Skoči na vsebino

Dobava avtomobila pri A-Cosmosu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

@filtech mpak ti si avto v naprej plačal? Zakaj pa je to bilo dobro? Saj veš komu se vnaprej plačuje? :)
Prikaži več možnosti

F80
F80

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 295
  • Avtomobil: e90 M3

Tele prigode uporabnikov bodo kar resnične.. Lani je fotr na cosmosu kupoval f11. Avto je bil pri njih na premium selectionu kao pripravljen za prodajo. Po testni voznji se odloči da ga bo vzel, nakaže polovico kupnine in ker mu pač tam rečejo da bodo papirji do konca tedna se zmenijo, da se ostale nakaže ko se dokončno naredi prepis... Potem so se pa začele kolobocije in neki izgovori glede papirjev, in kot ze v temi prej omenjeno vsakic je bilo receno naslednji teden, pa spet naslednji teden.. Umes je avto moral peljat nazaj, ker je bil na njihovih PR tablah in z njim ni mogel v tujino.. itd.,itd.. Long story short, vseskupaj je trajalo več kot pol leta(sploh tisti ze nakazan denar je bil problem dobiti nazaj).. Jbg fotr malo naiven in predober, jaz bi ze zdavnaj popizdil..

Nakoncu je drugje vzel g31, tako da vsaj ena svetla točka tega sranja :ok2

:mznak

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Po testni voznji se odloči da ga bo vzel, nakaže polovico kupnine in ker mu pač tam rečejo da bodo papirji do konca tedna se zmenijo, da se ostale nakaže ko se dokončno naredi prepis.

Mater a sem samo jaz tak idiot da ne da kar tako denarja od sebe. Jaz se še v višini are vedno cenkam, zakaj bi nakazoval-dajal neke velike vsote vnaprej. Kaj pa vem kaj bo jutri? :crazy

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 535
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Ah itak.. Nikol ne dam are. Pri vsem tem plehu, sploh rabljenem nad 15 jurjev, ki se full težko proda je res neumnost aro dat. 

Urejal miho1, 04.10.2019, 07:03.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 085
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Mater a sem samo jaz tak idiot da ne da kar tako denarja od sebe. Jaz se še v višini are vedno cenkam, zakaj bi nakazoval-dajal neke velike vsote vnaprej. Kaj pa vem kaj bo jutri? :crazy

Mah, jaz dam do 500 EUR fizični in do 1000 avtohiši.

Mimogrede, Wolfsburger fan, kako da si zamenjal slikico? ;>

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Mah, jaz dam do 500 EUR fizični in do 1000 avtohiši.

Mimogrede, Wolfsburger fan, kako da si zamenjal slikico? ;>

Enako kot jaz.  :ok

Mz-ja in Wartburga sem prodal, pa nimam ničesar več od IFA koncerna... :-D  Za fotografijo pa sem ugotovil da nisem tako čustveno navezan na Bavarsko kot predstavlja moj nickname in da sem lahko hitro prodana duša. Imam pa rad druge stvari z imenom Bavaria, eno je tekočina, druga pa predmet ki pluje po tekočini...  :-D

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 773
  • Avtomobil: skunk :)

Imam pa rad druge stvari z imenom Bavaria, 

:eek   :friends  :peace  :beer :ok2

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 044
  • Avtomobil: Rdeča raketa

:gay ? :P
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tsa90
tsa90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

Pozdravljeni,

ali ima kdo probleme z dobavo novega avtomobila od A-cosmos-a? Namreč sam imam že plačan avto od decembra 2018 in še vedno niso dobavili avta. 

lp

Ali si resil problem?
Prikaži več možnosti

Kita
Kita

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13

Podobno se je začelo dogajati tudi meni oz ženi.

Konec septembra se je v A-Cosmosu dogovorila za nakup X1 iz zaloge (avto jim stoji na parkirišču). Pred nakupom je prodajalec dejal, da bo avto lahko prevzela v 14-tih dneh (ponavadi pa v cca 10-tih). Ko sem vprašal zakaj toliko traja, da pripravijo papirje za avto, ki jim stoji pred podjetjem, je nekaj pojasneval glede zavarovalnic (nisem dobro slišal oz razumel) in da sta 2 sodelavca delala nekaj na lastno pest in imajo sedaj zaradi tega težave s papriji. Ko je žena urejala papirje z lizing hišo, je njihov agent (od lizing hiše) dejal, da ga v primeru težav lahko pokliče. Takrat se nama je zdelo malo čudno, sedaj pa nama je jasno zakaj.

Ker po 14-tih dneh ni bilo nobenega klica je žena poklicala in je trgovec dejal, da še ni papirjev in da bodo "zrihtali" do 16.10.

16.10 ni bilo ne avta ne klica z njihove strani. Žena kasneje pokliče in ji razložijo, da še nimajo papirjev. O kakem novem datumu niti besede.

To sredo in četrtek je klicarila, vendar zvoni telefon v prazno (verjetno se ji ne javlja, ker nima pojma kdaj bo avto pripravljen za prevzem).

Na pogodbi piše da bo avto dobavljen najkasneje do 30.10 (datum je bil naknadno popravljen iz 18.10).

Kaj storiti oz kakšne so najine pravice, če avtomobila do 30.10 še vedno ne bova dobila, ker glede na njihovo obnašanje dvomim da bo?

Danes gre žena tja, pravtako pa bo kontaktirala tudi osebo iz lizing hiše.

Zavedam se, da še ni potekel pogodbeni rok, zato še ne delava panike, vendar bi bil glede na njihov odnos in nategovanje, rad malo pripravljen kaj storiti po preteku roka.

Urejal Kita, 25.10.2019, 09:00.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 270
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

A si dal kako aro?
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: v srcu e39

Po preteku roka ti vrnejo dvojno aro, jih nateraš v tri pm in gres drugam po avto :laugh

Urejal timej98, 25.10.2019, 10:42.

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 373
  • Avtomobil: BMW department

Po preteku roka ti vrnejo dvojno aro, jih nateraš v tri pm in gres drugam po avto :laugh

Good luck s tem.
Cosmos ima probleme, ki so se dogajali ze lani in se sedaj prestrukturirajo in jih zelo pocasi a vseeno uspesno sanirajo. Se trudijo, samo cas je problem in to velik.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 535
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Good luck s tem.
Cosmos ima probleme, ki so se dogajali ze lani in se sedaj prestrukturirajo in jih zelo pocasi a vseeno uspesno sanirajo. Se trudijo, samo cas je problem in to velik.

Baje se nič ne sanirajo, ampak gre vse u maloro, po domače povedano. Tudi trudijo se ne, oziroma ne tisti ki bi se morali. Če mene vprašaš, bo Cosmos kmalu šel po poti adrie.

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 750
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Mene predvsem čudi to, da po vseh objavah glede Cosmosa, se še kdo odloči, da tam kupi avto ali ga tja vozi na servis. Jaz bi naredil velik obvoz.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 419

verjetno niso vsi na forumu, da bi to lahko prebrali oz. se sem obrnejo, ko je že prepozno...me pa čudi, da BMW Slovenija ne ukrepa in dovoljujejo takšne prakse.

Prikaži več možnosti
    • BISSON in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 324

Ne dobis dvojne are... samo aro tvojo ti vrnejo ce ne morejo dobavit vozila. Preberte si pogodbo :-)
Prikaži več možnosti

Kita
Kita

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13

Mislim, da je ara bila, ampak to sedaj niti ni pomembno, ker so oni od leasing hiše že prejeli celotno kupnino (preverjeno pri leasing hiši). Kupoprodajna pogodba je bila podpisana, preko leasing hiše (avto je kupljen na podjetje), denar pa so prejeli od leasing hiše nekaj dni kasneje.

Da bi se pa trudili, pa ni videti glede na laži o datumu dobave in da se sedaj niti ne javljajo na telefon. Mogoče bi bilo drugače, če bi kupoval avto za 100+k in ne za 40k.

Če bi trgovec na začetku povedal, da bo potrebno toliko čakati, bi avto verjetno vzela pri Selmarju. Pri Selmarju so v tem času tisti avto že prodali, tako da, tudi če dobiva po preteku roka vrnjeno vso kupnino, trenutno ni avtomobila, ki bi ga želela kupiti in glede na to da je šlo za model pred face-liftom, za tak denar ne dobiva več nove podobno opremljene X1, novi pa je skoraj 10k dražji.

Druga stvar pri vsej zgodbi pa je, da verjetno niti ne bi več hotel BMW-ja, pa sem bil vedno "fan".

@andy

Mi je žal, da nisem prej naletel na tole temo, ampak nisem niti pomislil, da me bo večji zastopnik za BMW nategoval in da bi moral na forumih preverjat, če lahko kupim avto pri tem trgovcu (gre le za večjo avtohišo in ne za lokalnega preprodajalca avtomobilov iz uvoza). Mislim, da bi moral tu narediti red predvsem uvoznik, če že ne kar bavarci sami, saj na ta način izgubljajo stranke.

Urejal Kita, 25.10.2019, 11:57.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 878
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Mene pa čudi da ni nič v medijih? Pa tudi uvoznik ne reagira?
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 750
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Kita, ja te razumem, ne berejo vsi foruma, včasih malo pozabim  :) , pa že plačuješ obroke za leasing? 

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti