Skoči na vsebino

Postopek nakupa barke v tujini

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
53 odgovorov v temi
teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 584
  • Avtomobil: CLSZ4AD

Pa pazi na pogodbo, glej da bo MYBA, ce ne delas preko brokerja! Ali pa NUJNO odvetnik. 

Denar gre tako ali tako na escraw acc, oziroma taka je praksa, ce imas brokerja!

Kaj je MYBA, kaj escraw? Lastnik je menda brokerju že za sprejem v prodajo plačal 5k€, pa še 10% bo od prodajne cene. Bogato...

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 212
  • Avtomobil: Race Car

Pa pazi na pogodbo, glej da bo MYBA, ce ne delas preko brokerja! Ali pa NUJNO odvetnik. 

Denar gre tako ali tako na escraw acc, oziroma taka je praksa, ce imas brokerja!

Kaj je MYBA, kaj escraw? Lastnik je menda brokerju že za sprejem v prodajo plačal 5k€, pa še 10% bo od prodajne cene. Bogato...

Ti bo @gasterbajtr povedal, on je v teh vodah!

Sem ti napisal kako gre komisija pri brokerjih! Tebe nebi nic kostalo, zdaj se bos pa sam jebal pa pregledoval bos pogobe ali pa naknadno odvetnika placal! Pa sam se bos jebal za registracijo in zavarovanje, ce bi imel pa brokerja bi to on to vse naredil! Pa zastonj bi bilo, ker provizijo dobi od prodajalca! Ampak ok, nisi vedel, ni pankie, upam, da bos z nakupom zadovoljen in ti barka da cim vec lepih trenutkov!

Predvidevam, da Survey-ja ne bos delal, bodi vsaj toliko pamten pa Sea Trail naredi, malo racune preglej, pa v pogodbo daj, da vse do closing date placa prodajalec in vsi racuni ce se najdejo odprti do tega datuma se placajo iz strani prodajalca in za njih nov kupec ni odgovoren!

Pa Sea Trail naredi tako kot treba, preveri vse ventile (torej vsak ventil se mora z lahkoto odpret in zapret) predno izplujes, obremeni vse trasterje ce jih (ga) ima, obrmeni generator na full, ce ga ima, in obrmeni motojre na full!!! Motorji morajo delat na full 12 minut (taksen je normatin na Sea Trailu ce se dela Survey) brez da se dvigne temperatura, vmes pa sprobaj auto pilota ce dela in kako je skalibreran!!! Opazuj brzino ki ste jo dosegli in brzino ki je v uradnih podatkih, odstopanjo so lahko glede na umazanost trupa (kdaj je bil nazadnje narejen antifouling in kdaj nazadnje je bilo posmirglano do gelcota in na novo primer ter barva, na to bodi pozoren)

Preveri se rezervne dele, ce/ki jih dobis pri prevzemu!!!

P.S. Stroki Sea Trail-a in Survey-a ce bi ga delal so na strani kupca, samo v vednost!

Srecno  :ok

Urejal Underdog, 04.10.2019, 17:21.

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Sem pozabil napisat, da pri Sea Trail-u preveri se siderni vinc! Lepo ga spuscaj pocasi da vidis kako dela, pol ga dvigni nazaj in naredi se Free Fall,  spusti celo komplet ketno v vodo, poglej v kaksnem stanju je, kdaj je bila nazadnje menjana in dviguj ketno in sidro v kompletu brez ustavljanja, da vidis ce se vinc pregreva!

Jaz na tvojem mestu ne bi podpisal nobene pogodbo pred ogledom, podpisi LOI in nic drugega, naredi ogled in Sea Trail ce ti bodo dovolili, drugace se dela Sea Trail po placilu 10% are, ki je pri brokerju in je vracljiva in se se lahko premislis! Po Sea Trailu, zbjas se ceno in nato podpises pogodbo. To bi ti naceloma vse broker naredu, tebe sploh tam ne bi blo treba bit.

Ce si se ze po tel zmenu za 50k prodajna cena je bila pa 58k, pol bos odpeljal za 45k, sem preprican, sam mal napake poisci!!! ;)

Pa good luck se enkrat!

Urejal Underdog, 04.10.2019, 17:51.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: star Bmw

Saj načeloma sem vse razumel in dešifriral in zelo koristni nasveti, ampak je treba toliko nekih kratic in angleških besed. Nimamo slo.besed ali zakaj tako pišeš. Tisti, ki še ni imel barke, bere tak post, kot vesoljsko tehnologijo.
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 851

Kakor sem slisal je lastnik barke vesel le dvakrat. Prvic ko jo kupi, drugic ko jo proda.

Zapomnite si to!

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: e30, AR Spyder `74

Klobasaš. Sej smo vsi dojel, da se ful spoznaš na navtiko :) Ponavadi profil osebe, ki kupuje take stare barke ve kaj kupuje oz. zna stanje plovila, motorjev in opreme oceniti ob ogledu. V primeru, da ne zna, s seboj vzame človeka, ki to zna. 

Prvo pravilo takih barkah (kaj takih, tudi novih oz. "skoraj" novih) je pa itak, da računaš na precej "izrednih" servisov oz. popravil. 

Oprema na barkah ne dela, ali pa se samo dela, da dela  :ok2  Sploh po zimovanju.

@TEODOR Po pregledu barke (v primeru, če bo vse ok) bi mu dal neko minimalno aro, potem pa ob izpisu iz nemskega registra plovil ter predaji vse dokumentacije celotno kupnino. Lahko pa tudi v kupoprodajni pogodbi določita pogoje ter roke za dokončno plačilo ter predajo vse dokumentacije. 

lp

Zakaj klobasa, je dal čisto prave nasvete. Veliko je bark, starih tudi šele 10 let, ki že imajo osmozo, pa nosilce motorjev polne vlage, itd.  Jaz bi dal to obvezno premeriti pred nakupom. Lahko boš imel težavo, če se bo to odločil narediti kupec, ki bo kupoval od tebe. Pa stanje motorjev, pogonov, ure, servisi, generalka?, računi...  na ti dve stvari (plastika, motor) bi dal jaz največ pozornosti. 

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 293
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Narobe si slisal. Jaz sem jo poleti prodal z namenom nakupa druge, vecje in novejse. Pa se zaenkrat nisem nasel primerne za naso druzino in sem ze kar malo nervozen.
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 042

Za nakup vzemi nekoga, ki mu zaupaš in je poznavalec bark. Survey pregled je smiseln, če prej opisanega ne poznaš. Po drugi strani so izobraževanja in zahteve za Survey-a precej nedefinirana... v tujini je certificiran survey tudi zelo drag!.
Do sedaj pa je bilo zapisanih nekaj neresnic.
Za barko se opravi vizuelni pregled, nato zagoni motorjev, elektro opreme,... do te faze je zastonj. Nato se pripravi pogodba z definirano ceno in višino are. Po nakazilu are se opravi preizkusna vožnja in dvig barke (dvig barke je strošek kupca!). Če je vse ok, se realizira po pogodbi. Če so ugotovljene nepravilnosti, se za strošek popravil zniža cena. Če interesent odstopi brez razloga (tehničnega) ara ostane prodajalcu.
Strošek brokerja je le, če se barka prodaja preko brokerja. Če se izvaja nakup preko brokerja in je prodajalec brez brokerja, je strošek na kupcu (~4% vrednosti barke).
Barka se plača v celoti, pripravi se kupoprodajno pogodbo. Nato se izvede izpis iz registra.

To je to.

PS
Kar nekaj zanimivih trawlerjev (mlajših) je precej blizu! (Velikosti do 44ft)... iz Španije do Jadrana je kar daleč.... transfer je vsaj 6k€???

PS2
Barke odjavljene iz nemškega registra ob odjavi dobijo potrdilo, da so registrirane še en mesec!

Urejal RobertH, 04.10.2019, 18:48.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Hvala Underdog za koristne informacije. V moji situaciji je broker v Nemčiji, lastnik in barka pa v Gironi. Težko si predstavljam, da bi broker lahko kaj dosti več naredil...

trenutno sva s prodajalcem na 49k€, moja ciljna cena je 45.To, da naj bi bil lastnik barke vesel dvakrat pa vem, to sem že vzel v račun.

Še vedno ne vem, kaj je MYBA, kaj escraw?

Za nakup vzemi nekoga, ki mu zaupaš in je poznavalec bark. Survey pregled je smiseln, če prej opisanega ne poznaš. Po drugi strani so izobraževanja in zahteve za Survey-a precej nedefinirana... v tujini je certificiran survey tudi zelo drag!.
Do sedaj pa je bilo zapisanih nekaj neresnic.
Za barko se opravi vizuelni pregled, nato zagoni motorjev, elektro opreme,... do te faze je zastonj. Nato se pripravi pogodba z definirano ceno in višino are. Po nakazilu are se opravi preizkusna vožnja in dvig barke (dvig barke je strošek kupca!). Če je vse ok, se realizira po pogodbi. Če so ugotovljene nepravilnosti, se za strošek popravil zniža cena. Če interesent odstopi brez razloga (tehničnega) ara ostane prodajalcu.
Strošek brokerja je le, če se barka prodaja preko brokerja. Če se izvaja nakup preko brokerja in je prodajalec brez brokerja, je strošek na kupcu (~4% vrednosti barke).
Barka se plača v celoti, pripravi se kupoprodajno pogodbo. Nato se izvede izpis iz registra.

To je to.

PS
Kar nekaj zanimivih trawlerjev (mlajših) je precej blizu! (Velikosti do 44ft)... iz Španije do Jadrana je kar daleč.... transfer je vsaj 6k€???

PS2
Barke odjavljene iz nemškega registra ob odjavi dobijo potrdilo, da so registrirane še en mesec!

Link? Transfer, bo če jo kupim seveda, naslednje leto, hkrati tudi cca tritedensko družinsko križarjenje iz Girone v severni Jadran. Cca 1100 milj, cca 1500 € za gorivo.

Urejal teodor, 04.10.2019, 18:59.

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 042

Menim, da navtika ni .... mah, najbrž ni vredno.....transfer bi bil ravno toliko, kot sem napisal.... seveda neuradno. Z računom pa dodaj ... vsaj 50%...

Veliko uspeha pri nakupu!

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: star Bmw

Hvala Underdog za koristne informacije. V moji situaciji je broker v Nemčiji, lastnik in barka pa v Gironi. Težko si predstavljam, da bi broker lahko kaj dosti več naredil...
trenutno sva s prodajalcem na 49k€, moja ciljna cena je 45.To, da naj bi bil lastnik barke vesel dvakrat pa vem, to sem že vzel v račun.

Link? Transfer, bo če jo kupim seveda, naslednje leto, hkrati tudi cca tritedensko družinsko križarjenje iz Girone v severni Jadran. Cca 1100 milj, cca 1500 € za gorivo.

Iz girone do s.jadrana prva vožnja z novo/staro barko z družino.
To je recept za morebiten bankrot in ločitev.
Če bodo pa slučajno zvezde naklonjene, bo pa lep izlet.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

+1 defintivno se strinjam
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Menim, da navtika ni .... mah, najbrž ni vredno.....transfer bi bil ravno toliko, kot sem napisal.... seveda neuradno. Z računom pa dodaj ... vsaj 50%...

Veliko uspeha pri nakupu!

Za 6k bo tezko prisel do S. Jadrana. Ce bo pa transfer placeval bo pa se precej drazje kot si napisal. Tam je pa cca 250 EUR na dan kapetan pa sabo bo imel se dva, vsak po 150 EUR na dan, pa vse avio karte, pa hrana, pa gorivo in vse marine!

Bi pa imel se vprasanje za avtorja teme, ali je ta nakup, prvi nakup barke, si ze kdaj plul prej, mislim kam dalj ne samo iz Pirana v Savudrijo? Pa se eno vprasanje, kje mislis pa barko po nakupu registrirat?

P.S. Vse prav, samo a sploh kdo prodaja barko brez brokerja?

Urejal Underdog, 04.10.2019, 21:07.

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Saj načeloma sem vse razumel in dešifriral in zelo koristni nasveti, ampak je treba toliko nekih kratic in angleških besed. Nimamo slo.besed ali zakaj tako pišeš. Tisti, ki še ni imel barke, bere tak post, kot vesoljsko tehnologijo.

Se opravicujem za Angleske izraze, tako se pac temu rece, ne uporabljam Slovenscine pri temu poslu, ni Slovenskih strank, hvala bogu!  :ok

P.S. Nisem broker, predno se pojavijo vprasanja!

Urejal Underdog, 04.10.2019, 21:06.

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 713
  • Avtomobil: Nemški

Veliko koristnih info Luka, ti imaš še jahto? Al si odšel iz teh vod.
Prikaži več možnosti

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Za 6k bo tezko prisel do S. Jadrana. Ce bo pa transfer placeval bo pa se precej drazje kot si napisal. Tam je pa cca 250 EUR na dan kapetan pa sabo bo imel se dva, vsak po 150 EUR na dan, pa vse avio karte, pa hrana, pa gorivo in vse marine!

Bi pa imel se vprasanje za avtorja teme, ali je ta nakup, prvi nakup barke, si ze kdaj plul prej, mislim kam dalj ne samo iz Pirana v Savudrijo? Pa se eno vprasanje, kje mislis pa barko po nakupu registrirat?

P.S. Vse prav, samo a sploh kdo prodaja barko brez brokerja?

Je prvi nakup barke, plujem pa kot skiper na jadrnicah in katamaranih vsaj 3 tedne na leto, Jadran, Grčija, tudi čez Jadran do Tremitov/Italija smo šli...

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Jaz sem vsako leto vsaj 30 dni zunaj na morju pa ce sem iskren, se nebi upal podat na tako dogodivscino z druzino. Iz Girone do doma z barko, ki je v bistvu ne poznam, raje ne. Svaka cast za pogum, moras pa vedet, da se lahko zgodi marsikaj. Kakorkoli srecno z nakupom in kasnejso uporabo. Javi kaj bos uredil in kako je slo ;)
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

MYBA 

http://www.myba-association.com

Escrow acc., je pa prehodni racun, kamor se nakazuje ara in kasneje lahko tudi kupnina, predvsem so to dela pri nakupu vecjih bark! Vsak resen broker oziroma resna broker firma ga ima!

https://www.escrow.c...-escrow-account

Upam, da bo kaj pomagao, na kratko!

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 550
  • Avtomobil: BMW logicno

Če boš rabil kasneje prenovo, barvanje, čiščenje in podobno,  vem za osebo, ki to ugodno in kvalitetno profesionalno opravlja v Izolski Ladjedelnici....... 

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Če boš rabil kasneje prenovo, barvanje, čiščenje in podobno,  vem za osebo, ki to ugodno in kvalitetno profesionalno opravlja v Izolski Ladjedelnici....... 

Ok, ti javim.

Prikaži več možnosti