Skoči na vsebino

Mestno redarstvo kazen

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
23 odgovorov v temi
jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 708
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Pred priblizno 10imi dnevi je v nabiralnik priletel odrezek za dvig poste katero posilja mestno redarstvo izola. Ker vestno placujem parkirnino sem cvikal kok prehitro sem peljal (ceprav po mestu striktno 50), in ce sem spregledal kako cono 30.
Danes dvignem posto v kateri pise da sem dne 20.7.2019 parkiral v nasprotju z predpisanimi označbami na vozišču.
Posta je bila poslana 3.9.2019.

Najbolj me razpizdi ker na avtu ni bilo nobenega obvestila, potem pa po skoraj dveh mesecih cestitka.

Kako je s tistim 30 dnevnim rokom za zacetek postopka?
Al naj raje spijem eno pivo danes, 2 jutri pa v cetrtek ko se ohladim placam polovicko :-)
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 470
  • Avtomobil: BMW logicno

Tole zadnje bo najbolje,    morda je kdo hotel, da ti ne pokvarijo dneva, pa je odvzel obvestilo....,  morda ga je kdo odvzel in dal na svoj tudi napačno parkiran avto, da on ne bi dobil.....   so opcije..... za razumen odgovor, zakaj nisi dobil.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 574
  • Avtomobil: --------:)

Lepo spij dva pira..skoda zivcev..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 045
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Jaz pa nebi placal, ce sem 100% da prekrska nisem storil oz, da sem vedno placal parkirnino. Pa ce se gre za 20 ali pa 30€. Ze od malega so mu ucili, da ce nekaj nisem naredil, naj do konca vztrajam pri svojem. Ce sem pa nekaj nardil pa pac nosim odgovornost oz placam za svojo napako.

Ce pa dopuscas moznost, da kdaj nisi placal parkirnine, placan tisto polovicko in je zadeva resena..
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jaz pa nebi placal, ce sem 100% da prekrska nisem storil oz, da sem vedno placal parkirnino. Pa ce se gre za 20 ali pa 30€. Ze od malega so mu ucili, da ce nekaj nisem naredil, naj do konca vztrajam pri svojem. Ce sem pa nekaj nardil pa pac nosim odgovornost oz placam za svojo napako.
Ce pa dopuscas moznost, da kdaj nisi placal parkirnine, placan tisto polovicko in je zadeva resena..

Dokazi da si placal....

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Dokazi da nisem..

Ce nisem placal potem za vetrobranskim steklom nebo videt listka na sliki, ki jo je naredil redar.

Urejal Popo30, 19.09.2019, 06:50.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 695
  • Avtomobil: skunk :)

Pred priblizno 10imi dnevi je v nabiralnik priletel odrezek za dvig poste katero posilja mestno redarstvo izola. Ker vestno placujem parkirnino sem cvikal kok prehitro sem peljal (ceprav po mestu striktno 50), in ce sem spregledal kako cono 30.
Danes dvignem posto v kateri pise da sem dne 20.7.2019 parkiral v nasprotju z predpisanimi označbami na vozišču.
Posta je bila poslana 3.9.2019.

Najbolj me razpizdi ker na avtu ni bilo nobenega obvestila, potem pa po skoraj dveh mesecih cestitka.

Kako je s tistim 30 dnevnim rokom za zacetek postopka?
Al naj raje spijem eno pivo danes, 2 jutri pa v cetrtek ko se ohladim placam polovicko :-)

Beri razlog kazni :)

Drugače pa polovička je 30€, ne?

Toliko mislim, da je v LJ. In tudi jaz nisem dobil nobenega obvestila od redarstva. Sem pa decemberskega večera zavestno parkiral izven črt "pri špici", ker je bilo drugje vse polno.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 404
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Dokazi da nisem..

Nobenega naloga ne izdajo brez fotodokumentacije.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Nobenega naloga ne izdajo brez fotodokumentacije.

Sej zato pa pravim, da ce je preprican, da prekrska ni naredil, naj vztraja pri svojem. V tem primeru bo iz foto dokumentacije razvidno, kdo ima prav. Ce pa obstaja dvom oz ni preprican v svojo nedolznost, naj raje placa polovicko in zgodba zakljucena..
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

jastreb
jastreb
  • Uporabnik

Kot je rekel bavaria fan, sem ga stisnil ob en box, ker je bilo nabito parkirisce, kazen ni za neplacano parkirnino ampak za neupostevanje oznacb... Sj ce bi na licu mesta dobu poloznico me nebi tok motil, kot da po skoraj dveh mesecih posljejo...
Sej zdj ko sem se ohladil se mi zdi malo neumno da sem sploh odpiral temo, itak grem ju3 placat polovicko, drugo leto pa bom parkiral na vrh belvederja k je gratis pa se z unim njihovim shuttlom za hotelske goste do plaze spustil :-)
Prikaži več možnosti
    • bedolin in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

jastreb
jastreb
  • Uporabnik

...

Urejal jastreb, 19.09.2019, 15:52.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 324
  • Avtomobil: Bmw

Kaj pa redarji naredijo ce npr nimas reg. tablic na avtu?
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 374

Pomojem ga odpelje pajek in te najedo preko VIN številke...
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 706
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pomojem ga odpelje pajek in te najedo preko VIN številke...

Ni šans, do VIN-a nimajo dostopa, ker po zakonu ne morejo odpret avta. Avto pajek odpelje na parkirišče na Barju, potem pa lastnik sam pride po avto, če ga želi dobit nazaj. Če ne gre pač v prešo, brez da bi oni izvedeli kdo je lastnik. Torej če avto pustiš tam in je zaklenjen, kazni ne boš dobil.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 324
  • Avtomobil: Bmw

To sem enkrat naredil ko sem sel po tamalga v vrtec pa spet v 540i parkirno uro pozabil. Pa vidim za vogalom redarko kako caka, jaz pa hop dol poberem obe tablici, jih vrzem v gepek pa po tamalega v vrtec. Tudi pajek ne pride v 10 minutah, kolikor sem jaz rabil za tamalga v vrtcu pobrat :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • Jerry, ily in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

avalanche
avalanche

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383
  • Avtomobil: T5

Kaj pa redarji naredijo ce npr nimas reg. tablic na avtu?

Prakticiram večkrat...najprej bustato hodi okoli avta in ne ve, kaj bi sam s sabo, potem pa da obvestilo, da moraš v treh dneh odmakniti zapuščeno vozilo. Preden pa pride pajek, pa traja kar dolgo (na javnih površinah).

Imam za ta namen novo taktiko, in sicer s sprednjim ali zadnjim delom parkiram na centimeter do ovire, tako da se tablice ne vidi, se pa vidi da je gor. Zadnjo pa dol. tako ne gre za zapuščeno vozilo, ker je tablica gor, samo ne vid se je. Ampak še nisem imu čast videt redarskega telebajska, kaj naredi v tem primeru, obvestila pa tudi ni :)

Št. šasije ima pa večina avtomobilov napisano na vetrobranu vsem na očeh, tako da jo poslika in te tudi brez problema lahko najdejo.

Prikaži več možnosti
    • Jerry in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

To sem enkrat naredil ko sem sel po tamalga v vrtec pa spet v 540i parkirno uro pozabil. Pa vidim za vogalom redarko kako caka, jaz pa hop dol poberem obe tablici, jih vrzem v gepek pa po tamalega v vrtec. Tudi pajek ne pride v 10 minutah, kolikor sem jaz rabil za tamalga v vrtcu pobrat :ok2

To tudi jaz redno počnem kadar se hodim rekreirat na Šišenski hrib in parkiram spodaj med bloki. Zaenkrat brez problemov  :-D

Št. šasije ima pa večina avtomobilov napisano na vetrobranu vsem na očeh, tako da jo poslika in te tudi brez problema lahko najdejo.

Večina ne, to ima zelo malo avtomobilov, tisti ki so made in USA ali delani za njihov trg. Tam je to z zakonom predpisano. Pa tudi če imaš to ni panike, komot vržeš čez en robec ali pa zatlačiš kaj notri, ker pri nas ni zakona ki bi določal, da mora bit tista številka vidna. Lahko jo tudi izrežeš če hočeš, ni nič narobe. Po naših zakonih tista številka nima nobene veljave, kar pa seveda ne pomeni da je policaj ali redar ne more prebrat, če jo vidi ;)

Prikaži več možnosti

avalanche
avalanche

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383
  • Avtomobil: T5

Večina ne, to ima zelo malo avtomobilov, tisti ki so made in USA ali delani za njihov trg. Tam je to z zakonom predpisano. 

Vsi Rinoldi, Pižoji, večina VAG, Volvo, pa verjetno še kdo. To je pa že velika večina.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vsi Rinoldi, Pižoji, večina VAG, Volvo, pa verjetno še kdo. To je pa že velika večina.

Močno dvomim da je tole res, vsaj starejši letniki tega nimajo. Edino če imajo novejši, tega pa ne vem, ker me ta nova jajca niti najmanj ne zanimajo.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 724
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jerry, Golf 4ke jih imajo, enako mislim da Polo 9N, pa veš kolk je bilo že samo teh avtov pri nas prodanih.

Ni šans, do VIN-a nimajo dostopa, ker po zakonu ne morejo odpret avta. Avto pajek odpelje na parkirišče na Barju, potem pa lastnik sam pride po avto, če ga želi dobit nazaj. Če ne gre pač v prešo, brez da bi oni izvedeli kdo je lastnik. Torej če avto pustiš tam in je zaklenjen, kazni ne boš dobil.

Glede na to kolk zaprašene avte imajo tudi na Barju, so tam leta preden jih bi dali v prešo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti