Skoči na vsebino

Robotske kosilnice

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
204 odgovorov v temi
berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 677
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Na nobenem igrišču ni rotacijskih kosilnic(razen za grobe stvari), ko bodo vretenaste tudi robotske takrat mogoče...

Urejal berni, 10.06.2022, 06:19.

Prikaži več možnosti

lukecklukec
lukecklukec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: VW Passat

Men je to najboljši nakup življenja. Resnično, prej tedensko kosil z riderjem cca 3 ure, ker imamo ene 50-100 dreves in rastlin. Tam je bil trava lepa dva ni, potem se je že neenakomerno razrastla. Tukaj ni dela nič, trava pa vedno lepa. Edino te nože zamenjaš v 15 minutah enkrat na mesec in pol. Pa še to bi zdržali verjetno dlje, ampak imamo nekaj borovcev in potem preseklja tudi storže, kjer se skrhajo.

Podpis.

Isto je bilo pri nas, vsak teden vsaj 2, če ne 3 ure košnje z navadno kosilnico zaradi vseh dreves, otokov, precej brežin in smo že skoraj kupili riderja, češ vsaj hodit ne bo potrebno, ampak kaj, če še vedno vsak petek moraš 3 ure sedet na njem, če želiš za vikend imeti urejeno okoli hiše. Smo bli prepričani, da zaradi raznolikosti in razvejanosti terena robot ne pride v poštev pa je strokovnjak prišel na ogled in rekel, da brez problema lahko vzamemo robota in smo vzeli Husqvarno. Najboljši nakup ever, medtem ko si na sihtu, na dopustu, na pikniku ali kjerkoli robot lepo kosi in je zelenica ves čas urejena, da ne govorim o izboljšavi kvalitete travne ruše, je res precejšnja razlika, pa nismo nikoli pretirano skrbeli zanjo. Edino vsaka 2 tedna pokosiš robove, ker pri raznih škarpah itd. malo pušča ampak sicer pa super, res priporočam, sploh pri novejših hišah, kjer se okolica lahko lepo prilagodi robotu.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 009
  • Avtomobil: F10

Meni so ga pa odsvetovali zaradi vej, ki padajo iz Lipe :( lipa je pa kr stara prek 100 let in če je veter nameče dol od majhnih do večjih, ki imajo tudi 2,3 cm premera. Škoda...

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 254
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ima kdo izkusnje pri uporabi tele kosilnice:

https://www.mimovrst...-500-06008b0202

Predlogi v tem cenovnem rangu ( ajde +|- 100 eur) so dobrodosli :)

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 668
  • Avtomobil: BMW

,Sam sem gledal tole pa, Gardeno, pa na koncu vzel Gardeno in je ok. 

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 709

gardena = husqvarna z totalno zmešnjavo z software...je pa v tem rangu vse zelo podobno
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvič slišim, za te povezave: 

sam imam tole : https://www.gardena....-set/970550307/    in https://www.mimovrste.com/akumulatorske-robotske-kosilnice/gardena-robotska-kosilnica-sileno-city-500-15002-32    brez pripomb, sem jo pa vzel iz DE, garancija pa velja, vendar le 2 leti tudi pri nas. 

Kake zmešnjave v sw nisem zaznal, ti pa svetujem, da vzameš te lona verzije in nikakor stare BT verzije.  

Sem jo sam sicer bolj testiral, ker ni časa žice napeljati, samo poznam 2 z takimi in se nobeden ne pritožuje. 

Urejal Mat xxl, 06.08.2022, 01:06.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Skratka odkrivat toplo vodo v tem price : performance potem nima smisla?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sam sem jo zelo odkrival, po več tujih in naših forumih, na koncu sem se odločal med to in eno pocensko Worx, ki pa je tehnično veliko nižje, je pa spet tako, zavisi od kvadrature, sam sem za 180 m2 nabavil ono, skratka, vsaj še enkrat več, kot je kao za kako kvadraturo, to pa povsod svetujejo, ker sicer se vseskozi samo polne in onanira po cele dneve..... po sistemu kosi 1 h se polne 4 in spet dalje v takem tempu.....

Urejal Mat xxl, 06.08.2022, 15:34.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 982
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

A kake "pametne" pa še vedno nima kdo?
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 223
  • Avtomobil: /

A kake "pametne" pa še vedno nima kdo?

V kakem smislu pametne? 

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 831
  • Avtomobil: G31 530D

bosch indego, kosi po vzorcu, ne random kakor vse ostale

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

vzorec sam nastaviš ( vrišeš) ali ga on po svoje določi?

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Večinoma pravijo, je nekako najbolje naključno, ker sicer pravijo tisti, ki več to uporabljajo, se ti pojavijo stezice, ki jih naredijo kolesa kosilnice. 

Sedaj, kaj pa komu verjeti je vprašanje, pa vendar kosilnica za do 500 m2 in taka za vse naklone , do 5000 m2 so povsem različne, tako, da nekega enotnega mnenja glede vsega ne bo. 

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 223
  • Avtomobil: /

Naša kosi 2000 m2 random in ne vidim razloga, da bi zadaj morala imeti kakšno pamet in sistem. Kosi ene 5h dnevno in tekom tedna brez težav pokosi vso območje, pa je kar nekaj drevja, naklonov in težje dostopnih kotičkov. Ne vidiš, da bi eni konci bili bolj pokošeni in drugi manj, vse enakomerno.

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 718

Kakšna pa mora biti trava in podlaga za te kosilnice? Jaz imam ene 1500m2 na enem delu in drugi del ene 200-300 (tu bi potreboval dosti žice zaradi otokov), imamo pa normalno travo z kakim plevelom in podlaga je malo valovita, skratka ni speglano kot golf igrišče
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 677
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Kakšna pa mora biti trava in podlaga za te kosilnice? Jaz imam ene 1500m2 na enem delu in drugi del ene 200-300 (tu bi potreboval dosti žice zaradi otokov), imamo pa normalno travo z kakim plevelom in podlaga je malo valovita, skratka ni speglano kot golf igrišče

Za "majhne" s tremi kolesi je luknjast teren kar problem.  Sam sem pa zaradi drugih problemov, ki velikokrat nastanejo zaradi uporabe robotskih kosilnic raje prešel na najbolj zdrav rez za travo z vretenasto kosilnico. Omogoča, da ustvarjaš tudi "stripe", se pravi vzorce s črtami.

Imam še kar nekaj problemov v travi od lanske akcije(poa annua in trivialis) , bo pa tudi to urejeno. Trenutno smo na 20mm višine , ko bo pa trava bolj zdrava  bomo pa še nižje.

Pripete slike za predogled

• IMG_2260.jpg
  • IMG_2259.jpg
  • IMG_2258.jpg

Urejal berni, 12.08.2022, 07:02.

Prikaži več možnosti
    • bancnik je všeč

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: F31

Jaz sem ovce nadomestil s huskijem, precej valovit teren in gre bp čez na precej večji površini. Trava je naravna - se pravi mešanica vsega in tudi ni težav.

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 657
  • Avtomobil: C7 bitdi

@berni
Daj še sosedu priskoči na pomoč, da ne bo taka razlika med tvojo in njegovo :-)
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 982
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Sodelavec ima cca 4000m2 površine in je kupil Husquarno za 5000m2 za dobrih 5000 eur. Po dobrih 2 mesecih so obupali, pospravili in mu vrnili denar. Zadeva se je kar izgubljala, slabo kosila...

Potem je kupil 2 worxa (1500eur z radiolinkom in asd senzorjem) in pravi, da delata vrhunsko brez vsakih težav in bistveno lepše pokošena zelenica je.

Kot pametno mislim, da ne rabi kabla in da ne kosi na random. Pri meni je zelo razgibana površina in ogromno otokov in bi bilo s kablom čisto preveč kompleksno.

Kar se tiče random ali pattern - spomnite se robotskih sesalnikov. Najprej so bli vsi random, ker niso znali drugače. Zdaj kosijo sistematično. In iz izkušenj povem, da je sedaj bistveno boljše vse posesano.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.