Skoči na vsebino

P: 2009 E90 318iA

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 209
  • Avtomobil: E90 LCI 318iA

Znamka: BMW
Model: 318i
Letnik 1. registracije: 2009
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2009
Barva vozila: spacegray
Tip menjalnika: Avtomatski
Moč motorja: 105kW / 143 km
Kilometri: 136000

Realnost kilometrov:

Glede na dokumentacijo, ki sem jo dobil od prejšnjega lastnika, ja.

Oprema vozila (seznam):

Ključne stvari:

- Tempomat
- Športni ogrevani sprednji sedeži
- Parkirni senzorji spredaj in zadaj

- Bi-xenon žarometi

Ostalo navedeno na avto.net

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?):

Definitivno

Tehnične napake vozila:

Občasno težko vžge, malo dlje povergla. Vzroka še nisem raziskal, zaenkrat ni preveč moteče.

Vizualne napake vozila:

- Sveža poškodba iz parkirišča (glej sliko)

- Mehurčki rje na havbi (to sem v preteklosti že popravljal, klepar mi je rekel, da ne izgleda kot, da bi avto bil kdaj zaleten in slabo popravljen. Havba je made in taiwan in naj bi pleh bil katastrofalen, baje pogosto vidi na E90?)

- Kakšna praska sem in tja, avto ni nov :)
- Platišča se luščijo. V notranjosti je lep, z izjemo sopotnikove kljuke. Sedeži v dobrem stanju, nič strgani.

Pretekla omembe vredna popravila:

- Servis avtomatskega menjalnika pri 115 000km (Marolt Motors, Horjul)
- Menjani sprednji amortizerji in nosilci, Bilstein
- Menjana gibljiva cev izpuha
- Menjane vse zavorne ploščice
- Stabilizator
- Nov akumulator (mesec nazaj)
- Nov odbijač in senzorji zadaj zaradi manjšega naleta

In pa redni servisi na 15 000km vključno z ostalimi drobnarijami, ki so bile pač potrebne. Skratka na avtu nisem šparal, za vse navedeno priložim tudi račune.

Moj opis vozila:

Večino omembe vrednih stvari sem navedel zgoraj, cena mislim, da je glede na stanje poštena sem pa odprt za vaše ponudbe in vprašanja. Avto je trenutno na letos kupljenih letnih gumah dimenzije 225/45/17. Zimskih gum nimam. Povezava do oglasa na a.net https://www.avto.net...asp?id=14584550

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):jpg6.jpg jpg1.jpg jpg3.jpg jpg4.jpg jpg7.jpg jpg5.jpg bmw555.jpg bmwfdf3.jpg IMG_2916 2.JPG

Cena:

5900 EUR

Kontakt:

fotohodnik(afna)gmail.com (raje kot ZS)

Telefonska pa je objavljena na avto.net

When you cant fall asleep, just think of something really boring; like Volkswagen...:-D
Prikaži več možnosti

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik

5600 za forumaše, drugače pa dobivam le radodarne ponudbe švercerjev v obliki "3000eur in odpeljem danes, brez da gledam"  :ok2

When you cant fall asleep, just think of something really boring; like Volkswagen...:-D
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 126
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Ja taki svercerji so najboljsi, ko ze po telefonu postavi ceno in rece pridem takoj. Ko sem par let nazaj prodajal podobnega tvojemu, serijo e90, me je klical en svercer iz LJ. Ceno sem imel mislim da dobrih 6k€ pa mi rece tipson po telefonu, da da 5k€ brez da ga gleda in pride takoj po njega. Mu recem ok, da lahko pride. In res pride s sinom cez 2 uri priblizno. Pa zacne hodit okrog avta, isce napake, praske, odpirav haubo, gleda gume in zraven jamra. Kak je izgovoril, da mi da 4500€ sem mu rekel, da nebo nic in zaprl haubo in se vsedel v avto. Tipson je znorel, da kaj si mislim da sta se zastonj vozila itd. In mu samo z umirjenim tonom postavim vprasanje, bos dal 5k€? Je rekel ne, se lahko zmenima za 4800€? In mu iz principa recem, da mu ga zdaj niti za 5k€ ne dam, da je zadnja cena 5200€. Ded je bil rdec v obraz kot kuhan rak. Jaz sem se pa hladnokrvno odpeljal :) no na koncu ga je vzel Keko iz Celja za 5300€, mu zbil kilometre iz 320k na 210k km in ga prodajal za 6900€ :)
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 083
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Res si lahko ponosen.
Zec leži v tem, da podpiraš zbijanje km.
E basta.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846
  • Avtomobil: /

In na kak način podpira zbijanje? Kar se z avtom dogaja po tem ko ga proda, pa res ni njegov problem. Js svoj avto prodam tistemu z denarjem, pa mi dol visi kaj bo jutri počel z njem. A misliš, da se rabljeni tako hitro prodajajo, da si zbiraš komu ga boš dal?

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 083
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Če ve da je zbil očitno podpira? Halo?
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

OK, kaj naj bi po tvoje moral narediti?

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 776
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Zdj pa si zakuru en fajn OFFtopic.

Drugače pa to najbolj podpirajo kupci (je le lepš gledat 200k kot 400k). Kaj se dogaja z avtom po prodaji pa res ni prodajalčeva odgovornost. Kaj naj sedaj gre gladovno stavkat pred vsako drugo prodajo avtov okoli Celja  :rofl

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik

Res si lahko ponosen.
E basta.

Iskreno ne razumem kaj želiš povedat? 

Prikaži več možnosti

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik

EDIT: aha zdej razumem, da je offtopic potekal med shadow in popo30, puščam pa to vseeno tu.

Jaz sem avto kupil z 90 000km pri ASP Lesce in ga vozil do sedaj. Za kilometrino do tedaj pa sem dobil servisno dokumentacijo in dokumentacijo iz tehničnih pregledov v Nemčiji. Nato si ga je uvozil gospod iz Kranja, ki ga ni servisiral pri pooblaščencu ampak so bili listki od servisov poleg. Pri ASP Lesce ja nato kupil novega Talismana in tega dal v račun. 

Na podlagi tega sem napisal, da sklepam, da so kilometri realni. Nikoli pa ni garancije. Tudi podvozje je v super kondiciji, sprednje amortizerje pa sem menjal, ker so začeli puščat olje in sem to tud opazu na kvaliteti vožnje. Velika zahvala gre tudi cestam v moji okolici, ki so v ku***.

Napak avta ne skrivam, vseeno ga pa raje kot prodam za 3000eur, zvozim do amena in porinem v grabn.

Urejal jukk, 23.09.2019, 19:48.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 126
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Res si lahko ponosen.
E basta.

Tebi ocitno nekateri pojmi niso jasni ali pa te jebe razumevanje prebranega. Kje si zasledil da podpiram zbinanje kilometrov? Ko sem avto prodal, sem ga pri omenjenem kupcu zasledil v prodaji in ja, ker sem vedel koliko km ima avto sem ugotovil, da je km zbil preden je oddal oglas. To je podpiranje?

Konec koncev tud ce bi podpiral zbijanje kilometrov, kaj to tebe boli? Brigaj se zase, za svoj avto pa bo svet okrog tebe lepsi. Ne obremenjuj se z drugimi, ker kot prvo imas tezavo interpetiranja tega kar preberes, kot drugo pa ocitno nisi sposoben priznat svoje zmote ampak raje teras svoje in dokazujes svoj prav, kljub temu da ves da se motis. Takim jaz recem BEBEC ;)
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 163

Jaz sem avto kupil z 90 000km pri ASP Lesce in ga vozil do sedaj. Za kilometrino do tedaj pa sem dobil servisno dokumentacijo in dokumentacijo iz tehničnih pregledov v Nemčiji. Nato si ga je uvozil gospod iz Kranja, ki ga ni servisiral pri pooblaščencu ampak so bili listki od servisov poleg. Pri ASP Lesce ja nato kupil novega Talismana in tega dal v račun. 

Na podlagi tega sem napisal, da sklepam, da so kilometri realni. Nikoli pa ni garancije. Tudi podvozje je v super kondiciji, sprednje amortizerje pa sem menjal, ker so začeli puščat olje in sem to tud opazu na kvaliteti vožnje. Velika zahvala gre tudi cestam v moji okolici, ki so v ku***.

Napak avta ne skrivam, vseeno ga pa raje kot prodam za 3000eur, zvozim do amena in porinem v grabn.

Prjatu res nocem tezit, sam ze po sliki sodec tale voznikov sedez zgleda glih tolk obrabljen kot moj k ma skor 300.000km, pa moj nima rje na havbi, oziroma jo e90 sploh nima kje imeti tvoj avto naj bi imel pa 130.000km. Mozno

Urejal RALLIART, 24.09.2019, 08:14.

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 316
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

Škoda kje si bil dva meseca nazaj ko sem kupoval avto, tega bi takoj vzel takrat.

Prikaži več možnosti

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik

Prjatu res nocem tezit, sam ze po sliki sodec tale voznikov sedez zgleda glih tolk obrabljen kot moj k ma skor 300.000km, pa moj nima rje na havbi, oziroma jo e90 sploh nima kje imeti tvoj avto naj bi imel pa 130.000km. Mozno

Razumem tvoj point ampak se na sliki ne vidijo sedeži tko dobro, niso slabi :D pa tud drugače, sedeži niso vedno najbolši kriterij za oceno kilometrine. Vidim v firmi kok je v kombijih odvisno od šoferja in relacij. Težji šoferji in kratke relacije kjer se veliko skače ven in nazaj notr so sedeži konkretno zmatrani že pri 100k km. Medtem ko so kombiji ki vozjo dolge relacije lahko kot novi pri 300k km. Enako je z avti.

Glede rje na havbi pa ne vem, klepar mi je rekel da je zanič pleh, ker havba ni izgledala klepana. Zato sem tudi med najcenejšimi E90 na avto.net, ker vem, da avto ni perfekten, niti ne skrivam tega.

Ko sem kupil ta avto sem s seboj imel kolega mehanika, avto smo tud dvignl pri ASP in je tud glede na podvozje blo ocenjeno, da kilometri štimajo (vse še original in v super stanju, enako vožnja). 

Škoda kje si bil dva meseca nazaj ko sem kupoval avto, tega bi takoj vzel takrat.

Ma kje si bil ti, z veseljem bi ti ga prodal haha, škoda  :ok2

Urejal jukk, 24.09.2019, 19:12.

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Ma kje si bil ti, z veseljem bi ti ga prodal haha, škoda  :ok2

Hahaha od vceraj zeno prepricujem, da je to pravi avto za njo, jaz osebno bi ga vzel samo zaradi automatica, pa ker mi je lep, k zdej imam 320d e91, samo zeno moti automatic.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 295
  • Avtomobil: Z4

Hahaha od vceraj zeno prepricujem, da je to pravi avto za njo, jaz osebno bi ga vzel samo zaradi automatica, pa ker mi je lep, k zdej imam 320d e91, samo zeno moti automatic.

Naj ga gre peljat. Večina oseb, ko enkrat začne vozit dobrega avtomatika, ne želi več na klasični menjalnik. :)

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

Rok523
Rok523
  • Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: VW

Ce ti vergla ko je mrzel so lahk injektorji hin ne vse en pa fiks tam btw pri temi
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Zelenc to je bil moj prvi argument da naj kupimo ta avto :)
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Ce ti vergla ko je mrzel so lahk injektorji hin ne vse en pa fiks tam btw pri temi

Za bencinarja niso tok dragi injektorji, lahko tudi da se kaksna vzigalna tuljava poslavlja... vsekakor lep primerek avta, te malenkosti se ze porihtajo.

Prikaži več možnosti

jukk
jukk

BMW fanatik

• Uporabnik

Alen232, glede na to da sem tud jaz iz okolice LJ se naslednji teden komot dobimo na eni testni vožnji in si bo hitr premisnla. Sprva sem tud jst mislu, da bo 318i in avtomatik "prešvoh" kombinacija ampak je super, res. Avto in jaz greva ta vikend do Splita, sporočim porabo :D

Naj ga gre peljat. Večina oseb, ko enkrat začne vozit dobrega avtomatika, ne želi več na klasični menjalnik. :)

Amen! Zdaj mamo doma same avtomatike, za daily avto je to, to. 

Urejal jukk, 26.09.2019, 17:08.

Prikaži več možnosti