnil kartuše,...in nikoli ni delalo kot je treba, potem sem nabavil rabljen pisarniški HP mislim da  1320 sicer črnobeli,..vidim na bolhi da so po 50, 60 eur,....meni dela že leta bp prej pa je delal v pisarni ohoho let,..in dela b.p.

mogoče so sedaj zrihtal kej ink jete,..ampak kot pravi Jerry zakaj bi fuk.. skjoz šipo mamico če lah v živo hčerkico :)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

@Nixxon

Tudi moja je učiteljica in sem ravno iz tega razloga nabavil HP Color LaserJet Pro M477. Ne toliko zaradi printanja ampak zaradi avtomatskega obojestranskega skeniranja. Printanje ni ravno poceni, so pa tonerji za ~7000 strani (črni) in ~5000 (barvni). Printi so brez napak že par let, uporabljata ga tako hčerka (seminarske) kot žena.

Bistvo pa je v skeniranju. Ne vem, za kaj vse bi tvoja printer uporabljala. Moja ima en kup preverjanj, nato kontrolnih. Ker so froci danes z vsemi "žavbami" namazani, je prej vsako preverjanje in kontrolne po popravljanju skenirala (flatbed usb), pozneje začela slikat (ker je bilo hitreje). Da pa ji vsaj malo olajšam zadevo, sem nabavil ta tiskalnik, povezal na NAS, na službeni računalnik, njeno tablico in prenosnik pa naredil sinhronizacijo z NASom (CloudStation). Sedaj, ko teste popravi, samo cel šop papirja odloži v tiskalnik, izbere opcijo na printerju, printer obojestransko poskenira vse teste in jih prenese v "oblak", od koder se zadeva sinhronizira z vsemi ostalimi napravami. Tako jih učenci ne morejo naknadno spreminjat teste (in si dvigovat ocene), prav tako pa ko pridejo starši na govorilne z raznoraznimi izgovori, kako njihov vse obvlada, dobijo pod nos vsa preverjanja in teste kar na tablici (kar zapre usta tudi tistim najbolj "njihov otrok je oh in sploh" zahtevnim staršem). Čas, ki ga je porabila se je iz kar nekaj ur skeniranja/slikanja na mesec skrajšal na par minut (sedaj ga ima več zame :-D).

V končni fazi je kljub višji ceni tiska in tiskalnika končna računica bila najcenejša (v 4 letih nismo porabili niti prvih tonerjev, oz. črni je "prazen" že enih 1000 strani, pa še vedno printa kot nov, čeprav imamo že pol leta novega doma), sploh ker obojestranski scanner z avtomatskim feederjem ni ravno poceni (oz. je bil printer cenejši).

Glede na to, da rabiš samo tiskalnik (si 100% prepričan?  :-D) je pa tak... Če se dosti tiska in ni vmes nekih časovnih "lukenj", je inkjet cenejši. Tudi barvni izpis je lepši. Če pa se en čas ja, potem pa spet kak mesec ali 2 ne (počitnice), pa je vprašanje, če se ne zasušijo... Tukaj so laserji boljši.

Urejal bpavsic, 09.09.2019, 12:07.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Tak printer je out of my price league, na žalost (že nasploh je žalost da morajo osnovna sredstva učitelji sami kupovati, ampak to je debata za drugo temo). Scanner imam doma navaden flatbed, po navadi se ne skenira veliko, zato nisem ziher da bi blo treba multifunkcijsko napravo. V bistvu me tale Epson moti v toliko, ker nima traya za papir, tako da gledam nek Brotherjev model.
Po pravici povedano nisem ziher kaj bi izbral, printer tvoje velikosti je zame problem že zaradi placa, ki ga ni nikjer v hiši, da bi ga postavil. Kvaliteta tiska ni važna, glavno da se zadeve vidijo tolk da lahko mularija prebere.
Moram še ženo vprašat kaj dejansko rabi, ker trenutne informacije so samo "rabimo printer doma".
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 867
  • Avtomobil: BMW logicno

Jaz ti ugodno prodam brezhibnega sila sila malo rabljenega Canona mx925 in ti povem , kje kartuše z čipom dobiš sila sila ugodno, manj, kot eur na kartušo, lahko ti jih tudi prodam nekaj ,  več na ZS .   Imam pa tudi novega zapakiranega nerabljenega OFFICE PrO X   :  https://www.mimovrst...477dw-d3q20ba80   za precej top ceno, če bi rabil.......

Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 811
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Če ti kvaliteta ni preveč pomembna, vzami nekaj na flaške. Imam v službi Epsona, sicer malo boljši model, in je tiskanje praktično zastonj (napram kartušam, ki smo jih kupovali prej).
Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: MB

Nevem kako se Vam da ubadat z inkjeti, to je na dolgi rok samomor.

Rajše laser rabljena kyocera ali minolta kot karkoli drugega novega...imaš precej podjetji katere prodajajo rabljene z garancijo seveda ker zadeve delajo.

Skeniranje nujno na smbt, vse druge opcije je povozil čas (če potrebuješ).

Obvezno glej ceno tonerja /št. izpisov, če ga misliš imet nekaj časa ni zanemarljiv strošek tudi cena boben enote.

lp

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 193
  • Avtomobil: traktor

jst lahko doma pogledam kaj mam rabljenega, sigurno dam zelo ugodno.   mamo 3 printerje, dva sta odveč, odkar nimam več s.p.    en je sigurno laser, ki sm ga mel za delo, dva sta pomoje ink

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 725
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Kaj je to smbt skeniranje?

Iscem nekaj za pisarno, se pravi da je kvalitetno in hitron tiskanje in skeniranje.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Kaj je to smbt skeniranje?

Iscem nekaj za pisarno, se pravi da je kvalitetno in hitron tiskanje in skeniranje.

Verjetno je mislil SMB (torej scan na network share).
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

ace
ace
  • Uporabnik

Živjo,

tako je. Smb oz. smbt oboje pomeni isto. Skeniranje direktno preko mreže v mapo na PC, server, oblak ipd  :) Hitro, zanesljivo in načeloma precej varno.
Naslednji upgrade pa je obojestranski skener v podajalcu, vendar za kaj takšnega moraš veliko skenirat, da se ti splača.

lp G.

Urejal ace, 20.09.2019, 11:47.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Živjo,
tako je. Smb oz. smbt oboje pomeni isto. Skeniranje direktno preko mreže v mapo na PC, server, oblak ipd  :) Hitro, zanesljivo in načeloma precej varno.
Naslednji upgrade pa je obojestranski skener v podajalcu, vendar za kaj takšnega moraš veliko skenirat, da se ti splača.

lp G.

To je to, kar sem jaz za ženo zrihtal :) 2 stranski ADF direkt na synologyja. Več se skenira kot printa...

Urejal bpavsic, 20.09.2019, 11:48.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 223
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Jaz osebno dosti printam na DVD-je, tak da laser odpdade. Imam zadnjih leto dni Canon Pixma 7200 in dela brez problema. Nadomestne barve so poceni.

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik

Živjo,

praktično idealen komplet. Z Nasi je res v užitek delat, ima kakšen model kakšen feler ampak je to redko in ponavadi še v garanciji.

lp

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

To je to, kar sem jaz za ženo zrihtal :) 2 stranski ADF direkt na synologyja. Več se skenira kot printa...

Sem omenil to opcijo ženi, pa je rekla da zaradi varstva podatkov ne sme tega počet.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti