Skoči na vsebino

Samogradnja plovila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
92 odgovorov v temi
ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 186
  • Avtomobil: E46, E34

Če boš delal M57 3.0d not se ti javim za pomoč :ok :-D

Urejal ALFAinBMW, 15.10.2019, 09:03.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 898
  • Avtomobil: new age e39

Sam ne dihat v podpalubju :laugh
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 483
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

hm, navtika je vedno mali stres. Pravijo dalmatinci. In to drzi kot pribito. Vedno te se kaj preseneti, tehnicna okvara ali pa vreme. Al pa nek manever, ki se
je ti je sfizil, pa makar zarad blesavega Čeha....
Voda in sol delata svoje.
Jaz bi ti preden se lotis tega, res predlagal, da najames recimo benetau first 25 al pa kaj podobnega, da bos videl kako to zgleda.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 429
  • Avtomobil: Bmw

Namen je narediti barko, predvsem iz veselja. In kot je @natuzzi napisal. Lotil bi se je kot hoby vikend projekt.
Med tednom bi se ukvarjal z tišlarijo, ob sobotah pa npr. z jadrnico. Nedelje pa da s familijo kam gremo. Itak bo pa oce hmalu v penzionu, tako da bo gradnja se hitreje laufala.
Itak ze nekaj casa ugotavljam, da mi manjka kaksen zanimiv hobi. To da cele dneve samo tislarijo gonim, mi pocasi najeda, ne me narobe razumeti, rad tišlarim, vendar je to vedno za druge in za denar.
Rad bi nekaj ustvarjal za dušo in to tudi uporabljal.
Ze vsaj 2 leti spremljam mornarja, gledam in tuhtam, ali bi motorni coln ali jadrnico. Rad bi se kam zapeljal, prezivel dan in prespal v kaksnem zalivu, vmes malo poribaril.

Po naravi sva z mojo cloveka ki imata na dopustu rada mir (da ni gužve in direndaja), za kar se mi zdi jadrnica idealna.

Ce bo pa premajhna, za familijo, pa se lahko kadarkoli kasneje kupim večjo. Za start se mi pa taksna zdi ravno pravsnja.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 898
  • Avtomobil: new age e39

hm, navtika je vedno mali stres. Pravijo dalmatinci. In to drzi kot pribito. Vedno te se kaj preseneti, tehnicna okvara ali pa vreme. Al pa nek manever, ki se
Jaz bi ti preden se lotis tega, res predlagal, da najames recimo benetau first 25 al pa kaj podobnega, da bos videl kako to zgleda.

Jap. Nam je letos odletelo krmilo in akumulatorji v 24h. Pa je bila barka letnik 2016. Skos je mal drame ja. Sam nisrm bil skiper in sem ful užival. Konsi pa skiper in isces nadomestno rudo... Stres

Brane samo gas, bomo z veseljem spremljali projekt. Lesa mamo dovolj, tudi ce kaj za jebes :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 187
  • Avtomobil: e91

če boš za veselje in hobi delal... go for it!! 

Problem zna biti pri registraciji, moraš res za vsak vijak imeti račun....

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 299
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Res je, tud nas je do zdaj vsako leto zgodilo, kaj nepredvidljivega. Lani smo imeli naluknjan rezervoar za pitno oz sladko vodo. Sem ga porihtal kar zunaj na morju, da je zdrzal do konca pocitnic. Predlani je slo sidro. Ampak lahko potrkam v vseh teh letih ni bilo vecje okvare zaradi katere bi morali klicat asistenco. Vedno je bilo kaj manjsega, kar sem ali resil sam ali pa med postankom v kaki marini. Je pa tukaj se vreme, ki ti lahko zagode, tudi, ce je z barko vse ok. Enkrat smo zvecer sli spat in je bilo tako jasno, da se je videlo milion zvezd na nebu. Sredi noci pa nas je zbudilo neurej in valovi. Da se to zgodi druzini, ki je na barki prvic, bo ziher panika. Sploh otrokom. Brane tako, kot predlagajo drugi, v casu, ko bos izdeloval svojo barko, vsaj 1x ali 2x najamite nekaj, kar bo po velikosti primerljivo temu kar bos naredil. Lahko, da bos po vrnitvi domov idejo opustil ali pa dobil se vecji zagon ;)

Urejal Popo30, 15.10.2019, 09:51.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: star Bmw

Saj Antasi je mislil dobronamerno..
Sigurno si najbolj želim prispevek o gradnji lesenjače, ampak nekaj so gostilniške in forumske debate, življenje pa je ponavadi čisto kontra..
Tudi sam imam podobne izkušnje kot Nixxon, ampak po 30 letih plovbe se imam še vedno za amaterja. Verjetno zato še ni bilo brodoloma..
Zadnja leta najemam. Zakaj?
Samo en primer. Kaj boš naredil, ko se približuje neurje? Boš šel na obalo in pustil čoln da buta ob obalo in ne veš kaj bo, ali pa boš rešil čoln in odpul v neurje?
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 651
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Jaz bi ti svetoval preden se odločiš, da se najame jadrnico in barko in kar ti je bolj všeč tisto izdelaš. 

Kaj ti pomaga, da začneš jadrnico delat in se sredi projekta premisliš, ker ti jadranje ni všeč ali pa zaključiš jadrnico in se voziš samo na motorni pogon - ni fore. 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

če boš za veselje in hobi delal... go for it!! 
Problem zna biti pri registraciji, moraš res za vsak vijak imeti račun....

A za les tudi?

Potem lesa nebi smel na firmo jemat ali pač?
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Jaz bi ti svetoval preden se odločiš, da se najame jadrnico in barko in kar ti je bolj všeč tisto izdelaš. 

Kaj ti pomaga, da začneš jadrnico delat in se sredi projekta premisliš, ker ti jadranje ni všeč ali pa zaključiš jadrnico in se voziš samo na motorni pogon - ni fore.

Glede na nacin kako pluje jadrnica bi mi pomoje kar odgovarjalo. Vsekakor pa se bom priporocil npr @damirkosu, da ga najamem za kaksno plovbo, da bi me naucil.
Na motorni pogon mi je naceloma vsec iz vidika, da bi lahko barko spuscal v lokalni marini po klancini v morje, izven sezone pa bi jo hranil na parceli.
Za jadrnico se mi je pa domacin ponudil da mi zrihta komunalni vez v marini. Ga je tastu tudi ze, ko smo imeli 5.5m gumenjaka.
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 187
  • Avtomobil: e91

za vse moraš imeti račune... pa riini prijavit gradnjo.. 

sem se pred leti poigraval z idejo pa obupal pred začetkom

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Res je, tud nas je do zdaj vsako leto zgodilo, kaj nepredvidljivega. Lani smo imeli naluknjan rezervoar za pitno oz sladko vodo. Sem ga porihtal kar zunaj na morju, da je zdrzal do konca pocitnic. Predlani je slo sidro. Ampak lahko potrkam v vseh teh letih ni bilo vecje okvare zaradi katere bi morali klicat asistenco. Vedno je bilo kaj manjsega, kar sem ali resil sam ali pa med postankom v kaki marini. Je pa tukaj se vreme, ki ti lahko zagode, tudi, ce je z barko vse ok. Enkrat smo zvecer sli spat in je bilo tako jasno, da se je videlo milion zvezd na nebu. Sredi noci pa nas je zbudilo neurej in valovi. Da se to zgodi druzini, ki je na barki prvic, bo ziher panika. Sploh otrokom. Brane tako, kot predlagajo drugi, v casu, ko bos izdeloval svojo barko, vsaj 1x ali 2x najamite nekaj, kar bo po velikosti primerljivo temu kar bos naredil. Lahko, da bos po vrnitvi domov idejo opustil ali pa dobil se vecji zagon ;)

Vsekakor bom sel sprobat, s skiperjem, da vidim zadevo v akciji :ok

Zadeve se pa vsekakor dogajajo . Sploh ni nujno da na plovilu. Lahko ti avto crkne, se zaletiš, se nekdo zaleti vate. Lahko si na nesrecnem avionu ki strmoglavi, lahko gres v hribe pa pades v prepad, lahko si jutri odzagam roko, lahko mi na mopedu pri spustu iz vršiča odtrga bremz zajlo, itd... ce bi clovek kalkuliral vse mozne situacije, bi ostal doma zavit v 30cm vate...
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 299
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Vsekakor bom sel sprobat, s skiperjem, da vidim zadevo v akciji :ok
Zadeve se pa vsekakor dogajajo . Sploh ni nujno da na plovilu. Lahko ti avto crkne, se zaletiš, se nekdo zaleti vate. Lahko si na nesrecnem avionu ki strmoglavi, lahko gres v hribe pa pades v prepad, lahko si jutri odzagam roko, lahko mi na mopedu pri spustu iz vršiča odtrga bremz zajlo, itd... ce bi clovek kalkuliral vse mozne situacije, bi ostal doma zavit v 30cm vate...

Res je ampak te primerjave niso najbolj posrecene. Primerjava bi bila ok, da bi sploh prvic vozil avto pa neves kje je gas in kje bremza, prvic sel v hribe in to brez primerne opreme, da bi prvic sedel na moped in se iz prve spustil iz Vrsica in pa, da bi prvic uporabljal zago brez kaksnih izkusenj in bi rekel, da bos naredil mizo :ok2 Tocno tako bos ti na barki z druzino. Brez nekih izkusenj kaj in kako odreagirat in naredit v dolocenih situacijah. Za vsakega je enkrat prvic ampak vsaj nekaj izkusenj prej je oa fajn imet. Drugace pa podpiram tvojo idejo o samogradnji, zanimivo bi bilo spremljat taksno temo :)
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 680
  • Avtomobil: E46 320Ci

Kaj ti sploh dajo jadrnic v najem brez izkušenj??? Meni se to zdi bedarija, vsaj osnove jadranja moraš prej vedet, kako postavit jadro, katero uporabit in pod kakšnim kotom. Če ne znaš jadrat si jadra tam ne boš upal odpreti, ker ko tole odpreš in zapiha se jadrnica konkretno nagne in boste imeli samo paniko in ganjali motorček z pospravljenimi jadri.

Definitvno rabiš skiperja ali tečaj jadranja prej.

Urejal Maticb, 15.10.2019, 12:02.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 318

Na motorni pogon mi je naceloma vsec iz vidika, da bi lahko barko spuscal v lokalni marini po klancini v morje ...

Ne spremljam glih teme, ampak vseeno vprašanje, kaj naj bi se spuščalo po klančini?

V času poletja in našega 'pavšalnega dopustovanja' to opazujem dnevno, pa se mi zdi, da je to bolj za jetskije, gumenjake in gliserje tam 5-6 m, pa še slednje je za to ogromno. Nisem še videl barke na klančini, tole se mi preprosto ne zdi dobra ideja … itak škoda BMW-ja. :P

PS: Ja, tudi to vem, da je včasih 4-članska družina na morje šla s 'fičotom'. :-D

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Octopus uporabnikom je všeč to sporočilo

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 698

Kaj ti sploh dajo jadrnic v najem brez izkušenj??? Meni se to zdi bedarija, vsaj osnove jadranja moraš prej vedet, kako postavit jadro, katero uporabit in pod kakšnim kotom. Če ne znaš jadrat si jadra tam ne boš upal odpreti, ker ko tole odpreš in zapiha se jadrnica konkretno nagne in boste imeli samo paniko in ganjali motorček z pospravljenimi jadri.

Definitvno rabiš skiperja ali tečaj jadranja prej.

Seveda ti dajo, sej plačaš zavarovanja in varščino :) pol pa kakor si sam pameten

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 396
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Tako zadevo se z dvigalom spušča in dviguje v/iz morja...

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 680
  • Avtomobil: E46 320Ci

Seveda ti dajo, sej plačaš zavarovanja in varščino :) pol pa kakor si sam pameten

Ah, pol se pa jaz čudim zakaj vidim toliko jadrnic, ki se z onim bogim motročkom okol gonijo, ko imajo vetra toliko da bi šli hitreje z vetrom :fight :napaka

Ne vem, jaz sicer nisem jadral na tako velikih, pa tečaj sem začel istočasno kot puberteto tako da je že nekaj časa, ampak to ni ravno tako da vržeš tempomat pa sediš par ur kot gre z raznnimi kopenskimi ladjami :D Razumem da je hobi projekt @Brane, samo res najprej poglej če ti sploh paše jadranje, pa ne samo tebi, na jadrnici boš hitro rabil še kak par rok za pomoč, še posebej v slabem vremenu ne moreš biti sam.

Urejal Maticb, 15.10.2019, 12:32.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 647
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... če si jo želiš narediti, si jo tudi boš....

... na netu lahko dobiš dovolj načrtov, lahko si ga pa tudi kupiš....

... Kolega je pred leti naredil spodnjo jadrnico, ki je bolj hoby, za po zalivu in ne v slabem vremenu....

... naredil v dveh letih, pa ni nikoli delal z lesom, drugače je pa arhitekt...in če je naredil on ni vrag, da nebi večje naredil tišlar, samo načrt si dobi...

lp

joda

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20191015_133452_com.google.android.apps.photos.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč