Skoči na vsebino

Napaka DPF

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: E90

treba pogledati koliko dejansko kaže senzor,če ne kaže pravilno oz kake čudne vrednosti potem regeneracije ne bo. Če je pa sploh napaka na njem pa pozabi da bo izvajel regeneraijo.

Mi smo zamenjali ta senzor in je napaka se vedno obstajala, kaj je lahko potem?
Je res da mora biti ECU cisto brez napake tudi ce je kaksna napaka ki nima veze z dpf?
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 727
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Je res da mora biti ECU cisto brez napake tudi ce je kaksna napaka ki nima veze z dpf?

Sam bom naslednji teden priklopil avto na računalnik pa javim kaj in kako. Namreč že vsaj leto in pol se vozim z okvarjenim grelcem nafte na filtru pa nimam nikakršnih težav. Nekako dvomim, da v vsem tem času ni naredil regeneracije.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 335
  • Avtomobil: Mašina

Zaradi napake grelca bo naredil regeneracijo. Tudi če ne dela sistem predgretja(grelne svečke) bo naredil regeneracijo.

Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Ta senzor je eden kljucnih za regeneracijo. Kot sem reku treba pogledati parametre tega senzorja in ne same napake. Lahko da je instalacija do njega hin ali pa zabita cevka na katero je priklopljen...
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Je potrebno ta senzor ob menjavi se kaj sprogramirati?
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne ni potrebe, ob prostèm teku ce dpf ok more kazati okoli ali malo pod 10mbar. Za javljanje napake na dpf ju pa zacne nelje pri 50mbar. Sam sem imel ze avto ki je imel 1bar povratnega tlaka itak je kazal napako na dpf ju, ni pa kazal napake na senzorju tlaka.
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Ne ni potrebe, ob prostèm teku ce dpf ok more kazati okoli ali malo pod 10mbar. Za javljanje napake na dpf ju pa zacne nelje pri 50mbar. Sam sem imel ze avto ki je imel 1bar povratnega tlaka itak je kazal napako na dpf ju, ni pa kazal napake na senzorju tlaka.

Kje pa lahko iscem napako ce se po menjavi tega senzorja se vedno napaka pojavi?
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Trenutno sem bil na testerju napaka na tem senzorju kaze 90-100mbar....kje naj iscem napako?
Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Trenutno sem bil na testerju napaka na tem senzorju kaze 90-100mbar....kje naj iscem napako?....tudi ob resetu se napaka za dpf takoj prizge ? Zmanjkalo mi je idej :(

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

pa se spreminja vrednost z dodajanjem gasa?

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

V protem teku skace od 90-100mbar
Z dodajanjem raste normalno od 90 naprej. In se nekrat bom ponovil da smo senzor menjali in so bile vrednosti iste zato smo vrnili stari senzor nazaj.
Kaksna bi pa bila razlika ce vrednost z dodajanjem gasa narasca in ce nebi narascalo?
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce vrednosti z dodajanjem gasa nebi narascale, bi bil senzor ali pa zabita cevka. Sprozite prisilno regeneracijo in gasa na avto cesto. Samo bo potreben stalno prisoten tester da se sproti brise napako na dpf ju dokler on ne zacne regeneracije ob voznji.
Daj naredi sliko napak ki ti jih kaze tester
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Ce vrednosti z dodajanjem gasa nebi narascale, bi bil senzor ali pa zabita cevka. Sprozite prisilno regeneracijo in gasa na avto cesto. Samo bo potreben stalno prisoten tester da se sproti brise napako na dpf ju dokler on ne zacne regeneracije ob voznji. Daj naredi sliko napak ki ti jih kaze tester

Za zdaj so samo te napake ostale sem odpravil za vsak slucaj.
Brez testerja nemores izvezti regeneracije zaradi napake senzorja?

Pripete slike za predogled

• 20191114_193448.jpg

Urejal *AlmirBimmer*, 15.11.2019, 12:26.

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Se vedno nisem opravil regeneracije dpf.....danes smo med voznjo z testerjom pa ni nic pomagalo.
Od lokalnega mehanike sem zvedel da bi moral narediti prisilno regeneracijo tudi po tem ce javi napako dpf v avtu je to res ali ga napaka v avtu prekine?

Urejal *AlmirBimmer*, 17.11.2019, 15:30.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 727
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Tako, potrjujem, da napaka na grelcu naftnega filtra ne vpliva na izvajanje regeneracije saj je bila zadnja regeneracija pri meni opravljena 700 km nazaj.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

*AlmirBimmer*
*AlmirBimmer*
  • Uporabnik

Tako, potrjujem, da napaka na grelcu naftnega filtra ne vpliva na izvajanje regeneracije saj je bila zadnja regeneracija pri meni opravljena 700 km nazaj.

Lp, Samo

Da, tudi meni sedaj dela normalno regeneracijo tudi ce je napaka na grelcu, napako sno resili da sno res vsakih 15sekund brisali napako iz racunalnika da je avto potem izvedel regeneracijo nato se napaka ni pojavila vec, potrebno bo vsak teden na daljso relacjo voznje :D

Urejal *AlmirBimmer*, 21.11.2019, 19:15.

Prikaži več možnosti