Skoči na vsebino

P: 2005 e61 525dA

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
19 odgovorov v temi
rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 050
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Znamka: BMW
Model: e61 525dA
Letnik 1. registracije: 31.8.2005 v DE -> 8.8.2006 v SLO
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2.2005 
Barva vozila: Silbergrau metallic (A08)
Tip menjalnika: samodejni
Moč motorja: 130kW (177KM)
Kilometri:352.000

Realnost kilometrov:

https://avtolog.si/s...NJ51010B430944/

Očitno se je 2017 nekdo zatipkal pri vnosu (verjetno bi bilo pravilno 298.299).

Oprema vozila (seznam):

https://bimmercat.co...oder/B430944/en

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?):Tehničnega bi moral opraviti BP, tudi letos julija ga je.

Tehnične napake vozila: Ne deluje bluetooth modul, funkcija dinamičnih luči ne deluje, občasno javlja napako senzorja nivoja olja (menjava za opraviti pri menjavi olja, ker je treba le-tega ob menjavi ven spustit - vsaj tako je bilo meni rečeno), trenutno leva pozicijska luč ne deluje, optiko bi bilo za nastaviti, prednje meglenke so za zamenjati. Na desni strani so štangice stabilizatorja za zamenjati.

Vizualne napake vozila: Spikan prednji odbijač in pokrov motorja (kamenčki), prednji odbijač ima na večih mestih napokan lak, najde se nekaj prask in udrtin. Vizualno oceno bi mu dal 6/10. Ni pa nobene rje ali večje poškodbe.

Pretekla omembe vredna popravila: Lani naj bi bila obnovljena turbina, zamenjane so bile zadnje blazine, kolikor se spomnim, naj bi bili tudi pri kolektorjih nekaj delali (ne spomnim se več katerem). Na motorju naj bi bilo od večjih zadev samo še injektorji nedotaknjeni.

Moj opis vozila:

Avto sem kupil julija letos, bolj po naključju, saj sem ga videl ko sem šel gledati Celico. Čez par dni sem poklical lastnika in dobil avto čez vikend na probo. Avto se je peljal super - nobenih zvokov iz podvozja, praktično nobenih čričkov (včasih se eden nekje iz prtljažnega prostora oglaša), menjalnik je tudi prestavljal presenetljivo dobro. Oprema mi je bila všeč, najbolj pa me je pritegnila ohranjenost notranjosti - neverjetno za te kilometre. Avto sem kupil, ker sem takrat iskal nek avto klaso nižje, nekje letnik 2012, ampak sem obupal, ker je bilo pri nas vse zlagano, prevrteno in prežvečeno. Tukaj sem vsaj vedel kaj kupujem.

Avto se še vedno izjemno lepo in udobno pelje, kot takrat, ko sem ga sam prvič probal. Menjalnik za te kilometre deluje presenetljivo lepo (še po besedah VWdrajverja je to eden najbolje delujočih menjalnikov pri teh kilometrih, kar jih je on sprobal). Sam težko ocenjujem, saj je to prvi wandler avtomat, ki sem si ga lastil. Meni se zdi, da bi lahko v kakšnih situacijah lepše menjal, ampak v 90% primerov res lepo mehko šalta. Ko daš v R nič ne cukne.

Panorama deluje odlično, nobenih zatikanj ali drugih težav. Avto nikjer ne zamaka, kabli v prtljažnih vratih so očitno ok, vsa elektronika deluje.

Avto menjam, ker se dosti službeno vozim s privat avtom in mi manjka bluetooth in še kakšen moderen kos opreme - LED žarometi, aktivni tempomat, stream glasbe iz telefona in seveda bluetooth. Tako velikega avta pa itak ne potrebujem. Bom pa pogrešal ločeno odpiranje prtljažnega stekla.

Zraven avta je bilo kar nekaj računov prejšnjega vestnega lastnika - letos je še nove tepihe nabavil, ravo tako je DVD 2016 za navigacijo zraven. Vso to dokumentacijo dam seveda zraven.

Avto bo na voljo čez cca 3-4 tedne, ko bo moj avto pripravljen za prevzem. Ko prevzamem avto, pa verjetno tega tam pustim.

Slike vozila (če želite, jih dodajte kot priponke sporočilu):

Trenutno imam samo slike zunanjosti, bom pa danes ali jutri dodal še slike notranjosti.

Cena: 3900 € (pogajalsko izhodišče)

Kontakt: zaenkrat PM, potem se pa že naprej zmenimo.

Pripete slike za predogled

• IMG_0320.jpg
  • IMG_0321.jpg
  • IMG_0322.jpg
  • IMG_0323.jpg
  • IMG_0324.jpg
I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

rockson
rockson

• Uporabnik

Dodane slike notranjosti, nekaj zunanjih detajlov in izpisi računalnika.

Pripete slike za predogled

• upn6GtA1Q9CXoNGTWWZivw.jpg
  • Rt86pTtHTgK4bMbFsGUQAQ.jpg
  • L6s9jSWeRTeolTH7CSFUqQ.jpg
  • q+2NydwaQQ+vev7pgKjIGw.jpg
  • HrDXz%woRw+5Z5AqJVFFJQ.jpg
  • eFV5V%ekTK++qDJZHzaZ9Q.jpg
  • 3RhfzrYCTvKYYWtEQndjgQ.jpg
  • dUPOf0uaQGee0Cb%p7EzVA.jpg
  • 5mmAdxiCRW2q5meIUpKIKA.jpg
  • 5dXlmljYSlOjUH5PAknMPg.jpg
  • Pc22xjGhSzykpKPdi59aVQ.jpg
  • nDE+2zHcS5WtHMoSHHGzhg.jpg
  • Ikni2gPlTem1m+wfjxyl5w.jpg
  • ZkgyUty6S0aCGQlU+dBXqw.jpg
  • MQvqy2lYTki38gvSJjHFZA.jpg
  • aHsaH2NpSmGY+jfd8kRNqg.jpg
  • MkPLUGQlQ%KZ3DhlSQxb5g.jpg

Urejal rockson, 24.10.2019, 07:32.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 334
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Super avto za ta denar! :ok

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • rockson in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

rockson
rockson

• Uporabnik

Malo dvigam.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

rockson
rockson

• Uporabnik

Par dni je avto še na voljo - da se da za ceno pogajat vam lahko pove nova cena 3.500€.

Vse tehnične malenkosti se porihtajo za 200€ (razen BT-modula in adaptivne funkcije luči). Luči drugače delujejo BP, da ne bo kdo mislil, da ne delujejo. Zakaj jaz tega ne porihtam? Ker raje dam za neko realno nizko ceno, kot da izgubljam čas s popravilom in smo nakoncu vsi zadovoljni.

Kdor ga bo prišel pogledat in zapeljat, sem prepričan, da ga bo tudi odpeljal.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 560
  • Avtomobil: E60 525dA, Chevy Orlando

Glede adaptivnih luci, si mogoce probal zamenjati AHL modul?  Pred casom je dynamic xenon crnkil na mojega (ni delala livelacija, levo-desno, utripala je zelena lucka na armaturki, luci so normalno svetile) in je bila tezava prav v temu modulu. Rabljeni delujoci moduli so za manj kot 50EUR na ebayu. Zamenjas ga v manj kot 5 min. 

Urejal Istrijan, 10.11.2019, 12:04.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Glede adaptivnih luci, si mogoce probal zamenjati AHL modul?  Pred casom je dynamic xenon crnkil na mojega (ni delala livelacija, levo-desno, utripala je zelena lucka na armaturki, luci so normalno svetile) in je bila tezava prav v temu modulu. Rabljeni delujoci moduli so za manj kot 50EUR na ebayu. Zamenjas ga v manj kot 5 min. 

Nisem se s tem ukvarjal, ker je treba imeti nekaj časa in prostora na voljo. Ipak je treba prednji odbijač dol vržt, pa pogledat bi bilo treba zakaj je AHL crknil (vlaga, voda,...), to sanirati in šele potem zamenjati modul. Nimam jaz časa, prostora in živcev se s tem ukvarjati.

Kako misliš 5 minut dela, če je luči ne moreš dobiti ven, brez da gre odbijač dol?

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 314
  • Avtomobil: e61, r55

Nisem se s tem ukvarjal, ker je treba imeti nekaj časa in prostora na voljo. Ipak je treba prednji odbijač dol vržt, pa pogledat bi bilo treba zakaj je AHL crknil (vlaga, voda,...), to sanirati in šele potem zamenjati modul. Nimam jaz časa, prostora in živcev se s tem ukvarjati.

Kako misliš 5 minut dela, če je luči ne moreš dobiti ven, brez da gre odbijač dol?

Ni res, luc gre dol brez odbijaca in ko to parkrat probas, imas luc res dol v treh minutah. Jaz sem se zadnjic prav stopal in sem v 7 min dal dol luc, zamenjal balast in zarnico in imel nazaj:)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Ni res, luc gre dol brez odbijaca in ko to parkrat probas, imas luc res dol v treh minutah. Jaz sem se zadnjic prav stopal in sem v 7 min dal dol luc, zamenjal balast in zarnico in imel nazaj:)

WTF? Kjerkoli sem bral, povsod so pisali, da je potrebno sneti odbijač, da lahko prideš do tega modula :blackeye .

Dobro, kar je, je. Bo pač naslednjemu kupcu lažje zamenjati :ok

Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

Vsi ste malo zamesali te module  :-D  AHL modul za dynamic xenon je tole:

s-l300.jpg

najdete ga pa za sovoznikovega predala, v kabini, na suhem, brez nobene vode in vlage! Na tujih forumih dosti pise o teh modulih, da znajo kar od sebe crkovati.  

Zamenjate pa ga res v manj kot 5 minutah.  Pustite stat luci, balasti, odbijaci, nic ne rabite snet pa sraufat....to je plug&play, easy job!  :ok2

Urejal Istrijan, 11.11.2019, 06:54.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Čakaj, jaz sem mislil, da govorimo o temle (SMC modul):

LEAR-BMW-7189311-7189312-1E-500x331.jpg

Tale pa se nahaja na spodnjem delu vsake luči in je (kolikor sem jaz bral) najpogostejši krivec za nedelovanje dinamike, ker je na najnižji točki luči in vsa vlaga steče v njega.

Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

Nisem 100% preprican, ampak se mi zdi da ta AHL modul imajo samo modeli z dinamiko.

V mojem primeru je bil krivec prav AHL ; luci so drugace se naprej normalno svetile, ni pa delala dinamika, ob zagonu se pa tudi niso vec premikale. Ob stikalu je  utripala zelena ledica.

Riskiral sem cca 35EUR na ebay in narocil drug modul, ga zamenjal in spet je vse delalo. 5 minut dela. Brez kodiranja.

Ker Dynamic xenon je res odlicna stvar, po noci je cisto druga zgodba v primerjavi z navadnimi xenonkami....

Urejal Istrijan, 11.11.2019, 10:53.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Nisem 100% preprican, ampak se mi zdi da ta AHL modul imajo samo modeli z dinamiko.

V mojem primeru je bil krivec prav AHL ; luci so drugace se naprej normalno svetile, ni pa delala dinamika, ob zagonu se pa tudi niso vec premikale. Ob stikalu je  utripala zelena ledica.

Riskiral sem cca 35EUR na ebay in narocil drug modul, ga zamenjal in spet je vse delalo. 5 minut dela. Brez kodiranja.

Ker Dynamic xenon je res odlicna stvar, po noci je cisto druga zgodba v primerjavi z navadnimi xenonkami....

Ravno tako je pri meni. Edino nisem prepričan, če ni še kdo kaj kodiral, ker za dolge luči se mi halogenke prižgejo, namesto, da bi se xenon dvignil.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Verjetno imaš samo xenon žaromete, adaptivne (ki se premikajo levo/desno v ovinkih), nimaš pa bixenon in zato ti dolge delajo še vedno na klasičen način, da se prižgejo halogenke notranjih parabol.

EDIT: pogledal na hitro v ETK in vsi xenon žarometi so tudi bixenon, le da pri nekaterih, kjer še ni bilo "cornering light", notranje parabole še vedno delajo, kot dolge luči, poleg bixenona.

@rockson, postavi se pred kak zid in poglej, če ti bixenon dela ali ne, ne glede na halogenske dolge.

Urejal LEO37, 11.11.2019, 11:24.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Verjetno imaš samo xenon žaromete, adaptivne (ki se premikajo levo/desno v ovinkih), nimaš pa bixenon in zato ti dolge delajo še vedno na klasičen način, da se prižgejo halogenke notranjih parabol.

Ha, na to niti pomislil nisem. Sem sklepal, da so pri dinamičnih lučeh avtomatsko bi-xenon  :crazy

Tole je not po vinu (očitno samo xenon):

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptive Headlights

Urejal rockson, 11.11.2019, 11:25.

Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik

Tocno tako imam jaz pri seznamu opreme. 

In ko saltam na dolge se prizgejo H7 in istocasno se  leca odpre pri xenonkah. In ja, skupaj svetijo hudicevo dobro  :ok

Urejal Istrijan, 11.11.2019, 11:32.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 709
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Fantje običajno odleti SMC modul, ki je spodaj na luči zraven xenon balasta. Obstajata SMC I za pfl in SMC II za fl.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 888
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Pred zid in potegni ročko k sebi, kot da blendaš, nato jo porini naprej, da prižgeš dolge. V obeh primerih opazuj snop, svetlobo. Pri blendanju, se zaslonka ne odmakne, pri prižigu dolgih pa ja. :ok

Prikaži več možnosti
    • Istrijan je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 471
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

In ko saltam na dolge se prizgejo H7 in istocasno se  leca odpre pri xenonkah. In ja, skupaj svetijo hudicevo dobro  :ok

Tole meni nikakor ne use skodirati.

Sem prejsnji mesec resil en AHL problem - tezava ni bila v SMCju (btw. treba mu je vprogramirati nov VIN!), pac pa v samem stepper motorju. V mojem primeru je ena izmed tuljav izgubljala stik na eni izmed zic. Sicer rahlo nekonvencionalna resitev ker se sama luc naj ne bi popravljala, a sem vseeno motor menjal z drugim, kontakte pospajkal, in zadeva deluje.

Urejal zok, 11.11.2019, 21:43.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Avto je šel v račun, tako da se lahko tema zaklene.

Prikaži več možnosti