Skoči na vsebino

Credit vs debit card

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 051
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Tole mi sploh ne gre v račun. Zakaj se prek spleta večinoma podpira kreditne kartice (VISA, MasterCard) ne pa debitne kartice istih brandov. A ni konec koncev precej bolj logično, da neko plačilo za nakup lahko bolj verjetno jamčiš z debit cardom, ker ti dejansko odšteje takoj od tvojega balanca in hkrati ne dovoli če denarja na vezanem računu nimaš dovolj, medtem ko pri credit card je precej bolj pod vprašajem če boš ti naslednji mesec imel dovolj na računu da ta kredit plačaš. Al se jim enostavno zaradi obresti od teh mini kreditov na kreditnih to toliko bolj splača da se uporabo debitnih kartic nekako "zatira" oni pa pač prevzamejo riziko da bo dejansko imetnik kartice plačal njim?

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: E46 320Ci

Kje si na to naletel, jaz še nisem imel problema z Visa debitno kartico, ali prepaid Visa in Mastercard karticami na revolutu? Če podpirajo Viso podpirajo vse kartice na katerih piše Visa.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Že na paypal jo ne morem registrirat recimo. Na amazonu isto ne. A je morda od banke odvisno? Ampak mi ne palita ne N26 niti Unicredit debitne kartice

Urejal U2ros, 13.09.2019, 12:11.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Ja. Na Delavski hranilnici recimo Maestro spletnih nakupov ne podpirajo, rabiš Mastercard kreditno za to.

Verjetno imaš problem zaradi 3DSecure.

Edit, vidim tvoj urejen odgovor :D

Jaz imam na paypal vezano brez problemov:

- Diners club (Discover) klasično kreditno

- Revolut prepaid visa

- Revolut prepaid mastercard

- 2 transakcijska računa, vzamejo dol denar preko trajnika če preko tega kupiš

Edino kar mi ni uspelo je Wirex prepaid kripto Visa, mi je napisalo da ne podpirajo tega merchanta ali nekaj v tem smislu.

Pomojem imaš kaj specifičnega z paypalom tukaj narobe, ne vem. Piši podpori pa vprašaj?

Urejal Maticb, 13.09.2019, 12:16.

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: G31

Tole mi sploh ne gre v račun. Zakaj se prek spleta večinoma podpira kreditne kartice (VISA, MasterCard) ne pa debitne kartice istih brandov. A ni konec koncev precej bolj logično, da neko plačilo za nakup lahko bolj verjetno jamčiš z debit cardom, ker ti dejansko odšteje takoj od tvojega balanca in hkrati ne dovoli če denarja na vezanem računu nimaš dovolj, medtem ko pri credit card je precej bolj pod vprašajem če boš ti naslednji mesec imel dovolj na računu da ta kredit plačaš. Al se jim enostavno zaradi obresti od teh mini kreditov na kreditnih to toliko bolj splača da se uporabo debitnih kartic nekako "zatira" oni pa pač prevzamejo riziko da bo dejansko imetnik kartice plačal njim?

Zato ker je za ponudnike teh storitev kreditna kartica bolj dobičkonosna od debetne.

Na debetni praviloma nimaš negativnega stanja, na kreditni pa se hitro zgodi. In obresti za negativno stanje so še vedno zelo visoke, za pozitivno pa jih praktično ni.

Tudi za prodajalca je kreditna kartica boljša - populacija ljudi s kreditno kartico je večja od populacije s pozitivnim stanjem na računu. Tako lahko prodajo tudi ljudem, ki denarja nimajo in živijo iz rok v usta.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 223
  • Avtomobil: E91 LCI

Jaz uporabljam N26 (debitni mastercard - kaj to sploh pomeni?) na paypalu in aliexpresu in nimam težav. Uporablja kdo N26 za vsakodnevne stvari, da prejema plačo na N26? Všeč mi je, ker imajo apple pay. Sem imel pa že nevšečno izkušnjo, kjer so mi 2 dni zaporedoma trgali po 2.5€, pisalo je samo za nek facebook adds account, ki ga sploh nimam. Z banko sem vse rešil bp, dobil vrnjen denar. Ampak si ne predstavljam, da se to zgodi še kdaj z večjo vsoto?

Ne gre mi pa v račun mastercard nasplošno.

Urejal J9320, 13.09.2019, 13:49.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Debitni pomeni samo to da lahko porabiš točno to kar imaš gor in nimaš limita (razen če ima tvoj transakcijski račun limit). Med drugimi so lahko še razlike v feejih ipd. Drugače je pa ista kot kreditna mastercard.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Debetne so problem zaradi zlorab. Lahko ti potegnejo dol vse kar imas gor... kreditne pa imajo mesecni limit porabe...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 407

Jaz uporabljam N26 (debitni mastercard - kaj to sploh pomeni?) na paypalu in aliexpresu in nimam težav. Uporablja kdo N26 za vsakodnevne stvari, da prejema plačo na N26? Všeč mi je, ker imajo apple pay. Sem imel pa že nevšečno izkušnjo, kjer so mi 2 dni zaporedoma trgali po 2.5€, pisalo je samo za nek facebook adds account, ki ga sploh nimam. Z banko sem vse rešil bp, dobil vrnjen denar. Ampak si ne predstavljam, da se to zgodi še kdaj z večjo vsoto?

Ne gre mi pa v račun mastercard nasplošno

tudi jaz uporabljam samo še N26. imam ga tako na Paypal in na amazonu....

tudi plača in vse gre brezproblema na N26...

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Pri meni dela eden, ki mu plačo na N26 nakazujemo. A je kdo N26 račun prijavil Fursu? Baje ga moraš, sicer pade lahko jurja dvesto kazni. Mene je malo strah da bi jih za primarno banko izbral, ker berem veliko pripomb da brez razloga (tako pričajo) zapirajo račune. Ta moment pa ne dela app hehe

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Debetne so problem zaradi zlorab. Lahko ti potegnejo dol vse kar imas gor... kreditne pa imajo mesecni limit porabe...

Debetna je varna, ker ti lahko potegnejo dol samo to, kar imaš gor... jaz imam debetno Visa ravno zaradi spletnih nakupov in nikoli ni gor večjega zneska... če rabim, si nakažem, in je rešeno v parih minutah. Nato je spet gor samo še drobiž, za drobnarije sproti nabavljat.

Ne vem, kak limit imaš ti na kreditni, a, če bi mi kdo spraznil limit kreditne, bi me bolelo :blackeye

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • J9320 je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 304
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Enako imam jaz, debetna VISA za spletna placila. Gor imam vedno okrog 100€, ko pa rabim vec za kako spletno placilo si enostavno prenakazem. Najbolj enostavno in najbolj varno.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Jaz imam na paypalu pač vse kartice, ker paypal je res varen. Če mi kaj ni všeč si naredim na revolutu začasno virtualno kartico, nastavim limit na točno tisti znesek in plačam. Kartico potem freeznem ali izbrišem.

Enkrat sem imel probleme na  paypalu z nekimi kitajci za nek drobiž, cca. 10€, sem pisal podpori in so mi kar dobropis dali, in odpisali teh 10€ že v prvem mailu :D

Pred leti sem pa kupil neko spletno domeno, in mi je firma čez eno leto kar naenkrat zaračunala 50€,  več kot sem plačal prvo let o(tisto je bilo nekje 7€). Sem tudi pisal podpori in je bil denar nazaj v roku 1 dneva (paypal balance).

Urejal Maticb, 13.09.2019, 16:20.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Ne vem, kak limit imaš ti na kreditni, a, če bi mi kdo spraznil limit kreditne, bi me bolelo :blackeye

Jah ne vem kako mas ti, ampak jaz imam na debetni mnogo vec denarja, kot limit na kreditni mastercard...

Urejal Plavi, 13.09.2019, 16:23.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Jah ne vem kako mas ti, ampak jaz imam na debetni mnogo vec denarja, kot limit na kreditni mastercard...

Sem sedaj opazil, da imamo pri debetnih še dodaten pojem... predplačniška... tako imam jaz in verjetno tudi @Popo30.

Vidim, da je klasična debetna direktno vezana na TRR, kakor običajna maestro kartica... OK... v tem primeru, je riziko res hitro večji, kakor limit na kreditni :ok2

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Popo30 je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 304
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Ja res je, napolnis jo takrat, ko jo potrebujes za neko placilo, zato se ji rece tud predplacniska. Enako kot sim kartice pri mobilnih operaterjih, dobroimetje napolnis za toliko, kot rabis. Ko zmanjka impulzov spet napolnis.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 817
  • Avtomobil: LPP Urbana

Fantje...razlika med debetno in kreditno kartico je enormna!

Banke omenjena placila dopuscajo a je to odvisno od spletnega ponudnika ali to ponuja kot nacin placila ali ne...

Zakaj vecina ne dopusca placila z debetno?
- hitrost obracuna

Ko placate z debetno kartico ta sredstva ponudnik/prodajalec dobi sele po cca 2-3 dneh in enako velja ko placate v trgovini ( ustvari se zamik zaradi varnosti in preverjanja)

Ko placate z kreditno ta sredstva ponudnik/prodajalec dobi takoj ker vas kreditira izdajatelj kreditne kartice za tistih ‘nekaj sekund’ nato se transkcija potrdi na vasem karticnem racunu.

Ce pride do zlorabe vam lahko z debetne poberejo VSE ( skimming, phishing ipd). Ko pride do zlorabe na kreditni pa vzamejo toliko kolikor je limita kar je ponavadi omejeno.

Jaz kot bancnik predlagam loceno kreditno kartico kajti hitrost obracuna je hitrejsa in resevanje reklamacij ( iz mojih izkusenj) je 99% pozitivna za stranke.

Predplacniska kartica je zanimiva a le kot darilna kartica ko jo napolnite in nekomu podarite. Malo povprasajte izdajatelje teh kartic kako potekajo reklamacije in kaksni so postopki, da o stroskih ne govorim ( v primeru reklamacije se obstojeca predplacniska kartica blokira, sredstva se prenesejo na novo - tisto kar je ostalo, in hkrati placate izdajo nove kartice, da o casovnici resevanja reklamacije do 1 meseca ne govorim).

Urejal bancnik, 13.09.2019, 18:14.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • U2ros je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Update... paypal - N26 debit ni šlo ker sem imel še balance 0 in paypal ni mogel opraviti tiste mikro testne transakcije.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 564
  • Avtomobil: Božje vozilo

Ali kdo ve zakaj z skrill kartico ne morem več nakazovat denarja  na internetno stran, mi napiše da ne podpira te kartice ne gre ne mastercard ne skrill ne diners je pa vezana na mastercard. Ali je bolje da si naredim vsa card na katero lahko dobivaš denar in iz njo plačuješ, katera je tokartica debit? Hvala

Urejal magic man, 13.09.2019, 18:40.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 079

Wirex mam jest vezano na paypal komot. Mas pa na wirex aplikacijo s katero si denar ki ga mas na njihovem racunu das na kartico ko rabis. Jest mam gor 0 eur ko recimo kupim letalsko karto si prenesem gor eure in jih takoj porabim. Drugac je kartica skoz prazna. Pa denar si lahko uporabniki med sabo posiljajo brez problema, sam kliknes pa je cez 15 sekund ze na drugem racunu. Tudi ponoci, med vikdendi, prazniki. Men delije top. Pa Monese tudi podobno.
Prikaži več možnosti