Skoči na vsebino

K: Avto do 5k€, čim bolj zanesljiv

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
106 odgovorov v temi
LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Zadnja kolesa obupno stojijo... me zanima koliko je bil razbit in koliko časa je stal, preden so ga nazaj sestavili.

6079196.jpg

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 970
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hvala vsem za predloge, tudi sam sem razmišljal o e39 al pa e46, dosti sem gledal e46 coupeje ampak na avto.net ni glih dobre ponudbe (mogoče je nisem našel), me pa glede e46 skrbi to, da je res težje najt nekaj vzdrževanega. 

Tak da, če je po vašem mnenju e46 dobra izbira, bi prosil za kakšne predloge  :). Kabrioleta pa zaenkrat nimam namena kupit.

Cena do 5k€ pa je bila podana za to, ker mi potem ostane še približno enak znesek "emergency funda" za kakšna popravila itd.  

Za tak denar, se kupi nekaj kar je dokaj mlado, ima čim manj kilometrov in transparentno zgodovino, motor izbereš takega ki je bullet proof.

Samo za primer, odločaš se za 15 - 20 let starega BMW po vsej verjetnosti med 500k in 1mio prevoženih kilometrov. Če malce pogledaš na trgu še kaj kar ni sveta trojica, boš ugotovil, da pade v tvoj budet precej manj težavnih vozil.

Samo za primer: sam sem pred kratkim prodal R. Megane 1.6 16v, letnik 2010 z realnimi 175.000km, transparentno zgodovino pri pooblaščencu (do zadnjega dne), dvema setoma gum za 4.300 EUR, pa je bil eden dražjih primerkov ki se trenutno prodajajo. Res ni posebnega veselja pri vožnji (vsaj malo ga da atmosferski bencinar, ki se ne brani vrtljajev), Sem pa v dveh in pol letih lastništva in cca 45 - 50.000k km vložil v avto poleg goriva še dva kompleta koles in en servis (servisni interval na 30.000km), ni se mi bilo treba zafrkavati z rjo, zmahanim podvozjem in ostalimi tegobami prežvečenih BMW-jev.

Da ne boš narobe razumel: ne preferiram Renaulta, želim ti le pokazati, da je na trgu še kup "sivih miši", ki vdano in poceni služijo, brez da lastnik dobi plešo zaradi tipičnega "veselja" ki ga nudi zmahan BMW. Vmes pa raje zberi malce več denarja za kakšen dober primerek vozila.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Blazbmw, Borut30 in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 983
  • Avtomobil: Ni €€€

Jerry prodaja rabljene dele... just sayi'n :-D
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 689
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Jah e46 že nova ni bila pojem zanesljivosti po 20tih letih pa boš vedno nekaj šraufal če se boš dosti vozil.
E39 podobna zgodba.
Pa oba modela hudo muči rja v teh letih kar se je z prehodom na novejše serije močno popravilo.

Je pa res da je vzdrževanje in odpravljanje napak lahko zelo poceni če se znaš malo obrnit....
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 026
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

@bvogri, zakaj pa e46 in e39 naj ne bi bila pojem zanesljivosti?

Pojem zanesljivosti je vsak avto, ki je primerno vzdrževan. Če to ni, potem pač pride vložek do te mere, da avto postane ta pojem.

Potem so tu še dejavniki kilometrine na leto, eni delajo 10k drugi 40k in več..... Avto, ki se ne bi kvaril pa ne obstaja in nikoli ne bo obstajal.

Enako velja za rjo. Če ne vzdržuješ in sproti popravljaš, pač rjavi. Tudi novejši avti rjavijo, videl že par let stare z rjo na zadnjih robovih itd...

Fant pri 20ih se odloča za nakup z budgetom 5k in 5k rezerve za popravila. To z lahko kupi solidno E39, E46 z 6cyl motorjem. Nima kaj falit, če si izbere vzdrževan primerek.

Se najdejo, brez skrbi. Pa še zabavni avti so za vozit.

Urejal dragan klep, 12.09.2019, 09:40.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

@bvogri, zakaj pa e46 in e39 naj ne bi bila pojem zanesljivosti?

Pojem zanesljivosti je vsak avto, ki je primerno vzdrževan. Če to ni, potem pač pride vložek do te mere, da avto postane ta pojem.

Potem so tu še dejavniki kilometrine na leto, eni delajo 10k drugi 40k in več..... Avto, ki se ne bi kvaril pa ne obstaja in nikoli ne bo obstajal.

Enako velja za rjo. Če ne vzdržuješ in sproti popravljaš, pač rjavi. Tudi novejši avti rjavijo, videl že par let stare z rjo na zadnjih robovih itd...

Fant pri 20ih se odloča za nakup z budgetom 5k in 5k rezerve za popravila. To z lahko kupi solidno E39, E46 z 6cyl motorjem. Nima kaj falit, če si izbere vzdrževan primerek.

Se najdejo, brez skrbi. Pa še zabavni avti so za vozit.

Kje si prebral, da ima še 5K€ za popravila? V prvem postu piše, da išče čim bolj zanesljiv avto za ceno 5K€. Nikjer ne omenja še dodatnega proračuna za popravila. Konec koncev če ima 10K€ denarja, je bolje vložiti 7-8k€ v avto in obdržati 2-3k€ na strani za popravila. S takim proračunom si z lahkoto privošči že E90 in dobi voz s precej manj km in manj težavami rje. Če hoče avto skoraj brez težav, pa naj se zapelje do KMAG na Verovškovo, stoji par F30/F31 na hofu za 13 čukov in na gor in s 150k km. Se bo vsaj vozil ne pa popravljal rjo in posledice šparanja XY lastnikov pred njim. Nerodno je samo da Jerry ne bo nič zaslužil  :ok2 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 689
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ja verjetno vem če mam 2x E46 ane?

E46 lahko nudi veliko veselja za malo denarja ampak če se boš vozil boš v teh letih skos nekaj šraufal. Pa gledal za rjo pa nevem kaj še...
Daleč od tankaj in vozi avta je.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 132
  • Avtomobil: 523i

Kulturn udobn avto za 4-5 jurjev kak accord bencinar z dobrim plehom.
Manjsa klasa pa bencinski reno megan, klio. To so taki najbl trotlzihr avti, nekompliciran motor, brez neke hude tehnologije, pa relativno kr varni za na cesto.
Pr meganu ne bo rje, honda bo bolj zanesljiva ampak hitrej rjava.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

No, kaj pa kakšen resen avto :D

https://www.avto.net...ja 7: 735i Avt.

Pa še ostane ti 200 EUR za popravila.... ;)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Kje si prebral, da ima še 5K€ za popravila? V prvem postu piše, da išče čim bolj zanesljiv avto za ceno 5K€. Nikjer ne omenja še dodatnega proračuna za popravila. Konec koncev če ima 10K€ denarja, je bolje vložiti 7-8k€ v avto in obdržati 2-3k€ na strani za popravila. S takim proračunom si z lahkoto privošči že E90 in dobi voz s precej manj km in manj težavami rje. Če hoče avto skoraj brez težav, pa naj se zapelje do KMAG na Verovškovo, stoji par F30/F31 na hofu za 13 čukov in na gor in s 150k km. Se bo vsaj vozil ne pa popravljal rjo in posledice šparanja XY lastnikov pred njim. Nerodno je samo da Jerry ne bo nič zaslužil  :ok2 

LP Tristan01

Preberi post 19 glede zneska... sicer si pa v temi o avtu do 5k objavil predlog za 13k :rolleyes
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 515
  • Avtomobil: E46 320Ci

Hvala vsem za predloge, tudi sam sem razmišljal o e39 al pa e46, dosti sem gledal e46 coupeje ampak na avto.net ni glih dobre ponudbe (mogoče je nisem našel), me pa glede e46 skrbi to, da je res težje najt nekaj vzdrževanega. 

Tak da, če je po vašem mnenju e46 dobra izbira, bi prosil za kakšne predloge  :). Kabrioleta pa zaenkrat nimam namena kupit.

Cena do 5k€ pa je bila podana za to, ker mi potem ostane še približno enak znesek "emergency funda" za kakšna popravila itd.  

To je odvisno od tebe, če hočeš imet vse v nulo zrihtano bo E39/E46 tudi jama brez dna. Če te ne moti rja tu pa tam pa kakšna plastika v slabšem stanju in razne kozmetične napake, je E46 zelo zanesljiv avto. Samo glej vsaj 2.0 bencinarja, ker so 4-cilindraši baje manj zanesljivi.

Kot smo se ravno menili o tisti temi glede E46, bo motor še kar laufal ko pleha več ne bo ali pa bo cel rjav ;)

za 5k€ dobiš zelo dober primerek E46/E39.

Ampak če realno gledaš zdaj star avto in ga planiraš za 5 let imet boš 100% imel rjav avto, ker v 5 letih bojo garantirano vsi, ki že zdaj niso, pregnili. PA nima veze a je BMW ali karkoli drugega.

Urejal Maticb, 12.09.2019, 11:00.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 775
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

In že mu ponujate stare primerke BMW-ja e39 in e46. Za ta denar se dobi veliko bolj zanesljiv in ekonomičen voz, z mnogo manj km in novejšega letnika. Če želiš imeti avto za od točke a - b, pozabi na stare BMW-je. Pa nimam nič proti njim, ga imam kakšnega doma. Samo dobiti odličnega, ki ne bo težav z njim in letnih 1500k € stroškov, za 5k je dandanes že znanstvena fantastika. 

Moje mišljenje je kakšen novejši japonec ali novejši francoz. Tudi kakšna Škoda ni napačna..... In vse omenjene dobiš mlajše od 10 let. Sam imam za "prvi"  avto oz avto, ki ga največ uporabljam,  R Kangoo 1.5 dci, letnik 2009. Najbolj prijazen avto za denarnico in uporabo. 140k km in nobenih težav. Vse je poceni in ima ogromno prostora. Ne rabim ga šparati, perem ga, ko ga perem....servis je napol zastonj, gume tudi, motor 1.5 dci 106KM je eden najboljših. In da bi takšen avto zamenjal za vsakodnevna opravila z e39...sej bi bil nor. 

Prikaži več možnosti
    • Vocko in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Preberi post 19 glede zneska... sicer si pa v temi o avtu do 5k objavil predlog za 13k :rolleyes

Tole o še 5K€ rezervnega fonda sem spregledal. Vseeno če je še rezerva je vseeno bolje pogledat vsaj E90 in njegove derivate kot pa vztrajat na E46 ki ga pesti rja...

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ford Mondeo, VW Passat TDI, vrhunsko ohranjen Golf 4 TDI, kaka Honda Accord bi bili avti, ki bi jih jaz gledal v prvi vrsti.

Mihaingov predlog je videt kul, edino če se gre že na max zanesljivost bi jaz gledal ne-4-motion avte. Poraba manjša, manj delov ki se lahko pokvarijo ipd.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 541

Evo jst ti prodam C klaso..220cdi
https://www.avto.net...asp?id=14565701
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 132
  • Avtomobil: 523i

To on rab, starga dizla luksuzne znamke z 400 jurji. Idealen avto res
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 023
  • Avtomobil: Črni Blisk

Ta C klasa je res bullet proof. Kolega ima isti model z skoraj pol mio km. Prejšnji mesec je imel prvi izredni servis: alternator! Plačal je 300 EUR za komplet obnovo in preklinjal kako drago je vse. Človek ne ve kaj je servisiranje :)

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 541

To dela kod singerca...
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 267

Pozdravljeni,

Na kratko razlog nakupa: Star sem 20 let, zaradi čim več obveznosti bi rabil svoj avto. BMW mi je itak najbolj pri srcu znamka, a sem odprt tudi za druge možnosti, če se le da, nekaj nemškega. :)

Rabil bi nekaj, kar bi me zdržalo še kakih 5 let, dokler ne prišparam za kaj konkretnejšega.

Načeloma so mi najbolj všeč coupe-ji in pa limuzine, v poštev pride tudi kak hatchback.

Glavna lastnost avta pa mora biti zanesljivost, torej čim manj popravil in da ni "lemon".

Vsak predlog bo prišel prav, hvala!

5k€ je premalo denarja za tvoje želje, nemške limuzine za ta denar so jama brez dna, rabljenim Cliotim in Golfom pa zlepa ne pade cena in za ta denar so vsi že dokaj zvoženi.  Če res rabiš avto kupi nekaj za 700€ in šparaj dalje, še bolj pa da doma zmečete denar skupaj in kupiš novega Francoza za 10k€ ali pa kakšno Škodo ipd. 

Naredil boš pa najbrž tako kot vsi v tvojih letih, kupil kanto za 5k€ z 10 lastniki, tako boš cela dvajseta leta delal in metal denar v pleh ampak to je napaka. Ključ je v tem, da prilezeš na vsaj 15k€, tukaj se ti odpre mobile.de in trg limuzin starih 2 leti za polovično ceno.  :ok2

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 515
  • Avtomobil: E46 320Ci

5k€ je premalo denarja za tvoje želje, nemške limuzine za ta denar so jama brez dna, rabljenim Cliotim in Golfom pa zlepa ne pade cena in za ta denar so vsi že dokaj zvoženi.  Če res rabiš avto kupi nekaj za 700€ in šparaj dalje, še bolj pa da doma zmečete denar skupaj in kupiš novega Francoza za 10k€ ali pa kakšno Škodo ipd. 

Naredil boš pa najbrž tako kot vsi v tvojih letih, kupil kanto za 5k€ z 10 lastniki, tako boš cela dvajseta leta delal in metal denar v pleh ampak to je napaka. Ključ je v tem, da prilezeš na vsaj 15k€, tukaj se ti odpre mobile.de in trg limuzin starih 2 leti za polovično ceno.  :ok2

Na 2 leti staro nemško limuzino boš na uradnem servisu (zaradi garancije) zmetal več kot pa servis E46.. vsaj po mojih izkušnjah z E46, kjer so servisi cenejši kot Renault pooblaščenec.

Od kolega sestra pa na Kiji garancijsko menja motor po 6 mescih... za zamislit :confused

Urejal Maticb, 12.09.2019, 13:21.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč