Skoči na vsebino

Plačilo položnice - provizije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 307

Ravno sem končal izdelavo spletne strani za eno stranko z plačilnimi karticami, 3DSecure bo obvezen, mislim da z Q4 letošnjega leta, ker sem se moral "priučit" nadgradnjo sistema.

1 zadetek na googlue, na hitro sem prebral ampak nekaj v tem smislu:

https://dimoco.eu/bl...t-really-means/

Kaj pomeni 3DS v praksi mislim da veste vsi - to je tisto kjer ti pošlje SMS, da potrdiš nakup.

Zadaj pa to še pomeni da jaz kot prodajalec moram naprej handlerju plačila posredovat podatke o nakupu. Torej če se naslovi (naslov, ki ga navedeš kot dostava in naslov imetnika kartice) npr. ne ujemajo ali sistem samodejno zazna/domneva da gre za zlorabo (naprimer jaz ko sem se vrnil iz dopusta v grčiji mi je zavrnilo kartico na POS terminalu v Lidlu oz. je zahtevalo pin čeprav je bil brezstični nakup pod 15€, ampak to je druga stvar) avtomatsko zavrne plačilo.

Do zdaj so šla plačila čez samo z številko kartice - niti datum in tista CVV številka nista obvezna. To so bila samo priporočila, da se  kot prodajalec izogneš fraud karticam.

Zdaj to seveda te ne reši reklamacij, ampak kar hočem povedat, da je spletni nakup bolj varen kot pa fizični nakup, kjer lahko denarnico izgubiš. Seveda je pa to moje mnenje.

Ne vem, jaz še nisem imel opravka z zlorabami ali reklamacijami, in močno dvomim da se lahko zgodijo, razen če nekomu uspe pridobiti vse moje login podatke za te sisteme + dostop do telefona oz. SMSov ter Google authenticator TOTP-ja.

Če se komu kakšna stran zdi malo off in nezaupljiva, pač ne kupuješ tam in je to-to.

Urejal Maticb, 22.10.2019, 18:20.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

PIN vsake toliko zahteva vsaka brezsticna kartica pa tudi, ce je nakup v tistem trenutku v vrednosti samo 1€..
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 307

PIN vsake toliko zahteva vsaka brezsticna kartica pa tudi, ce je nakup v tistem trenutku v vrednosti samo 1€..

Kolikor vem je to  odvisno od tega, ki ti je izdal kartico torej banke, saj Revolut me za skupno vrednost brezstičnih nakupov do mislim da 50€ tudi vpraša za potrditev znotraj aplikacije. Tisto pa ni bilo isto, malo drugače. Ampak nima veze, hotel sem samo princip prikazat.

Urejal Maticb, 22.10.2019, 18:24.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

No meni se vsake toliko zgodi, da mi zahteva PIN tudi, ce je znesek se v meji, kjer drugace ni potreben. V zacetku nisem vedel zakaj je tako, sem mislil, da je kaka napaka pa mi je pol kolegica iz NLB povedala, da je to iz varnostnih razlogov.
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 188
  • Avtomobil: e24 635csi

Meni v zadnjih 10ih mesecih ni niti enkrat zahtevalo pin za brezsticno do limita za pin.. Odvisno je zgleda od banke
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ker si verjetno vmes imel nakup ali dvig, ko si moral pac zaradi visine zneska vnesti pin. To je v primeru, ce bi ves cas kupoval samo za manjse zneske, kjer pin ni potreben. Ti nekdo mazne kartico in dokler je ne preklices kupuje pac stvari do 15€, ker pac ne rabi pina. Ampak bo lahko opravil samo par nakupov, ker mu bo avtomatsko po par nakupih brez pina, le tega zahtevalo. Tak mi je razlozila kolegica iz NLB :)
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: VW TOURAN

Sam uporabljam v SLO samo Abanko za poslovni račun, za vse ostalo imam N26 ter Revolut.

Pri N26 si nakažem iz sp-ja vsak mesec kolikor pač rabim in od tam naprej imam urejene vse trajnike, kateri so mimogrede brez provizij, prav tako ni nobenega vodenja računa, ter 5 brezplačnih dvigov na bankomatih v EU coni brez omejitve.

Revolut je podobna zadeva, razlika je samo v tem, da je limit dvigov 200e na mesec.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 114
  • Avtomobil: BMW x

Imate kartice N26 in Revolut, ipd. prijavljene fursu?

https://www.had.si/b...racun-v-tujini/

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 188
  • Avtomobil: e24 635csi

Ker si verjetno vmes imel nakup ali dvig, ko si moral pac zaradi visine zneska vnesti pin. To je v primeru, ce bi ves cas kupoval samo za manjse zneske, kjer pin ni potreben. Ti nekdo mazne kartico in dokler je ne preklices kupuje pac stvari do 15€, ker pac ne rabi pina. Ampak bo lahko opravil samo par nakupov, ker mu bo avtomatsko po par nakupih brez pina, le tega zahtevalo. Tak mi je razlozila kolegica iz NLB :)

Prej opazim notification na telefonu, da se nekaj dogaja kot da čakam, da opazim pri porabi, ko zahteva pin. Poelg tega kartico lahko blokiram na telefonu,.. Malo morje opcij lahko naredim v parih sekundah.

Oba računa (Imam tudi Revolut katerega ne uporabljam) imam prijavljena na Fursu že od prvega tedna uporabe :)

Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: VW TOURAN

Seveda, prijavil že takoj ob odprtju računov...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.