Skoči na vsebino

Socijalna v Slo

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
51 odgovorov v temi
bobo69
bobo69

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 195
  • Avtomobil: AR 156 V6

Zanimivo tole. Polno tem o podjetništvu, lenuhih ki se jim ne da delat, o tem da vsak ki hoče lahko dela, da si je je vsak ki nima dela sam kriv za to itd.. itd...
Potem pa en forumaš vpraša, kako bi lahko njegov študiran sin vlekel socialno, pa vsi polni dobrih nasvetov.
Delat naj gre !
Prikaži več možnosti
    • Lugs in BMW-Marko uporabnikom je všeč to sporočilo

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: kolo...

Hvala vsem za strokovne nasvete ,ga bomo nagnali delat lenuha ,kot je bilo ugotovleno,saj samo lenuhi doštudirajo,do inžinirja v rednem roku,in zraven dela preko študenta.

Še enkrat hvala in prosim moderatorje da se tema zaklene.
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 794
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Točno tako kot si povedal je res pa tudi, če je bilo mišljeno sarkastično. A zdaj ko je doštudiral je pa predober za delat v službi za >>plebejce<< naj gre magari vrtet lopato, ko bo odprto delovno mesto za inženirja naj se prijavi. Če bi bilo po moje bi socialno dobili ljudje, ki niso sposobni delati, naj si bo to zaradi telesnih ali duševnih težav. Drugi pa delat, garaj in od tega odnesi kako izkušnjo ne, da je treba nekoga poklicati, da se žarnica zamenja in podobne neumnosti. Tudi jaz sem delal zraven šole, res je da sem delal srednjo šolo ma nima veze, noben me ni gladil in božal, ker sem ubožec moral delati.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 852
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

A, ce je moz zaposlen zena lahko dobi socialko?
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 855
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Točno tako kot si povedal je res pa tudi, če je bilo mišljeno sarkastično. A zdaj ko je doštudiral je pa predober za delat v službi za >>plebejce<< naj gre magari vrtet lopato, ko bo odprto delovno mesto za inženirja naj se prijavi. Če bi bilo po moje bi socialno dobili ljudje, ki niso sposobni delati, naj si bo to zaradi telesnih ali duševnih težav. Drugi pa delat, garaj in od tega odnesi kako izkušnjo ne, da je treba nekoga poklicati, da se žarnica zamenja in podobne neumnosti. Tudi jaz sem delal zraven šole, res je da sem delal srednjo šolo ma nima veze, noben me ni gladil in božal, ker sem ubožec moral delati.

Sam to ne.... Raje naj si takoj najde pametno delo pa magar za nizko plačo. :)

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: VW Passat CC

če je doštudiral za inženirja v roku ni neumen in bo dobil službo če jo bo iskal,..da mu pa mama po forumu socialno išče pa več pove o mami kot o sinu :)

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 123
  • Avtomobil: F31

dobri inženirji so iskana roba, če v ponedeljek zavrti telefon in za začetek pokliče le vse proizvajalce montažnih hiš v slo., bo ziher eden ki bo rabil kader... deda Toni je lepo povedal: ništa se ne može ako se neče  :ok2

Prikaži več možnosti
    • damirkos1 je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

dobri inženirji so iskana roba, če v ponedeljek zavrti telefon in za začetek pokliče le vse proizvajalce montažnih hiš v slo., bo ziher eden ki bo rabil kader... deda Toni je lepo povedal: ništa se ne može ako se neče  :ok2

namig:

http://www.jelovica-...zaposlitev.html

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 293
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Je ja, mislim da 250m2? Ampak ugibam, ne me držat za besedo :).

Nepremicnina je omejena na 120k€ vrednosti, avto pa na 4 ali celo 5 kratnik povprecne slovenske place. Vem, ker je bivsa soseda od drzave izvlekla vse, kar se da. Se danes zivi na racun drzave. Oba z mozem sta brezposelna, imata 6 otrok. Ker imata 6 otrok ima ona avtomatsko status gospodinje oz mame. Tece ji delovna doba in od drzave oz socialne dobiva placo plus zavarovanje ji placujejo. Za 6 mladoletnih otrok dobi se nekaj socilane pomoci in pa seveda polne otroske dodatke. Pa moz dobi socialko za sebe. Zivijo v lepi 12 let stari hisi, ki jo imajo v najem in jim socialno krije mislim, da 70% najemnine in pa poloznico za elektriko in vodo. Enkrat smo se v naselju ostali sosedje malo pogovarjali in opravljali pa smo na hitro izracunali, da dobijo mesecno cca 2500€ v kesu in se dobrih 500€ v obliki subvencije za najemnino in poloznice. Najemnina za hiso je pa 650€, ker so to skoraj nove hise, tako naselje his 2km iz centra MB. Na morju so celo poletje, ker imajo v kampu prikolico. Ja tako pac imamo pri nas :)
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.lumar.si/clanek/kariera

http://www.ziher.si/...duleid/633.aspx

ni da ni... na koncu se bodo še tepli za njega, ne pa socialno...  :evillaugh

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

https://www.lumar.si/clanek/kariera

http://www.ziher.si/...duleid/633.aspx

ni da ni... na koncu se bodo še tepli za njega, ne pa socialno...  :evillaugh

To se vse išče delavce z izkušnjami.Vajenc je pa lahko z doktoratom na minimalcu.

Nepremicnina je omejena na 120k€ vrednosti, avto pa na 4 ali celo 5 kratnik povprecne slovenske place. Vem, ker je bivsa soseda od drzave izvlekla vse, kar se da. Se danes zivi na racun drzave. Oba z mozem sta brezposelna, imata 6 otrok. Ker imata 6 otrok ima ona avtomatsko status gospodinje oz mame. Tece ji delovna doba in od drzave oz socialne dobiva placo plus zavarovanje ji placujejo. Za 6 mladoletnih otrok dobi se nekaj socilane pomoci in pa seveda polne otroske dodatke. Pa moz dobi socialko za sebe. Zivijo v lepi 12 let stari hisi, ki jo imajo v najem in jim socialno krije mislim, da 70% najemnine in pa poloznico za elektriko in vodo. Enkrat smo se v naselju ostali sosedje malo pogovarjali in opravljali pa smo na hitro izracunali, da dobijo mesecno cca 2500€ v kesu in se dobrih 500€ v obliki subvencije za najemnino in poloznice. Najemnina za hiso je pa 650€, ker so to skoraj nove hise, tako naselje his 2km iz centra MB. Na morju so celo poletje, ker imajo v kampu prikolico. Ja tako pac imamo pri nas :)

Eni obvladajo.A si foušč?

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 293
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

To se vse išče delavce z izkušnjami.Vajenc je pa lahko z doktoratom na minimalcu.
Eni obvladajo.A si foušč?

Nisem, jim privoscim, tako kot vsakemu, ki se znajde na svoj nacin, sploh, ko vzame od drzave. Vecinoma drzava vzame nam. Kako ze pravijo, miza ponuja bedak zamuja. Dokler bo sistem dopuscal bo tako. Jaz pa zase takoj podpisem, da tako ostane se naslednjih 50 leti. Potem bom pa verjetno ze pod ruso ;) skratka se ne pritozujem. :ok2
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

najprej metla potem pa svinčnik... da se bo zelenca posedlo na direktorski stolček deluje le v državnih firmah  :-D

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 938
  • Avtomobil: modra rja

Sam ste res klošarji vsi skupaj. Človek se je izobrazil in rabi malce pomoči do takrat, da si najde zaposlitev, vi bi ga pa na križ pribil. Tukaj vam pa migranti in cigani kradejo denar leta in leta pa še nasilje izvajajo.

Prikaži več možnosti
    • MiranK je všeč

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

najprej metla potem pa svinčnik... da se bo zelenca posedlo na direktorski stolček deluje le v državnih firmah  :-D

Zato pa gredo na socijalo.Ah vsi iščejo nek kader in ga ne morejo najt.Le zakaj?

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

Zato pa gredo na socijalo.Ah vsi iščejo nek kader in ga ne morejo najt.Le zakaj?

višina plače je vedno sorazmerna s pogrešljivostjo... 

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 017
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Če bi bilo po moje bi socialno dobili ljudje, ki niso sposobni delati, naj si bo to zaradi telesnih ali duševnih težav. Drugi pa delat

Točno tako imajo urejeno v USA in je tudi edino pravilno. Kdor je bolan telesno ali umsko dobi socialno pomoč, vsi ostali nič, oziroma jim pomagajo humanitarne organizacije.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

višina plače je vedno sorazmerna s pogrešljivostjo... 

Višina plače ni odvisna od ničesar drugega ampak samo od tega kako se znajdeš.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 573
  • Avtomobil: kombi

Jaz sem tudi vlekel socialko 3leta in nategoval socialno delavko, da pošiljam prošnje, v bistvu sem jih vendar sem na vsakem razgovoru pokazal skrajno nezanimanje in me itak niso izbrali, pač probal sem življenje povrečnega slovenskega cigana, sploh ni slabu vam povem :hihi

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 641
  • Avtomobil: /

when knjiga "spomini socialnega before kripto came along" :)

Prikaži več možnosti