Skoči na vsebino

Postopek nakupa barke v tujini

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
53 odgovorov v temi
teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 583
  • Avtomobil: CLSZ4AD

Fantje, rabim en nasvet. V nedeljo grem v eno marino blizu Girone v Španiji gledat eno barko trawler iz leta 1980 za 50k€. Po slikah sodeč in po izjavah lastnika je barka vredna nakupa. Barka ima plačan pavšal do junija 2020 in bo tam ostala čez zimo. Lastnik je švaba in barka je vpisana v nemškem registru. Pogodbo bova naredila takoj in jo overila. Naslednja stvar, ki jo moram dobiti je izpis iz nemškega registra, tu bo verjetno lastnik rabil nekaj časa, da to uredi. Brez izpisa iz registra, pa jo jaz ne morem vpisati. Kar pomeni, da če mu jaz plačam celotno kupnino in on barke ne izpiše iz registra, sem v riti. Kako izpeljati nakup, nekaj are mu dam, kdaj pa kupnino? Vprašanje če mi bo dal pogodbo in izpis iz registra, preden dobi kupnino?

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 681

Najbolj simple je verjetno, da se, potem ko on dobi papirje, dobita nekje na kavi/kosilu, pogledaš, če vse štima in istočasno izvedeš nakazilo

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 153
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Cist simple, denar oz kupnina se deponira pri notarju in ko barko izpise iz registra in jo vpises ti, takrat njemu notar prenakaze sredstva na njegov racun. Itak, da bosta notarju nekaj placala ampak gre se za 50k€ in to je najbolj elegantna in ziher resitev. Lahno gres k notarju v Gironi ali pa kje blizje nam, to je stvar dogovora s prodajalcem.
Prikaži več možnosti
    • Natuzzi je všeč

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: Race Car

Fantje, rabim en nasvet. V nedeljo grem v eno marino blizu Girone v Španiji gledat eno barko trawler iz leta 1980 za 50k€. Po slikah sodeč in po izjavah lastnika je barka vredna nakupa. Barka ima plačan pavšal do junija 2020 in bo tam ostala čez zimo. Lastnik je švaba in barka je vpisana v nemškem registru. Pogodbo bova naredila takoj in jo overila. Naslednja stvar, ki jo moram dobiti je izpis iz nemškega registra, tu bo verjetno lastnik rabil nekaj časa, da to uredi. Brez izpisa iz registra, pa jo jaz ne morem vpisati. Kar pomeni, da če mu jaz plačam celotno kupnino in on barke ne izpiše iz registra, sem v riti. Kako izpeljati nakup, nekaj are mu dam, kdaj pa kupnino? Vprašanje če mi bo dal pogodbo in izpis iz registra, preden dobi kupnino?

Ne delaj tega brez brokerja!!!

Tako ali tako ga ne placas ti, vedno ga placa prodajalec, oziroma komisija gre iz strani prodajala. On poskrbi za vse, survey, papirje, delition, itd!!! 

Drugace pa regestry delition je hitro sploh pri Nemcih!

Pa se nekaj, brez survej-a, dobro razmisli, ce je to to kar si zelis. Sicer ne vem koliko imas izkusenj, pa vendarle! Ce nisi v tem doma, raje vzami nekoga z seboj!

Pa pazi na pogodbo, glej da bo MYBA, ce ne delas preko brokerja! Ali pa NUJNO odvetnik. 

Denar gre tako ali tako na escraw acc, oziroma taka je praksa, ce imas brokerja!

Pa tukaj ni kave ali kosila. Placa se ara, zacneji se delat papirji, prej se podpise pa LOI! Ara gre ne escraw acc in se caka da se pripravijo papirji z vsem kar je na barki, kaj mora bit, dodatna oprema, oprema ki ni predmet barke itd! Vnese se tudi closing date do kdaj je potrebno vse narest. ko je vse to narejeno se predlozi kopije in se placa barko! Vse preko brokerja in escraw acc!!! Broker pobere svojo provizijo od prodajalca, ki je vnaprej dolocena in prenakaze denar prodajalcu. Provizije so 10%, ki se deli na 6% ce pripeljes kupca in4 % za brokerja ki zastopa prodajlaca (ce ga ima)!

Kupec in prodajalec se naceloma sploh ne srecata, ce se le da, ni ega, ni emocij!

Pa se nekaj, izpis iz registra mora bit uverjen in preveden v jezik kjer je barka registrirana. Ce je treba prevajat je potrebno se apostolirat! Vsi stroski za vse so na strani prodajalca!!!

Urejal Underdog, 04.10.2019, 07:59.

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in bmwziga uporabnikom je všeč to sporočilo

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

V kolikor se OP ne srecuje prvic s taksnim ali podobnim nakupom je vse to nepotrebno kompliciranje. Mi smo izvedli vsaj 5 nakupov oz prodaj barke brez posrednika pa je do zdaj vedno vse bilo OK. Dvomim, da se bo prodajalec pri tako “nizkem” znesku kaj se barke tice, strinjal z 10% placilom provizije. Cisto vse lahko uredita z odvetnikom pa se ta ni nujen, vse lahko naredi notar sploh ce OP ve kaj se prodaja in kaj nakup omenjene barke vse vkljucuje (dodatna oprema, pausal, privez, itd). Ce pa se spusca v kaj takega prvic pa itak, da je boljse, da ima zraven nekoga, ki ve kako in kaj. In ja, mi smo se po vsakem sklenjenem poslu sli na kosilo s prodajalcem ali kupcem in si izmenjali kontakte, za morebiten posel kdaj v prihodnje. Itak pa se lahko vse dela tocno po reglcih, se pravi od zacetka do konca s posrednikom.
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

V kolikor se OP ne srecuje prvic s taksnim ali podobnim nakupom je vse to nepotrebno kompliciranje. Mi smo izvedli vsaj 5 nakupov oz prodaj barke brez posrednika pa je do zdaj vedno vse bilo OK. Dvomim, da se bo prodajalec pri tako “nizkem” znesku kaj se barke tice, strinjal z 10% placilom provizije. Cisto vse lahko uredita z odvetnikom pa se ta ni nujen, vse lahko naredi notar sploh ce OP ve kaj se prodaja in kaj nakup omenjene barke vse vkljucuje (dodatna oprema, pausal, privez, itd). Ce pa se spusca v kaj takega prvic pa itak, da je boljse, da ima zraven nekoga, ki ve kako in kaj. In ja, mi smo se po vsakem sklenjenem poslu sli na kosilo s prodajalcem ali kupcem in si izmenjali kontakte, za morebiten posel kdaj v prihodnje. Itak pa se lahko vse dela tocno po reglcih, se pravi od zacetka do konca s posrednikom.Super da ste, sem vesel, da nikoli ni bilo tezav.

Sicer ne vem kaj se tako nasplosno otepate tega, kot sem rekel, ne placuje ga kupec. Ampak, OK, vsak po svoje!  :ok

A se bo prodajalec strinjal ali se ne bo, saj nima izbire, lahko se zmeni za kasen % manj to je pa vse!

Ampak, ok, clovek je vprasal, povedala sva mu mnenje, odloci naj se pa sam!  :)

Vcasih je ceneje kaj placat na zacetku, kot pocakat da se zadeva zakoplicira in je na kocu full tezav pa full drago! Sicer pa barka je 50k ni to nek resen denar v navtiki, tudi to je res, ceprav sem preprican, da si kupec ne zeli nepotrebnih tezav!

Urejal Underdog, 04.10.2019, 08:19.

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Sicer ne vem kaj se tako nasplosno otepate tega, kot sem rekel, ne placuje ga kupec. Ampak, OK, vsak po svoje! :ok

A se bo prodajalec strinjal ali se ne bo, saj nima izbire, lahko se zmeni za kasen % manj to je pa vse!

Ampak, ok, clovek je vprasal, povedala sva mu mnenje, odloci naj se pa sam! :)

Vcasih je ceneje kaj placat na zacetku, kot pocakat da se zadeva zakoplicira in je na kocu full tezav pa full drago! Sicer pa barka je 50k ni to nek resen denar v navtiki, tudi to je res, ceprav sem preprican, da si kupec ne zeli nepotrebnih tezav!

Sej se strinjam s tabo, sploh v primeru, da se nekdo prvic spusca v nekaj takega. Jaz mogoce res vzamem prevec na lahko, ker imam do zdaj res samo pozitivne izkusnje pa so bile stevilke malo visje od te, ki jo omenja OP. Je pa mi tud foter reko, da se bom enkrat opekel, ker sem prevec zaupljiv :) kakorkoli, teh 50k€ ni malo v primeru da se zafrkne, zato boljse, da se zadeva izpelje po reglcih. Imas defitnitvno prav :)

PS: ce ne drugo bi OP ze moral bit dogovorjen z odvetnikom v Gironi, kateri ve o cem gre in mu bo lahko svetoval kako in kaj..

Urejal Popo30, 04.10.2019, 08:46.

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 876
  • Avtomobil: star Bmw

50 jurjev se mi zdi tako nizka cena da se sploh ne splača komplicirat. Če gre kaj narobe lahko čoln še zmeraj razkolješ in prodaš po delih z super zaslužkom ali pa prodaš unemu tišlerju tukaj, da si bo naredil katamaran.
Tukaj vsi itak kupujemo čolne šele od 100 jurjev naprej.

Urejal antasi, 04.10.2019, 09:36.

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, bedolin, zlatajama in 2 ostalim je všeč

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 624
  • Avtomobil: /

Pazi sam ker pri špancu je "kot novo" na nase standarde povprecno/podpovrecno stanje. Lahko da bos imel sreco in da nisi ful picajzl, opozarjam te samo na drugacne predstave kaj pomeni "vredno nakupa" pri nas in pri njih.

Edit: zdaj videl, da je lastnik švaba.

Urejal PIC, 04.10.2019, 09:52.

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

50 jurjev se mi zdi tako nizka cena da se sploh ne splača komplicirat. Če gre kaj narobe lahko čoln še zmeraj razkolješ in prodaš po delih z super zaslužkom ali pa prodaš unemu tišlerju tukaj, da si bo naredil katamaran.
Tukaj vsi itak kupujemo čolne šele od 100 jurjev naprej.

Ja, 50k c navtiki ni veliko, kakorkoli obrnes. Zdaj za koliko vi kupujete barke je vseeno, predvsem 50k ni veiko ko gre kaj narobe. 

Sicer se o barki nic ne ve, pa vendarle, kaj ce ima barka osmozo, kaj je z motorji ima enga lai dva, koliko ur ima, kdaj in kaksni so bili zadnji servisi, kako je z generatojem, ga sploh ima, kaj je z AC, ce jo ima, kaksna je navigaciska oprema, kaj se dogaja z cevmi crnega tanka po 30 letih je lahko velik zaplet kasnjee. Predvidevam da je fiberglass, torej kdaj je bila pobarvana, ce je sploh bila, plastika zaradi UV z leti ratuje porozna kar pomeni, da je kot kreda in nima sijaja. Vsak dim se pozna recimo od motorjev ali genretaorja in je ni mogoce oprat samompolirat. Kaj je z tikom, je solid teak ali ga sploh nima!?

Torej lahko da je barka zanimivaker je poceni, lahko da je draga za 50k ne vem, to ve kupec! Zato 50k ko se zacnejo problemi res zal ni veliko denarja. Predvsem je pa kup zivcev in casa!

Prikaži več možnosti
    • Big D, BMW Deutschland in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

gastrbajtr
gastrbajtr
  • Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: Taljan

Ja, 50k c navtiki ni veliko, kakorkoli obrnes. Zdaj za koliko vi kupujete barke je vseeno, predvsem 50k ni veiko ko gre kaj narobe. 

Sicer se o barki nic ne ve, pa vendarle, kaj ce ima barka osmozo, kaj je z motorji ima enga lai dva, koliko ur ima, kdaj in kaksni so bili zadnji servisi, kako je z generatojem, ga sploh ima, kaj je z AC, ce jo ima, kaksna je navigaciska oprema, kaj se dogaja z cevmi crnega tanka po 30 letih je lahko velik zaplet kasnjee. Predvidevam da je fiberglass, torej kdaj je bila pobarvana, ce je sploh bila, plastika zaradi UV z leti ratuje porozna kar pomeni, da je kot kreda in nima sijaja. Vsak dim se pozna recimo od motorjev ali genretaorja in je ni mogoce oprat samompolirat. Kaj je z tikom, je solid teak ali ga sploh nima!?

Torej lahko da je barka zanimivaker je poceni, lahko da je draga za 50k ne vem, to ve kupec! Zato 50k ko se zacnejo problemi res zal ni veliko denarja. Predvsem je pa kup zivcev in casa!

Klobasaš. Sej smo vsi dojel, da se ful spoznaš na navtiko :) Ponavadi profil osebe, ki kupuje take stare barke ve kaj kupuje oz. zna stanje plovila, motorjev in opreme oceniti ob ogledu. V primeru, da ne zna, s seboj vzame človeka, ki to zna. 

Prvo pravilo takih barkah (kaj takih, tudi novih oz. "skoraj" novih) je pa itak, da računaš na precej "izrednih" servisov oz. popravil. 

Oprema na barkah ne dela, ali pa se samo dela, da dela  :ok2  Sploh po zimovanju.

@TEODOR Po pregledu barke (v primeru, če bo vse ok) bi mu dal neko minimalno aro, potem pa ob izpisu iz nemskega registra plovil ter predaji vse dokumentacije celotno kupnino. Lahko pa tudi v kupoprodajni pogodbi določita pogoje ter roke za dokončno plačilo ter predajo vse dokumentacije. 

lp

Urejal gastrbajtr, 04.10.2019, 12:11.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Klobasaš. Sej smo vsi dojel, da se ful spoznaš na navtiko :) Ponavadi profil osebe, ki kupuje take stare barke ve kaj kupuje oz. zna stanje plovila, motorjev in opreme oceniti ob ogledu. V primeru, da ne zna, s seboj vzame človeka, ki to zna. 
Prvo pravilo takih barkah (kaj takih, tudi novih oz. "skoraj" novih) je pa itak, da računaš na precej "izrednih" servisov oz. popravil. 

Oprema na barkah ne dela, ali pa se samo dela, da dela  :ok2  Sploh po zimovanju.

lp

Ce bi OP vedel kako in kaj, nebi spraseval na forumu in to je postavil razmeroma osnovno vprasanje. Se ti ne zdi? In predlog @underdog-a, da se nakup izpelje po reglcih, je vec kot na mestu. 50k€ je v navtiki res malo denarja, nasplosno pa je to zajeten kupcek za katerega je treba kar nekaj casa delat :) mislim, da nobenemu nebi bilo vseeno, ce bi se zajebal in potegnil kratko.
Prikaži več možnosti

gastrbajtr
gastrbajtr
  • Uporabnik

Ce bi OP vedel kako in kaj, nebi spraseval na forumu in to je postavil razmeroma osnovno vprasanje. Se ti ne zdi? In predlog @underdog-a, da se nakup izpelje po reglcih, je vec kot na mestu. 50k€ je v navtiki res malo denarja, nasplosno pa je to zajeten kupcek za katerega je treba kar nekaj casa delat :) mislim, da nobenemu nebi bilo vseeno, ce bi se zajebal in potegnil kratko.

Bi rad videl nakup preko brokerja, katerega plača samo prodajalec. 

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Stvar dogovora med kupcem in prodajalcem ;)
Prikaži več možnosti

gastrbajtr
gastrbajtr
  • Uporabnik

Stvar dogovora med kupcem in prodajalcem ;)

V vsakem primeru ga je potrebno plačati, noben broker ne dela zastonj. Za to vsoto, ki jo je potrebno plačati brokerju se raje "optimira" nakupna cena :). Je pa to jasno stvar vsakega posameznika, nekateri pač raje to prepustijo "profesionalcem" (ki to velikokrat niso).

Urejal gastrbajtr, 04.10.2019, 12:37.

Prikaži več možnosti

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 583
  • Avtomobil: CLSZ4AD

Da bomo vedeli za kaj gre...

Posrednik mi je že poslal izpolnjeno pogodbo, kupnina se plača na prodajalčev račun.

Pripete datoteke

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 499
  • Avtomobil: ni moj:(

Lepo, čestitke!

Kaj pa je npr. čar take barke?
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 753
  • Avtomobil: new age e39

Srečno! Dolgcajt ti ne bo :)
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 790
  • Avtomobil: bel traktore

opa opa...te "stare škatle" so mi pa ful všeč....vsaka čast, pa kot pravjo, nek bude sa srečom

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Na slikah zgleda full lepa, glede na to, da je stara skoraj 40 let deluje ogranjeno in vzdrzevano :) ima kar nekaj dodatne opreme za svoja leta in v zadnjih letih je bilo opravljenih kar nekaj vzdrzevalnih del in obnov. Upam, da vse navedeno res drzi. Tud motor ni nek pozeruh, pri potovalni hitrosti 7 vozlov je poraba okrog 8L, kar je cist solidno. Res me zanima, kako se bo vse skupaj odvilo, napisi tukaj, ko vse resis, ce je bilo vse OK.
Prikaži več možnosti