Skoči na vsebino

K: Avto do 5k€, čim bolj zanesljiv

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
106 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Ja... ampak to lahko počne še naslednje 6.5 let brez stroškov.

Prikaži več možnosti

Kasual
Kasual
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6

Hvala vsem za predloge, vidim da ste nekateri zapisali, da bi lahko namesto 5k€ emergency funda k osnovnim 5k za nakup dodal en del in kupil e90 ali e92. Bi bila to bistveno boljša odločitev kot pa nakup e46 ali e39 npr.? 

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 131
  • Avtomobil: 523i

Ne eno ne drugo ne bo pametna odlocitev
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: F11 Msport

Ce bi bil na tvojem mestu, s tvojim budgetom nemske trojice sploh ne bi gledal. Tudi sam sem ze 9 let na bawarcih, kupoval sem jih premisljeno, vedno s preverjeno zgodovino. Res so super avti, nisem pa se z nobenim od petih bmw-jev naredil 50k km brez vsaj enega izrednega popravila.

Jaz osebno bi ti priporocal Lexusa is220d ali se raje is250 v6. Z slednjim sem bil izredno zadovoljen, zdaj ga vozi oce naprej in pri 250k km razen obnove alternatorja (180e) na avtu ni bilo nic. Deluje celo vsa oprema, kar je za 2008 letnik bawarca ze redkost.
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 902
  • Avtomobil: VW TOURAN

Ce bi bil na tvojem mestu, s tvojim budgetom nemske trojice sploh ne bi gledal. Tudi sam sem ze 9 let na bawarcih, kupoval sem jih premisljeno, vedno s preverjeno zgodovino. Res so super avti, nisem pa se z nobenim od petih bmw-jev naredil 50k km brez vsaj enega izrednega popravila.

Jaz osebno bi ti priporocal Lexusa is220d ali se raje is250 v6. Z slednjim sem bil izredno zadovoljen, zdaj ga vozi oce naprej in pri 250k km razen obnove alternatorja (180e) na avtu ni bilo nic. Deluje celo vsa oprema, kar je za 2008 letnik bawarca ze redkost.

Ali ni 220d lexus še kar "šrot" od toyote?

Prikaži več možnosti
    • bedolin in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 689
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

E90 FL ubavis in gas. Pa kupi kako družinsko 18d, 16d ki jo loh potem optimiras.
Menjaš verigo če ni jasnih dokazil za 600 do 700 eur eni pravijo da se da celo ceneje in imaš zelo soliden in tudi zanesljiv paket.

E46 pa ja najprej se boš verjetno namučil z iskanjem potem pa boš v vsakem primeru servisiral bolj kot e90 pa še rjavi... E46 je recimo za take mangupe kot sem jaz, ki vedno kupujem e90 pa me na koncu bolj potegne feeling v e46 čeprav je realno gledano na veliko področjih pač generacijo slabši.
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

220 je polom, motorji majo konstrukcijski feler. Ce ze pol bencinca. Sam fsntje ni to 5 jurjev. Pet jurjev je lep klijo al pa megan. Ne pa luksuzni stari avti
Prikaži več možnosti
    • Borut30 in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

2.2 dizel od Toyote/lexus je njihov najslabši motor v zgodovini hehe če drži kako ga ku*cajo.

Bencin pa znajo naredit
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: F11 Msport

Ali ni 220d lexus še kar "šrot" od toyote?

Doloceni so imeli tezave z dihtungo na glavi ter egr ventil se je kar hitro zabasal ce se je z avtom delalo premalo relacij. Kar pa se tice podvozja je izredno vzdrzljivo, IS250 Sport ima zelo dober handling, lahko ga bi primerjal z bivso e92 z M podvozjem. Karoserija je pa tudi kvalitetno narejena, na 11 let starem avtu nikjer niti sledi o rji. Notranjost je tipicno toyotina, se je je treba navaditi, je pa zelo neobcutljiva na obrabo.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Tezave ma dihtunga egr in pa dpf.
Velik jih ma menjane motorje pri katerih se ponovi feler scasoma.

Ni panike; dpf delite - E jok brate, cel projekt k te kosta 600-800 ker majo neko extra elektroniko.
Zato tut lexus ni vec vgrajeval dizlov nikamor, ampak samo bencince
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč

confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik
  • Sporočil: 150
  • Avtomobil: e46 323 ci ,e46 320 i

Mors bit tip cloveka za e46 , 90% jih je zjahanih , pri skor vseh differencial buta , podvozje je umetnost , zadni most se rad odtrga od karoserije pol mas probleme s hladilnim sistemom , ce kdo pred tabo ni rihtal bos ti moral ker ce se ti sploh6 cyl pregreje lahk delas generalko ( expanzijska poc, ventilator hladilnika neha delat , cevi pocjo itd) Zej spet odvisno od prejsnega lastnika ampak ce bos kupil najprej pregledat hladilni sistem .. lahk pa mas sreco pa mas mir in porihtan e46 je uzitek za vozt
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 585
  • Avtomobil: Bicikel

Naredi si uslugo in ne kupuj bmwja v tem budgetu. Zivljenje z bmwjem za 5k se da tolerirati samo ce si obseden z tocno dolocenim modelom, iskanjem rezervnih delov In obiskovanju mehanikov, ampak potem nebi spraseval Kaj kupit. Ni brezveze cena rabljenih v tem rangu 10% ali manj cene novega. To je samo se za fanaticne ljubitelje ki so pripravljeni vsak mesec porabiti xyz denarja na vzdrzevanju ali izzivljanju nad avtom par mesecev in naprej prodat.
Prikaži več možnosti
    • confort 750il je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja seveda ni za ta denar opremljena serija 5 in več pa pol milijona realnih.

Eno običajno odlično ohranjeno 3jko e90/91pa FL pa se najde komot če Mal povečaš budget. More ti ostat za kake 16ke, verigo pol pa sproti rihtas pa mislim da ne bi smelo bit veliko. Vsaj če gledam svojega brata kako brezskrbno nabija kilometre s svojo 18d
Prikaži več možnosti
    • confort 750il je všeč

confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik
  • Sporočil: 150
  • Avtomobil: e46 323 ci ,e46 320 i

Ja seveda ni za ta denar opremljena serija 5 in več pa pol milijona realnih.
Eno običajno odlično ohranjeno 3jko e90/91pa FL pa se najde komot če Mal povečaš budget. More ti ostat za kake 16ke, verigo pol pa sproti rihtas pa mislim da ne bi smelo bit veliko. Vsaj če gledam svojega brata kako brezskrbno nabija kilometre s svojo 18d

. Se strinjam s tabo e90fl 318d je kar dober auto razen verige se nisem slisal da bi kdo jamral da jo skos sraufa
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 064

Kupi tole: 

https://www.avto.net...enz - W124 300D

Oprema ni da ni. Točk zaradi hitrosti ne boš nabiral. Ko ga boš prodajal bo že oldi in cena sigurno ne bo padla... če pa ga boš res lepo vzdrževal, pa zna še narasti... 

LP Tii

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 652
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Naredi si uslugo in ne kupuj bmwja v tem budgetu. Zivljenje z bmwjem za 5k se da tolerirati samo ce si obseden z tocno dolocenim modelom, iskanjem rezervnih delov In obiskovanju mehanikov, ampak potem nebi spraseval Kaj kupit. Ni brezveze cena rabljenih v tem rangu 10% ali manj cene novega. To je samo se za fanaticne ljubitelje ki so pripravljeni vsak mesec porabiti xyz denarja na vzdrzevanju ali izzivljanju nad avtom par mesecev in naprej prodat.

Za dobrih 5k€ dobis dobro X3 naloudano z opremo in res dobro ohranjeno. Jih je kar nekaj na a.net. Sploh pa tista prva serija z motorjem M47 naj nebi imela tezav, ketna se ne trga, vzdzevanje je dokaj poceni plus tega se lepo pelje. Ce pa ze kaj crkne, je veliko delov na voljo ze za mali denar. Naj bi pasalo skoraj vse od e46, nekaj od e90 itd.
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 585
  • Avtomobil: Bicikel

Za dobrih 5k€ dobis dobro X3 naloudano z opremo in res dobro ohranjeno. Jih je kar nekaj na a.net. Sploh pa tista prva serija z motorjem M47 naj nebi imela tezav, ketna se ne trga, vzdzevanje je dokaj poceni plus tega se lepo pelje. Ce pa ze kaj crkne, je veliko delov na voljo ze za mali denar. Naj bi pasalo skoraj vse od e46, nekaj od e90 itd.

jaz bi vzel eno, poznas kaksno da je res dobro ohranjena? da za 5k najdes dober bmw je to 1/100 pa ne vem ce sem dost rekel

Urejal Lugs, 12.09.2019, 20:45.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 652
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

jaz bi vzel eno, poznas kaksno da je res dobro ohranjena? da za 5k najdes dober bmw je to 1/100

Jaz sem svojo nabavil cist slucajno. Ko jo je kolega videl je rekel da bo ona za sebe tud vzel eno. Sem bil zdaj z njim na ene par ogledov pa je ponduba kar dobra. Gledal je v rangu so 7k€. Ena srebrna M optik je na a.net po VIN stevilki podatki stimajo pa turbina je obnovljena in menjana sklopka in vztrajnik. Pa tud cena je ok..

https://www.avto.net...ja X3: 2.0d - M

Jaz sem mojo dobil od prvega lastnika, z realnimi kilometri in ohranjeno v nulo. Ampak dobesedno. Gor so bile nove gume, vlecna kljuka se neuporabljena, vreca za smuci prav tako. Od opreme ni kaj ni, manjka panorama in navigacija. Sportni usnjeni sedezi, sportni volan, ogrevanje sedezev, webasto, pdc, itd.Od nakupa se vec vozim z X3 kot z f10 :) enostavno mi je vsec voznja, ceprav ni udobna kot v f10 je pa nekaj posebnega. V sredo imam termin pri mehaniku, da mi blindira sesalni kolektor in zamenja tisto kolico v VTG zaradi katere je javljalo napako. Vse ostalo kaj se masine tice je top. Sklopka in vztrajnik sta se prva pa ima avto 255k km :) Ce napisem kolk sem placal zanj, mi noben nebo verjel zato raje ne povem ;)
Prikaži več možnosti
    • Lugs je všeč

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: Two wheel freedom machine

Volvo z D5 motorjem. :metalc  :-D

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 472
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Določenim se je pa BMW res zameril, vidim. Ali pa je mogoče posredi kaj drugega, kdo bi vedel.

Največji smeh v tej temi je trditev, da 5.000 eur + še enkrat toliko budgeta za popravila za E46 oziroma E39 ni dovolj. Ja koliko je pa potem dovolj, 100.000 eur? Ali niti to ne in bi bilo boljše 200.000, po vaše?

E46 in E39 sta izredno preprosta modela z vrhunskimi motorji, serije M54 in M57 so najboljši stroji vseh časov, ne prej in ne kasneje ni BMW na trgu ponudil tako zanesljivih agregatov, kot so jih v tistem času vgrajevali v petico in trojko. Delov za ta vozila je na trgu ogromno, dobijo se tako novi deli, kot tudi kopije in brezhibni rabljeni kosi. Ne vem koliko vi kaj poznate avtomobilski svet, ampak za določene modele avtomobilov kopij na trgu sploh ni in si obsojen na svonjsko drage originale, ali pa nič! Za E46 in E39 ne samo da se dobijo kopije za skoraj vse kaj je vgrajeno na teh avtomobilih, še celo za več cenovnih razredov jih je in lahko izbiraš med več različicami istega kosa! Tega ni nikjer drugje, za noben drug avto. NOBEN! BMW je torej za vzdrževanje daleč najcenejši od vseh, pa še to prednost ima da ko je porihtan je nekaj vreden za razliko od ostalih znamk, kjer mečeš gor denar z lopato, na koncu pa avto lahko samo še podariš ali pa prodaš za drobiž. Če imaš lepega bavarca se kupci kar tepejo zanj, v vrsti stojijo ko ga prodajaš in tudi ko ga ne, dobivaš ponudbe če bi ga slučajno prodal. Seveda pa ne za 318i ali za 318d ki jih je kot dreka, imet moraš pravi model, primerno ohranjen in s pravim motorjem. Kupit neka jajca z 2.0d motorjem je največja napaka ki jo lahko narediš, od avta nimaš nič in na koncu se ga še znebit ne moreš, ker je na trgu ogromno konkurence.

Problem pri bavarcih je lahko v tem da kupiš napačen avto, torej tak ki ni tržno zanimiv, takega ki je konkretno uničen in hitro postane jama brez dna, ali pa oboje skupaj. Če izbiraš z dna cenovne ponudbe je velika verjetnost da boš naletel na obupno slab primerek, ampak halo, dno cenovne ponudbe je pri E46 in E39 500 eur, ne pa 5.000 eur! Za ta denar se mora dobit vrhunski avto.

Za tiste ki svetujete druge znamke bi rekel še to, vi ste lahko zdaj pametni ko fant kupuje, kaj pa potem, ko bo šlo kaj narobe? Ko bo fant napisal kupil sem ta in ta avto (ne BMW) in mi je to pa to crknilo, kdo mu bo pomagal? Nihče! BMW ima pri nas ne samo na tisoče fanov in poznavalcev, imamo tudi svoj forum, kar pomeni da ni skrivnosti in se praktično vsaka napaka diagnosticira kar preko foruma, sploh ne rabiš do mehanika hodit! Vsaj jaz lahko zase rečem, da poznam popolnoma VSE serijske napake oziroma slabosti omenjenih dveh modelov in v trenutku izstrelim diagnozo ko me kdo vpraša, kar sem na forumu že več tisočkrat tudi dokazal. Ko sem se recimo jaz naveličal bavarca (kar je bila velika napaka, ampak jebi ga, sem imel nekaj denarja viška in sem ga bil pripravljen pušnit) sem zaman spraševal "znalce" kako rešit to in ono in letal od mehanika do mehanika, nihče mi ni znal pomagat, pa so bile banalne napake - ni crknil ne motor in ne menjalnik. No na koncu sem vse zrihtal, sam sem našel rešitve, ampak je trajalo par mesecev oziroma za določene stvari tudi eno leto - pri bavarcu bi bilo to rešeno v trenutku.

Kateri avto je torej drag? Ne vem no, smo na avtomobilskem forumu. Včasih ko tole berem se mi zdi da smo na forumu za ostarele ali pa na forumu za bankrotirane, sem mogoče falil forum? Fant sprašuje kateri Avto naj kupi, ne katera Jajca naj nabavi - oziroma prevozno sredstvo od A do B. Če je vprašanje za Avto, potem definitivno BMW! Če sprašujemo za jajca pa nabavi karkoli, za zvozit je vse dobro, kar stoji na štirih kolesih in vžge, ko obrneš ključ.

Toliko z moje strani. Lahko tudi svetujem kateri avto bi bil za pogledat, v tem primeru naj nekdo prilepi oglas z avtoneta in bom povedal če se mi ga zdi smiselno pogledat ali ne, oziroma bomo to skupaj ocenili. To pa res ni problem, na avtonetu je ogromno ponudbe, za budget 5.000 eur dobiš hudih bavarcev kolikor hočeš.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • ily, kristijan123 in Skip uporabnikom je všeč to sporočilo