Skoči na vsebino

P: VW Passat 1.9 TDI Variant 2008

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
73 odgovorov v temi
MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

jaz ti lah brez računalnika povem da avto l.2008 nima 100.000 km :)

Lahko jih ima, ne nabijaj. Imam v delavnici trenutno 1.9tdi alhambro 1998 letnik 154000km prvi lastnik, avto kot nov. Je pa res, da taki avti ne vidjio avto.net

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 470
  • Avtomobil: Z4

Lahko jih ima, ne nabijaj. Imam v delavnici trenutno 1.9tdi alhambro 1998 letnik 154000km prvi lastnik, avto kot nov. Je pa res, da taki avti ne vidjio avto.net

Temu osebku se dizla niti slučajno ni izplačalo kupit, če je delal 7000km letno. Marsikateri mojster tudi pove, da dizla s (pre)malo km pa tudi ni za kupovat, zlasti ne novejših motorjev.

Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 901

Ja res je..
Je fajn preventivno ojnične ležaje zamenat,preden kakšna ojnica vn pokuka.
Se mi zdi da je zgodba pri vw šla neka takole..
1.9tdi je slovel po neuničljivosti in je bil "svetinja" podobno kot golf 2
No pol je na vrsto prišel 2.0tdi..ampak kako prepričat folk da začne furat 2.0tdi če je pa 1.9tdi bog in batina?
Ja tako da naštimaš mal slabše ležaje in začnejo motorji ribat..pa tud če kerga pod garancijo zamenjajo..boli ih..
Jst ko sem pred leti iskal avto za ženo Oziroma vw tourana mi je lepo mehanik povedal.
Vzami 1.9tdi do letnika 2006, ali 2.0tdi od letnika 2010.

2.0 TDI so dobri od Avgusta 2008. Takrat so zamenjali injektorje (le ti so bili prej najvecji problem).

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti
    • fantastic five je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

No, to bo nov lastnik menjal, če se mu bo zdelo, da je tako prav.

No, lepo so ti vsi povedali, da to zna crknit, tako, da je ze prav da se to uredi.

Tale dela lepo. Nobenih čudnih šumov in podobno. Olje se bo menjalo kmalu in gre noter tako, kot je treba.

Lahko je redno servisiran, sam če olje ni pravo, potem je kmalu katastrofa.

Mislim, da ojnice ne bos prej slisal kdaj bo pogledala cez masino. Tako, da to je slaba tolazba. Samo vprasanje casa je kdaj ti pogleda ven. Novo olje ne bo pomagalo.

Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 286
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Meni je pogledala iz ohišja 14 dni po velikem servisu pri preverjenem serviserju.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

Temu osebku se dizla niti slučajno ni izplačalo kupit, če je delal 7000km letno. Marsikateri mojster tudi pove, da dizla s (pre)malo km pa tudi ni za kupovat, zlasti ne novejših motorjev.

Hvala ker si nas razsvetlil. Mu bom povedal naprej, pa mu rekel naj ti da za pivo ;)

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa se tole, ce smo ze pri tej nesrecni ojnici. To da je motor cipan, sigurno ne pripomore k daljsi zivljenski dobi le te oz lezajev, ampak je zadeva se bolj obremenjena. Normalno, ko so stvari malo predimenzioniranje chipanje ni problematicno, ampak pri ze tako slabem clenu motorja, pa je zadeva sigurno lahko problematicna. 

Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 578

2.0 TDI so dobri od Avgusta 2008. Takrat so zamenjali injektorje (le ti so bili prej najvecji problem).

Maš prav ampak žal so imeli več felerjev zraven injektorjev.
Eden od teh je tudi aksa od oljne črpalke v obliki imbus kluča..
Pol je pa vse odvisn od koga kupiš avto.
Sam sem bil priča ko je bivši sodelovc,takrat lastnik pasata 2.0tdi 2008l teral še kakšen kilometer avto,če prav mu je gorela rdeča lampica za olje
Prepričan da ima zadost olja v motorju in da je napaka v senzorju za pritisk olja
Seveda ko je mehanik odkril napako,"popravil" avto,je ta zaribal drugemu lastniku in so se bongal za vračilo kupnine itd..
Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 420
  • Avtomobil: VW Passat CC

Maš prav ampak žal so imeli več felerjev zraven injektorjev.
Eden od teh je tudi aksa od oljne črpalke v obliki imbus kluča..
Pol je pa vse odvisn od koga kupiš avto.
Sam sem bil priča ko je bivši sodelovc,takrat lastnik pasata 2.0tdi 2008l teral še kakšen kilometer avto,če prav mu je gorela rdeča lampica za olje
Prepričan da ima zadost olja v motorju in da je napaka v senzorju za pritisk olja
Seveda ko je mehanik odkril napako,"popravil" avto,je ta zaribal drugemu lastniku in so se bongal za vračilo kupnine itd..

problem z opilki in zaribanje  oljne črpalke,...če se je to zgodilo potrebna menjava motorja.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Isto je pri ojničnih.
Lahko zagrabijo nekje na avtocesti pri višjih vrtljajih in takrat ojnica vn pokuka.
Lahko pa začne klonkat na nižjih obratih (odvisn za kaj se uporablja avto,recimo kakšne krajše relacije,nižji vrtljaji,in morebit pazljiv lastnik opazi da neki ni ok in pravočasno ugasne motorja) Lahko pa nabija neki časa in lastniku se jebe, zjebe sedeže na glavni gredi in se lepo zamenja samo ojnične in proda avto..
Vsi vemo kaj sledi potem..ponavadi spet ojnica vn pokuka
Če se človek mal pozanima,se zadevo zamenja prej,preventivno in je mir.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 984
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Mah, lahko ja, lahko ne. Sp BXE in BLS motorji, ki naredijo pol milijona km brez težav, so pa tudi taki s težavami. Tu ni pravila.

Prav tako je moja imela Seat Alteo XL 1.9 TDI (BXE) letnik 2007 in s samo 180.000 km al nekaj podobnega.

Zdajšnji lastnik je prezadovoljen in naprej šopa kilometre vsak dan. Če v vseh teh letih ni nič pogledalo skozi blok, dvomim, da bo kar tako jutri.

Da bi pa jaz menaj pred prodajo ojnične, pa je neumnost. Če bo kaj ven pogledalo, pa naj. Prvi graben takoj!

Kot sem povedal, avto lepo dela in je v uporabi vsak dan. Priden delovni konjiček.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pred prodajo itak da ne boš menjal
Bodoči kupec pa naj se naprej sam pozanima in odloči kaj bo delal.
Srečno prodajo.
Čudn da se tole še ni prodalo.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Preveč je ponudbe. Tudi Golfa sem pol leta prodajal, pa je bil res odličen primerek za svoja leta. Potem pa je prišel en južni iz Kopra, pogledal, skeširal in odpeljal.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Up.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.