Skoči na vsebino

Kateri tiskalnik izbrati?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
106 odgovorov v temi
ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65
  • Avtomobil: MB

Canon je spet znamka, ki je nekaj, ni pa sinonim za kvaliteto.

Se na trgu dobi precej bolj resne stroje, tudi rabljene z mnogo boljšim razmerjem med ceno tonerja, ceno potrošnih delov, dolžino garancije na potrošne dele in kvaliteto.

Lp

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 068
  • Avtomobil: BMW

Canon je spet znamka, ki je nekaj, ni pa sinonim za kvaliteto.

Se na trgu dobi precej bolj resne stroje, tudi rabljene z mnogo boljšim razmerjem med ceno tonerja, ceno potrošnih delov, dolžino garancije na potrošne dele in kvaliteto.

Lp

Kar predstavi nam prosim in odpri ma, oči, kje, za koliko po kaki ceni, kake so cene delov .........materiala......   konkretno ....  in ne na pamet !

Urejal Mat xxl, 19.10.2019, 22:59.

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65
  • Avtomobil: MB

Težko povem direktno, ker je vsaka izbira naprave zelo odvisna od narave dela - tako kot izbira avtomobila.
Prva vprašanja so: koliko izpisov se cca dela letno, koliko od tega čb/barvno, koliko se skenira in koliko ti je posel odvisen od same naprave (npr zavarovalna hiša obstane če se naprava ustavi in ni backupa)
Nato izbereš rang stroja (A3/A4, hitrost podajalnika, čb/barvno,...)
Potem pa začneš primerjati med seboj znamke. Prva postavka je absolutno cena tonerja na število izpisov, cena potrošnih delov kot so boben enote + razvijalni trak, cena podajnih gumic,itd. Obvezno pa se zraven gleda tudi doba garancije. Nekatere znamke za določen kos nudijo garancijo npr do 200k in ce ti odpove pri 199999 dobis nov kos, druge ti nudijo samo "kulanco".
Nakoncu je računica podobna kot pri kalkulaciji LPG za avto.
Seveda pa so znamke tako kot pri avtomobilih od renoja do mercedesa.
Nebi rad delal reklame, ker v nulo poznam dve, ostale pa posredno. Če te še kaj zanima rade volje odgovorim.
Pa stvar, ki jo večina pozabi - dober urgenten servis, ki ti reši glavo takrat, ko je najbolj potrebno.

Lp
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 280
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Kupujem večfunkcijsko napravo (najraje oz. kar epson) in me zanima katero se priporoča. Cenovni rang pod 100€. 

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 272

Pod 100€ v slo epsona ne bos dobil, ker je epson dolocil, da se na balkanu prodajajo zgolj tiskalniki na steklenicke-its. Poglej at, de, it.
Je pa tako, das 200€ pa imas poceni crnila, ali 100 v eu in draga crnila. Povod je bila uporaba neoriginalnih crnil in so crkvale glave, eu pa ima vecjo kupno moc oz manj neoriginalov.
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 915
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... rabim tiskalnik, tisti 3v1 pa me zanima kateri od hp je najboljši to tja max. 50€ za ta denar...
... sedaj ko imajo hčere šolo od doma in je veliko printanja rabim nekaj za ta dober mesec....

A je večja cifra boljši ali ne?

Recimo med temi....

https://www.ceneje.s...=1&craz=BZ31Z51

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Joda ti najprej poglej v tej smeri , vendar + da so kartuše neoriginal z čipom poceni,   sam bi gledal bolj Canone, ki delajo z 525 in 526 kartušami, ker te so poceni.....

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 244
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Hmm, cenej ko je tiskalnik, dražji je izpis..

A po enem mesecu ga boš pa v kanto vrgel?

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Joda ti najprej poglej v tej smeri , vendar + da so kartuše neoriginal z čipom poceni,   sam bi gledal bolj Canone, ki delajo z 525 in 526 kartušami, ker te so poceni.....

... ma gledam enega laserja, ker barve v bistvu ne rabim... saj fejk kartuše so za te 3v1 hp po 10€ problem je v tem, da rabiš tudi barvno kartušo četudi printaš samo čb...

Hmm, cenej ko je tiskalnik, dražji je izpis..
A po enem mesecu ga boš pa v kanto vrgel?

... gledam tiste, ki so bili do 90€ pa do sedaj med 39-45€

...vfgu ravno ne, ket sem 2 meseca nazaj starega hp 3v1 odnesel na odpad za nadaljnjo uporabo, jer mi je šlo na živce vsi kabli in kartuše so se vedno zasušile ker smoo premalo printali... saj nebi rabil ampak so mi vse printboxe zaklenili...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja postavi domači printbox jaz to imam .....  samo ni poceni v firmi je ok.....

Joda tolele:   https://www.mimovrst...crna-0557c006aa

pol pa še tolele.......   pa se ti bo zasmradilo črno printanje :   https://www.ebay.de/...=item56a9700b14

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... a pol praviš, da je to bolje od hp? mislim tudi tipskih dražjih v okviru te da canona?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 824
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

@joda poslušaj nasvet od Mat-a. Jaz sem eno leto nazaj kupil HP Deskjet 3639 za podoben denar, kot jih gledaš ti. Iskal sem nekaj čisto poceni 3v1, ker res malo printamo doma, brez je pa težko bit. V tem času sem že menjal kartuše, ki so se zasušile, kvaliteta tiska je za en k., poleg vsega je pa še glasen in počasen. V glavnem, ne bi ga še enkrat kupil.
Starši imajo že vsaj 5 let Canona, ki dela na zgoraj omenjene kartuše (ki so res praktično zastonj) in je to čisto drugi rang tiskalnika. :ok
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... za enkrat piše, da ni dobavljiv... bom pogledal drugje

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 234
  • Avtomobil: avtomatik

Hay!

... rabim tiskalnik, tisti 3v1 pa me zanima kateri od hp je najboljši to tja max. 50€ za ta denar...
... sedaj ko imajo hčere šolo od doma in je veliko printanja rabim nekaj za ta dober mesec....

A je večja cifra boljši ali ne?

Recimo med temi....

https://www.ceneje.s...=1&craz=BZ31Z51

lp

joda

Tudi jaz imel ta izziv. Na koncu po nekaj posvetih vzel HP OfficeJet Pro 6950 WiFi.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... tudi tega je hči gledala samo mi je nekako premasiven, previsok pa nima možnosti tiskanja foto, če že kupujem naj ima še to...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 385
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Tiskanje s fototiskalniki je načeloma precej dražje od takšnih, ki so narejeni za domačo pisarno.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... saj ni foto tiskalnik, samo tudi to možnost ima, kot sem jaz razumel...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 899
  • Avtomobil: Bmw

Joda naroči na dom pol pa ne podpisat :ok2 , pol pa novo temo na forumu odpri :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Joda tak vsak ti foto tiska, nič bati, posebej ne piše !   Važno je, da so kartuše poceni in da je vsaka barva za sebe ! 

Kot zanimivost povem, da sedaj , ko so korona časi, sem doma pri materi vzel en tak podoben Canon printer je stal vsaj 4 leta in ŠOK......

Po globokem čiščenju glave dvakrat zapovrstjo in ko smo mu dali nove kartuše je po 4 letih vse delalo brez problema , pa sem bil 100% , da bom moral glavo ročno izpirati ......

Tako, da so pa novejši Canoni bolj, za se jim izogniti, zakaj, ker so, da bi prelisičili izdelovalce poceni kartuš, kot so te, odločili za 30 in en model kartuš, da potem ponarejevalci težje ponarejajo, pa še če jim rata je spet serija mala, ker ima skoraj enak printer, ki je imel pred generallno gledano pred 2- 3 leti enake kartuše, kot še 15 podobnih modelov, ima sedaj vsak malo drugačne kartuše, da ja ne bi kdo delal ponaredkov ali bi se mu to splačalo.   Seveda so tudi printerji na rezervoarje, vendar so tam cene precej višje, ker ti ne subvencionirajo printerja, tam, pa, kjer je printer skoraj zastonj, jim je pa seveda važno, da samo z njihovimi delajo, da odplačaš subvencijo poceni printerja. 

Vedno, ko kupuješ printer najprej razišči za kaj ga rabiš, koliko bo printov v 5 letih in potem naprej izbiraj. 

Tu ti svetujem, da printer že iz štarta zaženeš z neoriginal kartušami, kar je bolje, da ni mešanja kemikalij po sistemu.....

Ta tinten diskont je pa zakon,   naši preprodajalci pri njem kupujejo, pol je pa ja original kartuša 14 eur, pri naših neoriginal ja 7, pol cene, pri tinten diskontu pa pod euro z poštnino in to vse z čipom enako, kot original in verjami ni nekih problemov z temimi kartušami, je samo sreča.  

Sam imam v firmi en podoben multifunkcijsaki printer, ker se mi ne da do večjega hoditi, ker ni pri meni, je dal čez vsaj cca 30 setov kartuš, pa še vse dela v nulo, celo duplex podajalnik......  model je Canon MX925   ,   tako, da ja glej celovito imaš pa za več printanja spet drugačne rešitve , tam pa je HP ink jet model HP office pro 476 dw zakon + predelan na ciss sistem naprinta do 55 barvnih strani na minuto ( svetovni rekorder ) .

Če pa koga zanima, kaj več ali še za večje pisarne pa lahko kaj svetujem, sicer se kolega profesionalno s tem ukvarja. 

Urejal Mat xxl, 18.03.2020, 17:15.

Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Ena opcija je brizgalna varjanta z salckami in kupis aftermarket crnilo za drobiz.

Druga opcija je pa kaksena poceni brizgalna varjanta z kartusami in potem sam polnis kartuse.

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.