Skoči na vsebino

Avtonostalgija 80&90 - ustanovitev youngtimer kluba

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
60 odgovorov v temi
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 130

Vse zainteresirane vabimo na ustanovitveni zbor 1. slovenskega youngtimer kluba, ki bo v nedeljo, 27. oktobra, ob 12.00, v gostilni Pri Peclju (Ljubljana-Zalog).

Več informacij na;
https://www.facebook...10689658/?ti=as
ali na telefonski številki 041 512723

Prijave z imenom, priimkom in telefonsko številko na;
avtonostalgija8090@gmail.com

Udeležba na zboru ne zavezuje k včlanitvi v klub!

Lep pozdrav,
ekipa Avtonostalgije 80&90
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 357
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Spomni me prosim da ne pozabim, pridem 100%  :ok2

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • MG, _Mihec_ in AVTONOSTALGIJA 80 & 90 uporabnikom je všeč to sporočilo

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Spomni me prosim da ne pozabim, pridem 100%  :ok2

Brez skrbi. Te bom spomnil. Dobrodošel.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Uro zbora smo prestavili na 14.00  :ok 

Tako bodo na svoj račun prišli tudi udeleženci Ljubljanskega maratona, pa tudi cestnih zapor v Ljubljani takrat ne bo več.

Torej, nedelja, 27. oktobra, ob 14.00, v gostilni Pri Peclju (Ljubljana-Zalog).

Več informacij na;

https://www.facebook...10689658/?ti=as
ali na telefonski številki 041 512723

Prijave z imenom, priimkom in telefonsko številko na;
avtonostalgija8090@gmail.com

Udeležba na zboru ne zavezuje k včlanitvi v klub!

Lep pozdrav,

ekipa Avtonostalgije 80&90

Urejal AVTONOSTALGIJA 80 & 90, 03.10.2019, 19:19.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Še teden dni do ustanovnega zbora...

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 036
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Zakon!

Vreme bo krasno, sončnih 24°C.

Zlahka se pripeljemo s svojimi cenjenimi plehastimi konjički, brez strahu, da bi naleteli na kakšen dež ali še kaj hujšega po-zimi-dišečega.

Se vidimo tukaj.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • AVTONOSTALGIJA 80 & 90 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ekola, čas bo da napišem poročilo. Zadevo smo speljali, ustanovljen je torej prvi "youngtimer" klub v Sloveniji, oziroma smo sestavili statut, ki bo služil kot podlaga za ustanovitev kluba. Skoraj kot II. zasedanje AVNOJ-a v Jajcu, hehe... žal je lahko vsem, ki ste zamudili ta super veličastni mondeni dogodek  :evil   :nana  :hihi

Zbralo se nas je 15, če sem prav štel. Jaz sem malo zamudil, kot se za pomemben organ pač spodobi, hehe. Ko sem prispel tja me je pričakala gručica najbolj zagretih članov, ki so že veselo debatirali. Jeklenih konjičkov sicer ni bilo veliko, so pa bili zato sami izbrani primerki iz 80-ih in 90-ih, no pa tudi kakšen novejši je bil vmes, kot naprimer moja E60. 635 CSI sem pustil doma, kot izgovor lahko navedem da še ni niti homologirana, kaj šele registrirana, na druge tablice se pa ne vozim več... če verjameš :D Kar se pleha tiče sem v bistvu že pozabil kaj je sploh bilo tam, ker po 15++ letih moje oko kaj drugega kot BMW sploh več ne zazna (poklicna deformacija pač), opazil sem samo eno E39 ki je tiho rjavela tam v enem kotu in pa enega audija V8, ki je v svojem značilnem podloškarskem slogu puščal vse možne tekočine, od olja pa do bencina :skrbast Svojo E60 sem pustil čisto na začetku, jo potihem zaklenil in se odtihotapil do zbrane druščine, saj avta nisem opral že vse odkar ga imam, to je 4 mesece. No pa me je potem le grizla vest češ kakšen pacek sem in sem ga danes peljal v avtopralnico, ampak pustimo to. Gremo nazaj v čas, ko pranje avtomobila še ni bil (časovni in finančni) luksuz :P

Zasedanje je potekalo tako kot se za skupščino part... pardon, kluba starodobnikov spodobi. Oziroma oprostite, to zdaj niso več starodobniki, pač pa mladodobniki, srednjedobniki oziroma youngtimerji. Whatever. Verjetno vsi vemo za kaj gre, to so pač tisti, recimo jim "izbrisani" jekleni konjički, ki niso ne stari in ne novi. Tu se moram pa ustavit, saj bi se nadaljevanje stavka moralo načeloma glasiti "...in še nimajo neke cene", ampak bi bilo to popolnoma zgrešeno. Nekateri youngtimerji so namreč kljub svoji še_ne_polnoletnosti že zelo cenjeni, za primer lahko navedem Lancio Delto Integrale ali pa BMW 850 CSI, ta dva avta po letniku še nista oldija (vsaj zadnji modeli niso), cenovno pa že zdaj zelo visoko kotirata. Klub youngtimerjev se je ustanovil med drugim tudi zato, da takšnim vozilom dodeli določen status in s tem priznanje, ki si ga zaslužijo  :cool

Kot ste nekateri verjetno že ugotovili, smo se dobili v gostilni Pri Peclju. Kraj prvega srečanja mogoče ni bil najboljše izbran, ampak več o tem pozneje. Za začetek je važno to, da so imeli veliko parkirišče, kamor smo lahko parkirali vso našo floto 7-8 vozil in pa omizje, kjer smo se lahko do sitega nagovorili in potem še najedli. Pa si poglejmo, kako je potekal program.

Se nadaljuje...

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 631
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Hello Jerry, kak si kaj? :)

A moja l1996 E39 bi že šla skozi za youngtimer? :) kaj pridobim s tem?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko smo se posedli za mizo, se je začelo. Bodoči predsednik kluba Janez Tomc je zadeve vzel zelo resno. Moram rečt da sem se tega fanta res razveselil ko sem ga zagledal, namreč z Janijem se poznava že dolgo, pomojem vsaj 20 let ali tam nekje, že od nekdaj je bil navdušenec za starodobnike in obenem zelo natančen, pa tudi korekten človek. Koga boljšega bi si torej za predsednika lahko še želel? Tak človek ne obstaja, Jani je dec na mestu. On je imel glavno besedo na srečanju in ga je vodil po točkah, vse smo obdelali. Bili smo celo tako zagreti da smo odgnali šefa strežbe ki nas je prišel vprašat kaj bomo jedli, češ da še ni čas za to. Verjetno za kazen nam potem ni zakuril drv v kaminu, ampak smo imeli take debate, da tega kljub poštenemu mrazu večina v bistvu ni niti opazila, vsaj tako se mi je zdelo.

Vseh točk ustanovitve kluba ne bom našteval, bi bilo preveč suhoparno in nezanimivo. Najbolj zanimiva (no vsaj meni) je bila prva točka, kjer se je vsak izmed udeležencev predstavil in povedal nekaj o sebi. Nekatere sem poznal že od prej, nekatere sem videl prvič. Naš forum je poleg Tomaža in moje malenkosti zastopal XIN, ki mu je uspelo ne samo pricvilit in priškripat na srečanje, ampak je z njega s svojo E39-ko tudi odškripal in odcvilil, no vsaj kolikor sem jaz seznanjen. To pravim zato, ker je imel alternator res že na zadnjih zdihljajih in ne vem po kakem božjem čudežu je še nekako delal. Ampak dec se ne sekira, v bistvu bolj skuliranega človeka še niti nisem srečal in to mu štejem v plus. Omenil bi še Johnny-a, Johanna, Johannesa ali nekaj takega (njegovega imena si pa res nikoli ne morem zapomnit, madona) Petača, za tiste ki poznate oldi sceno, on je nič manj in nič več kot starejši brat velecenjenega forumaša tii, ki sicer sliši na ime Jure Petač in sin še bolj (zlasti med ljubitelji oldtimerjev) ekstra-super cenjenega očeta Janeza Petača. Jure je sicer iz meni neznanega razloga zasedanje šprical, so pa le poslali enega pošnofat kot se za familijo spodobi, hehe. Levo od mene sta sedela dva ki si ju nisem zapomnil (povedala sta samo da sta statista ali nekaj takega) in en par rokerjev ki se je pripeljal s korveto, na desni pa je sedel častni član kluba, gospod žilni kirurg iz Nove Gorice, čigar imena si žal sicer nisem zapomnil, sem si pa zapomnil to da je rekel, da mu njegov youngtimer MB 320 SL W129 ni vžgal. Ko sem ob teh besedah skočil pokonci in se praktično začel valjat od smeha, je le priznal da je kriv akumulator, ne avto! SL 320 tega letnika je en izmed najbolj zanesljivih avtov na svetu, ne me basat, no... pa jebi ga, verjetno je bil tudi akumulator še iz 80-ih ali 90-ih in mu je to oproščeno.

Aja, soprogo je imel g. kirurg tudi ob sebi, to ne smem pozabit, da ne ne bojo ženske za kravateljc, češ da jih zapostavljam. Sta pa oba čisto kul človeka, to moram rečt, saj so zdravniki včasih malo vzvišeni, ampak on nikakor ni tak. Ko bo naslednjič še akumulator zamenjal, bo pa sploh u iber kul.

Se nadaljuje...

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 610
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Sem razmišljal, da bi prišel tudi jaz na to srečanje, pa sem potem ostal cel vikend zabubljen doma in raje postoril nekaj okoli bajte. Ampak vidim, da so stvari čisto preveč resne za moj okus :ok2 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No, to bi bilo nekako to, kar se zasedbe in dogajanja tiče. Seveda pa ni srečanja brez zabavnega dela programa in za tega je poskrbel nihče drug kot sam lastnik lokala. Že na začetku je med njim in med Tomažem prišlo do manjšega nesporazuma, Tomaž je pač mislil da je "Pri Peclju" oštarija, kar pomeni da strežejo hrano in take reči. No, na licu mesta se je izkazalo da očitno ni ravno tako, ker je lastnik baje že na začetku vil roke nad skromno udeležbo in tarnal češ da je mislil da nas bo več, po pol ure je v napad poslal šefa strežbe in ko smo še tega odslovili z besedami da bomo najprej malo pokramljali, se mu je dokončno odpeljalo. Prikrevsal je na sredo sobe in nas opozoril da če nas je že prišlo tako malo, da bomo pa vsaj za najem sobe plačali. Nam nič jasno, možicelj je v bistvu v svoji otroški togotnosti deloval tako smešen da sploh nismo vedeli ali naj ga jemljemo resno ali ne, no pa se sploh nismo pustili motit, ampak smo samo pokimali in mu namignili naj spizdi, dokler se pri njemu v gosteh še dobro počutimo. To je tudi naredil in s tem rešil večer, saj smo se res dobro imeli in mu nismo pustili, da bi nam pokvaril razpoloženje. Na žalost to ni bilo edino kislo v tisti gostilni, mene je ob tem obšel nekakšen šesti čut in sem dobro premislil kaj bom izbral za večerjo, kmečko ploščo sem zavrnil in naročil paniran zrezek, ki je nekako najbolj "ziher" izbira v vsaki oštariji, no izkazalo se je da se nisem prav nič zmotil. Krvavica ki mi jo je na koncu na pol pojedeno za pokušino odstopil sosed Jani je bila tako zanič, da sem človeka prav občudoval kako je lahko kaj takega jedel, da je ni odnesel nazaj v kuhinjo. Moj zrezek je bil pa dober, celo okusen, tenstan krompir prav tako in zelena solata tudi, ne vem no, kot bi sedeli v dveh različnih gostilnah. Na koncu smo za vse te kulinarične umetnine odšteli cca 15 eur po glavi (tu zraven je bila v mojem primeru všteta tudi kokakola) plus vsak od zadnjih šestih je dal še po 10 eur za najemnino (ostali tapametni so spizdili že prej da jim ni bilo treba plačat, en od njih je sicer nekaj po rokah vrtel en bankovec za 5 eur, ampak smo ga očitno dobili samo na vpogled, saj je kasneje z njim vred izginil ko kafra), tako da je mene cel hec koštal 25 smekov. Hrano in pijačo je oštir sicer baje računal celo samo nekih 13,40 eura, ampak ker ni imel drobiža sem mu še tisti dober poldrugi euro šenkal, no pa naj ima malo za zraven, da vsaj ne bo jokal. Jebi ga, človek pride v oštarijo oziroma v prostor za katerega vsaj MISLIŠ da je oštarija, pa se ti potem lastnik opravičuje češ dva kuharja sta morala samo zaradi vas čakat 3 ure in tralala... svašta  :rolleyes  Tja seveda živi ne gremo več, vam pa tudi dobronamerno odsvetujemo  ;)

No, pa smo pripujsali do konca  :-D Kot rečeno, špetir s hrano je zavoljo zabavnega programa (kamor sodi tudi tragikomična epizoda z oštirjem) že zdavnaj pozabljen, lepi spomini na 1. ustanovno srečanje društva pa nikakor in se že veselimo ponovitve, tokrat seveda v še veliko večjem številu, tako da forumaši VABLJENI NA NASLEDNJE SREČANJE (kdaj to bo, bo pa naš šef Tomaž povedal)  :ok2   :ok2  :ok2  :navijacica  :navijacica  :navijacica  :drunk  :drunk  :drunk  :navijacica  :navijacica  :navijacica  :ok2  :ok2  :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hello Jerry, kak si kaj? :)

A moja l1996 E39 bi že šla skozi za youngtimer? :) kaj pridobim s tem?

Hvala, kar gre - mora gret  :-D

Ker je klub zaenkrat še v ustanavljanju, kaj dosti s tem da se včlaniš ne boš pridobil. Lahko pa zato veliko narediš za podporo te scene, zadevo smo/bomo ustanovili ravno zato da se začne resno jemat tudi tista vozila ki niso polnoletna, so pa v rokah ljubiteljev in naj bi se tako (s strani raznih zavarovalnic in podobno) tudi tretirala. Za začetek smo se dogovorili da bomo naredili nek seznam takih vozil (in lastnikov), temu bo sledil popis stanja oziroma ocenjevanje, izdali bomo tudi certifikate, potem pa "v napad" na zavarovalnice, kjer bomo poskusili dosečt podobno obravnavo, kot jo imajo starodobniki. Obljubim sicer še nič ker ni rečeno da nam bo karkoli uspelo, status "youngtimer" kljub precejšni popularnosti besede namreč niti v evropskem merilu ni še niti priznan niti definiran, vseeno pa smo se odločili da zaradi tega ne bomo vrgli puške v koruzo in bomo orali ledino na tem področju, oziroma bomo to vsaj poskusili. Komur je torej kaj do zaščite tehnične dediščine, ta je vljudno vabljen, da se nam pridruži  :ok

Sem razmišljal, da bi prišel tudi jaz na to srečanje, pa sem potem ostal cel vikend zabubljen doma in raje postoril nekaj okoli bajte. Ampak vidim, da so stvari čisto preveč resne za moj okus :ok2

Prav si se odločil, treba je pokosit travo, pregnat polže, itd... lol

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in AVTONOSTALGIJA 80 & 90 uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 610
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Polžev trenutno ni okoli, zato sem pa vozni park pral :ok2 travo si pa zadel :hihi

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Polžev trenutno ni okoli, zato sem pa vozni park pral :ok2 travo si pa zadel :hihi

OK, whatever :D

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 036
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

O mater, jerry. Ne samo, da je izjemno podrobno opisal potek dogodka, še pri plačilu mi je gledal pod prste.

To, da si slišal E39tko rjavet, ne dvomim, ampak da si slišal izdihljajoč ležaj alternatorja v šiški, ko sem bil jst že pri peclju, je pa slušni fenomen.
Hec hec, briljantna uha so imela prav, res je bil alternator že na zadnjih obratih. Vseeno je šla punca naslednji dan z njim še na šiht. Ful hvala za diagnozo in sori, ker ti nisem naredil biznisa, sem dal potem nujno Kogovšku obnovit komplet, pa mam mir s tem za nekaj let. Bo še prilika, ne skrbi :)
Je pa menda poleg ležaja že malo rotor drgnil po ohišju(?), skratka, resnično ne bi prišel do Makedonije z njim...

No, da se vrnem na ustanovitev. Tudi meni je bilo zanimivo spoznati nove obraze, njihove avtomobilske značaje, ter tudi nekaj birokratske solate. Tu imamo poleg g. Tomca zraven še enega izkušenega klubovca, in sicer predsednika Hyundai kluba slovenija, katerega je @jerry pozabil omeniti. Verjetno zaradi znamke, a :laugh

Cilji so dosegljivi, seveda s podporo večje množice članov.
Aja, naj še omenim, da v kolikor sem pravilno razumel Tomaža, gre za društvo ljubiteljev avtov iz 80ih in 90ih (hence the name...)
Moj daily je sicer letnik 2000, tako da sem tu ravno za eno leto zgrešil, zato pa na preteg batov preko 7000rpm že nekaj let čaka mali japanac letnik '92, katerega je skupaj ravno za polovico teže touringa.

P.s. o Peclju...eh, škoda besed.
jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 245
  • Avtomobil: Passat CC

EHM a GOLFA 2 L.88 bi sprejeli medse ali je preveč ljudski?

Prikaži več možnosti

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

EHM a GOLFA 2 L.88 bi sprejeli medse ali je preveč ljudski?

Za nas se youngtimer začne nekako z golfom1 (1974) in konča nekako z avtomobili, ki so bili predstavljeni še v 90-ih (npr. e39). Skratka, k nam spadajo modeli, ki so zaznamovali ero 80-ih in 90-ih let.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 689
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa saj ta Golf bi že moral bit oldtimer.

Drugače mi je pa všeč to kar počnete. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

beemwe39
beemwe39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 633
  • Avtomobil: old No.39....

kje pa je meja za youngtimer?

Bog daj 25 stopinj in bencina poln kesl.....
Prikaži več možnosti

AVTONOSTALGIJA 80 & 90
AVTONOSTALGIJA 80 & 90
  • Uporabnik

Pa saj ta Golf bi že moral bit oldtimer.

Drugače mi je pa všeč to kar počnete. :ok

Eno je oldtimer po papirjih, drugo pa čustveno.

Primer. Možakar se je s 30+ let starim volvom 480 turbo pripeljal na letošnje srečanje starodobnikov v Vodicah in bil deležen vsesplošnega zgražanja, ker ta avto resnici na ljubo pač ne spada in tudi nikoli ne bo spadal v to družbo, kljub pridobljenemu certifikatu in homologaciji.

Prav iz takšnih razlogov sem dal pobudo za ustanovitev kluba ljubiteljev avtomobilske tehnične kulture 80-ih in 90-ih let.

Hvala za pohvale. Tudi ti dobrodošel. :beer

Drugo slovensko youngtimer srečanje bo 9. maja 2020. Na letošnjem srečanju smo imeli kar cca. 150 avtomobilov.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.