Skoči na vsebino

Napaka DPF

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: E90

Pozdravljeni, imam manjsi problem avto po 15min voznje vrze ven napako "particle filter"
In ta napaka gori vse dokler se avto ne ohladi nato se spet prizge po 15min voznje....avto je vedno vozen na odprti ceti nikoli se nešpara tudi ko sem v mestu. Avtu se med voznjo na odzivu gasa cisto nic nepozna vozi se isto kot prej. Je imel kdo podoben primer?
Bmw e90 318d 2008 :)

Urejal *AlmirBimmer*, 21.10.2019, 16:49.

Prikaži več možnosti

drejcof
drejcof
  • Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: BMW F11

Ravno danes sem pisal o slednjem. Enak problem in kaj je bila rešitev.

https://www.bmwslo.c...o/#entry3057079

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Ravno danes sem pisal o slednjem. Enak problem in kaj je bila rešitev.

https://www.bmwslo.c...o/#entry3057079

Odlično hvala ti :)
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Tudi pri meni je bil senzor pritiska izpusnih plinov :)
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Pozdravljeni, se vedno imam isto napako....tester je pokazal napako senzor pritiska izpusnih plinov zato smo ga danes zamenjali resetirali preko testerja in po 20min se je napaka spet pojavila. Ali ima to kaksno povezavo z relejom za predgretje ali je to le nakljucje da ste menjali oba in je potem delalao? Pri meni je pred dvema tednoma izpisalo napako za rele vendar je trenutno ni.
Ima to kaksno povezavo ali je le nakljucje?
Prikaži več možnosti

drejcof
drejcof
  • Uporabnik

Glede na pisanje po tujih forumih, lahko rele predgretja tudi vpliva na postopek regeneracije. Kakšna je pa temperatura motorja? Se zagreje nad 75 stopinj? Res pa je, da sem jaz v rezervar dodal tudi STP-jev adetiv za čiščenje DPF filtrov.

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Da peisel sem do ugotovitve da rele za predgretje nima nobene veze z dpf filtram ampak racunalnik avta mora biti v celoti brez napak celo dosti nafte mora biti v rezervarju da se lahko sprozi regeneracija se pravi potrebno bo bilo menjati vse kar izpise napako potem bo pa regeneracija delovala.
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 078
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Torej če je treba vse porihtat kar se izpiše je to med drugim tudi rele predgretja;)
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Torej če je treba vse porihtat kar se izpiše je to med drugim tudi rele predgretja;)

Da tako ja :)
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 711
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Meni že dve leti ne dela grelec naftnega filtra pa nimam problemov z dpfom. Sicer nisem preverjal na računalniku kdaj je bila regeneracija nazadnje narejena ampak grelec sigurno ne deluje že 70k km pa avto še kar dela.

To sigurno drži z napakami za pogoj regeneracije?

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

drejcof
drejcof
  • Uporabnik

Če se napaka konstantno pojavlja, potem jo je treba odpraviti. Spomnim se, da je nekdo na tujem forumu pisal, da je imel med vožnjo priključen tester in je vsakih nekaj sekund brisla napake. Na ta način mu je uspelo, da se je DPF regeneriral. :napaka

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 711
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Je potm možno, da sam nisem imel regeneracije že kakih 70k km oz. dve leti in pol?

Hvala

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 452
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Če se napaka konstantno pojavlja, potem jo je treba odpraviti. Spomnim se, da je nekdo na tujem forumu pisal, da je imel med vožnjo priključen tester in je vsakih nekaj sekund brisla napake. Na ta način mu je uspelo, da se je DPF regeneriral. :napaka

To sem bil jaz kot sovoznik na kolegovem E90 320d. Napaka je bila zabit DPF - EGR termostat je bil, hin, hudic pa nima indikatorja temperature motorja, zato je lastnik opazil da nekaj ne stima sele ko mu je javilo napako na DPF-u. In dokler je ECU v napaki, regeneracije ne bo izvedel.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 105
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Tocno tako, ko ke enkrat tako dalec da je napaka stalno prisotna oz se ponovi tako hitro da se postopek regeneracije niti zaceti ne more, je edina opcija kot so opisali predhodniki.
Ps. Smoterno je mislenje da se bo prepucalo najbolj ce ga priganjas v visoke obrate. Najbolje je konastantna voznja na nekje 2500 rpm in nekje 100kmh
Prikaži več možnosti

Bimmer98
Bimmer98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 77
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni, imam isto tezavo z dpf filtrom, mi zna kdo 100%odgovoriti ce je res da mora biti ECU cisto brez napake da bi se regeneracija izvedla tudi ce napaka nima povezave z dpf filtrom (vsaj po moji logiki ne)
Hvala na odgovorih. Lp.
Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 271

Car wont preform re-gen if.

1. Engine temperature does not reach over >75c, and stay over this for a period of time ( 20/30 mins)
2. Some Fault codes are stored - Mainly and Ironicly the DPF fault code itself.
3. Over 20 Litres of Fuel in tank (I half filled the tank for good measure)

Prikaži več možnosti