Skoči na vsebino

@Blackberet se poslavlja

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kdo nam bo pa sedaj dobavljal ugodne dele za naše Big Money Waste mašine? Sad..... Ampak glej, če ne gre, potem ne gre.

Ne da ne gre ampak fora je v tem ,da  je posel prerasel mene(tisto z BMW-jem je bila samo še pika na i) z tem ,da sem pokrival celo SLO brez spletne strani/oglaševanja in brez fizične trgovine(ni zaloge,"ni stroškov",ni delavcev),začelo se je kot sekundarni posel iz veselja(ker sem že bil prej v tem fohu)  sedaj mi je pobralo enostavno preveč časa(pisanje,iskanje delov,pakiranje,pošiljanje, skrbi ali je pošta dostavila ali ni itd.).

Včasih moraš odrezati zdravo rodovitno vejo(sekundarni posli) ,da se drevo ne zlomi in lahko zraste še večje,lepše in bolj stabilno.(primarni posel).

Vem da jih je tukaj nekaj kateri delajo v avtotrgovinah ,tako da kdor misli da je sposoben,zanesljiv,pripravljen pomagati,mehanično podkovan,kateri ni vezan samo na eno trgovino(se pravi da dele išče še kje drugje kot samo v matični trgovini),kateri ni nategun in res naredi za stranko minimalno ceno kar lahko potem naj se javi tukaj. :ok2

Za original rezervne dele se bom probal dogovoriti z nekom ,če vas je zmožen prevzeti ter pokrivati v tem segmentu(vam sporočim). :ok

Saj ti je napisal kdo pa kako....Zgleda da se bo treba naučiti uporabljat ETK, pa še kaj zraven..?!  Meni nikoli ne porata nič najti, preden sploh najdem pravo besedo za tisto kar iščem, potem mi pa itak ni nič jasno...

To je čisto enostavno.Jaz sicer uporabljam drugačne programe ampak za vas bo tako kot bom spodaj napisal najlažje

ETK

Prvo kar iščeš greš pogledati v ETK. (http://bmwfans.info/parts-catalog)

Če hočeš najti nahitro avto vtipkaš VIN(zadnjih 7)

Potrošni material (zavore,filtri,svečke,ležaji itd itd.) se dobi več ali manj vse dobi kot "neoriginal" (avtotrgovine)

Razne letvice,čepi in ostali nepotrošni material se dobi samo kot original in to so pooblaščeni servisi (oz. bom videl kaj se bom zmenil).

Če pri delu piše z rdečo ----> Delivery discontinued by the factory   To pomeni da ta del ni več dobavljiv kot original zato tudi ne dajajte povpraševanja po tem delu.

Ko najdeš v ETK-ju željen artikel in kataloško recimo 11427566327 (oljni filter N52 motor)

Greš recimo na https://www.autodoc.si/ ali https://www.rezervniavtodeli24.si/#  (zastonj delam reklamo.... :blackeye  ampak imajo nekako sparjeno bazo kjer najde zadeve tudi po original kataloških številkah in lahko malo primerjate cene)

Kateri so dobri rezervni deli in jih nekatere zanmke delajo tudi za original pa že sami dobro veste(MAHLE,MANN,MEYLE,ATE,NGK,BOSCH,VALEO,LUK,SACHS,INA itd.)

Urejal blackberet, 06.10.2019, 17:40.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Gambit, Bavaria fan in 17 ostalim je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 789
  • Avtomobil: bel traktore

Svaka ti čast... imaš srce in to na pravem mestu. hvala

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj pa je tvoj primarni posel, če ni skrivnost? Sem vedno mislil da je to to. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: Z4

Imam kar smolo, da sem šele zdaj spoznal tvojo opcijo nabave delov, ko se ta zaključuje. Po drugi strani pa pravzaprav srečo, da bom zadnja stranka. :)

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 074
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Pa saj originalnih delov danes ni težko dobiti.

Vsak nepooblaščeni serviser ima urejeno dobavo, mnogi dobavljajo tudi iz tujine, ker so pogoji boljši. Tudi na forumu je ponudnik: 

https://www.bmwslo.c...a-wwwolje-dgsi/

V Trgovini IST sem tudi že naročil kak kos, pa celo ugodno ceno sem dobil ...

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 789
  • Avtomobil: bel traktore

Ko sem mehanika za hec vprašal, za koliko lahko on dobavi  xy del za bmw, je rekel, da ga za takšno ceno, ki sem jo dobil pri BB, ne more dobiti niti pod razno ne

Servis ni bil pooblaščeni, niti nepooblaščeni. Sošolec iz OS, "splošni" lokalni mehanik.... 

Urejal m4tj4z, 07.10.2019, 07:52.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 086
  • Avtomobil: 316ti Compact

Huhh, torej sem ujel zadnji vlak za nabavo pri tebi.

Skoda. Sem sicer prvic narocal pri tebi in je slo vse kot po maslu, pa cene originala res ok. :ok

Hvala :beer

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836

"Ali pa zamenjas znamko, pa ne rabis vec delov, skoz iskat."

Kakor je tole hecno je tudi zalostno in resnicno fantje.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

POMEMBNO OBVESTILO  -  DOBAVA ORIGINAL REZRVNIH DELOV!

Kot sem vam obljubil da bom poizkusil nekaj zrihtati, vam z veseljem sporočam ,da se za nadaljno dobavo ORIGINAL BMW REZERVNIH DELOV,obrnite na Avto Elite d.o.o.   (https://avto-elite.si)

Zakaj ne omenjam,da je to naš soforumaš @etore? Zato ,da ga ne boste zasuli z ZS-i in telefonskimi klici saj je postopek naročanja sledeč(prosim držite se tega saj ima zato zaposlene ,ker drugače ga boste preobremenili).

Postopek naročanja:

-Na BMW ETK (http://bmwfans.info/parts-catalog) najdete željeno kataloško številko.

-Najdeno kataloško številko + željeno količino, pošljete na email ( deli@avto-elite.si

-Nazaj dobite odgovor kakšna je cena rezervnega dela

-Če vam cena odgovarja in bi želeli zadevo naročiti enostavno napišite naročil bi to pa to ter zraven pripišite vaše ime priimek,naslov

-Dobili boste predračun.

-Ko bo predračun poravnan vam bo naročil kose ter vam tudi sporočil,ko jih bo prejel/imel pri sebi

-Možen je lastni prevzem ali preko pošte (5€ oz. zavisi glede teže,razne malenkosti katere gredo v kuverto verjamem da ne bo računal)

Pomembno/obvezno:

-Komunicirali boste vse samo preko emailov(najhitrejše,najtočnejše,najmanjobremenjujoče itd.)

-V emailu pod naziv napišite BMW REZERVNI DELI - @vaše uporabniško ime na forumu + vaš ime in priimek( da bo imel vse lepo pregledno če bo kaj iskal)

-Kataloška številka naj bo napisana skupaj da bo lahko samo copy/paste

-Če pri delu piše z rdečo ----> Delivery discontinued by the factory   To pomeni da ta del ni več dobavljiv kot original zato tudi ne dajajte povpraševanja po tem delu.

-V primeru da so v igri o-ringi,podložke,čepi to zraven tudi napišite,saj bo moral preveriti v kakšni količini so pakirani(lahko potrebujete 2kom pakiranih je pa samo po 30kom kar lahko bistveno spremeni končno ceno)

-Včasih pride do zamenjave kataloške številke(to lahko vidi samo on)

-Dobava je 1-3dni oz 3-5dni zavisi iz katerega skladišča pride material

-Pošiljal bo najverjetneje preko pošte Slovenije saj je po mojih izkušnjah najbolj zanesljiva ter kar je najpomembneje če vas ni doma vas paket čaka na vaši pošti.

Email naj bi izgledal nekako takole:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAZIV: BMW REZERVNI DELI -@Blackberet - Jowža Podhostar

Pozdravljeni,

Zanima me cena za naslednje rezervne dele:

-11427510717   x1    oljni filter 

-51318159784   x1   tesnilo

-51138166675   x5  čep

-11151439989   x7  o-ring

Lp Jowža

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Upam da sem vse in dovolj jasno napisal kaj pa kako, tisti kateri ste pri meni naročali ste takega sistema že vajeni. :ok

Želim vam uspešno sodelovanje :beer

Urejal blackberet, 09.10.2019, 18:11.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 017
  • Avtomobil: Ni €€€

Majstr,cakam racun...
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 335
  • Avtomobil: star

Tako je. Lahko potrdim da sva se danes z @blackbaretom dogovorila vse kar je napisal v zgornem postu. Dal bom maksimum od sebe da bodo zadeve tekle gladko in da bo zadovoljstvo obojestransko.

Lp Andrej
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • blackberet, Sorgo, Gr3g4 in 7 ostalim je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

"Ali pa zamenjas znamko, pa ne rabis vec delov, skoz iskat."

Kakor je tole hecno je tudi zalostno in resnicno fantje.

NI toliko problem znamka ampak bolj to ,da so lastniki drugih znamk drugačni,bolj "normalni" oz. po domače povedano bolj jebi vetri katerim je pomembno samo ,da pride z avtom od točke A do točke B ter zamenja ko nekaj res crkne in ne preventivno.

Druga zadeva je ta ,da lastniki ostalih znamk ne naročajo tako na veliko  raznih gumic,letvic itd. saj ima avto nekaj let potem gre po drugega in mu ne pomeni nič.

Pač navezanost na avto.

Majstr,cakam racun...

Sem se 5x spomnil, vmes pa 10x pozabil, boš dobil  :ok2  :beer

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 141
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Oprosti, sem 5x prebral uvodni post, pa ne najdem razloga, zakaj bi zaradi tega ker ne nos vec prodajal delov, zapustil forum? Pac poves da ne prodajas vec in to je to. Ne razumem zakaj bi zato moral oditi. Sej nisi bil tu samo zato sa bi prodajal?
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Oprosti, sem 5x prebral uvodni post, pa ne najdem razloga, zakaj bi zaradi tega ker ne nos vec prodajal delov, zapustil forum? Pac poves da ne prodajas vec in to je to. Ne razumem zakaj bi zato moral oditi. Sej nisi bil tu samo zato sa bi prodajal?

1. Parkrat sem na forumu že omenil ,da sem tu samo še zaradi tega ,ker dobivam naročila forumašev na Z.S. zaradi lažje preglednosti. 

2. Nimam kaj dati forumu,tehnične teme/zadeve/debate/šraufarija/ nobenega več ne zanimajo

3. Tračarije itd. me pa ne zanimajo in mi je samo izguba časa,imam dovolj drugega dela.

4.Edino kar bom pa verjetno še občasno prišel pogledati/objaviti so pa teme PRODAM/KUPIM ,ker FBja ne uporabljam.

Urejal blackberet, 09.10.2019, 19:11.

Prikaži več možnosti
    • sash, Popo30 in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 416
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

NI toliko problem znamka ampak bolj to ,da so lastniki drugih znamk drugačni,bolj "normalni" oz. po domače povedano bolj jebi vetri katerim je pomembno samo ,da pride z avtom od točke A do točke B ter zamenja ko nekaj res crkne in ne preventivno.

Druga zadeva je ta ,da lastniki ostalih znamk ne naročajo tako na veliko  raznih gumic,letvic itd. saj ima avto nekaj let potem gre po drugega in mu ne pomeni nič.

:respect

Tezko bi bolje povedal. :ok

Prikaži več možnosti
    • Donki kong, Popo30 in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 353
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Pač navezanost na avto.

Točno to sem jaz opazil pred leti ko sem imel servis. Je pa podla poteza nekaterih Bmw mehanikov da to čustveno navezanost lastnikov izkoriščajo. V mislih imam res absurdne preventivne menjave delov, nepotrebnih stroškov in seveda mastno zaračunavanje popravil...  :ok

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč