Skoči na vsebino

Ugoden pooblaščenec za servis

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
49 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 248
  • Avtomobil: 523i

Litr original bmw olja za dizl 5-30 je 8€ pa drobiz
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik
  • Sporočil: 137
  • Avtomobil: BMW F31 Sportline

Točno tako! https://m.enaa.com/m...bo-ll04-5w30-1l

Kdo polni original bmw olje?
Shell?

Urejal davyd1994, 10.09.2019, 09:50.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, Shell
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Nekaj mi ni jasno...
Če ima BMW “svoje” olje, ki ga polni shell, zakaj v knjigi z navodili piše BMW priporoča olje Castrol...

Urejal davyd1994, 10.09.2019, 11:35.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 927
  • Avtomobil: prdalica

Ker mas staro knjigo. Castrol je bil dobavitelj do leta 2015 mislim. Pa so spregledali prepozno da je castrol ena navadna juhca...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Knjiga ni stara, ampak nova, ker sem sedaj dobil elektronsko pri Selmarju, ker je avto iz Nemčije pa so mi dali slovensko... Vrjetno pa niso nic popravljali, to pa je res... Je pa letnik glih 2015...
Sedaj pa spet vojna glede kvalitete olja. :D
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jaz se olja BMW "original" za to ceno sploh ne upam komu prodati kaj sele da bi ga zlil v motor.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, Warden in etore uporabnikom je všeč to sporočilo

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 396
  • Avtomobil: star

Točno to;) ljudje ne razumejo da je naftna industrijo pod katero spada olje največji biznis na svetu... Med 10 največjimi podjetji na svetu jih je 7 povezanih z nafto...

In tudi tukaj obstajajo ponaredki katerih laik NE MORE opazit na lastne oči, niti če si maže po prstu itd... Samo če ga daš na analizo... Kot drugo, filter olja za 6€ ali OEM mahle ki je nevem koliko 20€ ni isti... Ko bo komu nekvaliteten filter olja razpadel in šel v obtok bo tudi veselica... da se razumemo sam sem že to videl na lastne oči...

Saj imate na YT veliko posnetkov ko prerežejo različne filtre pa gledajo drobovje pa jih tehtajo itd... Če ime en 50g in drugi 150g mora bit nekaj na tem da ima ta težji več materiala v sebi kar pomeni boljšo filtracijo...

In še kar se tiče cene... če nekdo da 130€ za servis z vsemi filtri in 5,5L olja in vpisom v sistem je tukaj zadaj neka šušmarija… tudi če je 170€ velik servis... 130€-40 za olje -50 za filtre ostane 40€ za delo z ddv. Torej je nekdo delal za 32€ netto 1,5h. Ta človek zagotovo nima legalnega posla za te zadeve ker za 22€ na uro ne preživiš... Enostavno je nemogoče. Če je pa to vse legalno da ekologija štima, požarna varnost urejena, vsi dokumenti od a do ž, z izdajo računa za storitev (da so računi tudi fiskalizirani ne samo narejeni brez fiskalizacije stranka si misli da ima račun ki ni vreden nič in je samo za v smeti) potem lepo prosim da mi nekdo da kontakt tega človeka ker želim da pride k meni za vodjo servisa.... 

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in bozzicek uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 218
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Pa je recimo olje na pooblaščenem servisu iz 200 L soda res drugačno, od tistega ki ga kupiš recimo v trgovini oz. primer v MB motorna olja (gre za ident naziv in tip)? 

In recimo filter za olje znamke Mahle/Mann je res tudi tako drugačen in toliko boljši od originala bmw? :)

Razumem da v kolikor želiš preživeti in enkrat nekaj imeti, da moraš imeti take cene, ampak vseeno no a ni tole malce 2much marže na vseh rezervnih delih? To govorim zaradi tega, ker že jaz pri določenih zadevah od različnih ponudnikov dobim dobre popuste, in njim še vedno nekaj mora ostati, tako da ni čudno da saloni in trgovine cvetijo k pr norcih. In ja pohvalno kdor se v to poda. :ok

Urejal Taucher, 10.09.2019, 12:38.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Leta nazaj ko so se pojavili ponaredki in je bilo.zelo.popularno kupovati poceni BMW olje napram ceni na pooblascencu(danes so ljudje bolj osvesceni in kupujejo mobil,motul,shell...) smo kupili liter "istega" olja na pooblascencu,razlika je bila ze v sami pakungi kaj je bilo notri ne me vprasati ker ga nisem dal na jezik,takrat sem jaz zgodbo z original olji(BMW,Opel itd) zakljucil.

Bom pa sedaj za foro zahteval od dobavitelja olj(kjer jemlje pol SLOvenije in tudi spletne trgovine z olji) potrdilo o avtenticnosti olja pa.da vidim kaj bo od tega. Ko sem imel nekega potnika pred sabo se je ze krivil oz. ni vedel kaj bi tocno rekel.oz. kot nam je znano obrnite se na tega on ima olja cez in zadeve obvlada.

Najbolj se proti ponaredkom bori in vlaga Castrol(menjujejo embalaze,zigi,logotipi itd.).
Motul locis ze po vonju sploh olje za motorje.
Mobil,stranke zelo zadovoljne se pravi je ok
BMW original pa ker je predrag ne kupi skoraj noben,poceni "original" pa.kot sem povedal.jaz ga ne prodam ga gredo lahko iskati kar kam.drugam.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol prodajajo euroton ist in ostali ponaredke ocitno.

Eni se niste za marze slisal ocitno...
Jaz sem olje nabavil v Istu za ta denar recimo...
Ves kak skandal bi bmw naredu ce bi blo to res. Eni ste res pravljicarji
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 303
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

No jaz v svoje avte vse skozi dajem to bmw olje za 7€ liter. Z f10 sem naredil skoraj 300k km pa do danes se nisem imel tezav. Prav tako zenina f20, prevozenih okrog 200k km, samo redni servisi in je to to. Pred tem serija e90, vedno isto olje in vedno me filtri stanejo okrog 50€. Servis kot receno me stane od 130€ pa tja do 170€ (olje + vsi filtri) odvisno od avta. Mehanik h kateremu vozim avte sicer ima registrirano firmo ampak ko lahko dela brez racuna. Znancem in kolegom. Mene to ne moti, ker mi je vazno, da je servis narejen. Ce in koliko pa on placa drzavi in ali ima v delavnici vse po reglcih kaj se dokumentacije tice, ce pozarna varnost stima itd pa konec koncev ni moja stvar. Vem samo, da se je ukvarjal s servisiranjem avtov se preden sem zacel vozit svoje k njemu pred cca 7 leti. Ocitno se mu vseeno splaca, ker zaseden je na polno.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa je recimo olje na pooblaščenem servisu iz 200 L soda res drugačno, od tistega ki ga kupiš recimo v trgovini oz. primer v MB motorna olja (gre za ident naziv in tip)? 

In recimo filter za olje znamke Mahle/Mann je res tudi tako drugačen in toliko boljši od originala bmw? :)

Original.olje raje kupi v malih embalazah,ker z temi 205l sodi se je ze marsikaj caralo na nekaterih servisih.

Z mahle/mann ne zgresis nic razpadel.ne bo jih delajo tudi za origibal. Razne Filtron,Wix itd. Se na veliko.izogni ker tam sem.ze videl.ga v kosckih,pa.tudi ze v dveh avtih sem jih videl in se pokrizal ko sem ga zamenjal,servisirani pri znanih serviserjih ,z prstom kazal ne bom ker lahko je bila zelja stranke vendar jaz kot serviser takega filtra stranki ne bi vgradil pa ce me na kolenih prosi.

Vcasih se je kupovalo/prodajalo predvsem MANN zaradi kvalitete in pa ker je bil.Mahle bistveno drazji ali pa.celo nedobavljiv. Kasneje so se cene izenacile oz. je postal.celo Mahle cenejsi.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 218
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Original.olje raje kupi v malih embalazah,ker z temi 205l sodi se je ze marsikaj caralo na nekaterih servisih.

Z mahle/mann ne zgresis nic razpadel.ne bo jih delajo tudi za origibal. Razne Filtron,Wix itd. Se na veliko.izogni ker tam sem.ze videl.ga v kosckih,pa.tudi ze v dveh avtih sem jih videl in se pokrizal ko sem ga zamenjal,servisirani pri znanih serviserjih ,z prstom kazal ne bom ker lahko je bila zelja stranke vendar jaz kot serviser takega filtra stranki ne bi vgradil pa ce me na kolenih prosi.

Vcasih se je kupovalo/prodajalo predvsem MANN zaradi kvalitete in pa ker je bil.Mahle bistveno drazji ali pa.celo nedobavljiv. Kasneje so se cene izenacile oz. je postal.celo Mahle cenejsi.

jaz vedno kar se tice filtrov mahle mann ali vcasih kar original odvisno kaj kje kako kdaj za kok, kar se tice olja, kupujem po 1 ali 5L embalaži,... sem pa vprašal za to ker dokler je bil avto BSi se je servisiral na pooblaščenem in sem bil tudi prisoten ob servisu in zahteval Shella, seveda ga je nalil iz soda. :)

In jaz do sedaj moram potrkati, nisem imel nobenih težav in se držim znamk: mahle, mann, castrol, mobil, shell, motul, lemf., swag, valeo, textar, ebc, in pa kake take specifične zadeve kar original bmw.

Urejal Taucher, 10.09.2019, 12:52.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol prodajajo euroton ist in ostali ponaredke ocitno.
Eni se niste za marze slisal ocitno...Jaz sem olje nabavil v Istu za ta denar recimo...Ves kak skandal bi bmw naredu ce bi blo to res. Eni ste res pravljicarji

Sicer ne vem na koga je to letelo.

Ampak meni je res vseeno kje kupujete/kaj kupujete, samo vem da v 10+ letih lahko recem ,da imam nekaj izkusenj in moje stranke bodo dobile to kar si zasluzijo. Reklamacij nimam,mislim da to pove vse.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: E39 525i

Moj primer Shell Helix 5w-40 kupljen v dveh različnih trgovinah v Mariboru: Na prvi pogled enaka embalaža, ko dobro pogledaš pa zelo različni etiketi, oznake na različnih mestih tudi drugačna črtna koda. Tudi cena je odstopala za več kot 10%

Zdaj pa bodi pametn :)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj primer Shell Helix 5w-40 kupljen v dveh različnih trgovinah v Mariboru: Na prvi pogled enaka embalaža, ko dobro pogledaš pa zelo različni etiketi, oznake na različnih mestih tudi drugačna črtna koda. Tudi cena je odstopala za več kot 10%
Zdaj pa bodi pametn :)

Daj kaksne slike ene in druge embalaze.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: E39 525i

Žal nimam več...
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Valda, razlicne embalaze za razlicne trge.

Lah pa da so ponaredki tok dobri k original glede na to da prodajo na tisoce litrov slovenskim strankam.

No zdj pa resno. A vi res verjamete v ponarejena olja v eu. Shell kup kantico nardi analizo in ce bi blo to res kaksna afera bi to bla.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Valda, razlicne embalaze za razlicne trge.
Lah pa da so ponaredki tok dobri k original glede na to da prodajo na tisoce litrov slovenskim strankam.
No zdj pa resno. A vi res verjamete v ponarejena olja v eu. Shell kup kantico nardi analizo in ce bi blo to res kaksna afera bi to bla.

Saj je ze bila afera ko so mislim da v Rusiji nasli celo skladisce ponaredkov, so se slike nekje.

Prikaži več možnosti