Skoči na vsebino

Javlja "servotronic fault"

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
Gogy
Gogy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6

Lp imam naslednji problem obcasno mi javi napako servotronik fault in takrat ne dela servo volan,potem spet dela kaki mesec pa spet ne kaki dan dva.Ali je imel kdo tak problem in kaj je treba naredit
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 772
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Lp imam naslednji problem obcasno mi javi napako servotronik fault in takrat ne dela servo volan,potem spet dela kaki mesec pa spet ne kaki dan dva.Ali je imel kdo tak problem in kaj je treba naredit

Glede na to da enkrat dela in enkrat ne, bi rekel da je problem v kakem senzorju. Imaš pa dve opciji servotronica v E60, navaden in aktiven servotronic.

Kaj pravi tester?

P.S.: Lahko je problem tudi v senzorju kota volana, tudi v tem primeru servo ne bo delal...

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Gogy
Gogy
  • Uporabnik

Jerry hvala za odgovor glede na to da nisem glih neki mehanik a mi lahko poves kje se nahajajo ti senzorji za servo volan da preverim ce je slucajno kak slabi stik na konektorjih
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 416
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Glede senzorja kota volana bi verjetno jamral tudi (ali pa predvsem) DSC - po mojih izkusnjah servo deluje tudi kadar senzor kota volana ni skalibriran (npr. po tem ko je bil odklopljen, jaz sem imel celo razdrtega, ipd.).

Lahko je tezava tudi v proporcionalnem ventilu na volanski letvi. Morda celo na komunikaciji med moduli. Ce imas aktivno volansko letev pa se marsikje drugje. Vsekakor se tudi jaz pridruzujem Jerryjevem vprasanju - kaj pravi tester? Brez diagnostike je vse skupaj le ugibanje.

Prikaži več možnosti

Gogy
Gogy
  • Uporabnik

To se mi dogaja pogosteje odksr sem imel avto pri licsrju in je demontiral sprednji odbijac je lahko on ki kaj pozabil priklopit sli kaj podobnega
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry hvala za odgovor glede na to da nisem glih neki mehanik a mi lahko poves kje se nahajajo ti senzorji za servo volan da preverim ce je slucajno kak slabi stik na konektorjih

Ti je že zok povedal, glavni senzor je na letvi. Lahko pregledaš kontakte ampak dvomim da boš kaj našel, testerju se ne boš mogel izognit.

Prikaži več možnosti

Gogy
Gogy
  • Uporabnik

Ok hvala Jerry mi koga priporocas v mb
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ok hvala Jerry mi koga priporocas v mb

Ni za kaj. V MB imaš forumaša ALFAinBMW, na njega se lahko obrneš.

Prikaži več možnosti

Gogy
Gogy
  • Uporabnik

Ok
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 325
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

najprej preveri nivo servo olja...

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 874
  • Avtomobil: zgoraj brez

Meni pa na aktivnem volanu tester pokaže da je Eco ventil zanič. Servo dela normalno, edino lučka na armaturni mi vedno gori. Ima kdo kakšno idejo, kje dobiti ta ventil, ker po enih informacijah naj bi se dobil samo komplet s pumpo, ki pa stane 1000+.
Hvala za vsako koristno informacijo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 416
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Jaz navadno kake take eksoticne dele, ki jih posamicno nikjer ne dobis, iscem na allegro.pl, vcasih prodajajo stvari katere sploh ne vejo cemu sluzijo in koliko sicer stanejo, cene so pa vcasih naravnost smesne - npr. en modul za upgrade mojega voza je na ebayu 100-300 eur, na allegru sem ga dobil za 7 eur + 14 eur shipping. :)

Isces po stevilki dela oz. oznakah na delu, ki ga isces. Pises preko privat sporocil (google translate je tvoj prjatu), placas preko SEPA naloga ali paypala.

Je pa navadno malo neprijetno komunicirati v meni povsem neznanem jeziku, ne vem koliko neroden je google... ...ampak ce ni druge moznosti...

Urejal zok, 10.10.2019, 12:49.

Prikaži več možnosti

Gogy
Gogy
  • Uporabnik

Sem olje tudi zamenjal in ga je dovolj
Prikaži več možnosti