Skoči na vsebino

Avtocestne kamikaze

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
89 odgovorov v temi
Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 461
  • Avtomobil: Bmw e61

Enostavno si ne morem kaj, da ne delim včerajšnje izkušnje z avtoceste smeri KP-LJ.
Prehitevalni pas ves čas 100-110 mogoče kje 120km/h, tovornjak pred mano zavije na prehitevalni pas brez smernikov, ko se umakne nazaj, kmalu kombi ven, zopet na 110km/h. Malo naprej solo vlačilec ven, zaviramo, takoj za njim ven še en solo vlačilec, se umakneta, za mano ista dva spet ven na prehitevalni pas. “Gas, bremza, gas, bremza” in slalomiranje tovornih vozil.

Sploh ni čudno, da je toliko nesreč in naletov, saj se zdi, da si nekateri kar po svoje razlagajo vožnjo po AC, mislim predvsem na dostavna vozila, manjša tovorna in tovorna vozila.

Še kdo z podobnimi živce parajočimi izkušnjami?

Urejal Silvershadow, 18.09.2019, 12:15.

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Predvsem pa kako bi se lahko ta nevarna početja sancionirali oz. na njih opozarjali, saj se zdi, da je ta problematika vse pogostejša, pretočnost prometa pa precej zmanjšana saj se na prehitevalnem pasu vijejo večje “kolone” kot na počasnem pasu.

Urejal Silvershadow, 18.09.2019, 12:14.

Prikaži več možnosti

noucamp90
noucamp90

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 350
  • Avtomobil: BMW E60 520i

Prej kot se sprijaznis lepse in bolje ti bo. Prezivim dosti casa na AC (cca. 200km dnevno) in poznam te "pripetljaje", ki pa se zdalec niso osameli... 

Osebno se prilagodim na te razmere, da se pac vozim pocasneje in naceloma predvidim omenjene situacije, kar mi omogoca, da ne visim skozi na pedalki "gas, bremza, gas,..."

:)

It's like a gift you know, it's like I can't control it...
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 101

Enostavno si ne morem kaj, da ne delim včerajšnje izkušnje z avtoceste smeri KP-LJ.
Prehitevalni pas ves čas 100-110 mogoče kje 120km/h, tovornjak pred mano zavije na prehitevalni pas brez smernikov, ko se umakne nazaj, kmalu kombi ven, zopet na 110km/h. Malo naprej solo vlačilec ven, zaviramo, takoj za njim ven še en solo vlačilec, se umakneta, za mano ista dva spet ven na prehitevalni pas. “Gas, bremza, gas, bremza” in slalomiranje tovornih vozil.

Sploh ni čudno, da je toliko nesreč in naletov, saj se zdi, da si nekateri kar po svoje razlagajo vožnjo po AC, mislim predvsem na dostavna vozila, manjša tovorna in tovorna vozila.

Še kdo z podobnimi živce parajočimi izkušnjami?

To je klasika po štajerki tudi. Gas - bremza pa napet si tak da shujšaš 4kg iz lj do mb.

Prikaži več možnosti
    • gepl in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 991
  • Avtomobil: traktor

Prej kot se sprijaznis lepse in bolje ti bo. Prezivim dosti casa na AC (cca. 200km dnevno) in poznam te "pripetljaje", ki pa se zdalec niso osameli... 

Osebno se prilagodim na te razmere, da se pac vozim pocasneje in naceloma predvidim omenjene situacije, kar mi omogoca, da ne visim skozi na pedalki "gas, bremza, gas,..."

:)

Here we go again....

tudi jst tko delam, ampak nekateri tega ne trpijo.  Ravno včeraj se mi en pacient z sivo X5 lima na odbijač in mi blenda, ker si pustim spredaj 30 - 40 metrov prostora, da mi ni treba za vsak mišji kurac bremzat.  Potem me po desni prehiti in se nalepi unmu spredaj na odbijač.  Pa se potem tako peljemo nadaljnjih 5 kilometrov, potem pa sem šel na izvoz.

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Res je, to je ena izmed mnogih vsakodnevnih “dogodivščin” na AC.

Vožnja tovornjakarjev je iz leto v leto bolj predrzna, enostavno se o nevarnih prehitevanjih premalo opozarja.
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 250
  • Avtomobil: BMW

Here we go again....

tudi jst tko delam, ampak nekateri tega ne trpijo.  Ravno včeraj se mi en pacient z sivo X5 lima na odbijač in mi blenda, ker si pustim spredaj 30 - 40 metrov prostora, da mi ni treba za vsak mišji kurac bremzat.  Potem me po desni prehiti in se nalepi unmu spredaj na odbijač.  Pa se potem tako peljemo nadaljnjih 5 kilometrov, potem pa sem šel na izvoz.

A ti si pol eden iz med takih ki kampirajo na levem pasu in tud slučajno nobenega mimo ne spustijo?

Jaz se veliko vozim po levem pasu ampak se vsakemu ki hoče mimo odmaknem tako da ne razumem tvojega načina vožnje!

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 523

A ti si pol eden iz med takih ki kampirajo na levem pasu in tud slučajno nobenega mimo ne spustijo?

Jaz se veliko vozim po levem pasu ampak se vsakemu ki hoče mimo odmaknem tako da ne razumem tvojega načina vožnje!

Preberi se enkrat kaj je napisal.
ON VOZI Z VARNOSTNO, kar je edino pravilno sploh v strjeni koloni
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 250
  • Avtomobil: BMW

Preberi se enkrat kaj je napisal.
ON VOZI Z VARNOSTNO, kar je edino pravilno sploh v strjeni koloni

Vozi po prehitevalnem pasu in ker je kao gužva se nobenemu ne odmakne in potem se čudi ko ga pa desni prehitevajo!

Če ga nekdo po desni prehiti samo pomeni da tam ni nobenega avta in bi se tudi on sam lahko odmaknil na vozni pas!

Urejal prekov, 18.09.2019, 12:56.

Prikaži več možnosti
    • -DIN-, sash, Cdriver in 7 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 993

To je klasika po štajerki tudi. Gas - bremza pa napet si tak da shujšaš 4kg iz lj do mb.

Jest sem pa miren kot na tecaju joge. Nastimas radar tempomat in si vrtis muziko. Prides isto kot ostali, ki jih skoraj kap na tej relaciji. Skoda se je razburjat za nepomembne reci.
Prikaži več možnosti
    • perobmw in echo uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 923
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, ampak takole vsi "prehitevate" (beri: kampirate) na prehitevalnem pasu. In te nepomembne reči, o katerih se razburjamo, ste vi na BMW pasu.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 489
  • Avtomobil: e46 323ci

Men se pa zdi, da ni problem v tem, da tovornjakarji objestno vozjo (so marsikateri vozinki avtov/kombijev bolj objestni).

Men se bl zdi, da je avtocesta taka kot je dvopasovna + odstavni pas in v zelo sbel stanju pač neprimerna za tako količino tovornjakov in vozil nasploh.

Enostavno ne more požirat. Vse kamjone bi blo treba sterat na vlak pa sam od postaj do strank lokalni kamjon in to je to. Ni potrebe po tem, da se miljon kamjonov na dan prefjaka po AC... Pol maš pa še razne pilote, ki jim je škoda € za cestnino pa gre po regionalki, kjer je itak prepoved za šleparje. Res krasno. Večinoma pa itak same romunske, češke, slovaške, ukrainske tablice na kamjonih/kombijih...

Unec - Logatec zjutraj 6:30 našteješ v samo eno smer okoli 100 tovornjakov. V napsrotno stran verjetno ravno toliko. In to je na razdalji tistih usranih 10km al kolk je in pa v 5-10 minutah.

Najboljši je pa itak vrhniški klanec ob kakšnem snežnem metežu... Tovornjak stoji na odstavnem z zlizanimi nalitimi gumami, ga drugi prehiti se ustavi poleg na voznem ampak pazi to ostali se ne bodo ustavili. Gre suvereno prehitet unga na voznem in se ustavi poleg tistega na voznem. Evo pa mamo kolono do brezovce v momentu.

Pač nenormalno.

Pa fuknjeni ljudje še vedno ne dojamejo al pa nočjo dojet, da na Logu NI VEČ cestninske postaje... a je treba bremzat na 60km/h sam zato k ti pofukan GPS tko reče al kaj?? A folk sploh še gleda na cesto al vsi buljo sam v tiste infotainmente v avtu?!

Katastrofa res. Sem moral zarad otroka se vozit na pediatrično 2 tedna vsak dan (ja vem bogi ful kaj pa kkšni k se vsak dan leta že - svaka jim čast)...

Hvala ljubemu bogu, da nimam službe v Lj, ker bi me na psihiatrijo odpeljali, ali bi si pa tank kupil, pa sam gazil čez vse....

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti
    • Natuzzi in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Enostavno ne razumem zakaj na AC po SLO ne namenijo odstavnega pasu za tovornjakarje, seveda bi bilo potrebno nekje razširiti pas, narediti odstavne “otoke”, razširiti izvoze, pa vseeno do zdaj niso za pretočnost naredili razen odstranitve cestninskih postaj skoraj nič.

Urejal Silvershadow, 18.09.2019, 13:26.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 993

Enostavno moras sprejet da gre pocasi pa si takoj bolj miren. Da je tok sleparjev na cesti smo pa sami krivi. Ne kupujte stvari, ki niso pridelane/izdelane v sloveniji pa jih bo 90% manj.
Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Enostavno moras sprejet da gre pocasi pa si takoj bolj miren. Da je tok sleparjev na cesti smo pa sami krivi. Ne kupujte stvari, ki niso pridelane/izdelane v sloveniji pa jih bo 90% manj.

Najbolj je problematičen tranzitni promet proti Madžarski in KP beri: Luka Koper.

Urejal Silvershadow, 18.09.2019, 13:34.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 387
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Leon, nikar ne piši vsega, kar ti pade na pamet :laugh

Sicer nimam številk, koliko tovornega prometa je tranzitnega in gre samo skozi Slovenijo, in kolik ga je dejansko z izvorom ali končno destinacijo v SLO, a vseeno ni slovenska potrošnja tista, ki bo razbremenila avtoceste.

Jaz sem se enostavno odločil, da se avtocest izogibam, kolikor je možno, in temu primerno planiram svoje poti (imam srečo, da to lahko počnem... tega se zavedam).

Čas potovanja se morda podaljša (ne več, za toliko, kolikor se je v preteklosti) a živci so mi zato neizmerno hvaležni.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 489
  • Avtomobil: e46 323ci

To pa ni res Leon. Te šleparji grejo sam skoz SI. Večina se jih ne ustavi tu za več kot počitek, ki mora bit...

Drgač pa dnarja ni ane za avtoceste. Veš de je mogu vs dnar it za železnco popravt po žledu.... Ne pač nekdo fajn kupčka zadej naredi se itak nč. Kar je je pa flika na fliko...

Da bi naredili še en pas je pri nas nemogoče.

Kaj je pa z S. obvoznco v lublani? A se ni par let nazaj obnavljala kompletna? Zdaj se bo spet baje. Kaj so zajebal kej?

Nemoreš pr nas narest nč koristnega. Se ne da.

Leo

Točno tako. Jaz isto. Tudi v Lj grem raje čez Rakitno... Do morja isto,... Res mi živci pokajo, če grem na AC...

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 562
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Po primorski AC se dnevno vozim v službo že 20 let. Iz prve roke vam lahko rečem, če se bo trend povečanega prometa povečeval s takšno intenzivnostjo kot zadnja 2 - 3 leta, se čez 5 let ne bomo več vozili. Tako da plani, da se do leta 2045 naredi 3 pas okoli LJ, kakor govorijo, je zame smešno. Kakšen 3 pas, res so budale. Treba je potegniti nov krak AC, da se tranzit odpelje mimo LJ obroča.
Prikaži več možnosti
    • rockson, BISSON, sash in 4 ostalim je všeč

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Po primorski AC se dnevno vozim v službo že 20 let. Iz prve roke vam lahko rečem, če se bo trend povečanega prometa povečeval s takšno intenzivnostjo kot zadnja 2 - 3 leta, se čez 5 let ne bomo več vozili. Tako da plani, da se do leta 2045 naredi 3 pas okoli LJ, kakor govorijo, je zame smešno. Kakšen 3 pas, res so budale. Treba je potegniti nov krak AC, da se tranzit odpelje mimo LJ obroča.

Točno to, ministrstvo za infrastrukturo pa sam sebi v namen. Sicer pa kultura vzhodnjakov je porazna, ne mine dan, da ne izsiljujejo prednosti hitrejšega vozila.
Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Zanimiv odgovor ministrstva za infrastrukturo:

https://predlagam.vl...i/predlog/8323/

Sicer pa kdo je kriv če nenadoma zapelje pred tabo na prehitevalni pas vozilo, zabremzaš in si v njem ali nekdo za tabo?

Tukaj bi znalo biti precej nejasnosti v dokazovanju krivde...

Urejal Silvershadow, 18.09.2019, 14:14.

Prikaži več možnosti