Skoči na vsebino

Serija 5 vs 4 Gran coupe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 002
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Kaj pa ima kasko s tem, da ti crkne luč? A boš s kladivom gor vsekal?

Nebi bil kamen iz 1 metra boljsa zadeva? Just sayin... :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • rokxy je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Ja če zbiraš med novo petico in štirko, bi jst seveda petico, pa tudi če 2.0. Štirica je zdaj "stara" F serija, petica pa nova G. Pač nova generacija. Moj glas gre vsekakor petici.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Nebi bil kamen iz 1 metra boljsa zadeva? Just sayin... :)

A tako? 

https://www.youtube....h?v=q9g8WP6nWDQ

Nazaj na temo.

Moje mnenje je, da če misliš avto čez par let prodat, potem definitivno novejši model. Če ga boš pa imel "do konca", pa vzami takega, v katerem se boš dobro počutil in ti bo najbolj uporaben.

Gran coupe meni sicer ni všeč, veliko raje bi imel ali 4ko coupe ali 3ko limo. Pri GC mi je sicer všeč sprednji del, zadnji pa sploh ne s to dolgo šipo pa brez "riti". Je pa definitivno bolj praktičen kot 4ka coupe/3ka limo/5ka ravno zaradi načina odpiranja prtljažnika (skupaj s šipo).

5ka pa je vseeno "druga klasa". Sicer sem vozil F10 (aktivno podvozje, 530d), pa se kar pozna razlika proti F30 (320d) tako v hrupu, kot v moči. 520d nisem vozil, sploh pa ne G30, tako da tu ne morem komentirat.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

To pa so sipe :)

Ce bi luci bile tako trde bi dobil popust pri zavarovanju svetilnih teles. Samo tisto je plastika ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 711
  • Avtomobil: skunk :)

Najbolj hecno mi je, ko sem se skoz norca delal, da nikol nebi kupu 2.0 dizel, pa zdaj zgleda kot da bom to res naredil :)

Tole poslovno akcijo poznaš?

https://www.bmw.si/s...vozila.html#F36

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 881
  • Avtomobil: prdalica

Opreme ma pa varnostni trikotnik, vijake platišč in alarmno napravo

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 690
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljen.

Moj glas gre za serijo 5 G30 in sicer iz naslednjih razlogov :

a) udobnejši in prostornejši od 4GC

b) krepko bolje zvočno zatesnjen kot 4GC

c) 520d z 190KM je primeren motor za to vozilo - pospeški so primerni, znotraj se motorja ne sliši, tudi tresljajev nisem zaznal ( vozil sem tako 520d, kot 530d ).

d) notranjost v 4 gc je pač iz letnika 2012 - ko je bila serija 3 predstavljena in se sploh ne more kosati z G serijo 5

e) če ti je 6 valjnik tako pomemben predlagam, da počakaš do 04/2020 in takrat bodo 530d nekje cenovno tam, kar si si zadal porabiti za vozilo

f) 4GC vs. 5G30 praviš, da sta oba cenovno primerljiva - torej dobiš pri seriji pet več za svoj denar.

Predlagam, da zapelješ oba in boš takoj opazil razliko v prid serije 5.

V kolikor te muči športnost v 435i/440i premisli, ali jo boš potreboval v 98% časa, ko boš vozil avtomobil v mestih in po kolonah na AC, kjer ti bo bolj v poštev prišel radarski tempomat, dobro ozvočenje in udobje ter tišina v vožnji. Da o nadaljni prodaji niti ne govorim - 435i/440i v času prihoda elektrifikacije ne boš tako lahko prodal, še posebej ne v GC oziroma coupe verziji.

Želim ti dober nakup, česarkoli že.

Prikaži več možnosti
    • jazz je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 781
  • Avtomobil: bel traktore

z 15tkm letno, se mi zdi, da bi imel več od 4gc, kot pa pd nove 5tke. Je pa slednja vsekakor razred zase

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Moj glas pa gre k kakšni malo rabljeni ali testni novi trojki, 320d, M paket, adaptivno vzmetenje, za nekaj več eur, sploh, če se bo avto imel dlje časa.

Združuje dinamiko 4gc, je aktualna serija, po udobju z adaptivnim vzmetenjem je bližje G30 kot 4gc, vglavnem idealen kompromis vsega :)

lp,m

Urejal bmw330cd, 01.10.2019, 10:33.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Edino drage so še nove trojke ko pes, ker so še tolk sveže. Sploh z opremo, ki si jo naštel bo 55k

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 646
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Ljudje smo si različni. Osebno petice niti povoham ne, ker je to udoben potovalnik. Če iščeš kaj bolj dinamičnega, potem definitivno 4ka GC. Sem vozil oboje, 4ko in G30 5ko, zame definitivno 4ka.

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ljudje smo si različni. Osebno petice niti povoham ne, ker je to udoben potovalnik. Če iščeš kaj bolj dinamičnega, potem definitivno 4ka GC. Sem vozil oboje, 4ko in G30 5ko, zame definitivno 4ka.

Ce bi pa delal tedensko jurja ali vec kilometrov, ti na pamet ne bi prisla 4gc ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Vocko je všeč

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 646
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Ce bi pa delal tedensko jurja ali vec kilometrov, ti na pamet ne bi prisla 4gc ;)

Res je, pa če bi bil večinoma na avtocesti, tudi ne.

Hvala bogu nisem, zato pa kupujem nekaj strupenega in ne 2.0d :)

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 844
  • Avtomobil: /

Mogoce res preveri novo trojko, kaksne so cene ze v Nemciji. Sem vozil 320d z M paketom in se pelje nenormalno suvereno. Ni osnovne primerjave s staro 3jko ali 4ko.

Nora lega, obenem pa udoben in tih. Super kompromis med enim in drugim, edino cene so verjetno se previsoke.

Urejal neicheq, 01.10.2019, 12:26.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Ni nujno :) Jaz delam cca 800km / teden po AC pa se raje vozim z ročnim E92 z blagnatimi klopcami, kot z F30 avtomatikom z radarjem, usnjem, športnimi sedeži itd... :) Mi je všeč to, da nižje sedim, pa tempomat mi boljše, da je dodatna ročka na levi (čeprav od začetka mi je bilo ful čudno), kot gumbi na volanu (kot pri F30).

Vsakemu pač ustreza nekaj drugega. Najboljše, da poskusi peljat enega in drugega, pa bo videl, kaj mu bolj ustreza.

Urejal bpavsic, 01.10.2019, 12:30.

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 364
  • Avtomobil: 325d F31

Ni nujno :) Jaz delam cca 800km / teden po AC pa se raje vozim z ročnim E92 z blagnatimi klopcami, kot z F30 avtomatikom z radarjem, usnjem, športnimi sedeži itd... :) Mi je všeč to, da nižje sedim, pa tempomat mi boljše, da je dodatna ročka na levi (čeprav od začetka mi je bilo ful čudno), kot gumbi na volanu (kot pri F30).

Vsakemu pač ustreza nekaj drugega. Najboljše, da poskusi peljat enega in drugega, pa bo videl, kaj mu bolj ustreza.

Zamenjaj volan na f30
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Zamenjaj volan na f30

Volan je sportni m...
Prikaži več možnosti