Skoči na vsebino

Dobava avtomobila pri A-Cosmosu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 389
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

OK zdaj imamo enega ki čaka na avto 9 mesecev in enega ki čaka 11. Še kdo, ali razglasimo zmagovalca?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

tsa90
tsa90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

OK zdaj imamo enega ki čaka na avto 9 mesecev in enega ki čaka 11. Še kdo, ali razglasimo zmagovalca?

Počakamo da se javi še tretji, da jih lahko postavimo na stopničke za zlatega, srebrnega in bronastega :beer

Če je to res je to podjetja pravi kriminalec, to pomeni da jim je ukradel denar. Nikjer na tujih forumih nisem zasledil, da ima BMW tako dolge roke dobave. Mi deluje skoraj bolj za poklicat policijo kot tržnega inšpektorja.

Kar je dalljše od 3 mesecev ni sprejemlivo in pika.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Fino bi bilo vedeti, kaj so to za eni avti, ki se čakajo. Je velika razlika, ali gre za 318d ali za X3 30i.

Po prehodu na nove standarde WLTP za izpušne pline je bilo dlje časa nedobavljivih kar nekaj izvedenk  - kombinacija model/motor (pri BMW predvsem bencinarjev), oz. jih praviloma nisi mogel naročiti.

Ne vem pa, kakšno je stanje sedaj.

Mercedes ima težave z nekimi komponentami, in jim na tisoče avtov stoji na poljih okoli ameriške tovarne, ki jih ne smejo predati kupcem, ker niso ispravni.

Da o Tesli Model3 sploh ne govorimo :laugh

Je tega kar nekaj v zadnjem času.

Lahko da je pri naročilu bila odkljukana ena specifična dodatna oprema, pri kateri so težave s kakovostjo ali dobavljivostjo, pa avtomatsko avto ne gre iz tovarne ali celo ne gre v proizvodnjo.

Če ne bo več podrobnosti, potem je škoda debate.

S trenutno razpoložljivimi informacijami je ta tema brez smisla in nič boljša od gostilniške debate za šankom :drink

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Ne vem po moje so neke hude eksotike, glede na to da jim iz zaloge ni bilo nič interesantnega... Men je najbolj smešen folk ki si naroči avto, potem še ga pa tako naloži skupaj da ni za nikamor. Primer sorodnika, dec star preko 60 in ne zna uporabljati pametnega telefona... naroči pa si avto z veliko navi in digitalnimi merilniki. :crazy

Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 169
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Ja jaz ze 11 mesecev cakam dobavo ,na BMW pri A Cosmos Ljubljana.
Ja imate kaksne izkusnje z tržno inšpekcijo in Zvezo potrošnikov ,Fursom in kazensko ovadbo za taki primer ...........

Mi tu gor čakamo na tvoje izkušnje z omenjenimi.
Z omenjeno težavo, bi moral z svojo vojsko stati v salonu, dokler ti ne dajo v brezplačno uporabo en avto ,s katerim se vsak dan šopirijo po mestnih ulicah, ali pa zagrozi naj TAKOJ vrnejo denar in boš sel po Mercedesa, ali pa,da boš raje vzel celo dekawca...
Jutri juriš na kozmos. pa kakšno TV ekipo s seboj,le Popa ne,ker mu ne verjame več nihče!

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 527
  • Avtomobil: BMW brez M nalepk

Baje da X5, ki jih delajo v USA, niso prišli v Evropo, ker se je potopila ladja z BMWji, to štorijo sm slišu za šankom, sam neki je bilo na tem.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 828
  • Avtomobil: LPP Urbana

Nekaj casa nazaj se je potopila ladja z porscheji 911 gt2 rs na krovu...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 222
  • Avtomobil: 3er

https://jalopnik.com...-jus-1838295850 :laugh

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 218
  • Avtomobil: Race Car

Nekaj casa nazaj se je potopila ladja z porscheji 911 gt2 rs na krovu...

Samo dva sta bila na krovu te ladje, in tovarna je kljub temu da je ze zakljucila z produkcijo, zalaufala se enkrat trak in naredila dva nova GT2 RS za kupca iz US, katera nista dobila svojih igrac zaradi prej omenjene tezave! ;)

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 713
  • Avtomobil: BMW x

A se sedaj ob naročilu plača polna cena? Ko sem jaz vplačal E46 sem dal najprej 50%, ko je čez 2 meseca avto prispel v SLO pa sem plačal še ostalo polovico in ga šel iskat k prodajalcu ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 979
  • Avtomobil: prdalica

Odvisno kok individualni avto naročiš...generalno pa nekje max 10%

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 611
  • Avtomobil: službeni Passat

tolk kao premium znamka kot naj bi bila bmw, bi moral prodajalec sam dati kakšno informacijo kako pa kaj. ne pa da se ugiba. če imaš vsaj VIN številko auta, vsaj veš kaj se dogaja. dokler pa tega nimaš, pa nema ništa - samo prodajalec ve v kakšni fazi je. ko sem kupoval 3jko sem pri Autovalu nekajkrat za šank prišel - je lepo pogledal v sistem in wala info kaj se dogaja.

tak da - če te info nimaš - samo $$ nazaj

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 828
  • Avtomobil: LPP Urbana

Samo dva sta bila na krovu te ladje, in tovarna je kljub temu da je ze zakljucila z produkcijo, zalaufala se enkrat trak in naredila dva nova GT2 RS za kupca iz US, katera nista dobila svojih igrac zaradi prej omenjene tezave! ;)

According to a Porsche spokesperson, Porsche Brazil confirms that 37 of its new cars, in route from Hamburg, Germany to Santos, Brazil, were aboard the vessel Grande America that suffered a maritime incident near the coast of Brest, France, on March 12, 2019.
Among the fleet were four 911 GT2 RS units. In a special decision and to uphold its commitment to its valued Brazilian customers, Porsche has ensured that those units will be reproduced in the order in which they were originally confirmed.
https://www.google.c...tion-sunk-cars/

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 389
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jebeš reprodukcije, zanimivo bi bilo najt ostanke enega od potopljenih avtov in jih restavrirat v prvotno stanje. Če bi imel dovolj fedra, bi se jaz tega za zabavo lotil. Kakšna dva milijončka bi bila pomojem dovolj. Se kdo javi za sponzorja?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

korenine1975
korenine1975
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Jaz sem imel precej podobne težave. Avto, ki so mi ga decembra ponudili po dobri ceni, ker je na zalogi, sem prvo zaaral, nato pa klic, da naj plačam v celoti, da bo čez praznike prišel iz Avstrijskega skladišča v Acosmos. Ker sem prej imel pri njih sorazmerno normalne izkušnje, sem jim zaupal in zadevo plačal.

Pet mesecev praznih obljub, da bodo papirji vsak naslednji četrtek. Avto sem sicer lahko šel pogledat v njihovo skladišče v Ljubljani, kamor je prispel po treh mesecih, a dobiti ga nisem mogel, ker ga oni niso plačali.

Po petih mesecih, ko sem vprašal predsednika uprave, če pač želijo to reševati medijsko, se je zadeva do ene točke rešila v enem tednu, a vseeno sem jih pet mesecev kreditiral za avto iz zaloge.

Začeli so se delati, kot da nobeden nič ne ve, čeprav sem bil z vodjo prodaje, ker je prodajalec samo obljubljal, v kontaktu od začetka februarja. Potem pa so mi izdali večji račun, ker so mi kao ponudili pre nizko ceno za ta rang avta - zaradi nadzora BMW Slovenija - in da se naj nič ne obremenjujem, ker sem plačal vse in da bodo oni to interno uredili. Sedaj so mi še dolžni komplet gum na platiščih, a od mene poskušajo izsiliti razliko med vplačanim in računom, kar je kar nekaj tisočakov.

Je še kdo tukaj, ki je imel podobno situacijo z izstavitvijo višjih računov? Kolikor sem slišal , je to bila kar pogosta praksa pri Acosmos. Kdo še ti da avto, če ni plačan in potem poskuša izsiliti več denarja.

Poznam pa tudi primer, kjer je naročnik čakal 8 mesecev na avto po naročilu v acosmos.

Urejal korenine1975, 25.09.2019, 05:51.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 165
  • Avtomobil: F10

Korenine, a lahko das vin stevilko za ta avto, ki si tako dolgo cakal?
Hvala, lpr
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 218
  • Avtomobil: Race Car

Among the fleet were four 911 GT2 RS units. In a special decision and to uphold its commitment to its valued Brazilian customers, Porsche has ensured that those units will be reproduced in the order in which they were originally confirmed.
https://www.google.c...tion-sunk-cars/

Sorry, 4 so bili! ;)

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159
  • Avtomobil: B8

Jebeš reprodukcije, zanimivo bi bilo najt ostanke enega od potopljenih avtov in jih restavrirat v prvotno stanje. Če bi imel dovolj fedra, bi se jaz tega za zabavo lotil. Kakšna dva milijončka bi bila pomojem dovolj. Se kdo javi za sponzorja?

2 miljona? Za avans, da spravis resevalno ladjo iz pristanisca mogoce ja :-D Kje so tu se deep salvage podmornice itd...
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 941

Jerry bi s kompletom gedor in s pomočjo WD40 to razšraufal pod vodo, dele enega po enega znosil na kopno in sestavil nazaj. :ok2

Prikaži več možnosti
    • bvogri, Boris-84 in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 624
  • Avtomobil: BMW logicno

Pa teli sploh niso bili potopljeni, samo močan piš jih je šprical v pristanišču z slano vodo, tako, da me čudi zakaj ne razprodajo za 1/3 cene pa brez garancije, ker sem prepričan, da se jih skoraj sigurno da rešiti.    Tudi če jih je zavarovalnica plačala, zakaj jih ne razproda ??? 

Prikaži več možnosti