Skoči na vsebino

Kasko zavarovalnica triglav

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
33 odgovorov v temi
philly
philly

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 561
  • Avtomobil: e31,e32,e34,e36,e39,f10;)

Pozdravljeni,
nujno rqbim kaksen nasvet,izkusnjo z uveljavljanjem kaska. Prvic po 12ih letih placevanja kaska in neuveljavljanja le tega,se mi je zgodil incident in sicer vandalizem nad mojo F10. Skratka ocenjena vrednoat popravila je bila 7.000 in ker se nisem odlocil za popravilo sem zahteval izplacilo(sem pac razmisljal da raje prodam avto kot je,nekaj dodam in bi zamenjal za novejsega) in dozivel skoraj sok...ponudili so mi 2500€. Skratka cel cas se izmikajo pogovoru,kako so prisli do te cifre in da nisem upravicen pridt do te informacije) prm. za luci so mi rekli da ce jih ne menjam mi ne morejo ponudit denarja???da je pac nek mini pavsal(pa samo luci so 3500€) da ne govorim da so mi jih na zacetku narobno ocenili za 1300€.Luci so poskodovane za menjavo ampak ja ce si salabajzer se pac lahko vozis s polomljenimi. Skratka cisto sem znorel,da je cenitelj zacel jeclat da ne ve,da mora se enkrat komisijo vprasat in da me poklicejo,seveda klica spet ni in ni. Skratka totalno razocaran,nikoli nisem sploh koristil kaska zdej pa ko je treba kaj dat jih pa ni, banda lopovska. Ma kdo kaksen predlog kaj narediti? Skratka triglav me ne vidi več pri zavarovanju...
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 566
  • Avtomobil: BMW logicno

Prehitro se razburjaš in zaključuješ !   Triglav so vseeno nekako med boljšimi.....

Najprej objavi, kako sliko poškodbe,  potem povej, od kje, ocena o škodi 7000   ur, kdo je to izračunal  ....   in ja,  na koncu povej, zakaj ja ti ne bi plačali popravila avta, in ti potrem takega porihtanega prodaš ?   

Prikaži več možnosti
    • joda in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 091
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozabi na plačilo v gotovini, zahtevaj naj plačajo popravilo avta. Tako majhen znesek ponudijo zato ker nekateri goljufi sami poškodujejo avto, pokasirajo keš, potem ga pa doma s svojimi deli sami popravijo in so na profitu. Seveda to ni pošteno do tistih ki ne goljufajo, ampak to njih nič ne briga. Tako da naredi kar sem ti rekel, raje več plačajo ker pač s tem dobijo potrditev da nisi goljuf, jebi ga.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 665
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Prehitro se razburjaš in zaključuješ !   Triglav so vseeno nekako med boljšimi.....

Najprej objavi, kako sliko poškodbe,  potem povej, od kje, ocena o škodi 7000   ur, kdo je to izračunal  ....   in ja,  na koncu povej, zakaj ja ti ne bi plačali popravila avta, in ti potrem takega porihtanega prodaš ?

... pa kateri model, oprema itd.

... Ker zakaj nekdo nebi hotel dati popraviti avtomobila, če to plača zavarovalnica?

... odgovor verjetno poznamo...

... pa vseeno bi mu morali za izplačilo ponuditi vsaj 2800-3 jurje...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 593
  • Avtomobil: Passat CC

po mojih izkušnjah, če si kriv sam oz vandalizem ipd. ponudijo denarja za  1/3 cene popravila(pa še to moraš pripeljat avto nazaj in dokazovart da si popravil :napaka  po specifikacijah ki so jih oni napisali drugače lahko dajo še manj) ,...če pa je kriv drug, ponudijo cca 1/2-2/3 vrednosti popravila in ni treba nazaj vozit.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 994
  • Avtomobil: traktor

Meni osebno so vedno ponudili korektno ceno za vandalizem (šraufnciger v zadnje luči v hrvaškem kampu) in nesrečo po lastni krivdi.  Enkrat so plačali stroške popravila, drugič sem vzel denar in popravil v lastni režiji, brez da bi karkoli vozil nazaj kazat. Ponujena gotovina je bila nekje 2/3 stroškov popravila pri kleparju po njihovi izbiri.  Seveda tista cena je bila pač napihnjena, kot kleparji delajo, v lastni režiji sem prišel dosti ceneje skozi - z rabljenimi deli, ki pa so bili vsi original.   Za 12 let star avto ti pač ne dajo denarja za nove original dele.

Lahko dobiš tudi kakšnega drugega cenilca? Za triglav jih je malo morje.

Urejal rokxy, 16.10.2019, 07:01.

Prikaži več možnosti

philly
philly

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 561
  • Avtomobil: e31,e32,e34,e36,e39,f10;)

ocena 7000€ je bila uradno narejena na Avtoaktiv in tudi odobrena s strani zavarovalnice, vključeno je barvanje avta,luči,prtlažnik. Zakaj razmisljam o izplačilu, zato ker se je med vsem tem postopkom(2meseca??) najdu kupec, ki bi pa avto vzel kakršen pač je. Kar se tiče ''porihtanega'' prodas. avto ranga 20k folk hodi z merilcem in nevem kaj, komplicira za nevem kaj....skratka v vsakem primeru je avto manj vreden zaradi tega. enostavna logika pač v Sloveniji je da folk raje da 15k za avto kot pac 20k pa tud ce kaj poskodovano. Seveda za tako ponudbo sploh ne bom razmisljal, seveda ga raje popravim, če raj zavarovalnica da 7k kot neko korektno ceno pa tudi prav. Kot je jerry rekel so ljudje ki delajo stvari namerno potem pa naletim na tako bedarijo sam, k sploh nikoli se nisem uveljavil nic (pomoje ze 10let na nobenem avtu)

joda (zakaj ne bi dal popravit) sem napisal zgoraj, ne rabis sklepat po 80% ljudi, denarja imam dovolj, da ne rabim takih bedarij,nevem kaj je pol vključenih v 2jurja kaska na leto(raj nimam kot pa tole sra...), gre se mi pa za totalni princip in korektnost

kar se tiče F10 je pač redek z ogromno opreme-tole zdej itak nima veze, vprasal sem za izkusnje in nasvete

kot je rokxy rekel, ja pricakoval sem 50-70% usaj, sem tudi sam malo povprasal okoli vceraj. no da vam povem malo o triglavu. Ljudje so drugje dobili za taksne in drugacne stvari 2/3 ocenjene skode, tko da sem zdej se bolj slabe volje. Verjetno bom avto dal popravit kot je rekel jerry, drugic ocitkov tukaj ne rabim, kaj zakaj ....vprasal sem za mnenje kaj bi mogoce vi naredili in ali je imel ze kdo kako izkusnjo

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 994
  • Avtomobil: traktor

ja čudna reč potem. kot rečeno, sem sam pri triglavu dobil točno toliko, kot se pričakuje, če greš v popravila v lastni režiji.   to, da so ti ponudili tako nizek delež, od lastne ocene popravila pri izbranem kleparju, je pa res čudno.  

če nimaš časa se ukvarjat, enostavno sprejmi popravilo.  drugače pa osebno na poslovalnico, kjer te ne more kar tako odsloviti.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Jaz sem pravkar dal popravit poškodbe toče na avtu, drugače imam tudi zavarovano točo na Triglavu... No dal sem popravljat na lastne stroške, ne da se mi mutit. Itak vedno ko kaj potrebuješ od njih, si za njih nategun in mutibarič. Ne da se mi več... Itak da so taki, če pa folk muti s tem tako da adijo. Se mi je pred časom rosil led žaromet na A6 c7 (cena dobra 2k ), nasveti prijateljev.. vžgi gor s kladivom itd... Avto pa v garanciji, no kasneje sem šel na servis kjer sem reklamiral žaromet brez vseh problemov.  :ok

Me pa razpizdi ko se začnejo izgovarjat pri takih primerih kot je od avtorja teme. Človek jim v desetih letih pusti tam 20-25k € (moj primer, dva avtomobila), nič ne zahteva od njih... vse dokler ne pride do neke škodice za ušivih 7k €... Mater tudi meni bi dvignilo dekl.  :crazy

Prikaži več možnosti
    • Jerry in OffsummeR uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

H

ocena 7000€ je bila uradno narejena na Avtoaktiv in tudi odobrena s strani zavarovalnice, vključeno je barvanje avta,luči,prtlažnik. Zakaj razmisljam o izplačilu, zato ker se je med vsem tem postopkom(2meseca??) najdu kupec, ki bi pa avto vzel kakršen pač je. Kar se tiče ''porihtanega'' prodas. avto ranga 20k folk hodi z merilcem in nevem kaj, komplicira za nevem kaj....skratka v vsakem primeru je avto manj vreden zaradi tega. enostavna logika pač v Sloveniji je da folk raje da 15k za avto kot pac 20k pa tud ce kaj poskodovano. Seveda za tako ponudbo sploh ne bom razmisljal, seveda ga raje popravim, če raj zavarovalnica da 7k kot neko korektno ceno pa tudi prav. Kot je jerry rekel so ljudje ki delajo stvari namerno potem pa naletim na tako bedarijo sam, k sploh nikoli se nisem uveljavil nic (pomoje ze 10let na nobenem avtu)

joda (zakaj ne bi dal popravit) sem napisal zgoraj, ne rabis sklepat po 80% ljudi, denarja imam dovolj, da ne rabim takih bedarij,nevem kaj je pol vključenih v 2jurja kaska na leto(raj nimam kot pa tole sra...), gre se mi pa za totalni princip in korektnost
kar se tiče F10 je pač redek z ogromno opreme-tole zdej itak nima veze, vprasal sem za izkusnje in nasvete

kot je rokxy rekel, ja pricakoval sem 50-70% usaj, sem tudi sam malo povprasal okoli vceraj. no da vam povem malo o triglavu. Ljudje so drugje dobili za taksne in drugacne stvari 2/3 ocenjene skode, tko da sem zdej se bolj slabe volje. Verjetno bom avto dal popravit kot je rekel jerry, drugic ocitkov tukaj ne rabim, kaj zakaj ....vprasal sem za mnenje kaj bi mogoce vi naredili in ali je imel ze kdo kako izkusnjo

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.. napisal si po tistem, ko sem vprašal... sicer nisi napisal tudi kateri letnik je avto, ampak pustimo to sedaj.... zakaj nimaš zavarovan sami delni kako, če ti je to preveč kot plačuješ?

Če greš na poravnavo in ne na popravilo dobiš od 35-60% izplačila, glede na starost avta in delov, ter krivdo...

...in če greš na popravilo ti ocenijo tudi več kot če ne greš....če je na avtu poškodovano več stvari ti določene stvari ocenijo za popravilo (če želiš izplačilo) če pa daš avto popraviti ti pa ocenijo zamenjavo določenega dela z novim in ne popravilo le tega....kne si delal cenitev?....

... Mi tudi nismo nikoli nič uveljavljali, pa čeprav smo imeli ves čas kasko, dokler ni po 6-ih letih padel sneg na streho avta in smo videli, da to krije zavarovalnica....

... od takrat dam vsako poškodbo ki nastane na parkiriščih popravit na zavarovalnico, vse skupaj kar se nabere v enem letu....

... oče je pred leti dal popravit sprednji odbijač na lastne stroške, pa čeprav bi mu to krila zavarovalnica, samo jaz nisem vedel, da ima to zavarovano, on pa do takrat v vseh letih ni dal nikoli popravit na zavarovalnico....

... od takrat naprej je bil pa avto verjetno večkrat barvAn kot opran...jaz pravim, da je bolje popravljena in pobarvano tisto kar se na parkingu o praška, kot pa prva barva pa avto veš v buškah....

...aja vsi trije avti so na Triglavu že več kot 20 let...in zadnja leta se mi ne da zafrkava ti z iskanjem kleparjev in ličarjev, ampak dam popravit kar njihovemu servisu... Pustim avto tam in dobim nadomestnega... Sicer, če bi imel nov avto tega verjetno nebi storil, tako pa...

lp

joda

Urejal joda, 16.10.2019, 10:18.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 302
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Kdo drug kot pa @joda, tisti, ki spet dela na pamet neke zakljucke, da OP nima denarja, da bi dal avto popravit. Da bi pa raje odgovoril na vprasanje, to pa ne. Kot ti je @philly napisal, da ga sodis po ostalih 80%, ker to je najlazje kajne @joda? Brez, da bi se karkoli preprical kako in kaj. Ceprav po moje sodis ostale po sebi in tako dvigujes svoj ego. Ces nisem samo jaz skrtica do sebe, so tud ostali. Ocitno le niso ne :ok2
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... Saško, zdaj pa že nehi delat budale iz sebe, ker te ne bodo več resno jemali še tisti, ki so te do sedaj...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ne rabi me noben resno jemat, bistvo je, da ti ves, da je tako. Ce mi gre kaj na zivce, mi gre to, ko nekdo nekoga drugega sodi na pamet ali pa sklepa po sebi. In zacel si s tistimi okni in laminatom. No malo zatem pa smo lahko v dveh temah brali, kako demantiras sam sebe..v tej temi pa nadaljujes z OP in njegovim avtom. Bedarija res :crazy
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ej stari, ti si resno bolan, Al pa ne znaš brati, odloči se kaj od tega...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 910
  • Avtomobil: star Bmw

Ja odkar ni več rottija in se je jerry postaral, je tak dolgcajt tukaj. Joda se nekaj trudi pametovat ampak jima že prej ni mogel parirat. No popo se tudi trudi-pohvaljen. Še par let izkušenj in boš kot zgornja dva, če se boš pridno učil

Urejal antasi, 16.10.2019, 11:45.

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Hay!
... ej stari, ti si resno bolan, Al pa ne znaš brati, odloči se kaj od tega...
lp
joda

Brez skrbi, da znam brat. Tudi kaj se zdravja tice nimam tezav in lahko brez slabe vesti recem, da sem v odlicni telesni pripravljenosti oz kondiciji. Tako, da ne eno ne drugo ne bo drzalo. Je pa res, kot sem zgoraj napisal, da mi gredo na kurac ljudje, taksni kot si ti @joda. Ljudje, ki brez neke podlage o nekom drugem pisejo, kar nekaj na pamet.

Tudi @philly ti je napisal, da ne mores kar sklepat in ga sodit na podlagi ostalih 80%. Kdo je torej tisti, ki ima kaksne tezave??
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Ja odkar ni več rottija in se je jerry postaral, je tak dolgcajt tukaj. Joda se nekaj trudi pametovat ampak jima že prej ni mogel parirat. No popo se tudi trudi-pohvaljen. Še par let izkušenj in boš kot zgornja dva, če se boš pridno učil

Kaj pa dela zdaj Jerry od kar je problem z črnim zakolom in moraš potem še 10 let plačevati davek na kravo? Jaz imam občutek da dec hodi nekam v službo?

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Brez skrbi, da znam brat. Tudi kaj se zdravja tice nimam tezav in lahko brez slabe vesti recem, da sem v odlicni telesni pripravljenosti oz kondiciji. Tako, da ne eno ne drugo ne bo drzalo. Je pa res, kot sem zgoraj napisal, da mi gredo na kurac ljudje, taksni kot si ti @joda. Ljudje, ki brez neke podlage o nekom drugem pisejo, kar nekaj na pamet.
Tudi @philly ti je napisal, da ne mores kar sklepat in ga sodit na podlagi ostalih 80%. Kdo je torej tisti, ki ima kaksne tezave??

... Evo ti pa meni ne greš na qurac, jaz imam raje ženske, ampak kakor komu paše, kar se pa tvojega branja in razumevanja tiče pa...

EFxP1MOX0AAuat4.jpeg

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@joda kakorkoli, konec koncev sem raje glup, kot pa skrtica sam do sebe. Pa ajde, da si skrt sam sebi se nekak gre, da pa si skrt svoji druzini, tukaj pa ni opravicila. Kljub izgovoru o adaptaciji, ki je bolj kot ne, smiljenje samemu sebi.

Aja, da ne pozabim, glede na tisto tvojo temo, lahko opraviceno recem, da si tudi prevarant. In vedno, ko bos komu tukaj na forumu pisal nekaj na pamet o njegovem financnem stanju, na tvoj ponizevalni nacin, te bom spomnil na vas druzinski izlet v London in pa tisto tvojo temo, kjer sprasujes kako NE placat narocenega in ze dostavljenega blaga.
Prikaži več možnosti