Skoči na vsebino

K: Avto do 5k€, čim bolj zanesljiv

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
106 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 177
  • Avtomobil: 523i

Preberes mal temo od xdriverja pa ugotovis da bi blo 100.000€ dovolj. Ce ga ne bo vec dolgo mel... Mal za salo mal zares
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

jaz bi vzel eno, poznas kaksno da je res dobro ohranjena? da za 5k najdes dober bmw je to 1/100 pa ne vem ce sem dost rekel

X3 prve serije je izredno enostaven in neproblematičen avto, enemu kolegu sem ravno kak teden nazaj zrihtal eno do konca naloženo MTech X3, dobil jo je za smešno ceno 5.500 eur, če se prav spomnim. Je pa avto 3.0 dizel, dvolitrskih jaz niti ne gledam, čeprav priznam da niso slabi motorji, prva serija mislim, tisti ki jim ne trga verig. Tudi na splošno se mi zdijo X3 pri nas kar dobro ohranjene, nekih res zgonjenih primerkov do zdaj še nisem videl. Pobrskaj malo po oglasih in ti bom povedal katero se splača it pogledat, pod pogojem da ima pravi motor seveda, 2.0 mene ne zanimajo.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Preberes mal temo od xdriverja pa ugotovis da bi blo 100.000€ dovolj. Ce ga ne bo vec dolgo mel... Mal za salo mal zares

On je pač ekstrem, ne moreš njega dajat za referenco. In ko si že ravno pri njem, tudi njemu motor in menjalnik še vedno delata v nulo, se pravi mu ni nič večjega crknilo. Malenkosti lahko pa zrihtaš za 50 eur ali pa za 500 eur, po želji, lahko jih pa sploh ne rihtaš in se 5 let voziš brez da bi na avtu karkoli delal, pa potem povej če je avto zanesljiv ali ne. Poznam ljudi ki se z E39 vozijo že več kot 5 let brez da bi dali en sam euro za vzdrževanje, samo olje menjajo in gorivo dotakajo, avto že kar postrani visi, ampak se pelje. Če te moti vsaka gumica ki začne škripat jih pa menjaš vse po vrsti in si na koncu lahko ob 3.000 eur da porihtaš vse podvozje, pa še vprašanje če je res vse zamenjano. Nima smisla pretiravat, pomojem. Kar je več kot 1.000 eur letno za vzdrževanje E46 ali E39, je za moje pojme stran vržen denar.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • confort 750il je všeč

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 369
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Za 5k dobis tudi povsem solidno pfl E90ko in ce je le mozno najdi se s tastarim 164hp motorjem ki niso meli problemov s ketnami.
Ce najdes z novejsim motorjem pa tudi super, ni z njimi nic narobe in bolje gredo, le ketno pac prevenitvno menjaj.

Voznja v povsem navadni E90 je cisto ok.. E46ka se primerjat ne more.
Pa nisem nek navdusenev nad E90kami ampak sem jih za daily use ze nekaj imel in so super za uporabo on a budget.

Za eno dobro E90ko celo vem, faceliftano 316d v tem budgetuu, nima neke opreme ima pa vsaj xenon luci in bela je..
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

Kasual
Kasual
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Po teh odgovorih se nagibam bolj k temu da bi dal mal več kot osnovni budget pa kupil e90, e92.

Kaj pravite na:

https://www.avto.net...serija 3: 320Ci

https://www.avto.net...NON SPORT PAKET

https://www.avto.net...serija 3: 325xi

https://www.avto.net...

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti bi se xdrive mel? Good luck stari moj, you will need it.

Benz 2.0 pozab sploh 170 verzijo. Polom od motorja
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 136
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Kaj pa je z xdrive narobe?? Poznam kar nekaj folka, ki ima bmw z xdrive, dva imam tud sam po noben do danes ni imel nekih omembe vrednih okvar.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Long story short: Crkuje in drag je za popravit.
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 587
  • Avtomobil: E46 320Ci

Xdrive ti baje tudi malo zviša porabo (če ne drugega zaradi doatne teže avta). Premisli če rabiš.

Ne vem a si že napisal @kasual, ampak koliko kilometrov planiraš delat, kam se boš vozil?

Ker če se voziš vsak dan na šiht 100km boš gledal drugačne avte kot če se voziš samo po opravkih šiht pa imaš 2km stran.

Npr: jaz se na šiht ne vozim oziroma tudi če se kak dan iz lenobe zapeljem je to  2 km po cesti. Grem pač na morje in še kak izlet pa je to potem 10-15 tisoč na leto.

Urejal Maticb, 13.09.2019, 10:24.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Long story short: Crkuje in drag je za popravit.

Crkuje enako kot crkujejo ostale stvari pri bmw in drugih avtih. Kar pa ni razlog za paniko.

Z mojim f10 ki je xdrive, cipiranim na skoraj 300 ps imam cca 7L porabe. Koliko bi imel brez xdrive?? 6.5?? Ali 6.2?? ;)
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Crkuje enako kot crkujejo ostale stvari pri bmw in drugih avtih. Kar pa ni razlog za paniko.

Z mojim f10 ki je xdrive, cipiranim na skoraj 300 ps imam cca 7L porabe. Koliko bi imel brez xdrive?? 6.5?? Ali 6.2?? ;)

To ne vem, samo tu ko sem bral forum so vsi rekli da ima xdrive višjo porabo. No, nima smisla niti 0.1 dcl več porabe, če živi nekje v centru mesta in nikoli ne bo rabil xdrive, ker je pač dodatna stvar, ki lahko crkne.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Quattro, haldex, subaru 4x4, to ne crkuje. X je blazno obcutljiv na gume, razdelilniki pogona crkujejo na veliko itd...
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ni point ce rabi xdrive ali ga ne rabi. To ve on najboljse kako in kaj. Govora je o tem, da crkuje. Ja crkuje ampak ne toliko, da bi se mu zato moral izognit. Ce je avto vzdzevan ni straha. Ce pa je avto zdrkan pa ga skrbi, da mu kaj odpove, tud brez xdrive..
Prikaži več možnosti

Kasual
Kasual
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Glede kilometrine je zelo odvisno, xdrive sem dal poleg ker sem želel slišat mnenja, ni pa nuja.

Kilometrina bo najverjetneje zelo variabilna saj mam svoje podjetje, ker pa nimam namena najemat pisarne (online business), se večkrat zgodi da moram na teren k stranki, ki pa je lahko tudi na drugi strani Slovenije. Na teden bi najbrž naredil nekje 300-400km, torej na leto tam ene max. 20k kilometrov.

Glede e92 in pa e90 pa sem odprt tudi na vaše predloge, itak veste dosti več od mene o teh modelih :D

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Samo iz firbca oz. raziskujem vse opcije (upam da ne izpade preveč vsiljivo), si že raziskoval koliko bi se ti pa leasing novega avta splačal na firmo? SI vprašal kaj računovodkinjo?

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 349
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Voznja v povsem navadni E90 je cisto ok.. E46ka se primerjat ne more.
Pa nisem nek navdusenev nad E90kami ampak sem jih za daily use ze nekaj imel in so super za uporabo on a budget.

To sem že večkrat hotel napisati, tudi lega na cesti je dan in noč. Moje reference pa so e46 323ci in e92 325i.  :)  

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 836
  • Avtomobil: ne mlada e tri devet

6,2.

(vir: spritmonitor preračun, povprečna razlika v F10/11 je 12%)

Se strinjam, da je xDrive ni smiseln, če ne živiš nekje v hiribih. Ker: Večja teža. Več izgub v pogonih, manjše razmerje moči na težo. Poleg tega doda več teže spredaj, kar spet ni fajn za dinamiko. Tako, da ne omenim porabe in zanesljivosti :)

Avtorju:

Če ti je pogoj zanesljivost... Glej za kakšne japonce. Ali mogoče šveda.

Vzami FL model prejšnje serije, tu je znano, da imajo večjo zanesljivost, ker so napake večinoma odpravljene.

Po drugi strani je starejši model zaradi starosti bolj izpostavljen napakam.

Če res želiš bavarca, potem je tu najboljša izbira serija 3. Mogoče 1, ta je itak v sorodu z E90 (serija 3 od 2005 dalje).

E46:

Lažja, manj izolirana, manj varna. Bolj zabavna. Več hib kot E90. Starost naredi svoje:

Rja, hladilni sistem, podvozje. Butanje diffa.

E90:

Varnejša, udobnejša, težja. Ni večjih hib, razen verige od letnika 2007 naprej. Načeloma bi morala biti precej zanesljivejša, je pa čisto odvisno kaj najdeš. Vsi avti starejši od 10, 12 let so že gambling. Lahko ne bo nič problemov, lahko jih bo precej. Statistika kaže, da jih je z leti več.

Za to ceno žal ne dobiš FL modela....ali pa nekaj čisto osnovnega / slabega.

Jst lahko povem, da sem na svoji E46 323 vsako leto imel en malo večji poseg/strošek:

Rja (600€). Podvozje (700€). Hladilni sistem (400€). Amortizerji + bremze (600€). Nato spet ličarije za 500€.

Gume...

To je poleg rednih servisov in kakšnih malenkosti kot so PDC senzorji ali vžigalne tuljave ali alternator...

Zdaj se zdi, da je bil avto totalna katastrofa, v praksi ni bilo tako kritično. Nekaj tega te lahko doleti na vsakem (starem) avtu.

Če dobiš kakšen res lepo ohranjen primerek, ali se ti E46 izjemno dopade, potem ga pejt iskat. Sicer ga rajši odsvetujem.

Na splošno pojdi gledat več različnih modelov. Firbcat. Nekaj blizu. Za filing.

Ko vidiš, kaj ti paše pa se fokusiraj na en model.

Barva, motor...to je sekundarnega pomena. Važna je ohranjenost, kako se avto pelje. To pa vidiš po 10min. In lahko ločiš zrnje od plevela. Verjetno bo dosti plevela :)

Če znaš kaj sam pošraufat, še toliko bolje.

Na internetu najdeš ogromno informacij, DIY-u, vodičev.... Tu je bmw pri vrhu. Dobro je pokrit tudi volvo. Honda pravtako.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: 240

Jaz osebno bi tudi gledal trojko e90. Zadnjic sem se peljal s tole je od prijatelja in je avto res super, brez napake. https://www.avto.net...asp?id=14565698

Za dnevno voznjo in za 20kkm na leto je e90 s tem motorjem bestbuy za ta denar.

“Everything we want is on the other side of fear”
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 244
  • Avtomobil: E91 320d xd

E91 z xdrive po bc kaže 6,5 6,8 na 18 cola deljenih dimenzij...litar več od e46,oba na žalost 4 cilindra..
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 416
  • Avtomobil: V8

Jaz osebno bi tudi gledal trojko e90. Zadnjic sem se peljal s tole je od prijatelja in je avto res super, brez napake. https://www.avto.net...asp?id=14565698
Za dnevno voznjo in za 20kkm na leto je e90 s tem motorjem bestbuy za ta denar.

Tega se izogibaj, je že nekdo pisal da vrti km. Vem sam, veta sama. ;)
Prikaži več možnosti