Skoči na vsebino

K: E9x 335i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
67 odgovorov v temi
penny3
penny3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 112
  • Avtomobil: Air Jordans

Vem samo lepih za 15k je pol Avtonet, potem že išče nekaj poceni...

Glej npr. to temo...

https://www.bmwslo.c...ali-e60-bencin/

In tale avto za katerega se ve naj bil bil res v nulo... https://www.avto.net...asp?id=14928925

Tale avto mu ustreza v vseh zahtevah... Problem je očitno CENA...

Ker glede na njegove teme ima nonstop enake probleme..

https://www.bmwslo.c...e-ali-v-okvari/

Spomnim se celo da je enkrat objavil da išče nek avto full loaded z opremo za malo denarja, avtonet pa mu ne pride v upoštev ker je tam kao vse predrago. 

Vidim fantje, vsi nekaj kupujejo... kupi pa nihče ničesar... 

Tale Geek kupuje avte za v kose, verjetno je zato problem cena.

Live free or die tryin.
Prikaži več možnosti

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 139

3,5i ne obstaja

Drugače pa tudi redno vzdrževani primerki so jama brez dna. Jaz pri takih ekstremnih primerkih raje kupim najcenejšega in vanga zmečem kup denarja, pa potem vsaj VEM kaj res imam. Neke nebudeloze o rednem vzdrževanem avtomobilu, največkrat brez dokazil je kot si kupil nič. Pa tudi če je vse redno menjal ne pomeni, da ne bo crknilo pol stvari. kaj neki mi pomaga servisni listek iz leta 2010?

Ne bodi pikolovski. Vsi vemo da je to 3.0i z dvema turbinama. In kdo je rekel redno vzdrževan brez dokazila? Greš v neke ekstreme samo zato da opravičiš svoje razmišlanje. Sej ok vsak ma svoje razmišlanje ampak ne mi rečit da je vsak 335i jama brez dna. Nwm ali si si lastila kak tak primerek, da s imel smolo ali pa zato tako govoriš ali pa si bral o takih bučkah.

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 480
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

90% superduper servisiranih in vzdrževanih je na koncu isti kur.. kot tisti najcenejši. Z to razliko, da en prodaja po približno realni ceni, drugi pa zato ker ga je 2x globinsko posesal in spoliral in ker ima vse listke, pa misl da je avto vreden 50% več.
Prikaži več možnosti
    • sssimon in mihaing uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 741
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Jaz vedno kupim po fair ceni, edino GTI-ja in Cabria (kao super duper) sem bumbar preplačal in mi je še zdaj žal. Kot ste rekli solidno-redno vzdrževano in za normalno tržno vrednost je best buy.
Prikaži več možnosti

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik

Pebi vsakemu svoje. Vsi tako veselo pišete koliko so realne vrednosti, kaj je best buy itd.. Koliko od vas pa kopuje 335i? Ni mišljeno kot provokacija ampak resno vprašanje? Je pa dejstvo da kupec in prodajalec ne bosta nikoli na istem bregu.

Sprejmem vaše razmišlanje ampak se ne strinjam s tem da bi 2-3 lete starejši avto, ameriški, z manj opreme, z več prevoženimi, ne znano zgodovino, karamboliran, zariban itd. metal v isti koš kot npr. 2-3 leta mlajšega, slovenskega/evropskega (ker vemo kaki prihajajo iz amerike), znano zgodovino od začetka do konca, nekaramboliran. Mal realnosti oz. objektivnosti vam nebi škodl. Lep pozdrav

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 480
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Ne gre samo za ta avto. Leti na vse modele in znamke. Včasih nekdo prodaja nekaj kot odlično vzdrževano in ohranjeno, ko pa prideš pogledat, se pa lahko obrneš. Zdj pa ne vem, al imam jaz previsok standard al pa nekateri prenizkega. Leti izključno na to ko pišete da kupujemo najcenejše primerke. Višja cena je daleč od pogoja, da je avto dober nakup.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 226
  • Avtomobil: /

Sej podobno je pri "nadstandarnih stanovanjih", ki so v večini primerov nališpana sociala za premium ceno.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 575
  • Avtomobil: Suši

@bmwejas: ucitno nisi imel veliko ali pa eksoticnih bmw jev. E90x 335i zahteva svoje. Nakup polno delujočega avtomobila je strosek okoli 20k eur. Ali das 18 za TOP primerek in vlozis se 2 pa molis, da se ne bo pokvarilo se kaj kar je bilo menjano dve leti nazaj z ponaredki...ali pa kupis za 10k eur in vlozis se 10k in tako vsaj ves kaj imas.

Obe variante si na istem. Simpl.

Samo folk nima ne za prvo ne za drugo varianto.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in F80 uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 396
  • Avtomobil: BMW

Zanima me koliko je bil 335i dražji od 330i oziroma 335d od 330d ob nakupu novega.
Namreč ti 335i imajo dvojno ceno napram 330i.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 575
  • Avtomobil: Suši

Pri e91 je bila razlika 5500eur

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 014

Kolega prodaja 335i e92, 210k km, temno modre barve, avtomatik...cena cca 13k€ pa dal bi se se kaj zmenit
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 544

Zanima me koliko je bil 335i dražji od 330i oziroma 335d od 330d ob nakupu novega.

Na G24 kalkulaturju za zavarovanje piše cena novega za E90 335i 43600 € (E92 oz. CI verzija - 48300 € ), za E90 330i 41200  € (E92 - 45200 € )

m3 - 71, E92 - 76

Diesel je dejansko še kakih 2-3000€ več

Torej razlika pod 5000€. (samo to je osnovni model)

EDIT: Sem posodobil cifre, čudno se  osvežujejo, prej sem narobe napisal.

Urejal Maticb, 11.02.2020, 19:08.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 197
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

siva 335i iz KP za 15k je baje vrhunska... 

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik

Ne gre samo za ta avto. Leti na vse modele in znamke. Včasih nekdo prodaja nekaj kot odlično vzdrževano in ohranjeno, ko pa prideš pogledat, se pa lahko obrneš. Zdj pa ne vem, al imam jaz previsok standard al pa nekateri prenizkega. Leti izključno na to ko pišete da kupujemo najcenejše primerke. Višja cena je daleč od pogoja, da je avto dober nakup.

To se pa popolnoma strinjam :ok

Prikaži več možnosti

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik

Nebi rekel da je glih tko kot praviš.

No kot je uporabnik Maticb napisal je bila razlika osnovne izvedbe E92 335i dražja za 3100€ od osnovne izvedbe 330i. Je pa v praksi videt da so ponavadi E92 335i bolj naloženi z opremo kot E92 330i.

Tudi razlika med E92 335i je razlika zaradi letnika/opreme/ohranjenosti. Nwm kaj je stem najcenejšim ampak cene ostalih se začnejo z 13.300€ (2008 letnik, ameriški, ni m-optic), 13.800€ (2007 letnik, motor je bil zariban), 14.000€ (2007 letnik, evropski, m-optic nanadno), 14.700€ (2007 letnik, slovenski, ni m-optic), 16.500 (2009, slovenski, m-optic), 19.000- 20.000€ (2010 letnik ali več, m- optic). Se pravi rapon pfl 335i je 3200€ zaradi letnika, opreme, ohranjenosti, itd.

Isto je pri 330i. Tako, da realno je razlika med enim in drugim nekje 4000-5000€ kar ni tako veliko že zaradi tega kar je 335i v primerjavi z 330i (performance, potencial, itd.)

Prikaži več možnosti

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 61

siva 335i iz KP za 15k je baje vrhunska... 

tu je napisal bvogri da je bil "motor narazen" tako da nevem.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 741
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Tole sem posredoval avtorju teme pred meseci.. https://www.avto.net...asp?id=15035100

Takrat se je prodajala pri enem od pooblaščencev za 11.900€

Saj veste tist pregovor... Kdor čaka, dočaka... V tem primeru višjo ceno. :)
Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 306
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Dotični avto sem šel gledat. Cena je takrat bila recimo temu realna.. zdaj pač ni! Sam bi ga takrat odpeljal za 10500, pa nismo prišli skup :) Naslednji dan ga je kupil ta prodajalec in dal gor za 16300. Počasi kot vidim pa bo spet nazaj pri 12.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 396
  • Avtomobil: BMW

Nebi rekel da je glih tko kot praviš.

No kot je uporabnik Maticb napisal je bila razlika osnovne izvedbe E92 335i dražja za 3100€ od osnovne izvedbe 330i. Je pa v praksi videt da so ponavadi E92 335i bolj naloženi z opremo kot E92 330i.

Tudi razlika med E92 335i je razlika zaradi letnika/opreme/ohranjenosti. Nwm kaj je stem najcenejšim ampak cene ostalih se začnejo z 13.300€ (2008 letnik, ameriški, ni m-optic), 13.800€ (2007 letnik, motor je bil zariban), 14.000€ (2007 letnik, evropski, m-optic nanadno), 14.700€ (2007 letnik, slovenski, ni m-optic), 16.500 (2009, slovenski, m-optic), 19.000- 20.000€ (2010 letnik ali več, m- optic). Se pravi rapon pfl 335i je 3200€ zaradi letnika, opreme, ohranjenosti, itd.

Isto je pri 330i. Tako, da realno je razlika med enim in drugim nekje 4000-5000€ kar ni tako veliko že zaradi tega kar je 335i v primerjavi z 330i (performance, potencial, itd.)

Bodimo pošteni, avto letnika 2007 je star 13 let. Pa naj si bo to 325i ali 335i ( original M izvzet ). In ta avtomobil ni nikoli vreden 15k EUR. Poleg tega je to serija 3, do pred kratkim vstopni model BMWja. Če se ne motim, se je na forumu prodajala odlično ohranjena 535d z cca. 140.000km za nižjo ceno, kot jo imajo te 3 coupe. Verjamem, da imajo več opreme kot goliči, ampak to pri prodaji rabljenega malo šteje. Tudi razlika ob nakupu novega ( med 330i in 335i ) se ne more preslikati na razliko v ceni ob prodaji rabljenega - en del lahko, ves pa ne.

Tudi če govorimo o letniku 2010 in ceni 20k EUR je to absolutno pretirano.

V DE se dobijo pod 9kEUR - 335d : https://suchen.mobil...7f-44c163742bdc

Na koncu pa mnenje ne šteje, šteje samo prodaja/nakup - ta pa je zelo uboga, če se vozila valjajo po AN mesece in mesece. Tisti, ki želi prodati in kupiti drugi avtomobil bo ceno spustil na realno vrednost in vozilo prodal.

Če povzamem, malo za hec malo za res : trojkaši ste posebni ljudje. :)

Urejal simply, 12.02.2020, 08:40.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 544

Saj za 20k noben ne gre, tisti beli američan od avtohiše z ~85k km se že valja po avtonetu vsaj 2 leti kar jaz pomnim, mogoče več.

Prodajo se pomojem za okoli 10-11. Mogoče boljši primerki kako vijolico več.

Urejal Maticb, 12.02.2020, 08:50.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.