Skoči na vsebino

Luči H7 namesto xenon

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Climber
Climber

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Pozdravljeni,

original xenon luči na mojem e39 so že popolnoma zanič in me zanima ali je že kdo vgradil namesto njih navadne H7 luč - https://www.silux.si...1&lsf=price_asci.

Je kakšen problem z računalnikom, če narediš to ali kaj drugega?

To se mi zdi najcenejša in najlažja varianta, ker kar sem raziskal, popravila, zamenjave itd. so vse precej dražje.

Hvala za mnenja.

Lp Zoran

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 004
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

To je strel v koleno. Zmeni se s @pirc, če se še ukvarja s tem, da ti jih obnovi in sproti predela na bixenon. Vredno vsakega €.
Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 562
  • Avtomobil: e39 530i

To kar pravi x-driver.

Kater letnik pa je? Ce so pfl, se itak da odpret, ce ne pa kupis FL in jih zrihtas pa je stvar resena.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Šele zdaj pogledal link. Če so PFL, jih je še lažje rešit. Nova stekla so cenejša, odprejo se enostavno, potem je treba samo še parabolo rešit, če je slaba. Kolikor vem, so FL-ji imeli več težav s  parabolami, kot PFL...

https://www.facelift...ki-0[4236,4438]

Še cene FL steklom so padle, jaz sem dal neke 2 leti nazaj 140€ za par, isto DJAuto, ampak iz ebaya.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 734
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Je kakšen problem z računalnikom, če narediš to ali kaj drugega?

Ni problema, je Plug & Play. Tudi konektorji morajo bit enaki, samo tisti za smerni kazalec včasih ne paše in moraš prelotat tisti dve žički, to je pa tudi vse. Nobenega programiranja ali menjave LCM-ja ne rabiš, dela bp.

To je strel v koleno. Zmeni se s @pirc, če se še ukvarja s tem, da ti jih obnovi in sproti predela na bixenon. Vredno vsakega €.

To je pa druga opcija, ja  :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Climber
Climber

Začetnik

• Uporabnik

To kar pravi x-driver.

Kater letnik pa je? Ce so pfl, se itak da odpret, ce ne pa kupis FL in jih zrihtas pa je stvar resena.

Letnik 2002. To pomeni da so pfl? Imajo pfl in FL različne nosilce ali še kaj drugega. Se opravičujem če sprašujem neumnosti, vendar niesm strokovnjak za BMW. Ta je moj prvi.

Kar se tiče pa xenon ali H7, iščem najcenejšo verzijo, poleg tega so mi na vseh avtih H7 dovolj dobro svetile, torej predvidevam, da bodo tudi tu.

Prikaži več možnosti

Octan
Octan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: e39

2002 je fl. To luc je sicer malo tezje vzeti narazen, ampak vseeno kontaktiraj uporabnika @Pirc. Po mojem mnenju je skoda opremo pobirat iz avta, da se prispara eno malenkost. Pa res, da so h7 dovolj dobre, ampak (porihtane) xenon luci so boljse (tudi varnejse). Moja dva centa.
Sicer pa, luc, ki si jo ti prilimal je pfl. Ti rabis tako:
https://www.silux.si...1&lsf=price_asc

Pa se en nasvet, preberi si izkusnje ljudi z depo zarometi. Jaz jih nimam, tako, da ne bom pameten, ti pa lahko povem, da so jih meni za prejsnji avto odsvetovali.

[Edit]ce prav vidim, te dva Depo fl zarometa prideta 300€. Se enkrat, samo dobro namerno, pozanimaj se o obnovi.

Urejal Octan, 18.09.2019, 16:09.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 360
  • Avtomobil: Bmw

Letnik 2002. To pomeni da so pfl? Imajo pfl in FL različne nosilce ali še kaj drugega. Se opravičujem če sprašujem neumnosti, vendar niesm strokovnjak za BMW. Ta je moj prvi.

Kar se tiče pa xenon ali H7, iščem najcenejšo verzijo, poleg tega so mi na vseh avtih H7 dovolj dobro svetile, torej predvidevam, da bodo tudi tu.

kontaktiraj jerrya ce ima kakšne ok xenon na lagerju. navadnih ne not dajat.

pa 2002 letnik je Fl ce se ne motim...

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Da ni samo uvoz bil 2002, si prepričan v letnik? Ker sklepam da vizualno ločiš, kaj imaš na avtu in kaj si na internetu gledal in prilepil zgoraj...
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 748
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ali pa poskusi dobit dobre xenon FL luci, svoje trenutne pa prodaj tukaj :ok

https://www.bmwslo.c...slabšem-stanju/

Urejal Davidf1, 18.09.2019, 18:04.

Prikaži več možnosti

Climber
Climber

Začetnik

• Uporabnik

Najprej vsem hvala za vse odgovore in nasvete.

Danes sem si vzel malo več časa da razščem možnosti rešitve in sem našel tole: https://www.ebay.de/...DYAAOSw9sZa2DnX

Zanima me če je to pravo za v moje luči ali sem kaj spregledal in ali potrebujem poleg tega dokupit še kaj (žarnice, kable, adapterje??) Predvsem žarnice in balast predvidevam da pašejo iz zdajšnih luči.

Če to paše, se bom pač poigral s predelavo.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 080
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Joj, kake mučke no. neke poceni projektorje boš vgradil, pa to sploh niso projektorji za kratko luč, temveč projektorji za predelavo dolge na xenon.

V vsakem primeru moreš razdret luč, pacal boš te neke poceni kitajce na ene predelane nosilce, luknje je treba zvrtat itd. Potem maš problem, ker ti zadaj ne bo več tesnila luč, dobil boš lepo vlago not in imel še večje težave kot jih imaš sedaj. Zraven je treba odrezat še pleh ki pride okoli tega projektorja, da ne bo zgledalo ko nek domač polovičarski izdelek. Rabiš potem še dodatno 2x ballast itd….. V glavnem pacarija, da ji ni para.

Našparaj nekaj keša, kupi druge xenon luči, ali pa daj te obnovit. Obnova ni draga, vstavijo se bolj kvalitetne parabole in luč bo svetila še bolje kot originalna.

Sam imam obnovljene xenon parabole, sicer so luči pfl, kar olajša zadevo glede demontaže stekla, saj to ni lepljeno kot je pri fl. Tudi FL luč ni ravno nek težek problem dobit narazen. Pogreješ z industrijskim fenom in gre čisto lepo narazen. 

Pa mislim, da pirc to še dela, mogoče ima še celo kake luči na lageru pa tvoje vzame v račun.

Ne vem, vprašaj ga.

Urejal dragan klep, 26.09.2019, 22:33.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Če že, se pozanimaj pri Pircu, kaj nabavit, da ti bo res pašalo notri in svetilo, kot je treba.

Joj, kake mučke no. neke poceni projektorje boš vgradil, pa to sploh niso projektorji za kratko luč, temveč projektorji za predelavo dolge na xenon.

V vsakem primeru moreš razdret luč, pacal boš te neke poceni kitajce na ene predelane nosilce, luknje je treba zvrtat itd. Potem maš problem, ker ti zadaj ne bo več tesnila luč, dobil boš lepo vlago not in imel še večje težave kot jih imaš sedaj. Zraven je treba odrezat še pleh ki pride okoli tega projektorja, da ne bo zgledalo ko nek domač polovičarski izdelek. Rabiš potem še dodatno 2x ballast itd….. V glavnem pacarija, da ji ni para.

Našparaj nekaj keša, kupi druge xenon luči, ali pa daj te obnovit. Obnova ni draga, vstavijo se bolj kvalitetne parabole in luč bo svetila še bolje kot originalna.

Sam imam obnovljene xenon parabole, sicer so luči pfl, kar olajša zadevo glede demontaže stekla, saj to ni lepljeno kot je pri fl. Tudi FL luč ni ravno nek težek problem dobit narazen.

Pogreješ z industrijskim fenom in gre čisto lepo narazen. 

Do 2002 ja, po 2002 je pa drugo lepilo, ki gre zelo težko narazen, prej uničiš steklo, kot ga dol dobiš baje.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Gre gre, sprobano. Le da se fejst je.....š. Pač počasi treba dol vlečt pa sproti gret. Realno, 4 roke to zmorejo, pa vmes si pomagaš z kakim orodjem da se zadevo spravi narazen.

Urejal dragan klep, 26.09.2019, 22:36.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ultra jeba se to sliši :ok2 Je pa tista stara masa do 2002 taka packarija, da je že to veselica zase :-D

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa, dobro, če delaš to zase, da prišparaš kak eur pač zagoniš nekaj več časa in živcev. Saj na koncu veš kaj imaš, če se naredi komplet rebuild z nosilci vred recimo, mora taka luč držat naslenjih 10let.

Urejal dragan klep, 26.09.2019, 23:04.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno tako.

Prikaži več možnosti