Skoči na vsebino

Serija 5 vs 4 Gran coupe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
jazz
jazz

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: BMW e60 525d

Hvala fantje, sem dobil kar nekaj info vendar sem še vedno zmeden :)

Torej povzetek bi bil nekako tako... če imaš 30 - 35k eur v segmentu nove 5ke nimaš kaj delat razno če vzameš 2.0 dizel, kar je za tak avto premalo oziroma ne pride do izraza, je pa precej višji nivo avta kot 4 GC.

Za ta isti denar lahko dobiš dobro motorizirano starejšo 4ko GC, ki je bolj športna a ne tako na luksuznem nivoju kot 5ka.

Najbolj hecno mi je, ko sem se skoz norca delal, da nikol nebi kupu 2.0 dizel, pa zdaj zgleda kot da bom to res naredil :) 

Pri 4 GC me še zanima, kako veš da je facelift, oziroma od kdaj naprej je facelift, torej da nimaš žarnic v zadnjih lučeh :) 

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 004
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Facelift prepoznaš po grafiki luči.

82405E46-4B9B-41FF-A88C-A8B5F14C5AFB-750

LED-Achterlichten-BMW-F32-F33-F36-F83-M4

Prikaži več možnosti
    • jazz je všeč

Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 179
  • Avtomobil: BMW E92, 93, F31

Jaz sem po letu dni lastništva f31 presedljal na f36 (420xd aut) in lahko rečem, da sem po dolgem času res zadovoljen s svojim avtom... da je lep kot strela ni debate, pelje se fenomenalno in za letno gurat 15k km je meni top.
Sem si že prej lastil kupeje e92/93... 330d, 325i in iskreno ma ne pogrešam niti malo teh v nebesa opevanih motorizacij... lahko pa da postajam star in se mi pač ni več za preganjat po teh naših ovinkih :) .
Kar se tiče razlike med 4 in 5... v petici službeno sedim skoraj tedensko (530xd.. 2018) in ja... je avto višjega ranga brez debate, bistveno bolj potovalniški, udoben, top vozilo... potegne pa to za sabo tudi bistveno višje stroške vzdrževanja, registracij, popravil itd... si upam skoraj trdit da računaj x2 napram štirici.

3 mesece sem tudi ponosen očka in vozički, potovalke za dvo-tro dnevne izlete niso problem... za kaj daljšega, pa bo treba trugo montirat... prostorsko zagotovo ni biser.

Če te kaj specifično zanima pa na plan z besedo... :)

Pripete slike za predogled

• 20190815_185150.jpg
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 in DrKo uporabnikom je všeč to sporočilo

jazz
jazz

Novinec

• Uporabnik

Jaz sem po letu dni lastništva f31 presedljal na f36 (420xd aut) in lahko rečem, da sem po dolgem času res zadovoljen s svojim avtom... da je lep kot strela ni debate, pelje se fenomenalno in za letno gurat 15k km je meni top.
Sem si že prej lastil kupeje e92/93... 330d, 325i in iskreno ma ne pogrešam niti malo teh v nebesa opevanih motorizacij... lahko pa da postajam star in se mi pač ni več za preganjat po teh naših ovinkih :) .
Kar se tiče razlike med 4 in 5... v petici službeno sedim skoraj tedensko (530xd.. 2018) in ja... je avto višjega ranga brez debate, bistveno bolj potovalniški, udoben, top vozilo... potegne pa to za sabo tudi bistveno višje stroške vzdrževanja, registracij, popravil itd... si upam skoraj trdit da računaj x2 napram štirici.

3 mesece sem tudi ponosen očka in vozički, potovalke za dvo-tro dnevne izlete niso problem... za kaj daljšega, pa bo treba trugo montirat... prostorsko zagotovo ni biser.

Če te kaj specifično zanima pa na plan z besedo... :)

Čestitke za otroka :) neizmerna radost.

Če prav štekam po lučeh je potem tvoj pred faceliftom, ker ima krogce (angel eyes) namesto Ujev? :) 

Torej LCI varjanta je pa 45k eur za 2.0 dizel:

https://www.avto.net...asp?id=14617818

Sicer pa si ne znam predstavlat primerjave .. trenutni 525D mi je za normalno vožnjo čist ok, ni zdaj dirkač, je pa čisto ok, sem pa fural tudi X6 3.0D pa morem rečt da nisem bil ravno ful navdušen nad nevem kakšno močjo.

Pri petici me moti 4valnik, ker ne prede tako lepo uglajeno, mi ne deluje preveč limuzinski ... Glede servisov pa se zavedam, da zna biti dražje.

Pomoje najbolje da se grem zapeljat z obema in bom videl potem. Če je kdo da mi razkaže svoj avto pa dam tut za per ali dva, da ne bom ravno bled letel v trgovino z denarjem v žepu.

hvala fantje!

Btw Dejan.P, lep avtoček ... feltne so 18"?

Prikaži več možnosti

finkec
finkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: 330d

X6 je tako pretežak, kot da primerjaš jabuke in hruške.
Prikaži več možnosti

jazz
jazz

Novinec

• Uporabnik

X6 je tako pretežak, kot da primerjaš jabuke in hruške.

Seveda, verjetno je tudi med 420 in 520 kar nekaj razlike v prid 4ke, ker je lažji avto.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 004
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

G30 530xd M sport se počuti precej lahkotno na cesti, ne občutiš teže skoraj 5m dolgega avta.

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 859
  • Avtomobil: Bmw 330d

Sem že enkrat omenil, F36 iz 2015 za 35k€ pa halogeni žmigavc. Vsakič ko ga vidim zadaj si mislim pa kje jim je pamet bila na takem lepotcu šparat na žarnici. Nikakor mi ne gre skupaj.

Po drugi strani E46 coupe iz leta 2003 ima led.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 748
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ja... tudi ledvicke so mi pri FL modelu nekako bolj vsec.
Kaj so tehnicne razlike? Kdaj so jajca od EURO 6?
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 445

uff sem že prav zgubil sled z novejšimi modeli. Ne me pojest....

Kako bi definirali te modele? Torej je serija 4GC v bistvu pet vratna serija 3?

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 173
  • Avtomobil: 523i

Ne, to je 3 GT. 4ka je petvratni kupe
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 295
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Tudi GC je petvratni, kakor GT, samo da je nižji.

GC je bliže Coupeju

GT je bliže Touringu

Evo razlago za kratice :ok2

Direktna primerjava na tem linku: https://www.bimmerto...aket-435i-335i/

Bild-Vergleich-BMW-4er-GC-Gran-Coupe-F36

Urejal LEO37, 01.10.2019, 07:21.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 445

uf enih modelov :-D

torej imamo:

serija 3: - 4 vrata

- 5 vrat (GT)

serija 4: - 3 vrata (navadna in cabrio)

- 5 vrat

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 295
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Touring je tudi :ok2

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 336
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Sicer pa si ne znam predstavlat primerjave .. trenutni 525D mi je za normalno vožnjo čist ok, ni zdaj dirkač, je pa čisto ok, sem pa fural tudi X6 3.0D pa morem rečt da nisem bil ravno ful navdušen nad nevem kakšno močjo.

Pri petici me moti 4valnik, ker ne prede tako lepo uglajeno, mi ne deluje preveč limuzinski ... Glede servisov pa se zavedam, da zna biti dražje.

Če ti je 525d ok, boš zadovoljen tudi z g30 520d.

https://www.auto-dat...596&carId3=9600

Vzdrževanje ni nič dražje za 5er 2.0 in 4er 3.0. sta tam tam...  

Prikaži več možnosti
    • jazz je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 132
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Jst itak veljam za opranga Volvo R4 loverja :-D Ampak zame je to no brainer, sicer je F36 zelo zelo lep avto, ampak G30 s tako opremo kot tista crna je razred zase. Jaz ne bi razmisljal niti sekundo. Ce nardis 15kkm ti je 191KM vrh glave, ce ti bo premal cipnes na 220 pa zdravo. Ampak ti pomoje ne bo treba. Vzdrzevanje drazje za G30? Dejte bit resni, iz katerga naslova ze? Mogoce ce bi gledali v tej smeri da ma G30 led luci recimo, ki je drazja ce crkne kot pri F36, samo taki avtomobili so itak kasko tako da ta problem odpade. Poleg tega je 2 leti mlajsi avto, z manj kilometri, naprednejsi, kakovostnejsi in je tudi moznost okvar manjsa. Skratka kar se mene tice G30 all the way.
Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 688
  • Avtomobil: Nemški

Če je govora o aktualni 5ici potem gre moj glas zanjo, v kolikor potem pa vsaj FL 4 GC.
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 125
  • Avtomobil: B8

Defenitivno petica, ni nobene dileme.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 002
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Sej je na kupcu stvar odlocitve, ali je bolj za "izolacijsko" ali "aktivacijsko" voznjo.

Sem ze napisal v prvem postu. Nekdo pricakuje malo vec feedbacka od avta in mu je aktualna petica pre sterilna napram 4-ki. Pa tudi 200kg povprecno razlike se mora nekje poznat.

Urejal MajoR, 01.10.2019, 09:19.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Jst itak veljam za opranga Volvo R4 loverja :-D Ampak zame je to no brainer, sicer je F36 zelo zelo lep avto, ampak G30 s tako opremo kot tista crna je razred zase. Jaz ne bi razmisljal niti sekundo. Ce nardis 15kkm ti je 191KM vrh glave, ce ti bo premal cipnes na 220 pa zdravo. Ampak ti pomoje ne bo treba. Vzdrzevanje drazje za G30? Dejte bit resni, iz katerga naslova ze? Mogoce ce bi gledali v tej smeri da ma G30 led luci recimo, ki je drazja ce crkne kot pri F36, samo taki avtomobili so itak kasko tako da ta problem odpade. Poleg tega je 2 leti mlajsi avto, z manj kilometri, naprednejsi, kakovostnejsi in je tudi moznost okvar manjsa. Skratka kar se mene tice G30 all the way.

Kaj pa ima kasko s tem, da ti crkne luč? A boš s kladivom gor vsekal?

Prikaži več možnosti