Skoči na vsebino

K: Ameriški V8 pick up, iz obdobja '80-'90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
21 odgovorov v temi
kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 802
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Pozdravljeni.

Padla je odločitev, da drugo leto spomladi pride domov pick up.
Zato, ker pick up-e delajo le Američani, se obračam na vas za malo pomoči.
Želje so:
V8 benzin ali LPG, dizel odpade

To je to, letnik mi ni pomemben bi pa nekaj iz 80's ali 90's. Vozilo se bo uporabljalo kot delovni avto Oz. kot tretji avto pri hiši, ter seveda za na srečanja. Budget bo pa okoli 6000€ lahko tudi kak evro več ma raje ne hehe. Če ne dobim nič pri nas bom iskal širom Evrope. Lahko je pa avto tudi projekt, nočem pa lih da je ves pregnit.

Vsi komentarji dobrodošli, me pa tudi zanima kako je z dobavljivostjo rezervnih delov.

Ps. Prosim, prosim in še enkrat prosim brez ponujanja 2.0 mlinčkov in pisanja hvalospevov dizlom. Odločil sem se za USA pick up truck in to iščem. Hvala v naprej.

Lp, Kristijan

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: OPC

Imaš na spletu Rama za 6500, si ga že šel gledat?

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Me moti predvsem ker je dvignjen, ne maram tega. Se mi pa zdi, da je za te Jerry pravil, da imajo slabe menjalnike. Nekako se gibljem med Chevy, GMC in Ford.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Hvala moderatorjem za popravilo naslova :D

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 498
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Me moti predvsem ker je dvignjen, ne maram tega. Se mi pa zdi, da je za te Jerry pravil, da imajo slabe menjalnike. Nekako se gibljem med Chevy, GMC in Ford.

Saj vem da iščeš bencinca, samo tale je pa vseeno prava žival.. Pa še cena je ok! Samo kako lahko ima tole homologacijo za B kategorijo mi ni jasno, pa ja če daš zadevo na vago ti je takoj jasno da NO-GO. 

https://www.avto.net...asp?id=11610028

Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 586
  • Avtomobil: E61 530dTA

Je tako samo malo dražji od budgeta...
LP
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Prevec na siroko gledas in gledate vsi kateri kupujete avte sploh americane kot bi rekel jz bi pa kupil.coupeja sedaj pa mi svetujte. Prvo si izberi en model kateri ti je vsec in isci ter nastudiraj samo.tistega.

Med nastetimi najlazje dobis dele za Forda.

Ne isci avta z lpgjem ker si bos zozal izbor,plin lahko vgradis kasneje.

Budget 6000€ ,imas se kaj na strani za popravila?
Ker ce ne potem.lahko isces avte za 2jurja potem pa dobis kar dobis.

Kar se tice glede rje ne pricakuj prevec ker americani ze tako ali tako kot novi niso bili dobro zasciteni proti rji.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma jaz sem zadevo površno prebral, pač tega sem že tudi v živo občudoval in se mi zdi taprava pojava na cesti. 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 397
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Saj vem da iščeš bencinca, samo tale je pa vseeno prava žival.. Pa še cena je ok! Samo kako lahko ima tole homologacijo za B kategorijo mi ni jasno, pa ja če daš zadevo na vago ti je takoj jasno da NO-GO. 

Omejiš skupno težo na 3500 kg in je rešeno... prazen pa itak, da ni toliko težak... cca. 3 tone je.

Pač se večinoma voziš sam, z napol praznim tankom in skoraj brez prtljage :laugh

:laugh

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Se zavedas kaj si napisal? Kaj potem.ce je dvignjen ,ga bos pa spustil,se najmanjsi.problem.

Glede na budget bos moral.narediti marsikaksen kompromis ob nakupu,sploh ce ga mislis kupiti v SLO.
Ce bos kupoval v EU pa si kar pristej se vec kot 1000€ stroskov da ga bos pripeljal. Se pravi bos moral kupovati tiste za 4000€,pa verjetno kaj prevec super ohranjenega ne dobis.

Urejal blackberet, 03.10.2019, 13:02.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 925
  • Avtomobil: prdalica

Pejdi na V8 forum in boš dobil nekaj. V SLO je kar nekaj extuziastov kateri imajo po 10kos+ vozil doma ker jih pač imajo in se jim neda ukvarjati z prodajo. Se ti bodo že javli nič bati.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Na strani je še nekaj za popravila nič bat, sploh pa avto kupujeva skupaj z očetom, ker ga bova itak vozila oba, vzdrževala pa tudi.

Najbolj se mi odpade Chevy C/K 1500 ali 2500, najraje z 350cui, kakor sem zasledil so to top shit motorji.

Je res, da ga lahko spustim samo je res nepotreben dodaten strošek. Je pa tako, dvignjen je bil z razlogom. Prijatelj je imel dvignjeno navaro in s tistim smo se gonilni čez vsega boga.

Ma ni potrebno, da je lep, hočem, da ni cel pregnit in da se je avto vzdrževalo in servisiralo, drugo se že poštima.

Na V8 forum sem že objavil skoraj isto temo. Ma na tem forumu sem bolj doma in se dobi kar nekaj koristnih nasvetov.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede zanesljivosti motorjev se se najmanj sekiraj,ker so narejeni se na trotel zihr.

Raje investiraj se kaksnega jurja za osnovno colsko orodje,ker na to vsi pozabijo.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Uuuu točno, no tudi jaz sem med tistimi, ki so pozabili, hvala!

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 353
  • Avtomobil: bmw m3

fordi so smeti kar se tiče dizlov sploh, niso šale o temu brezveze

Pozdravljeni.

Padla je odločitev, da drugo leto spomladi pride domov pick up.
Zato, ker pick up-e delajo le Američani, se obračam na vas za malo pomoči.
Želje so:
V8 benzin ali LPG, dizel odpade

To je to, letnik mi ni pomemben bi pa nekaj iz 80's ali 90's. Vozilo se bo uporabljalo kot delovni avto Oz. kot tretji avto pri hiši, ter seveda za na srečanja. Budget bo pa okoli 6000€ lahko tudi kak evro več ma raje ne hehe. Če ne dobim nič pri nas bom iskal širom Evrope. Lahko je pa avto tudi projekt, nočem pa lih da je ves pregnit.

Vsi komentarji dobrodošli, me pa tudi zanima kako je z dobavljivostjo rezervnih delov.

Ps. Prosim, prosim in še enkrat prosim brez ponujanja 2.0 mlinčkov in pisanja hvalospevov dizlom. Odločil sem se za USA pick up truck in to iščem. Hvala v naprej.

Lp, Kristijan

če te zanima projekt, me pokliči imam chevy k20 1978 brez motorja, moje mnenje je da daš v tak avto itak vsaj 20 let novejši motor in karoserisko za zrihtat, nazadnje registriran name v ameriki. Prodajam ker mam dva enaka

drugo imam še dodge ram 2006 5.9 cummins diesel, seveda bi pa za tega mogu buget kar povečat

Urejal žorž4x4, 03.10.2019, 13:39.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Zakaj pa 20 let novejši motor, kupujem 20 let ali več star avto ravno zaradi dobrih starih motorjev in seveda zaradi veselja hehe stare ropotije so zakon! Kako se pa potem uredi papirje, če je bil registriran nate v USA?
Tak projekt je že kar zalogaj, noter bi najraje dal original motor, katerega mislim da bom težko dobil. Iščem bolj kot ne kompletno vozilo. Vseeno hvala za ponudbo.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 353
  • Avtomobil: bmw m3

Zakaj pa 20 let novejši motor, kupujem 20 let ali več star avto ravno zaradi dobrih starih motorjev in seveda zaradi veselja hehe stare ropotije so zakon! Kako se pa potem uredi papirje, če je bil registriran nate v USA?
Tak projekt je že kar zalogaj, noter bi najraje dal original motor, katerega mislim da bom težko dobil. Iščem bolj kot ne kompletno vozilo. Vseeno hvala za ponudbo.

ma ne, ni težko dobit, ja sem svoj motor prodal za 1000€

ne vem pa zakaj bi bli dobri STARI motorji

Urejal žorž4x4, 03.10.2019, 13:48.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Te bom en dan poklical pa bova eno rekla na to temo. Ker ni glupih eko pizdarij, ni dosti elektronike in znam sam šraufat, kar pa ne bom znal se bom pa naučil, do sedaj mi je vedno ratalo.

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 495
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

fordi so smeti kar se tiče dizlov sploh, niso šale o temu brezveze

Bratranec ima F350 z 6.2 V8 dizel mašino, sva ravno teden dni nazaj govorila, če je že zamenjal za novejšega. Kilometri blizu 350k km, brez večjih težav (obnova podvozja, ker ga ima za delovno mulo in čip tuning je vmes naredil).

Avto sem tudi jaz fijakal tri tedne po Kanadi in nisem imel občutka, da bi se vozil v vreči za smeti.

@ avtor teme: če boš kupoval dually, upoštevaj, da avta praktično nikjer ne boš mogel normalno parkirati (že tako so vsi zelo široki), sicer pa srečno z nakupom.

Urejal kn3z007, 03.10.2019, 14:00.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

M62 flikneš noter, pa gasa... :-D

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč