Skoči na vsebino

K: E9x 335i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
60 odgovorov v temi
bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Bodimo pošteni, avto letnika 2007 je star 13 let. Pa naj si bo to 325i ali 335i ( original M izvzet ). In ta avtomobil ni nikoli vreden 15k EUR. Poleg tega je to serija 3, do pred kratkim vstopni model BMWja. Če se ne motim, se je na forumu prodajala odlično ohranjena 535d z cca. 140.000km za nižjo ceno, kot jo imajo te 3 coupe. Verjamem, da imajo več opreme kot goliči, ampak to pri prodaji rabljenega malo šteje. Tudi razlika ob nakupu novega ( med 330i in 335i ) se ne more preslikati na razliko v ceni ob prodaji rabljenega - en del lahko, ves pa ne.

Če povzamem, malo za hec malo za res : trojkaši ste posebni ljudje. :)

Verjetno bo to zadnje :) Jaz nikoli ne bi kupil 5ke... coupeja pa vedno. Moraš pa bit malo poseben za to, se strinjam.

Je imel kolega E60, nato F10, sedaj pa vozi sedmico (F01). Niti v enem trenutku nisem niti pomislil, da bi imel kateregakoli od teh raje kot E92... Še ženin F30 mi ne potegne.

Urejal bpavsic, 12.02.2020, 09:01.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 157
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Tudi jaz ko se vozim sam, si včasih misli zakaj hudiča si nisem raje kupil 1er Coupe. No zaradi tega ker so mi z N52 predragi (itak samo uvoz)...  Tudi če bi zdajle kupoval nekaj novejšega, npr. 4er al pa dekavskega A5 bi kupil oba v coupe izvedbi, grandcoupe in sportback mi ne potegneta. Pa večkrat peljem otroka na zadnjem sedežu s tem avtom..

JBGA :-D  Do zdaj sem dve trojki katere sta bili obe coupe in dve petici katere so bile obe touring.  :metalc  

Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 351
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Ja rabljenim BMW-jem so v zadnjih letih čisto podivjale cene, to se strinjam. Recimo svojo E46 sem kupil 14 let staro s pod 200K na števcu pred leti za tri jurje pa pol, pa je bencinski šestak s kar lepo opremo in je bila v bistvu takrat še dokaj draga glede na ostale na trgu. Danes se prodajajo za to ceno 14 let stari E87 116d goliči s podobno kilometrino :napaka.  In ja oprema pri rabljenem avtu, še kako šteje. Da ne govorimo tu, da gre za dizelskega mlinčka.

Primerjaš serijo 5 dizla z bencinsko 3 in misliš, da je večji dizel vreden več od manjšega šestaka, to pa preprosto ne drži. Načeloma večji, kot je avto, bolj mu pada cena, ker ima manj potencialnih kupcev. Stare serije 5 so bile načeloma vedno cenejše od serij 3, dizli od bencinskih šestakov pa sploh. Tu je BMW izjema proti ostalim znamkam, kjer bo rabljen dizel vreden ponavadi več od bencinarja. Pri BMW-ju imajo bencinski šestaki ljubiteljski pedigre in vsakemu bo v neki točki, ko bo model dovolj redek cena začela it nazaj gor. Dizlom pa ne bo nikoli.

V DE se itak dobijo vsi avtomobili z večjo prostornino od 2,5l občutno ceneje kot pri nas. Hvala vladi za davek na luksuz.

Konkretno v cene E9x šestakov se pa ne bi spuščal, ker jih nič ne spremljam in ne vem, koliko so redki, lahko pa v DE za E46 320ci s smešno majhno kilometrino odšteješ tudi 20K. Večini gotovo ni vreden niti približno tega denarja, sam pa če bi si lahko privoščil kot novo E46 R6 coupeja, bi morda tudi odkartal toliko, ker mi je pač zadnji taprav BMW in noben novejši me ne pritegne. Če bi si lahko privoščil BMW-ja za 20 jurjev, zakaj bi po vsej sili kupoval neko mlado 320d, pri kateri me ne pritegne nič, če bi lahko za ta denar dobil podobno ohranjen avto, ki me pritegne, pa čeprav je starejši. Mislim, da cene rabljenih BMW-jev so takšne kot so v veliki meri ravno za to, ker je razvoj šel v smer, ki veliko ljubiteljem znamke ne ustreza in imajo starejše modele rajši, zato so pripravljeni za njih plačat nerazumne cene.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • dMe3, Bavarec fan in bmwejaš uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 888
  • Avtomobil: BMW

Ja rabljenim BMW-jem so v zadnjih letih čisto podivjale cene, to se strinjam. Recimo svojo E46 sem kupil 14 let staro s pod 200K na števcu pred leti za tri jurje pa pol, pa je bencinski šestak s kar lepo opremo in je bila v bistvu takrat še dokaj draga glede na ostale na trgu. Danes se prodajajo za to ceno 14 let stari E87 116d goliči s podobno kilometrino :napaka.  In ja oprema pri rabljenem avtu, še kako šteje. Da ne govorimo tu, da gre za dizelskega mlinčka.

Primerjaš serijo 5 dizla z bencinsko 3 in misliš, da je večji dizel vreden več od manjšega šestaka, to pa preprosto ne drži. Načeloma večji, kot je avto, bolj mu pada cena, ker ima manj potencialnih kupcev. Stare serije 5 so bile načeloma vedno cenejše od serij 3, dizli od bencinskih šestakov pa sploh. Tu je BMW izjema proti ostalim znamkam, kjer bo rabljen dizel vreden ponavadi več od bencinarja. Pri BMW-ju imajo bencinski šestaki ljubiteljski pedigre in vsakemu bo v neki točki, ko bo model dovolj redek cena začela it nazaj gor. Dizlom pa ne bo nikoli.

V DE se itak dobijo vsi avtomobili z večjo prostornino od 2,5l občutno ceneje kot pri nas. Hvala vladi za davek na luksuz.

Konkretno v cene E9x šestakov se pa ne bi spuščal, ker jih nič ne spremljam in ne vem, koliko so redki, lahko pa v DE za E46 320ci s smešno majhno kilometrino odšteješ tudi 20K. Večini gotovo ni vreden niti približno tega denarja, sam pa če bi si lahko privoščil kot novo E46 R6 coupeja, bi morda tudi odkartal toliko, ker mi je pač zadnji taprav BMW in noben novejši me ne pritegne. Če bi si lahko privoščil BMW-ja za 20 jurjev, zakaj bi po vsej sili kupoval neko mlado 320d, pri kateri me ne pritegne nič, če bi lahko za ta denar dobil podobno ohranjen avto, ki me pritegne, pa čeprav je starejši. Mislim, da cene rabljenih BMW-jev so takšne kot so v veliki meri ravno za to, ker je razvoj šel v smer, ki veliko ljubiteljem znamke ne ustreza in imajo starejše modele rajši, zato so pripravljeni za njih plačat nerazumne cene.

V DE so cene realne. Mogoče kakšnih 100 - 200 EUR gre dol, več pa ne. Ampak so cene realne.

Pri nas se nastavi ceno tako : Zgornja sredina povprečne cene v Nemčiji - v smislu moj je sigurno več vreden kot zvožen nemški.

Ker pa je moj avto vreden še malo več, dodam še DMV in imam PC.

S to ceno na avto net.

Priznam pa tudi, da se pojavi kakšen ljubitelj, ki bo to plačal - priznam tudi sam sem že kdaj.

Serija 5 je svetove naprej od serije 3 - tako po kvaliteti notranjosti kot vzmetenja itd.

Ampak je vredna manj.  Žal oziroma, še bolje. :)

Tudi jaz ko se vozim sam, si včasih misli zakaj hudiča si nisem raje kupil 1er Coupe. No zaradi tega ker so mi z N52 predragi (itak samo uvoz)...  Tudi če bi zdajle kupoval nekaj novejšega, npr. 4er al pa dekavskega A5 bi kupil oba v coupe izvedbi, grandcoupe in sportback mi ne potegneta. Pa večkrat peljem otroka na zadnjem sedežu s tem avtom..

JBGA :-D  Do zdaj sem dve trojki katere sta bili obe coupe in dve petici katere so bile obe touring.  :metalc  

Tvoje mnenje ne šteje, ker se nato relaksiraš v T. :)

Urejal simply, 12.02.2020, 10:20.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Ampak je vredna manj.  Žal oziroma, še bolje. :)

Vredna je točno toliko, kolikor je kupec pripravljen odkartat... 

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Tvoje mnenje ne šteje, ker se nato relaksiraš v T. :)

Verjel ali ne, da se ga izogibam. Ni mi všeč, je pa všeč ženi in otrokoma. No saj zato je bil kupljen.  :ok

Če bi si kupoval avto zase za tak budget... https://suchen.mobil...19-0818fc5716b8

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Se popolnoma strinjam. Ampak ne v tej dolgočasni barvi. :)

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 131

Bodimo pošteni, avto letnika 2007 je star 13 let. Pa naj si bo to 325i ali 335i ( original M izvzet ). In ta avtomobil ni nikoli vreden 15k EUR. Poleg tega je to serija 3, do pred kratkim vstopni model BMWja. Če se ne motim, se je na forumu prodajala odlično ohranjena 535d z cca. 140.000km za nižjo ceno, kot jo imajo te 3 coupe. Verjamem, da imajo več opreme kot goliči, ampak to pri prodaji rabljenega malo šteje. Tudi razlika ob nakupu novega ( med 330i in 335i ) se ne more preslikati na razliko v ceni ob prodaji rabljenega - en del lahko, ves pa ne.

Tudi če govorimo o letniku 2010 in ceni 20k EUR je to absolutno pretirano.

V DE se dobijo pod 9kEUR - 335d : https://suchen.mobil...7f-44c163742bdc

Na koncu pa mnenje ne šteje, šteje samo prodaja/nakup - ta pa je zelo uboga, če se vozila valjajo po AN mesece in mesece. Tisti, ki želi prodati in kupiti drugi avtomobil bo ceno spustil na realno vrednost in vozilo prodal.

Če povzamem, malo za hec malo za res : trojkaši ste posebni ljudje. :)

Ja 2007 je 13 let star 2009 letnik je 11 let star. Oba že dosti to je res ampak če gledamo da bi bila isto kvalitetna in opremljena bi že zaradi dveh let po logiki moral biti eden dražji od drugega. Oprema je in bo pri prodaji rabljenega igrala vlogo. Mogoče za tebe malo šteje za večino pa dost. Če hočeš imeti bogato opremo boš moral za njo plačati pa ni važno ali kupuješ novega ali rablenega z edino razliko da pri novem te bogata oprema pride 20.000€ ali več pri rabljenem pa nwm 1k€-2k€ ali pa 3k€ pa če se tebi to zdi normalno/smoterno ali pa ne ko itak tako kot si rekel tvoje mnenje glede tega ne šteje :)

In ko tako veselo omenjaš cene v DE. Tudi tam imajo razpon (govorim za E92 335i letnik 2007-2009) od 9450€ do 26.000€ :) E92 z m sport paketom se začnejo pri 12.500€ in naprej. Lahko si ga pa brez problema uvoziš in plačaš vse prevozne stroške + dajatve in boš na dražjem kot bi ga kupil pri nas simply kot tvoj nick..

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Žal nisem kandidat za e91, tako da uvoz ne pride v poštev.
Če verjameš ali ne, sem pred 10 leti celo kupoval 335i stage 2, celo šel na testno vožnjo, ampak me avtomobil kot tak ni prepričal.
Sem pa uvozil skoraj novo sedmico iz DE, plačal vse davščine, prevoza pa ne, sem si jo pripeljal sam.
Pa tudi dodatna oprema ni igrala veliko pri PC avtomobila.

Hkrati sem lani resno razmišljal o uvozu M6GC, ker se mi zdi, da so cene rabljenih v DE oziroma BE dokaj ugodne, glede na ceno novega vozila.

Ampak zgornje ni pomembno, želim poudariti samo to, da 13 let stara 335i z 200k km ni vredna 13k eur. Simply as that :)

Kot si že napisal, moje mnenje ni pomembno, želim ti nakup najboljše 335i z največ opreme in čim nižjo ceno, samo da bo nasmešek na ustih v vožnji.
Prikaži več možnosti
    • Egon je všeč

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 570
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Če bo kdo imel kake "nore" ideje .. menjam 2005 645i za 335i :-D

IMG_20200206_145736.jpg
IMG_20200206_145509.jpg

Urejal _BuLLet_, 13.02.2020, 03:12.

Prikaži več možnosti

Slimy
Slimy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: e34 520i Touring

Js sm lastnik stage 2 335i. Pocas bo dost nebuloz kako sfukan je avto. A si ga je kdo mogoc ogledu? Ni ne... Ce bi kksn junak prsu na ogled bi se tut glede cene dogovorila... tko pa sam lapate kok je use drago/predrago pa use je sfukan...

ce bi bla e36 oz e39 z V6 motorjem pa cena 7k, to pa ni predrago?

Zadnje leta je razen redkih izjem tale k glasuj zame 10 let nazaj.
Prikaži več možnosti
    • Kirn je všeč

t€dy
t€dy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 894

Js sm lastnik stage 2 335i. Pocas bo dost nebuloz kako sfukan je avto. A si ga je kdo mogoc ogledu? Ni ne... Ce bi kksn junak prsu na ogled bi se tut glede cene dogovorila... tko pa sam lapate kok je use drago/predrago pa use je sfukan...

ce bi bla e36 oz e39 z V6 motorjem pa cena 7k, to pa ni predrago?

Zadnje leta je razen redkih izjem tale k glasuj zame 10 let nazaj.

Bravo :ok

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem vedel da se boste vpičili v to...
Dejansko bi bila e39 V6 veliko vredna, sploh če bi bila v originalu s tem motorjem. :)

Samo zanimivo da niso nikoli poskusili z V6 izvedbo...
Prikaži več možnosti

t€dy
t€dy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 894

Sem vedel da se boste vpičili v to...
Dejansko bi bila e39 V6 veliko vredna, sploh če bi bila v originalu s tem motorjem. :)

Samo zanimivo da niso nikoli poskusili z V6 izvedbo...

Verjetno je mislil nasplošno na šest celinderca :)

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 984
  • Avtomobil: Bmw 330d

Auu V6. Zdaj se pazi!!! :)
Prikaži več možnosti

Clan
Clan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148
  • Avtomobil: C600 Sport, F800R

Gledate vedno samo po najcenejših primerkih 3,5i na koncu dobite žakl brez dna, ameriškega, zaribanega, karamboliranega, starejšega. Nakup poceni 3,5i je na koncu lahko veliko dražji nakup kot, če že v štartu kupiš kvaitetnega in redno vzdrževan primerek. Pa brez zamere vem, da si ti samo omenil primerek. Ampak pomojem ni zastonj tako poceni. Lp

Prikaži več možnosti

Clan
Clan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148
  • Avtomobil: C600 Sport, F800R

Gledate vedno samo po najcenejših primerkih 3,5i na koncu dobite žakl brez dna, ameriškega, zaribanega, karamboliranega, starejšega. Nakup poceni 3,5i je na koncu lahko veliko dražji nakup kot, če že v štartu kupiš kvaitetnega in redno vzdrževan primerek. Pa brez zamere vem, da si ti samo omenil primerek. Ampak pomojem ni zastonj tako poceni. Lp

Pa sej nikjer ne pise, da mu ne mores dat 15keur ce se ti zdi prepoceni.
Fantje moji verjetno je 90% 335 na netu precenjenih, ce ne, bi se verjetno ze prodale se vam ne zdi.
Ta, doticna je od prvega lastnika in sploh ni slaba, samo on jo tolko ceni. Ponavljam, ce mislite, da je vredna vec mu ponudite vec. Mislim, da vam ne bo oporekal.
Poceni nakup nikakor ni vedno slab nakup. O vseh teh vasih nebulozah pa raje nebi, ker sem 100% prepricanja, da ko kupujete bi kakor vsak normalen zeleli cimboljse in cimvec za cim manj.
Tako da tisti, ki ga doticen avto zanima naj se pripelje na izlet v portoroz in sele pol prodaja znanje tle gor.
Lp
Prikaži več možnosti
    • sharkEr je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 104
  • Avtomobil: E46 320Ci

Mislim da je 10-11k realna cena za te avte.. tile dražji se že dlje časa valjajo po avto.netu. Verjetno če je cena 12-13k se še kaka vijolica zbije pa si na tem.

On je pač že v začetku dal nižjo ceno.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 131

Mislim da je 10-11k realna cena za te avte.. tile dražji se že dlje časa valjajo po avto.netu. Verjetno če je cena 12-13k se še kaka vijolica zbije pa si na tem.

On je pač že v začetku dal nižjo ceno.

Cenilec ostani na tem kar sedaj voziš. :ok

Prikaži več možnosti
    • dMe3 je všeč

darzje
darzje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 56

up

Prikaži več možnosti