Skoči na vsebino

15. tradicionalno AmericanCARS srečanje v Ljubljani "Piston RIOT 2019"

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
111 odgovorov v temi
anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 021
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

Ups, starodobnikov sem mislila in ji tudi tako povedala. Se opravičujem vsem prizadetim.   :shithappens

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 734
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jerry oz. kdo drug - se kakšna preverjena C4 z novejšo armaturo prodaja ali pač bo naprodaj ter da so papirji ter vsaj kaka zgodovina? ne zanima me kup odpadnega železja ampak dober avto,

Žal se ne gibljem več dosti v teh krogih in ne vem za noben tak avto. Sicer je res da še vedno poznam precej ljudi s tega področja, avtomobilov pa ne spremljam več toliko kot sem jih včasih. Razlog je preprost, trg je zdaj globalen in težko slediš vsemu kar pride in gre. Včasih je bil trg zaprt in smo vedeli za skoraj vse oldtimerje v SLO, zdaj je pa to malo težje. 

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A ljudi ne sme zanimat koliko spije en tak amerikanc? Saj, če vpraša po porabi še ne pomeni, da je to zgražanje temveč zgolj informacija ker si marsi kdo težko predstavlja kakšna je poraba pri 5.0+ kubaturi takega starega avtomobila.

Ni treba bit prec vsi pametni. 

Še najbolj zagriženi so očitno prišli z dizli na srečanje tako, da.....

Če to leti name, jaz nisem prišel z dizlom. Tovrsten odgovor na vprašanje je hec in če se pri tem počutiš užaljenega je to tvoj problem, to pove več o tebi kot o tistem ki je to rekel. Odzivi ljudi na takšne odgovore so bili različni, ponavadi je najprej sledilo presenečenje in potem so se začeli režat, nobenega primera nisem imel da bi bil kdo užaljen. Če je kdo z vprašanjem mislil resno, ga je še enkrat ponovil in takrat sem mu tudi povedal realno številko. Je bilo pa dosti "rotijev" ki jim je že na obrazu pisalo da nimajo pojma in pričakujejo neko ogromno številko, takim pač nima smisla razlagat. Zakaj, zato ker določeni amerikanci pijejo smešno malo. Moj Ford F150 Ranger Pick Up mi je recimo pokuril 10 litrov na 100 km, verjameš tej cifri? 5,7 V8 motor, klasičen fordov Small Block s frgazerjem malo večjim kot je tisti od katrce. Cadillaci so pa kurili od najmanj 15 (letnik 56) do 17 (letnik 62), po tem ko se je kolegu motor na tem istem avtu pregrel in sem ga odkupil nazaj, pa poraba ni šla več izpod 23 litrov. Govorim o relacijski vožnji seveda. Upam da sem ti s tem potešil radovednost, če te še kaj zanima pa vprašaj. Oldtimerji ljudi ponavadi spravijo v dobro voljo ko jih vidijo v živo, tako da prvič slišim za tak (negativen) odziv. Priporočam ti, da zadev ne jemlješ preresno.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti
    • blackberet in Kongo uporabnikom je všeč to sporočilo

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 167
  • Avtomobil: OPC

Jaz verjamem da jim je neumno to nonstop razlagati ,ker pri takih avtih to ni prva zadeva katero bi vprasal.

A nisi ti v eni temi napisal da imaš svoje bencinarje na plin?

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

avalanche
avalanche

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 442
  • Avtomobil: T5

LOL, vzvišeno obnašanje in ošabnost?? Da niste vi na kakšno drugo srečanje zašli.

Prav piston riot je daleč daleč najboljše srečanje, z najbolj skuliranim in normalnim folkom. Čisto vsakega lahko vprašaš karkoli, v večino avto se lahko vsedeš in marsikdo te tudi zapelje okoli, če ga prosiš. Če hočete ošabnost, greste lahko na kakšen BMW meet, kjer folk ograjce postavlja okoli unih jajc (???)...tukaj se pa okoli vozijo z dejansko vrednimi avtomobili, kurijo gume, tekmujejo v glasnosti... Pa kolikor vem, še enkrat samkrat ni prišlo do kakšnega incidenta.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, krt in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 810
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Komentiral sem odzive v tej temi in ne dejanskega stanja na srečanju saj me tam ni bilo. Bil sem dve leti nazaj in je bilo super letos pa žal ni uspelo. Pa je bil plan. :)

Po prebranih komentarjih se je lahko razbralo, da je spraševanje o porabi takega avtomobila greh in da se iz takih ljudi potem dela norca. No nasploh je spraševanje o porabi greh kot se lahko razbere na forumu.

Mi je jasno, da vsi na srečanju niso bili taki ampak iz te teme se lahko razbere, da je posmehovanje "nevednim" glavni hit.

Vidiš Jerry, meni je ta podatek zanimiu in mi je samoumevno, da take zadeve zanimajo tudi druge. :) Tudi lastnika Ferrarija bi uprašal koliko mu pije ko se z avtom odpelje na nek izlet ker si je težko predstavljati koliko goriva je potrebnega za nahranit vse te konje. Glede dizla pa ni letelo nate.  :ok

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 422
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

A nisi ti v eni temi napisal da imaš svoje bencinarje na plin?

Takrat se nisem imel,sedaj ko sem dal se Mustanga 289 67 coupe predelati na plin imam pa res vse,smesna nivo dizel porabe,no saj ze tako ni pil prav nekaj drasticno vec kot 540ka.

Uglavnem dokler je vse stock na motorjih je poraba ne tako drasticna,docim zacnes dodajati zadeve takrat pa lepo naraste.

Tudi kar se tice zvoka dokler je izpusni sistem stock so ti avti tihi.

Urejal blackberet, 17.09.2019, 22:36.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Blackberet, tole je zate na temo o dizlih. Če nerad bereš, si pa poglej kaj dela dizel - od 6:15 dalje:

https://www.youtube....h?v=qDwI4UwaQRY

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 095
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Blackberet, tole je zate na temo o dizlih. Če nerad bereš, si pa poglej kaj dela dizel - od 6:15 dalje:

https://www.youtube....h?v=qDwI4UwaQRY

Jerry napiši 10.3 camaro boš vidu kaj dela litraža :D

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry napiši 10.3 camaro boš vidu kaj dela litraža :D

Vem jaz to, vem  :ok2 Sem pa zadnje čase kar se amerikancev tiče vedno bolj navdušen nad dizli, ti namreč nimajo samo moči in zvoka, pač pa za sabo pustijo tudi en velik oblak črnega dima... in meni je to, kot zapriseženemu nasprotniku zelenega terorizma, nadvse COOL!  :metalc  :metalc  :metalc

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 095
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Hahha fuck you Greta pa te fore

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hahha fuck you Greta pa te fore

Tako nekako, ja  :laugh

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.