Skoči na vsebino

Potrdilo o razgradnji

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: E46

Od avta je ostala samo školjka, pa me zanima kje lahko dobim potrdilo o razgradnji? Sodelavec ima doma celo celega avta, pa je 2-3 klical ki jih je najdel na google in nihče ni želel priti po avto.

Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 174
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Nikjer, ker vozilo ni več vozilo ampak ste ga "razgradili" sami.

[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

In kaj v tem primeru?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 356
  • Avtomobil: bmw m3

domnevaš ali veš? jaz mislim da bojo s časom vsi odpadi pobirali karoserije, ko bodo padli na realna tla

Urejal žorž4x4, 17.09.2019, 08:00.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 174
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Pomisli, brez potrdila o razgradnji, bos 10 let plačeval 20% cestne takse od tega vozila.

Brez kakšne pametne veze, ti ne bodo dali potrdila o razgradnji ker vozilo ne sme biti "oskubljeno". 

[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: UFO

Tako je, avto prodaš po delih, karoserijo zakoplješ na dvorišču ali pa vržeš v potok in nekaj denarja ki si ga zaslužil z prodajo delov plačuješ državi 10 let in si še vedno v plusu. Če pa to ni eko pol ne vem kaj je.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 949
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pomisli, brez potrdila o razgradnji, bos 10 let plačeval 20% cestne takse od tega vozila.
Brez kakšne pametne veze, ti ne bodo dali potrdila o razgradnji ker vozilo ne sme biti "oskubljeno".

Kje piše da ne sme bit oskubljeno?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 521
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Kje piše da ne sme bit oskubljeno?

Mislim da piše za težo da mora takšna kot jo navaja proizvajalec. Pač pobereš vse dol iz šasije in na podn uliješ beton.. :-D

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 691
  • Avtomobil: E46 320Ci

Mislim da piše za težo da mora takšna kot jo navaja proizvajalec. Pač pobereš vse dol iz šasije in na podn uliješ beton.. :-D

To ja, zjutraj ko sem bral temo sem googlal in sem nekje na slo-techu zasledil da piše da mora imeti pogonski sklop pa ne vem kaj vse. Glede teže pa 85% navedene teže avta.Če ne razgradnja ni zastonj. Predvidevam da jo moraš potem plačat.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

BMWgeek
BMWgeek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 609
  • Avtomobil: BMW

Koliko ceste takse se plačuje na leto? 20% ali 25%?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 949
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj začnemo delat kalupe motorjev za ulivat iz betona? :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

To ja, zjutraj ko sem bral temo sem googlal in sem nekje na slo-techu zasledil da piše da mora imeti pogonski sklop pa ne vem kaj vse. Glede teže pa 85% navedene teže avta.Če ne razgradnja ni zastonj. Predvidevam da jo moraš potem plačat.

vržeš motor od vrtne kosilnice notr, jebiga, nekdo je delaw swap

jaz mislim da bojo hhmal use pobirali

Prikaži več možnosti

Invader
Invader
  • Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: E46

domnevaš ali veš? jaz mislim da bojo s časom vsi odpadi pobirali karoserije, ko bodo padli na realna tla

Sploh ne rabijo priti. Lahko tudi sam odpeljem na odpad ali pa razrežem na kose, samo tisto posrano potrdilo da dobim. 

Če ne, pa si naj vtaknejo nekam teh 25 evrov na leto ali koliko bo, ne bom brez kruha ostal zarad tega.

Urejal Invader, 17.09.2019, 14:03.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: Z4

Koliko ceste takse se plačuje na leto? 20% ali 25%?

25%, sem ravno včeraj plačal za enega odjavljenega.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 567
  • Avtomobil: BMW logicno

To je živa svinarija, bo potrebna kaka državna nepokorščina ali sprememba zakona.  

Bistvo zakona, je, da vozila ne končajo na divje v naravi in ja, če nekdo z foto dokumentacijo dokaže ali kako drugače, da je dele vozila razprodal, saj ga ni zakona, ki bi te smel, kot sedaj siliti, da se nekdo odreče par tisoč eur vrednimi deli, samo zato, ker odpad sicer ne izda potrdila, ker ja odpad bi tudi rad prišel, do teh par tisoč eur vrednih delov. 

Torej državni terorizem, kakor koli obrneš, to, da ti nekdo nekaj zaračunava, kar si sam ekološko recikliral, večino delov prodal in dobil denar, neuporaben ostanek pa prepustil surovini ali komu za staro železo, za kar imaš dokazila ali pa celo še tega razžagal in dal za staro železo in imaš slike vseh teh dejanj, to je povsem nesprejemljivo, da te možnosti URADNO NI. 

Odpadi, ki veselo služijo z deli, bi tako ali tako lahko taka vozila odkupili, za vsaj neko minimalno ceno, ki jo dobijo hitro preko delov nazaj, pa jasno jim ne pade na misel, ob takih neumnih zakonih, saj oni bi zastonj to imeli, te pa odrešijo tega neumnega davka.   

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Sploh ne rabijo priti. Lahko tudi sam odpeljem na odpad ali pa razrežem na kose, samo tisto posrano potrdilo da dobim. 

Če ne, pa si naj vtaknejo nekam teh 25 evrov na leto ali koliko bo, ne bom brez kruha ostal zarad tega.

Pomisli raje ba tiste kateri imajo tsko karoserijk z 5000+ kubiki...cestnina 560 al kokioo ze je.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 912

Imaš ZS.

Urejal e60va, 17.09.2019, 15:45.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

To je živa svinarija, bo potrebna kaka državna nepokorščina ali sprememba zakona.  

Bistvo zakona, je, da vozila ne končajo na divje v naravi in ja, če nekdo z foto dokumentacijo dokaže ali kako drugače, da je dele vozila razprodal, saj ga ni zakona, ki bi te smel, kot sedaj siliti, da se nekdo odreče par tisoč eur vrednimi deli, samo zato, ker odpad sicer ne izda potrdila, ker ja odpad bi tudi rad prišel, do teh par tisoč eur vrednih delov. 

Torej državni terorizem, kakor koli obrneš, to, da ti nekdo nekaj zaračunava, kar si sam ekološko recikliral, večino delov prodal in dobil denar, neuporaben ostanek pa prepustil surovini ali komu za staro železo, za kar imaš dokazila ali pa celo še tega razžagal in dal za staro železo in imaš slike vseh teh dejanj, to je povsem nesprejemljivo, da te možnosti URADNO NI. 

Odpadi, ki veselo služijo z deli, bi tako ali tako lahko taka vozila odkupili, za vsaj neko minimalno ceno, ki jo dobijo hitro preko delov nazaj, pa jasno jim ne pade na misel, ob takih neumnih zakonih, saj oni bi zastonj to imeli, te pa odrešijo tega neumnega davka.   

ni in nikol ni blo bistvo da vozila ne končajo v naravi, preveč bereš slovenske novice in premal veš

Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

@Invader sporoči mi prosim kako boš rešil, jaz imam tudi enega odjavljenega, ki sem ga letos kupil za dele in ga počasi razstavljam. Od avta bo ostala bolj kot ne samo školjka in notranjost.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

Jaz sem poklical par razgrajevalcev avtomobilov (Lasbacher, Frigomat, Saubermacher) in se pozanimal kako lahko dobim potrdilo o razgradnji, za avto ki ni kompleten. Načeloma ne rabi bit kompleten, ga pa v tem primeru zvagajo in jim moraš plačat 10 centov na kilogram do teže, ki je navedena v prometni. To da bi v avto naložil motorje in kaorserijske dele od drugih avtov jim ni dišalo, ker pravijo da se more bit vse od tega tipa avta.

So mi pa pri enem podjetju celo rekli, da sem naredil kaznivo dejanje, ker sem sam razstavil svoj avto  :rofl

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, sash in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo