Skoči na vsebino

Serija 5 vs 4 Gran coupe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
jazz
jazz

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: BMW e60 525d

Zdravo ekipa, mineva 9 let odkar vozim BMW 525d (E60) in počasi se kaže, da ga je načel zob časa, zato počasi razmišljam o menjavi avta.

Sem pa pred manjšo dilemo. Všeč so mi športne limuzine, in s serijo 5 sem bil zelo zadovoljen, zato tudi vmes nisem nič menjal.

Nova petica je vsekakor avto 1A, vendar v neki resni motorizaciji (vse kar je več kot 2.0d) žal ne morem razmišljati, ker cena neverjetno poskoči in pa na slovenskem trgu več al manj prevladuje 2.0. Kar mi sicer ni všeč ampak če ni druge lahko živim s tem.

Na drugi strani pa mi je že nekaj let neizmerno všeče 4 Gran Coupe. Ker ta avto ni več najnovejši je tudi cena precej privlačna, istočasno pa lahko na račun tega nabavim kakšno večjo kubaturo, recimo:

https://www.avto.net...asp?id=14496615

Avto uporabljam bolj kot ne za vožnjo cca 60 km na dan v službo in pa družinske izlete, dopuste, se pa v času službe precej prevozim z njim in letno naredim cca 15k km. Glede na to da imam družino vsekakor potrebujem 4 vrata.

Kar sem gledal po spletu nikjer ne najdem neke resne spletne strnai ali YT videa, ki bi mogoče primerjal 5 vs 4 GC. Se zavedam, da sta avta drugih razredov, druge generacije in skoraj neprimerljiva, razen to da imata oba 4 (oz 5) vrat, pa vendar ne vem kako se odločit, ker sta mi oba všeč.

Vem tudi da bom za 5ko moral odšteti cca 10 k eur več, zato me zanima če ima kdo izkušnje in bi mi lahko svetoval, če se to splača.

ps: zanima me tudi koliko približno procentualno bi prišlo če bi vozilo uvozil z Nemčije. Za cca 35k sem videl zelo dobro opremjeno 520d.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 690
  • Avtomobil: BMW

Kateri letnik vozila bi pa vzel?
Prikaži več možnosti

jazz
jazz

Novinec

• Uporabnik

Kateri letnik vozila bi pa vzel?

Za 5ico sem mislil od 2017 naprej (torej zadnjo generacijo), za 4 pa nevem 2015+.

Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 314
  • Avtomobil: E90 330i

Gledas enaka vozila kot jaz haha. Sem si sel vceraj na hitro pogledati 535d in 435d v Menges.

https://www.avto.net...asp?id=14526103

https://www.avto.net...asp?id=14330685

Avta sta sicer zelo lepa za pogledati, kar sem na ogledu uspel opaziti je bilo samo to, da je pri f10 iz zadnjih vrat tekla voda (izgleda da je bil panel demontiran in folija pretrgana/slabo montirana nazaj) poden je suh. :)
Prikaži več možnosti

jazz
jazz

Novinec

• Uporabnik

Recimo tole iz tujine:

https://suchen.mobil...fb-b00e27d0556f

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 685
  • Avtomobil: BMW F31 M

Gledas enaka vozila kot jaz haha. Sem si sel vceraj na hitro pogledati 535d in 435d v Menges.
https://www.avto.net...asp?id=14330685. :)

Ne gledata istih serij petic.

jazz gledaš stare 4ke in nove petice, tuki ni dileme v prid petice samo cena.

Urejal bmwgavrin, 30.09.2019, 05:26.

Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 002
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Bavarci :mljask

Da te vprasam, prvo kaj ti je prioriteta, bolj sportna voznja ali prostornost in komfor?

4-ka; kot ves; je zgrajena na osnovi trojke in se temu primerno pelje. Je dinamicen in zabaven avto za vozit definitivno, posebej s pravo motorizacijo. Prostorsko, hja, kot trojka z izjemo veliko bolj uporabnega prtljaznika, ce primerjamo z limuzino. Materijali, eni pravijo da naj bi bilo bolj kvalitetni kot pri 3, jaz tega nisem opazil. Prostora za glavo odzadaj, se mi zdi da je malo manj, napram seriji 3.

Petka je po drugi strani bolj prostorna, novejsa, vidis tskoj da si v razredu visje. Samo sedel sem noter, tako da kako se pelje (se) ne vem ampak po slisanem, je veliko bolj lahkoten od F serije. Spet, meni se tudi notranjost bolj dopade od 4/3. Seveda, kot si rekel, ce isces 3.0, bo cena malo visja.

Bi pa upal trdit, da je 4-ka bolj zabavna za vozit. Sam imam izkusnjo samo z 425D z Performance Package in adaptivnim M podvozjem. Lani sem jim ponudil 35 na Ma***, pa niso hoteli iti pod 37.500, pa sem.pristal na Skodilaku :) Pod to motorizacijo jaz 4-ke ne bi gledal, ampak to sem samo jaz. Avto res zazivi in rabi preko 200 konjicev, da pokaze kaj so si inzinerji zamislili. Probaj oba, obvezno, pa bos vedel kam te bo vleklo ;)

Urejal MajoR, 30.09.2019, 07:50.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

5 ka mora obvezno bit vsaj 530. S 520 boš zaspal za volanom.. :-))

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 750
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Sam a se ti zdi tvoja RS-ka bolj živahna od 420d GC 191 KM, ker tist prav lepo gre?

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da ni neke razlike, je pa BMW tezji za vsaj 150kg.

425D, pa da RS-ko na solanje v pospeskih. Kako bi bilo po ovinkih pa ne morem trdit ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 552
  • Avtomobil: Passat CC

tudi jaz gledam ta dva avta a me pri 4 GC skrbi malo prostora v kabini in mali prtljažnik,...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 750
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Prtljažnik je super, notr gredo vsa 4 kolesa od avta, kar v trojko limo, lahko samo sanjaš.

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

ko sem kupoval CC ja sem vzel zraven kolo-specialko ki je šla v kufer, kar mi je zelo pomembno,.... a misliš da bi šlo to v 4 GC?

Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: F11

Gre specialka velikosti 56. Sem jo vozu. 

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 781
  • Avtomobil: bel traktore

https://www.avto.net...asp?id=14330685

Avta sta sicer zelo lepa za pogledati, kar sem na ogledu uspel opaziti je bilo samo to, da je pri f10 iz zadnjih vrat tekla voda (izgleda da je bil panel demontiran in folija pretrgana/slabo montirana nazaj) poden je suh. :)

Kakšna pa je ta avtohiša? A ni bilo nekaj pluvanja čez ACE?

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ocitno nas je vec ki gledamo tocno te BMW-je :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

ACE je v redu. Za pljuvanje se pa vedno kdo najde za vsako stvar. Glede na to, kako dobro in kako veliko število avtov na mesec Ace proda, mora bit ok. Je pa seveda vsak rabljen avto treba se sam mal pogledat, saj kdaj prodajalec nehote kaj spregleda.

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Gre specialka velikosti 56. Sem jo vozu. 

no fajn, imam lih to številko, sedež pa lah not v geštel porinem če bo sila,...ampak to govoriva ob nepodrtih sedežih na zadnji klopi?

Urejal Zmago1, 30.09.2019, 09:43.

Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: F11

Prav tako gledam serijo 4 GC in sem rekel, da vzamem ob predpogoju, da gre cela specialka notri, ko podrem sedeže. In to gre meni se ne da gume gor in dol jemati. :) 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo jaz bi gledal samo Fl primerke. Da imas na 30k€ vrednem BMW-ju se navadne zarnice odzadaj, je kr malo smesno.

Za mene bi bila idealna 4-ka :)

340i GC, full Led, sportni sedezi z napihljivo bocno oporo, M adaptivno podvozje, radarski tempomat, pa HUD in neko hudo ozvocenje :mljask

Urejal MajoR, 30.09.2019, 10:03.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč