Skoči na vsebino

Kateri tiskalnik izbrati?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
198 odgovorov v temi
BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 504
  • Avtomobil: Nemški

Hej,
katero wireless (obvezno z Air Print) multifunkcijo (skener+printer) bi priporočali? Sedaj imam HP-jevo zadevo in še vedno deluje BP, vendar pa nima Air Printa) in za novi Mac OS se ne dobi driverjev. Gre pa za povsem domačo uporabo, vsake kvatre se kaj sprinta, občasno malo več.

Kot rečeno mi take HP dela že enih 7 let brez enega problema. Vedno original kartuše in deluje BP.

Če želiš HP je trenutno ugoden 2720 okoli 50€, kartuša cca 12€ po kom.

Ali Canon ts5150 malo boljsi, malenkost dražji 85€, kartuša cca 18€ po kom.

Oba imata airprint (apple)
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 919
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

@tristan, nastej mi modele, ki si jih imel, da vidim tvoj 'nesrecni' izbor

Vseh printerjev, ki sem jih imel se ne spomnim, bilo je precej HP-jev, večinoma nižji cenovni rang, vmes je bil Epson... Kadar se je dosti printalo je bil problem v porabi črnila, poskušal sem s polnjenjem kartuš, kar je bilo svoj čas precej umazano delo, potem sem enega predelal na rezervoarje... Takrat sem rabil dosti tega za posel, sedaj pa se rabi občasno za domače potrebe in v prihodnje za šolo (OŠ).

To, da bo bolela denarnica v vsakem primeru mi je jasno, je pa bolj udobno z laserjem, ki ima toner za 1500-2000 strani, kot pa vsakih 50-100 strani menjati kartuše...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 463

Glej epsone L serijo, na steklenicke, res pa je, da je fajn printat min 50-100 printov na mesec.
Vsa crnila, ki se polnijo so sranje, enako rezervoarji oz predelave.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 960

Za pisarno bi rabil laserski tiskalnik. Kaj predlagate? Gre pa za lastno uporabo, se pravi hitro tiskanje rabim in predvsem da je poceni za dofilati. Cca. 300-500 listov na mesec bi natisnil (crno-belo rabim).

Aja, fajn bi bilo da je preko wifija...

Predlogi? :)
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 960

Če želiš HP je trenutno ugoden 2720 okoli 50€, kartuša cca 12€ po kom.
Ali Canon ts5150 malo boljsi, malenkost dražji 85€, kartuša cca 18€ po kom.
Oba imata airprint (apple)

Imas kaksne izkusnje s tem HP-jom?
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 919
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Glej epsone L serijo, na steklenicke, res pa je, da je fajn printat min 50-100 printov na mesec.
Vsa crnila, ki se polnijo so sranje, enako rezervoarji oz predelave.

50- 100 printing mesečno imam včasih, običajno pa 10 ali manj...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 814

Za pisarno bi rabil laserski tiskalnik. Kaj predlagate? Gre pa za lastno uporabo, se pravi hitro tiskanje rabim in predvsem da je poceni za dofilati. Cca. 300-500 listov na mesec bi natisnil (crno-belo rabim).
Aja, fajn bi bilo da je preko wifija...
Predlogi? :)

Mi mamo tele v pisarni in so top. Pa se poceni ponarejene tonerje se dobi.

https://trgovina.xen...-stranimin.aspx

Toner za 7200 strani stane 24 eur in dela kot original. Pa tiskamo vcasih 5-6k strani na mesec. Nikol nobenga problema

https://kartuše.net/...&search=Tk 1160
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 227
  • Avtomobil: BMW

Leon samo eno, pa je, v 21 stoletju mora imeti barve, mene ta velik kopirc Canon C5250 laserski barvni pride tisk v barvah na stran z vzdrževanjem brez papirja pod 2 centa na list. Mašina rabljena 3 leta z 9000 kopijami, kar je nič, za tako mašino je bila pa 2 leti nazaj okoli jurčka pa še 250 eur gor za servis. Barva je v ceni, valji se pa menjajo pri 800.000 kopijah, kar pri nas ne bo dočakal, bo prej na odpad šel...

Urejal Mat xxl, 21.04.2021, 23:25.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Mi tiskamo samo tekst, ne rabimo druge barve kot crne. Pa nam cist znese :-)
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 504
  • Avtomobil: Nemški

Imas kaksne izkusnje s tem HP-jom?

Sem pregledal review-je in poleg tega da je malenkost počasen ga kar pohvalijo. Sem ga imel namen že vzeti pa sem dobil zadnjo minuto dober deal za canona, ki je malenkost boljši.

Urejal BMW Deutschland, 22.04.2021, 05:57.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 189
  • Avtomobil: MB

Ker sem dnevno v temu poslu, govorim s prve roke in s precej izkušnjami.
Inkjet (lowbudget) se prodaja samo, ker je poceni nakup naprave. Počasen, sušijo se glave, nagravžno dragi izpisi, ko ga podreš ti slabo pride sploh pri HP, Canon in še nižjecenovnih jajcih. Stranka ne verjame dokler ne proba sama.

Leon je prilepil praktično idealni čb laserski tiskalnik, moram te pa opozoriti, da isti moment ko si dal neoriginal kartušo v printer, si je le ta to zapomnil in je šla garancija adijo.
(težava bo, ko bo potrebna menjava grelne enote, ker se je večinoma pomenjalo pod garancijo)
In pri tiskalnikih gre načeloma takole...večja nabavna cena, nižja cena tonerja oz izpisa - vsak naj pa sam naredi kalkulacijo.

Pa če laser stoji, mu nima bit kaj.
Trenutno je eden izmed bestbuyev barvne multifunkcije kyocera M55** serija - kateri pa zavisi od količine tiskanja. (če govorimo o namiznih napravah, pri A3 se pisarni odpre nov svet)

Urejal ace, 22.04.2021, 06:16.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjamem glede garancije, samo za enkrat dela. Po tretji neoriginal kartusi je tiskalnik ze odplacan in ce bo zacel stekat gre v kanto in ne na servis :-)

Ce bi bil original mal bolj razumna cena bi ga z veseljem dal not, ne morem pa pozret da stane original 110, kopija pa 24, s tem da je kvaliteta izpisa enaka. Vsaj jest ne vidim razlike.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 945
  • Avtomobil: Bmw

Mi imamo Brother-ja. HL-B2080DW, črno-beli laserc, soliden tiskalnik za pisarno in ugodni tonerji.

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik

Verjamem glede garancije, samo za enkrat dela. Po tretji neoriginal kartusi je tiskalnik ze odplacan in ce bo zacel stekat gre v kanto in ne na servis :-)

Ce bi bil original mal bolj razumna cena bi ga z veseljem dal not, ne morem pa pozret da stane original 110, kopija pa 24, s tem da je kvaliteta izpisa enaka. Vsaj jest ne vidim razlike.

Vse jasno in z določeno mero tveganja, se taka odločitev na dolgi rok izplača.
Je pa original toliko dražji z razlogom, verjemi. Pa pri telih kinderjajčkih še požreš, pri večjih je pa v večini primerov katastrofa.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 954
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem parkrat na službenih mašinah (veliki HP barvni laserci) eksperimentiral z neoriginal tonerji, pa je bila na koncu samo slaba volja ko je začelo črte delat ravno ko so kaka zaključna poročila printali. Od takrat, kljub obljubam dobaviteljev o garanciji in nevem čem še, naročam original.

Urejal Nixxon, 22.04.2021, 10:00.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik

Neoriginal toner sesuje developer enote, posledično boben enote, razvijalni trak in za finale še grelno enoto. Strošek popravila več kot nov stroj.
So že padale hude odškodninske tožbe v Slo.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 917

Mi smo v službi nabavili Kyocero Taskalfa 6002i in smo z tiskalnikom/skenerjem zelo zadovoljni. Resnično smo si želeli tiskalnik ki obojestransko tiska hitro in smo z njim to dobili. Kopij pa nimamo tako veliko.

Za potrebe barvnega tiska imamo 2 HPjčka laserja - tonerji so res dragi ampak ker potrebujemo malo ni problema.

Doma pa imam multifunkcijo HP colorlaserjet 479 ali nekaj podobnega in deluje super, vsakemu priporočam za domačo uporabo.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse jasno in z določeno mero tveganja, se taka odločitev na dolgi rok izplača.
Je pa original toliko dražji z razlogom, verjemi. Pa pri telih kinderjajčkih še požreš, pri večjih je pa v večini primerov katastrofa.

Verjamem, v printer za par jurjev tud jest ne bi tlacil neke xy robe. Za tega ki nov stane 220 eur mi je pa vseen.
Prikaži več možnosti
    • ace je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 227

Neoriginal toner sesuje developer enote, posledično boben enote, razvijalni trak in za finale še grelno enoto. Strošek popravila več kot nov stroj.
So že padale hude odškodninske tožbe v Slo.

Drži, vse, kakor tudi vedeti, kaj ja in kaj NE.  Sem tudi jaz z kolegom, kar nekaj legendarnih HP office 476 dw predelal na CISS in ja jasno neoriginal barva , pa na koncu po raziskavah, smo prišli do proizvajalca barve v Koreji, ki dela barvo za kartuše za HP, in je rekel, nekako takole, naše zamenljive barve so kemično in sicer 100 % enake, kot original za HP, pa vendar je povdaril je odtenek samih barv kako nianso namenoma drugačen, kot original za HP, to pa samo zaradi medsebojnih pogodb in pa zato, da HP, lahko na testih dokaže, da so njihove original kartuše in barve boljše, kao bolj pravilni odtenki po Pantone lestvicah barv.  To je pa tudi vse, vsaka zadeva ima specifiko in moraš poznati, kak je nadomestek in kako dela, vedno so pa opcije take in drugačne, sam npr za velikega barvnega Canon kopirca 5250 model uporabljam spet Canon originalen prah, pri nas in drugje uradno nedobavljiv, saj je za povsem drugo serijo kopircev, ki se ne prodajajo, mislim, da je serija 7000, ampak samo dajejo v najem in za njih je večja kartuša z približno 280% količino barvnega tonerja samo 60% cene, kot bi bila original toner za našo mašino, toner je pa 100% isti.  Tako, sicer moramo oziroma serviser prelivati laser toner v naše kartuše, samo pride nas pa samo cca 30% z storitvijo vred, prodajajo pa ga Canon serviserji, ki ga nabavljajo na vzhodnih trgih.  

Skratka, gre lepo in vrhunsko z nadomestki, samo moraš vedeti, za kaj gre !   Canon mali printer MX925 dela super na prave nadomestne kartuše 550 in 551 z čipom po 0,6 eur , original je čez 12 eur, pa še veliko je tega, samo je treba vedeti ....... ;)

Urejal Mat xxl, 22.04.2021, 15:29.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.