Skoči na vsebino

Kateri tiskalnik izbrati?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
198 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 699
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To je cena za original XL, kolikor sem gledal.

Sem pa včeraj govoril s kolegom, ki naši firmi nekatere IT stvari dobavlja in je baje ta printer bil v Slo pripeljan za mimovrste in je trenutna zaloga pošla, nekaj malega jih še dobijo potem bo pa to to.

Sva se pa menila zakaj in kaj rabim in je rekel da bova probala neko boljšo alternativo najt.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 376

Za doma je laser boljsi, ker se ne posusi tudi ce ga ne laufas po par mesecev. Samo najprej poiskat za katerega so poceni tonerji. Jest mam enega hp, no name toner je 29 eur in ga menjam na 2 leti, pa skoz kaj za solo printamo. Pa fajn je, da mas wifi ker ni treba met ga zraven racunalnika pa vseeno lahko das printat. Za skener pa dela tud telefon cist dobro, mas aplikacije ki fotko spremenijo v pdf in mas sken takoj narejen... razen ce rabis veliko stevilo strani skenirat.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 376

Jest vse tle narocam, tud za pisarno, pa veliko printamo ampak to ni noben strosek.

https://kartuše.net/...sxoCCkcQAvD_BwE
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 687
  • Avtomobil: F10

Zelo drage kartuše, žal pa ......  pred nakupom printerja je potrebno preveriti, kako poceni se dobi nadomestne neoriginal kartuše in za ta printer ni kaj dosti izbora, tako, da ..............................   niste naredili domače naloge.......zato boste sedaj drago printali...........

Ne vem jaz sem izračunal, da ni prav drago, če upoštevaš kapaciteto barv 117 € je cena kompleta original XL kartuš za 2000 črnih in 3 x 1600 barvnih.  To so že konkretne številke strani blizu kapacitete laserskim, kjer pa eden stane toliko.

Urejal Plavi, 14.04.2020, 15:43.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Novinec1968
Novinec1968
  • Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: BMW X4

Kakih  šest let nazaj sem menjal vesoljskega HP  DJ 5550, saj so bile nadomestne kartuše občutno predrage. Pogledal sem kaj o cenah izpisa ink jet tiskalnikov pravijo strokovnjaki. V reviji Monitor sem našel priloženo preglednico. Kupil sem Epsona L355 in lahko potrdim da cena izpiska ni več pomemben faktor. Sedaj tiskam lahko vse, brez da bi razmišljal o ceni, saj je cena izpisa deset in večkrat nižja od ostalih. 

Pripete slike za predogled

• CENA IZPISA.JPG
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale tvoj je res đabe  :ok

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 439

Joda, kot so ti ze odgovorili, ce bos tiskal vsaj 100 printov na mesec, vzemi epsona eko tank, bilo katerega.
Ce je samo za sedaj, ko so otroc doma, potem laserja.
Pri izboru blagovnih, priporocam epson, brother, canon in na koncu hp.
V nobenem primeru NE priporocam neoriginalnih crnil, to morebiti le pri tonerjih, pa se to odvisno kater neoriginal!
Pri laserjih hp, canon, samsunga ni vec, recimo brother
To je to, pika, amen
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 137
  • Avtomobil: BMW

Falko, se motiš, gledaš le svoje izkušnje .... ne pa tujih.....  Sam sem z kolegom, veliko delal na tem, no bolj je kolega profič v teh zadevah.....,  pa so rešitve nekako take :  

Za res veliko obratovanja npr . 100.000 kopij letno,   se vzame Canona ADV serije 5000 z opremo, rabljenega, oprema po željah, sam imam sortirko, dvojni adf ipd,  na taki mašini se potem uporablja Canonov original toner od ene druge serije, kjer je 2,5 x količina tonerja ( gre za barvni laser) po ceni cca 40% cene original tonerja za dotično serijo.  

Prodaja takega tonerja sicer ni uradna, ker je bilo to samo za mašine, ki jih je Canon dajal v najem, vendar dobava tega ni probem, jasno pa to so velike skrivnosti kopirniških mačkov, ki tako ob nizkih cenah kopij, še sploh, kaj zaslužijo. 

Naslednji nivo je tam do nekje 15.000 kopij letno, tu pade HP 476DW  https://www.mimovrst...o-x476dw-cn461a  ven iz programa, obstaja nov model z močno zaščito kartuš,  taka zadeva je bila nova ugodno tam 380  eur,  sedaj se novi preprodajajo po 1100  eur, tisti, ki ga rabi ve, zakaj.  Tak printer imam tudi sam, rezerva predelan na CISS,  strošek, smo računali je z papirjem morda 1,1 cent/ stran , te mašine uporabljajo   https://www.optiprint.si/   vedo zakaj, pa skrivajo znanje.  Tudi novejši modeli se dajo predelati na ciss 477dw....  Obvladam predelavo in skrivnosti teh modelov.....  hoby pač, bolan, ampak ja , pa kolega.....

Najnižki rang so pa ink jeti več opcij sam prisegam na Canon, sem dal linke že v temi Jodi, kjer pride kartuša z čipom pod 1 eur z dostavo in ja, vedeti je treba kateri printer gre z katero tinto, in katere tinte so ok, katere pa razžrejo glavo tiskalnika.   To, kar sem jaz ponudil Jodi vem, da funkcionira v piko nulo....  na dolgi rok....

Mimogrede, če kdo rabi dobre in poceni kartuše za :CANON PIXMA IP4850 IP4950 IX6550 MG5150 MG5250 MG5350  in sicer 30 kosov kartuš in sicer 6 setov po 5 kartuš oznaka na kartušah 525 in 526 jih dobi za 25 eur več na ZS, sem nekaj narobe za znanca naročil, so pa čisto sveže . 

Tako, da enoznačnega odgovora ni, maharji, pa že vemo tudi prakso poznamo.  Sam sem posvečen, bolj zato, ker kolega to obvlada v praksi v nulo piko....

Osnoven nasvet pa je koliko se bo printalo, potem pa obvezno samo veliko serijsko prodajani modeli printerjev in velikoserijsko uporabljene kartuše in se najprej pogleda kartuše, take sete, potem pa printer izbere.   Iz lastnih izkušenj, pa odsvetujem ink jet ali laser Kyocera, Lexmark, Oki, ker ob uporabi tudi najboljših nadomestnih kartuš, ne gre brez velikih težav....  , pač prodajalec da poceni subvencioniran printer in seveda potem služi na kartušah............   Upam, da sem komu pomagal, če pa kdo rabi, kaj konkretno pa na ZS.

Urejal Mat xxl, 14.04.2020, 23:27.

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@Matt xxl, ne bova v podrobnosti, ker mi je vse popolnoma jasno.., imava pač različne poglede..

Mi pa povej, ali ima 1% ljudi canon IRC-je doma ? Še za službe ne...

Z razlogom sem postavil hp na zadnje mesto..

Še 1x, ne kupuj neoriginalnih črnil, če želiš imeti tiskalnik za nekaj časa.

O optiprint-u, svet črnil, kartuše net itd tudi ne bi razlagal / komentiral.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Sem pa včeraj govoril s kolegom, ki naši firmi nekatere IT stvari dobavlja in je baje ta printer bil v Slo pripeljan za mimovrste in je trenutna zaloga pošla, nekaj malega jih še dobijo potem bo pa to to.

Sva se pa menila zakaj in kaj rabim in je rekel da bova probala neko boljšo alternativo najt.

Trenutni epilog zame: kupil sem HP OfficeJet Pro 9013. Od funkcij ima vse kar rabim, za ceno sem se tudi dobro zmenil. Set kartuš bo nekje dobrih 100€ za 1600 strani printa (XL kartuše).

Urejal Nixxon, 15.04.2020, 11:55.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 557
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Joda, kot so ti ze odgovorili, ce bos tiskal vsaj 100 printov na mesec, vzemi epsona eko tank, bilo katerega.
Ce je samo za sedaj, ko so otroc doma, potem laserja.
Pri izboru blagovnih, priporocam epson, brother, canon in na koncu hp.
V nobenem primeru NE priporocam neoriginalnih crnil, to morebiti le pri tonerjih, pa se to odvisno kater neoriginal!
Pri laserjih hp, canon, samsunga ni vec, recimo brother
To je to, pika, amen

.... ker ni bilo tistega kar sem želel sem potem nabavil canon pixma ts5150 zaradi višine. Res je bil malo dražji 70€ glede na cene kot so bile v hoferju ko je bil po 50€.
Kartuše so tudi drage ampak sem se odločil da bodo samo original XL črna in barvna me prideta 39€ za 600 + 400 kopij...

... še pravi da enkrat na leto bom pa že dal za kartuše tistih 40€

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 649
  • Avtomobil: VW Passat CC

mam še vedno letnik 2004 HP 1320 dela in dela,je najtabuljši in najcenejši print....in če ima kdo viška kupim še enga :)

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@joda, tudi ok,

pg-540/541 kpl xl z papirjem cena s popustom 45€, dobava sredi maja.

Prednost, da je glava ter črnilo združeno pri tem modelu tiskalnika..

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

OK, hvala.... za enkrat dela še na tiste, ki so še dobile zraven vmes sem pa že nabavil te ki jih omenjaš za 39€ z dostavo :)
Ko bom naslednjič rabil ti javim

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Še 1x, ne kupuj neoriginalnih črnil, če želiš imeti tiskalnik za nekaj časa.

Tale tvoja trditev, je povsem neumestna, očitno NE obvladaš, spet je, kakor kje za Canone in HP je vem, da to odlično deluje, sam imam multifunkcijo na PGI550, 551 kartušah, je dala čez vsaj  100 kartuš neoriginalnih od Tinten disconta pod 1 euro in deluje, kot prvi dan.....    . 

Ja skrivnosti o barvah je veliko , zelo veliko, tudi ko prideš, do izdelovalcev barv za v mojem postu omenjene HP, je, ti oni povedo, da v 100% istem tonu barv na litre ne moreš dobiti, ker to gre le k proizvajalcu, ki ima tako, kao 100% najboljšo reprodukcijo slike , njihove barve enake sestave pa malenkost drugega odtenka, pa ja dajo 99,90 % pravo sliko ven .....  

Ja morda se ukvarjaš z prodajo original kartuš, pa sem ti stopil na žulj .....   pač forum je za izmenjavo mnenj ........  

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.... ker ni bilo tistega kar sem želel sem potem nabavil canon pixma ts5150 zaradi višine. Res je bil malo dražji 70€ glede na cene kot so bile v hoferju ko je bil po 50€.
Kartuše so tudi drage ampak sem se odločil da bodo samo original XL črna in barvna me prideta 39€ za 600 + 400 kopij...

... še pravi da enkrat na leto bom pa že dal za kartuše tistih 40€

lp

joda

Joda, si me razočaral, slabo si kupil kartuše 540 in 541 sploh nimajo trenutno kompatibilnih variant na trgu, to, da ima združene vse barve, v eni kartuše je sploh katastrofa, pa me ćudi, ti si tako varčen, vse obvladaš, tu si pa nabavil, nekaj, kar bi jaz izrecno odsvetoval nekomu, pač poceni printer pa odurno drage kartuše.    Sedaj si pa nekam beleži, koliko boš kartuš nabavil v 5 letih, pa morda potem dobiš računico, kaj se splača !

Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@Maxt, prav nic mi nisi stopil na zul, zakaj le, kot sem omenil, imas pac svoje mnenje, in tako je tudi prav
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Joda, si me razočaral, slabo si kupil kartuše 540 in 541 sploh nimajo trenutno kompatibilnih variant na trgu, to, da ima združene vse barve, v eni kartuše je sploh katastrofa, pa me ćudi, ti si tako varčen, vse obvladaš, tu si pa nabavil, nekaj, kar bi jaz izrecno odsvetoval nekomu, pač poceni printer pa odurno drage kartuše.    Sedaj si pa nekam beleži, koliko boš kartuš nabavil v 5 letih, pa morda potem dobiš računico, kaj se splača !

... imajo kompatibilne variante samo so drage zato raje potem kupim original.... jaz ne verjamem, da bom skuril en komplet kartuš na leto.

Pri printerji je bila ena izmed glavnih zahtev višina printerji.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Trenutni epilog zame: kupil sem HP OfficeJet Pro 9013. Od funkcij ima vse kar rabim, za ceno sem se tudi dobro zmenil. Set kartuš bo nekje dobrih 100€ za 1600 strani printa (XL kartuše).

Sva že dva, te pa opozarjam, da so kartuše, ki so noter ob nakupu z majhno kapaciteto, ko nabavljaš nove vzemi vse xl ;)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja, saj niti nisem pričakoval da bodo notri XL, še te navadne najbrž niso čist do vrha polne. :-D

Mat: mi mamo v službi tudi bolj slabe izkušnje z neoriginal HP kartušami. Imamo njihove tavelike laserce (855, kopirc 700-neki, ČB 4515), pa tudi še staro generacijo HP 6015 in še nekaj manjših za posamezne pisarne. Za tanove imamo izključno original, pa nam je en dokaj vztrajen prodajalec stalno poskušal uturit neoriginal in garantiral kvaliteto. Smo potem za tastare, ki so še v delni uporabi, kupili neoriginal, pa se nikoli ni dobro obneslo. Napol polne smo menjali ker je javljalo napako ipd. Pa še jaz imam (neuradno) čez dobavo tonerjev in valda so men vedno težil ko kaj ni delalo.

Je pa tudi nekaj res: najdlje nam je zdržal kopirc od Ricoh, mislim, predvsem tudi zato, ker smo meli zraven zakupljen program servisiranja. Vsi ostali so prej začeli nagajat.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.