Skoči na vsebino

Socijalna v Slo

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
51 odgovorov v temi
Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 302
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Jaz sem tudi vlekel socialko 3leta in nategoval socialno delavko, da pošiljam prošnje, v bistvu sem jih vendar sem na vsakem razgovoru pokazal skrajno nezanimanje in me itak niso izbrali, pač probal sem življenje povrečnega slovenskega cigana, sploh ni slabu vam povem :hihi

Tri leta?? Nisi ravno probal, ker ce nekaj probas je to krajse obdobje. V treh si pa ze domac oz se ze lepo navadis na cigansko zivljenje. Pa ti ni bilo muka ves ta cas hodit na razgovore in posiljat prosnje? Za koliko € na mesec si to delal?
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 576
  • Avtomobil: kombi

300evrov mesečno + osnovno zdrav.zavarovanje, ma ni mi bila muka, to je bilo eno obdobje, ko se mi je jebalo za vse okol, pa še travo sem dilal ko zmešan, seveda tudi kadil z ekipo vsak dan, haha, nori časi, žurke vsak dan, pretepi, pumpanje zadetih bab, eno, ki je zgledala kot model sem žgal v rit, ker je bila zapufana 5gramov, lol, skrivanje vag in paketov po avtu, panike med vožnjo pred policijo, panike pred rotacijskimi lučmi, smehi do solz, ko je na koncu bil rešilec,lol, nori spomini

Prikaži več možnosti
    • bvogri, peropapero in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 059
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

eno, ki je zgledala kot model sem žgal v rit, ker je bila zapufana 5gramov, lol

:brezslik

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 125
  • Avtomobil: F31

when knjiga "spomini socialnega before kripto came along" :)

lahk je socialko vlekel ko je šel ballz deep in je bil račun prazen...  :laugh

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 576
  • Avtomobil: kombi

:rofl  :rofl

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 684
  • Avtomobil: E46 320Ci

Meni je najbolj smešno v temi to da je naziv teme "SociJalna" :drink

Urejal Maticb, 11.10.2019, 22:35.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

300evrov mesečno + osnovno zdrav.zavarovanje, ma ni mi bila muka, to je bilo eno obdobje, ko se mi je jebalo za vse okol, pa še travo sem dilal ko zmešan, seveda tudi kadil z ekipo vsak dan, haha, nori časi, žurke vsak dan, pretepi, pumpanje zadetih bab, eno, ki je zgledala kot model sem žgal v rit, ker je bila zapufana 5gramov, lol, skrivanje vag in paketov po avtu, panike med vožnjo pred policijo, panike pred rotacijskimi lučmi, smehi do solz, ko je na koncu bil rešilec,lol, nori spomini

Svaka ti cast :) ni ti bilo dolgcas. Pa to pol ni tak dolgo nazaj, ker ni zdaj od pred par let nazaj socialna 300€? Zdaj celo 400€ zadnje leto, je bilo zadnjic ravno po TV, da je ze skoraj kot minimalna placa in da folk sploh noce vec delat. Po eni strani se bunijo da dajejo narodu prevec, po drugi pa se hvalijo, da je brezposelnost na rekordno nizki ravni.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 652
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Eni obvladajo.A si foušč?

... tuči če obvladajo tukaj neki ne štima, ali pa je hiša bolj majhna, ker subvencija najemnine za 8 člano familijo je sami, če je stanovanje manjše ali največ enako 97m2...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Hay!
... tuči če obvladajo tukaj neki ne štima, ali pa je hiša bolj majhna, ker subvencija najemnine za 8 člano familijo je sami, če je stanovanje manjše ali največ enako 97m2...
lp
joda

Hisa, ki je v bistvu dvojcek ima skupaj 95m2 neto uporabne povrsine v dveh etazah. Mogoce se slisi malo ampak je kar ok razpored sob. Spodaj dnevna z jedilnico in kuhinjsko niso, majhna shramba, wc in hodnik. Zgoraj pa 3 spalnice ena manjsa in dve malo vecji plus kopalnica z wc. Dva balkona in cca 200m2 atrija. Ocitno jim je dovolj, ker so ze 10 let v tej hisi.
Pravim da zenska obvlada, od drzave dobi vsak € kaj je mozno. Izkoristi cisto vse, kaj se da. Nonstop je domov nosila neke pakete s hrano pa tv pa pralni stroj, hladilnik itd. Nevem od kje vse to, bilo je pa zastonj. Ampak zenska je faca, meni je prava carica, totalni flegmatik glede vsega :) Pred tremi ali stirimi leti se je spremenil ta zakon glede stevila otrok za status gospodinje in delovne dobe pa sta hitro nardila se enega, da jih bo 6 in slucajno nebi ostala brez. Tud avto sta imela dve leti nazaj kar dober. Vitota starega 5 let. Ce lahko zakaj ne. Ni mi pa bilo vsec pri njima, da sta bila oba doma oz nista hodila v sluzbo, otroke pa sta puscala v vrtcu do zadnjega, do 16 ure.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 652
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... če je ta kvadratura, potem lahko dobita, samo 8 ljudi na 95 kvadratih je kar gužva, če je pa zastonj pa verjamem, da se ne bunijo, pa da še otroke puščajo do zadnjega v vrtcu, take je samo za.......
... jaz tukaj ne razumem najemodajalca, da oddaja takšnim, ki krijejo najemnino iz subvencije...ne more oddajati za višji znesek kot je naveden pa še za tistega plača veliko davka... pa subvencija se baje daje vsakič samo za eno leto, nato je treba postopek ponoviti?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Sej pravim, da so ze 10 let v tej hisi. Ta isti lastnik ima tri ali stiri hise, ki jih vse oddaja. Njim racuna najemnino 650€, tako je rekla, ker itak dobijo subvencijo, ostale hise pa po 500€. Pri njih vsaj ve, da bo ziher dobil, ker mu drzava da in nikoli ne zamuja.

Sicer pa vseeno, point je bil drugje. Vsak se znajde po svoje, eni rintajo za minimalca in od tega placujejo se najemnino, o morju lahko samo sanjajo, ker se prezivijo komaj cez mesec. Drugi pa ne delajo nic ali pa kaj na crno mutijo, hodijo pa na kavice po kaficih, ker imajo ogromno prostega casa in denarja jim ne manjka plus tega so celo poletje na morju. Je to pravicno?? Kakor za koga. Miza ponuja bedak zamuja. Je pa res, da moras bit tak clovek, niso vsi za take mahinacije z drzavo. Pa tud zivce je treba imet za 6 otrok. Vsakemu svoje..
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 860
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Zato pa so otroci do 16h v vrtcu :ok
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč